форма за печене

форма за печене

542продукти.

Показано1-20 из 542стоки
Коледна серия снежинка дърво ръчно рязане умира 3D занаят релеф на фондан, шоколад силиконови форми за торта декорация на кухня F-1050
  • Ново
-46 %

Коледна серия снежинка дърво ръчно рязане умира 3D занаят релеф на фондан, шоколад силиконови форми за торта декорация на кухня F-1050

14.70 BGN 8.00

Различни стилови, идејата е роман, добредојдовте дојдовни примерок обичај објектот боја автоматски ќе испрати материјал : храна одделение силика гел Големина: 10.5*10.1*1.1 cm Тежина: 110g тип на производ : торта мувла, на моделирање алатка функција : двоен шеќер / чоколадно / глина / сапуни декорација калапи пакување : секој производ постави OPP вреќа материјал : нови заштита на животната средина на ниво на поддршка : силика гел температура 40 степени 230 degreПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 3 работни ден на по добивате вашата исплата...

Aomily САМ Силиконова Коледно дърво шоколадови бисквитки торта от фондан мухъл домашната кухня торта печене на мухъл украса инструменти, форми за печене
  • Ново
-40 %

Aomily САМ Силиконова Коледно дърво шоколадови бисквитки торта от фондан мухъл домашната кухня торта печене на мухъл украса инструменти, форми за печене

6.64 BGN 4.00

Спецификации : Име На Производ : Силикони Елка Торта Фондан Мувла Чоколадо Колачињата Мувла Печење Торта Декорирање Алатки BakewareМатеријал : СиликонТоплина Отпор Температура : 40 Centigrade на +230 CentigradeГолемина : 12.5 X9.2 X0.8 CMБоја : СлучајниПакување Се Вклучени : 1 Pc x Торта МувлаКарактеристики : Направени од храна одделение силиконски материјал,невкусна и токсичнибесплатно,обновливи и екопријателски. Нестап,лесно да се справи и лесно да се чисти. Елка облик дизајн направи вашиот десерт повеќе окофаќање и привлечен. Погоден за торта ,фондан,колачиња,бисквит,или confeitaria DIY украсување алатка. Се применува за фурна,микробранова печка,машина за миење на садови и фрижидер. Совршени за Роденден на Божиќ Свадба партија торта декорирање помошник.Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Граница На Европейския Релеф Силиконова Форма Фондан Мухъл Торта Декорация Инструменти Шоколад Gumpaste Мухъл

BGN 0.94

Границата Европската Помош На Силиконски Калап Фондан Мувла Торта Декорирање Алатки Чоколадо Gumpaste МувлаОписВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење и тоа е мека и лесна за употреба.Производ тежина : 20 / 30 / 10 / 10gМатеријал : Храна Одделение СиликонскиБоја : БелаМувла Големина : Видете ги деталите на сликаРејтинг на температура : 40 centigrade на+230 centigradeОблик : Границата Европската ПомошМувла дупка : 2 / 2 / 1 / 2 дупкиСе користи за : DIY, Торта декорација, Фондан, Чоколадо, Бонбони, итн.

Facemile пластмаса Бяло антипригарный изпускателната фондан Skalka торта декорация релефен валяк Skalka печене сладкарски инструменти

BGN 11.97

ВРЕЖАНА ИГЛИ Направени од храна безбедно пластика, нашиот фантастичен сет на врежана ролинг игли е идеален за да ги красат било торта, пита или дома направени се пече! Користење со фондан, шлаг, марципан, печива и тестото за совршено шарени декорација кој изгледа најдобро уште супер едноставни за да се постигне со само еден брз притисни на pin! Зошто да не ги користите за да шема за печатење со боја, мувла со playdough или печатење на глина! ПРИЛИЧНО МОДЕЛИ Нашата фантастична квалитет сет вклучува 8 украсени ролинг игли за да одговараат на сите occassions! Секој сет ќе вклучува tuquoise pin во пеперутка шема, fushia pin во срцата и рози шема, енергична жолта pin со daisy шема, бела pin врежана со мрежа шема, вар зелена pin со дијамант и цвет дизајн, розова pin со уште срце шема и емералд зелена pin со елегантен лист дизајн...

Полезна Граница На Европейския Релеф Силиконова Форма Фондан Мухъл Торта Декорация Инструменти Шоколад Gumpaste Мухъл

BGN 0.94

Границата Европската Помош На Силиконски Калап Фондан Мувла Торта Декорирање Алатки Чоколадо Gumpaste МувлаОписВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење и тоа е мека и лесна за употреба.Производ тежина : 20 / 30 / 10 / 10gМатеријал : Храна Одделение СиликонскиБоја : БелаМувла Големина : Видете ги деталите на сликаРејтинг на температура : 40 centigrade на+230 centigradeОблик : Границата Европската ПомошМувла дупка : 2 / 2 / 1 / 2 дупкиСе користи за : DIY, Торта декорација, Фондан, Чоколадо, Бонбони, итн.

Горещи продажба на 3D английски букви, силиконови форми за бебето Сам градивен елемент на фондан торта форма шоколад инструменти 26*5.3*21
  • Ново
-15 %

Горещи продажба на 3D английски букви, силиконови форми за бебето Сам градивен елемент на фондан торта форма шоколад инструменти 26*5.3*21

11.73 BGN 10.00

Опис : Бренд Нови26 англиски Букви 3 D Торта КалапиОбјектот Специфики : Тип : Моделирање На АлатиСиликонски Калапи Боја : РозеваМатеријал : Храна Одделение СиликонскиДимензии : 26 x 5.3 x 2.1 cm(L x W x H)(1cm=0.393 Инчи)Карактеристики : Тоа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож. Лесен за употреба и чиста. Лесно да се добие, мирис и вкус далеку. Обновливи нестап. Силиконски материјал се согласува на Американската ФДА квалитет, avirulent заштита на животната средина, отпорност на топлина од 40℃ на +230℃.Пакет Се Вклучени : 1 x Моделирање АлаткаAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

Facemile 1бр клони лотос цвете от дантела спрей торта шаблони мухъл поръсва се с тампон шаблони Cupcake фондан за декорация печене инструмент мухъл

BGN 5.54

Тип : торта алатки Торта алатки тип : торта спреј мувла Metarial : пластични Боја : автоматски7

Безплатна доставка на 30 бр./лот 7 см силиконови рози кифла седалките cupcake подложка САМ печене на мухъл Коледа
  • Ново
-6 %

Безплатна доставка на 30 бр./лот 7 см силиконови рози кифла седалките Cupcake подложка САМ печене на мухъл Коледа

19.18 BGN 18.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!На секое прашање,добредојдовте да контактирате со мене ^^Поголема количина,Поголем попуст $.$Оставете уредна и валидна адреса ве молиме(Русите треба полно име) 0.0Ако задоволни производот, 5 ѕвезда позитивни повратни информации ве молиме Т Т Роуз форма Силикони Кифла Случаи Cupcake Лагер Печење Мувла Готвење Торта Декорирање Првенство Материјал : силикон Големина : 7 СМ Количина : 30 компјутери Боја : случајни

Силиконови британски ретро гирлянди печене фондан торта декорация инструменти за печене на кекс мухъл европейски стил рамка занаяти инструменти
  • Ново
-7 %

Силиконови британски ретро гирлянди печене фондан торта декорация инструменти за печене на кекс мухъл европейски стил рамка занаяти инструменти

10.70 BGN 10.00

големина на околу 6.5 см ;внатрешна големина околу 5cmКарактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* комора за безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за / чоколадо мувла / желе мувла* Температура : 40 F(40c)* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Овални боклук капачки линия чаша нов дизайн единни трудна бонбони ивици на мухъл във формата на желе пластмасов Мухъл PC формоване на шоколад поликарбонат на тават?
  • Ново
-6 %

Овални боклук капачки линия чаша нов дизайн единни трудна бонбони ивици на мухъл във формата на желе пластмасов Мухъл PC формоване на шоколад поликарбонат на тават?

25.58 BGN 24.00

32 Чаши Шуплини Новиот Дизајн во Облик на Хард Кенди Калапи Желе Мувла Пластични Печење Послужавник Поликарбонат Чоколадо Мувла Pc Мувла се Направи чоколадо во убава форма 32 чаши за еден калап чоколадо мувла големина е 27.5*13.5*2.4 cm чоколадо големина : 3.2*2cm , тежината е околу 9Други слични предмети за вашиот референца , вие исто така може да изберете БИЛО која од нив, ако ви се допаѓа ...

Сватбена украса 3D свещ във формата на роза, ръчно изработени сапуни мухъл силиций свещ плесен, мухъл свещник
  • Ново
-9 %

Сватбена украса 3D свещ във формата на роза, ръчно изработени сапуни мухъл силиций свещ плесен, мухъл свещник

35.18 BGN 32.00

Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за сапун мувла торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...