• Ново
Световната бърза доставка директно производител 3D принтер материал 1 кг 2,2 кг мека 1,75 мм гъвкава нишка TPU

Световната бърза доставка директно производител 3D принтер материал 1 кг 2,2 кг мека 1,75 мм гъвкава нишка TPU

BGN 41.44
В магазина

Брой продукти


Подробности

Номер На Модела:
ЛТПУ-175СК
Размер:
335 meters
Форма:
Твърд
търговска марка:
Леоплас
Материал:
TPU
плътност:
1,25 g/cm3
Диаметър на:
1,75 мм
Дължина:
332 m/kg
Толерантност:
+ / -0,05 мм
Цвят:
Плътен Цвят
Материал:
TPU
Тегло бруто:
1.50 кг
Нето тегло:
1,00 кг
Температурата Загрята Леглото.:
50~60 `c
Температурата На Печат.:
200~220 `c

Те също купуват с този продукт

B490S 48. 4YJ07.OSB 122259-SB се свързва с дънната платка 3d принтер lap connect board

BGN 155.97

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

BIQU3D част на принтера ПХБ MK3 heatbed dual power + LED + резистор+ кабел+ 100k ти термисторы алуминиев нагреваемый диаметър на леглото, като MK2B

BGN 30.37

Големина : 214*214*3ммБоја:црнаНапон : 12 V / 24 VТемпература : Централна локација може да достигне 95 целзиусови степени степен1 x mk3 heatbed

WANHAO D7 V1. 5 3D принтер, Wanhao Восъчни 7 смола принтер, Wanhao SLA DLP стоматологичен 3D принтер + 250 мл смола + кутия D7

BGN 638.00 638.40

WANHAO D7 V1.5 3 D Печатач , Wanhao Duplicator 7 Смола Печатач , Wanhao SLA DLP стоматолошки 3 D Печатач + 250ml смола + D7 КУТИЈА $399 Бесплатен дар 250ml СмолаВ1.0 V1.1 V1.2 V1.3 , V1.4 верзија е подобрена во V1.5 Верзијасо ладење вентилатор+метал челик маскаWanhao D7 УВ Смола DLP 3 D Печатач Вовед : Основни атрибути на технологија УВ смола, DLP 3 D печатач Макс брзина на Печатење 30мм / час, Макс Некој областа 120*68*200mm(L*W*H) Смола Тип 405nm ув смола Софтвер Создавање Работилница Resolusion 2560*1440 Accurcy Z : 0.004 Слој MM Дебелина 0.035~0.5 mm Тежина 12 KGS Најраните испорака датум на 10 Јан 2017 Wanhao D7 Корекција на 23th Може да 2017 D7 V1.4 да беше објавен на 22 Мај 2017 Wanhao DLP 3 D Печатач D7 се направи за вашата идеја да се оствари Безбедност е Број 1 стандард за сите WANHAO печатач...

ширина изстискайте 320 мм прозрачен черен син бял многоцветен PVC свиване тръба касета акумулаторна кора 1бр

BGN 1.60

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! ние имаме многу бои , ве молиме, напишете цел забелешка што треба што боја ...

TPV42_T_CON_E2_V2. 0 TPV42-T-CON-E2-V2. 0 логическа такса за 3d-принтер 42PFL3390/T3 TPT42H2-LE5 42CE860LED t-CON connect board

BGN 27.01

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

ролка ролка 19 мм Диаметър на душ ролка преместване на вратата виси през цялата стъклена врата диск сам найлон ролка 1бр

BGN 0.43

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : CAM рамен кругНавој дупка : 6mmНадворешниот дијаметар : 19mm , 23mm , 25мм , 27mmМатеријал : Чист бакар со најлонПакет содржина : 1pcs макара со 1pcs заврткаПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

640893-001 lap G4 G6 G7 connect with 3D printer motherboard full test lap connect board

BGN 49.41

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

5шт 3D принтер V6 дистанционно екструдиране на печатащата глава екструдер с термисторами нагревател касета J-HEAD hotend long distance bowden

BGN 27.00 31.52

Pls љубезно ја напушти масажа ни треба моделот, благодарам многу!! ако не сте го напушти масажа на нас, ние ќе испрати 0.4 / 1.75 mm за васОпис : V6 ги има следниве предности во однос на V5 : 1, да се намали топлина мијалник должината, дебелината и дијаметар (пократки должина е погодна за стабилноста на зголемување на топлина крај), додека со зголемување на бројот на светот, топлина крајот се намали телесната тежина во исто време, има подобар дисипација на топлина перформанси и стабилност.2, надворешна ротација гас тешки заеднички за вградена цевка менгеме, понатамошно намалување на тежината и намалување на топла крајот должина, исто така се направи цевка за хранење повеќе длабоко во топла крајот, хранење повеќе моќни (пневматски конектор може само да биде вметната мала цевка во хранењето, лесно да предизвика храна не е мазна и други прашања).3, подобрување на оригиналниот греење блок, изглед е повеќе концизен и практичен, греење цевка, thermistor и алуминиум block contact (блокирај контакт во целост, и на тој начин повеќе прецизна контрола на температурата за наплата.Pls љубезно ја напушти масажа ни треба моделот, благодарам многу!! ако не сте го напушти масажа на нас, ние ќе испрати 0.4 / 1.75 mm за вас

3D принтер hotend dual extrusion е съвместим с E3D Cyclops+ 2-in-1-out смесен цветен екструдер с термопарой фен на инструмента

BGN 46.00 47.98

3 D печатач делови продавница Ние нудиме сите видови на 3 D печатач додатоци, ако треба некои нешто што не шоу на нашата продавница, само нас контакт, ние ќе го направи тоа за вас...

513947-001 lap SL9300 SL9400 в sl9600 е ефективна connect with 3D printer motherboard full test lap connect board

BGN 54.21

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

SWMAKER UM2 + 3D принтер V6 jhead single extruder mount Ultimaker2+all metal print head hot end mount за гладко вала 6 мм

BGN 36.00 38.22

Ultimaker 2+ UM2+ еден sprinkler планината E3 D истиснување верзијаЗа Целосно Полнење,само кликнете ТукаМатеријал : алуминиум легура, црна песок експлозија, оксидација третманСе однесува на ultimaker 2+ 3 D принтериОска растојание : 18mm (со пречник од 6mm вратило имајќи или бакар ракав со 8ММ оска) двојно жица заклучување, погодно замена

444002-001 lap DV9000 a 6150 connect with 3D printer motherboard full test lap connect board

BGN 49.57

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

Свързване към дънната платка захранване на 3d принтер HPLD469A ITV46920DE t-CON connect board

BGN 30.48

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...