играчки с дистанционно управление

играчки с дистанционно управление

693продукти.

Показано1-20 из 693стоки

Двигател DLE DLE-40cc Twin бензинов с електронно запалване DLE-40 за RC самолет

BGN 608.00

Мотори DLE40Спецификации : Акции Број : DLEG0040Зафатнина : 40.0 cc (2.45 сертификати во)Создаден (x 2) : 1.26 во (32 mm)Мозочен удар (x 2) : 0.98 во (25 mm)Вкупната Тежина : 3.3 lb (1.5 кг)ВРТЕЖИ во минута Опсег : 15008500Излез : 4.8 hp @ има око 8500 вртежи во минутаВклучува : електронски палење модул 2 секој од mufflers и искра приклучоци, standoffs, спирала жица заврши, приклучок за безбедност клипови & упатствоБара : палење на батеријата & пропелерПредложи Пропелери : 19x8, 19x10, 20x8 & 20x10Технички Податоци : Палење на Батеријата : 4.88.4 Ni Cd или Ni MH, 6.6 V Живот или 2 S Li Po пакетГас / Нафта Мешавина : 30 : 1Замена Искра Приклучок : DLEG4026Статички Удар : 20.9 lb (9.5 kg) @ 328 метри надморска височина, 18.7 lb (8.5 kg) @ 1,800 метри надморска височинаТежина Дефект : Мотор : 2.58 lb (1170 g), Пригушувач (x2) : 3.6 оз (102 g), Палење Модул : 5.3 оз (149 g), Standoffs : 0.7 оз (19 г), Misc : 2 оз (56 g)Препорачаните Производи : HCAM6416 Hobbico Li Fe Source 6.6 V 1100m Ah 10 C Живот ПакетXOAQ1908 Xoar 19x8 Beechwood ПропелерСе Препорачува Опции : DLEG4026 DLE 4026 Искра Plug DLE40FPWP4195 Flight Power EONX™ Лајт 7.4 V 2100m Ah 25 C Li Po ПакетHCAM6426 Hobbico Life Source 6.6 V 1800m Ah 10 C Живот ПакетHCAM6351 Hobbico Hydri Max Ултра 6 V 2000m Ah Ni MH ПакетXOAQ Xoar 19x10 Beechwood ПропелерXOAQ Xoar 20x8 Beechwood ПропелерXOAQ Xoar 20x10 Beechwood Пропелер

Lipo 1S Battery Balance Line B6 B6AC UNA6 UNA9 SC608 SC620 зарядно устройство, кабел за зареждане, кабел за Walkera Super CP Mini CP NEW V120D02S Cx6050

BGN 8.53

1 S Lipo батеријата биланс линија B6 B6 AC UNA6 UNA9 SC608 SC620 држачи за полнење кабел за Walkera Супер КП Мини КП НОВИ V120 D02 S cx6050 wltoys v9771 да 2,1 да 3,1 до 6 линија за полнењеПоддршка B6, B6 AC, UNA6, UNA9, SC608, SC620 и други мултифункција на полначот наПоддршка Walkera Супер CP, Мини CP, НОВИ V120 D02 S, Cheerson 6050, Wltoys V977 и други минимашина 1 S батеријата

Най-новият Radiolink Mini PIX Flight Control базова конфигурация не GPS модел е Atitude Задръжте, за Pixhawk САМ RC Racer Drone Quadcopter

BGN 61.12

Најновите Radiolink Мини ФОТОГРАФИИ Контрола на Летање Основна Конфигурација Нема GPS Модел Atitude Задржете за Pixhawk DIY РК Racer Летало Quadcopter

Дистанционно управление на хеликоптер ъпгрейд части за MJX B2C B2W грешки 2 част на шасито и витлото и защитно покритие + Червено
  • Ново
-6 %

Дистанционно управление на хеликоптер ъпгрейд части за MJX B2C B2W грешки 2 част на шасито и витлото и защитно покритие + Червено

31.98 BGN 30.00

Опис на производот : За опрема за слетување : Производи се надгради додатоци, безбеден, стабилен и сигурен...

8 части RC част на автомобила 12*8*3.5 мм лагери 7020 за Rc Hobby Car 1/16 мащабни модели на Traxxas Slash Remote Control Cars

BGN 4.64

8 Парчиња РК Автомобил Дел 12*8*3.5 мм Топката Имајќи За Рк Хоби Автомобил 1 / 16 Скала Модели Traxxas коса црта Далечински Управувач АвтомобилиДобредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Топката Имајќи 12*8*3.5 мм Пакет : 8 парчињаВе молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Таро 450 резервни части за моторни скоростна вита предаване/11T TL45160 Безплатна доставка песен

BGN 7.84

Tarot 450 Резервни Делови за Моторни Назабена Спирален Опрема / 11 T TL45160Настава : Се користи за TAROT, ТРЕКС 450 Серија.Compatable со Коса Тема Главните Диск Опрема / 121 T (TL45156 или H45156)Спецификација : Моторни назабена опрема 11 T(3.5x11 T / M0.6) x 1Завртка(M3x3mm) x 1Modul: 0.6Тежина : 1.2 g

2 бр. / лот оригинален SpringRC SM-S4303R голям непрекъснат завъртане на 360 градуса пластмасов микро-axis за робот RC part едро
  • Ново
-5 %

2 бр. / лот оригинален SpringRC SM-S4303R голям непрекъснат завъртане на 360 градуса пластмасов микро-axis за робот RC Part едро

27.47 BGN 26.00

Spring RC СМS4303 R Големи Постојана Ротација 360 степени Пластични микро СервоСпецификации : На Spring RC СМS4303 R е еден од ретките servos специјално дизајниран за постојан ротација...

Таро 500 топлинна тип T-Rex 500 моторни закрепване TL50042-01 Безплатна доставка песен

BGN 14.24

Tarot 500 топлинатип ТРекс 500 моторни месеци TL5004201Finned Моторни Монтирање за ТРекс 500 (Дел# TL500421) finned моторни монтирање за ТРекс 500 е дизајниран за да прахосвам дополнителна топлина од моторни обвивка.Идеален за поставување користење 6s батерии и топла работи мотори.Спецификација На Производот : Моторни Монтирање * 1Semicircle Главата Кап Завртки * 4 {M3 * 6 MM}

Таро 450 Flybarless притежателя на носещия винт комплект синьо TL45112 Безплатна доставка песен

BGN 19.20

Tarot 450 Flybarless Главниот Роторот Носителот Поставите Сина TL45112Спецификации : 450 FL Метал Главниот Роторот Носителот x 2MR74 ZZ Имајќи x 2MR84 ZZ Имајќи x 2Поврзаност Топката(M2.5x2.5) x 2Чашката Копчето Глава, Јака Завртка(M3x16mm) x 2Заклучување орев(M3) x 2

TCBWORTH RC Lipo Батерия 11.1 v 6000mAh 30C Max 60C 3s RC Airplane Drone Car 3s Batteria cell factory-outlet стоки
  • Ново
-20 %

TCBWORTH RC Lipo Батерия 11.1 V 6000mAh 30C Max 60C 3s RC Airplane Drone Car 3s Batteria Cell Factory-outlet стоки

73.60 BGN 59.00

РК батеријата 6000m Ah 30 CСпособен за максимален непрекинат празнење стапки до 30 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

5 бр. / лот 3.17 Mm RC алуминиева куршум витлото адаптер за употреба за бесщеточного на двигателя Prop Dropship на Едро

BGN 3.84

3.17 mm авион фиксна теренот пропелер адаптер КуршумСпецификации : Сосема нов.Високо квалитетни алуминиумски материјал.Моторни оска дупка со дијаметар : 3.17 mm.Погоден за brushless мотор и брзина контролори.Деликатна изработка.Спецификации : Материјал : АлуминиумМоторни Оска дупка со дијаметар : 3.17 mmЕдинствена ставка големина : 2.4 * 1.2 см(L * D)Единствена ставка тежина : 4gПакет тежина : 21gпакет вклучувајќи : 3.17 mm Пропелер Адаптер 100% Сосема нов

Ormino 3K Carbon Fiber Tube for Drone сам Quadcopter Frame arm Landing Gear 6 mm 8 мм 10 mm 12 mm 14 mm 15 мм 16 мм Rc Drone kit направи си сам
  • Ново
-10 %

Ormino 3K Carbon Fiber Tube For Drone сам Quadcopter Frame Arm Landing Gear 6 Mm 8 мм 10 Mm 12 Mm 14 Mm 15 мм 16 мм Rc Drone Kit направи си сам

8.93 BGN 8.00

Ако ви треба други големини, ве молиме кликнете на линкот подолу за да ја внесете купување 3 K Карбонски влакна цевка ,100% Нов , висок квалитет...

2 елемента RCAWD регулируема 71 мм дълъг амортисьор маслонаполненный тип за Rc модели коли 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736092
  • Ново
-37 %

2 елемента RCAWD регулируема 71 мм дълъг амортисьор маслонаполненный тип за Rc модели коли 1/18 Fs Racing Big Foot Monster Truck 736092

15.81 BGN 10.00

2 ПАРЧИЊА Прилагодливи 71mm Долго Шок Апсорбер на Нафта Исполнет Тип За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 18 Fs Трки Голема Нога Чудовиште Камион 736092 Hopup ДеловиОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

Кормчията Сцепление Серво Линк За Rc Хоби Модел Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Чудовище Камион Кратък Курс По Офроуд
  • Ново
-43 %

Кормчията Сцепление Серво Линк За Rc Хоби Модел Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Чудовище Камион Кратък Курс По Офроуд

19.20 BGN 11.00

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : вратоврска род , серво линк За РК Возило Тип : РК Автомобил Скала : 1 / 12 Боја Опции : Многоцветни Материјал : машински легура на алуминиум За : 1 / 12 Wltoys 12428 12423 Опис : елоксирани , од легиран 6061T6 , вратоврска род, серво линк , прилагодлива должина1 / 5 1 / 6 Traxxas XMAXX Задна Осовина Превозникот Stub Оска Превозници За Рк Хоби Автомобил 7752 6061T6 Brushless Електрични Чудовиште Камион радио контрола на рк модел хоби автомобили надградени дел Хопup pa____________________________________________________________________________________________________________________________За Производи За Боја : Метални производи беа обоени со anodic оксидација третман ...

Бобината fit ZENOAH G260PUM 26cc Gas Marine Engine for RC Лодка parts
  • Ново
-11 %

Бобината Fit ZENOAH G260PUM 26cc Gas Marine Engine For RC Лодка Parts

22.38 BGN 20.00

Моторот планината носителот одговара ZENOAH G260 PUM 26cc Гас Морски Мотор за РК Брод делови Превозот детали Предмети ќе биде предаден во рок од 2 работен ден по приемот расчисти исплата...

APM 2.8 ArduPilot Mega External Compass APM Flight Controller with Ublox НЕО-7М GPS for FPV RC Drone въздухоплавателни средства
  • Ново
-6 %

APM 2.8 ArduPilot Mega External Compass APM Flight Controller With Ublox НЕО-7М GPS For FPV RC Drone въздухоплавателни средства

69.04 BGN 65.00

Ова е новиот APM 2.8 автоматски модул Сензорите се исти како со APM2.6, сепак оваа верзија не се качи компас, што ја прави оваа верзија идеален за употреба со multicopters и rovers.На APM 2.8 е целосно отворен код автоматски систем и најпродавани технологија која ја освои престижната 2012 Пустош Предизвик UAV конкуренција...