• Ново
Funssor REPLICATOR 2 / 2x замяна на колан ос X/Y, за части 3D принтер Replicator 2 / 2X

Funssor REPLICATOR 2 / 2x замяна на колан ос X/Y, за части 3D принтер Replicator 2 / 2X

BGN 21.00
BGN 22.38
-6 %
В магазина

Брой продукти


Y оска :
Димензии се 6 милиметри (6mm) во ширина со 2 millimeter (2mm) на теренот и вкупна должина на 586 милиметри (293 заби x 2).
X оска :
Димензии се 6 милиметри (6mm) во ширина со 2 millimeter (2mm) на теренот и вкупна должина на 848 милиметри (424 заби x 2).
Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска. Ако имате било quetion или треба нешто, pls контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да се направи сте задоволни.
Бесплатен Превозот во светот , испрати од Кина Пост Воздухопловната.
Време на испорака околу 20 -30 работни дена. Некоја земја може да го одложи 1-2 недели.
Ние брод стоки во рамките 2days по приемот расчисти исплата.
Внимание :
Ако сакате да се добие производ итно, ние исто така може да испрати со ЕМС или UPS-от,DHL и сл. Вие треба да се обрне некои товарни повеќе . Дали контактирате со нас на прво ако сакате да се промени за да EMS,UPS-от,DHL и сл.
Ако не сте задоволни со вашето купување,за било која причина,ги споделите со нас.Ние веднаш ќе го замени предметот или да ви даде повторно враќање на парите,тоа е толку едноставно. Превозот и ракувањето со обвиненија не се враќа. Товарни за испратите назад и повторно да ја прати треба да се плати од страна на купувачот. За ваша заштита, ве молиме осигуреното вашиот пакет.
Ако производи имаат каков било дефект или да се одложи, ве молиме да не се отвори случај или не остави Негативни и Природни повратни информации, таа не може да ги реши сите проблеми .Но само кажете ни, ние ќе се потрудиме да го реши.
Ако сте задоволни со вашата нарачка, ние искрено се надеваме дека може да ни остави позитивен Фидбек и четири 5-ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот (НСД), кои се од витално значење за растот на нашиот мал бизнис.
Ние го прифатат плаќање и преку САМО. Ако немате сметка, ве молиме регистрирани еден за себе во (http : //www..com). Плаќањето мора да се примени во рок од 5 дена по аукции заврши. Ве молиме бидете сигурни дека сте со намера да се купи или да се во можност да ја плати во наведениот период пред наддавање. Неплатени спорот ќе биде поднесена до за кои не се плаќа понудувачи.
Ве МОЛИМЕ НЕ ни остава 1, 2, 3 или 4-ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот затоа што тие се еднакви на негативен фидбек. Само 5-Детален Продавачот Рејтингот се добредојдени.

Подробности

Размер:
X axis belt, Y axis belt
Номер На Модела:
Репликатор 2 / 2x
търговска марка:
Funssor
Тип Елемент:
Колан
Име:
Funssor
Материал:
Дъвка

Те също купуват с този продукт

8 бр. / лот Kfl08 подшипниковый скоба за трапециевидного оловен винт Т8 3D принтери, резервни части навесная поставка част от подкрепа от неръждаема стомана

BGN 20.00 21.76

8pcs / многу KFL08 Имајќи Заградата За Трапезоидна T8 Доведе Завртка 3 D Принтери Делови Монтирани Стојат Дел од Нерѓосувачки Челик ПоддршкаИме На Производ : Перница Блок Имајќи;Имајќи Модел : KFL08; Материјал : не 'Рѓосувачки Челик, Гума, Боја : Сребрена на Ѕвонење, Црна; Имајќи Внатрешен Дијаметар : 8mm / 0.3" Имајќи надворешен Дијаметар : 20mm / 0.8"; Имајќи Ширина : 10мм / 0.4" Перница Блок Големина : 45 x 25 x 10мм / 1.8" x 1" x 0.4" (L*W*T); Планината Дупка со Дијаметар : 5mm / 0.2" Нето Тежина : 27g; Пакет Содржина : 8 x Запечатени Топката Имајќи го Ова Лого е самоусогласување, перница блок ознака, можете да ја прилагодите или замени имајќи лесно...

20 цвята 10 цвята / комплект 3D Pen Filament ABS / PLA 1.75 мм пластмасова гума печатни материали за 3D-принтер Filament

BGN 22.00 31.97

20 боја / set 3 D Печатење Пенкало со Вжарено ABS / PLA 1.75 mm Пластични Моделирање Стереоскопски За 3 D Цртање Печатач Пенкало Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет...

3D принтер прът Вал 12 мм на линеен вал L 450 мм хром линия на посока на релсите през цялата пръчка вал за робот с ЦПУ 1бр

BGN 2.00 2.32

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : Линеарен окноДијаметар : 12mmДолжина : 440mm , 450mm , 455mmМатеријал : 45 / highјаглероден челик,хром позлатен,борбата против хард окноПрецизност : G6Цврстина : За HRC5860Пакет содржина : 1pcs 12mm окноПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Безплатна доставка 1.75 / 3 mm алуминий Титан Аеро екструдер актуализация 12V / 24V вентилатор комплект за V6 Hotend Reprap 3D принтер части

BGN 33.00 50.35

Пакувањето вклучува1 x Титан Аеро Heatsink4 x завртка1 x вентилаторот за ладење1 x имајќи1 x Sachet на Термичка Паста1 x100mm Должина од 4mm OD PTFE

513947-001 lap SL9300 SL9400 в sl9600 е ефективна connect with 3D printer motherboard full test lap connect board

BGN 54.21

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

ролка ролка 19 мм Диаметър на душ ролка преместване на вратата виси през цялата стъклена врата диск сам найлон ролка 1бр

BGN 0.43

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : CAM рамен кругНавој дупка : 6mmНадворешниот дијаметар : 19mm , 23mm , 25мм , 27mmМатеријал : Чист бакар со најлонПакет содржина : 1pcs макара со 1pcs заврткаПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Обновен е промишлен ниво Wanhao 3D принтер i3 V2.1 модел принтер с резолюция 0,1 мм и 20 м PLA направления за изпитване

BGN 478.40

Надгради Индустриското Ниво Wanhao 3 D Печатач I3 V2.1 Модел на Печатач со 0.1 mm Резолуција и 10m PLA филамент за тестирањеWanhao I3 Информации За ПроизводотЕкструдер систем MK10 екструдер Екструдер Количина 1 Макс брзина на печатење 70mm / s Max некој областа 200*200*180mm Филамент дијаметар 1.75 mm Материјална поддршка PLA, PVA, PEVA, PLA Случај Материјал Челик Случај Софтвер CURA, домаќинот со Repitator LCD дисплеј англиски / Кинески / customrized било кој јазик Слој Дебелина 100 micron 400 micron Тежина(kg) 12kg Вкупната големина(cm) 40x41x40cm Пакување големина(cm) 50x48x30cmWANHAO квалитет Гаранција1 година за матичната плоча & 3 месеци за целата машина.Разни филаментЗа WANHAOЗа Повратни Информации

450800-001 DV9000 се свързва с дънната платка 3d принтер изпитана система lap connect board

BGN 32.00

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

Funssor САМ NEMA17 / 23 Z axis kit 2060 v-slot Linear Actuator Пакет kit комплект с редукционной плоча raito 3:4

BGN 91.00 95.98

1, Tr8*8(2mm теренот) доведе завртка.2,NEMA17 / 23 stepper моторот е од неискористениот машина,толку малку се мали гребнатини на површината(можеш да ги гледаш на слика),но функција е исто како и нова.3, 250mm должина на 2060 vслот профил.4, Намалување плоча и GT2 30 во моторните вратило и GT2 40 мерењето макара во доведе завртка со појас

3D принтер hotend dual extrusion е съвместим с E3D Cyclops+ 2-in-1-out смесен цветен екструдер с термопарой фен на инструмента

BGN 46.00 47.98

3 D печатач делови продавница Ние нудиме сите видови на 3 D печатач додатоци, ако треба некои нешто што не шоу на нашата продавница, само нас контакт, ние ќе го направи тоа за вас...

BIQU3D част на принтера ПХБ MK3 heatbed dual power + LED + резистор+ кабел+ 100k ти термисторы алуминиев нагреваемый диаметър на леглото, като MK2B

BGN 30.37

Големина : 214*214*3ммБоја:црнаНапон : 12 V / 24 VТемпература : Централна локација може да достигне 95 целзиусови степени степен1 x mk3 heatbed

Свързване към дънната платка захранване на 3d принтер TV3206-ZC02-01(A, за да платка за свързване L26E10 L32E10 L32M02 L32M05 T-CON

BGN 35.74

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

ос гравировального станка ER11 48V 400W 12000r / min високоскоростен ос rush air cooled ПХБ spindle motor 1бр

BGN 60.80

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Вретено мотор : Brushless DC моторНапон : 1248 VDC моторМоќност : 400 WБрзина : 300012000r / min (12 V3000 пак, 24 V6000 пак, 36 V9000 пак, 48 V12000 пак,)Вртежен момент : 500m N.мИзолација отпор : >2 megohmsDielectric сила : 400 VДијаметар : 52mmОска collet должина : 35mmОска collet дијаметар : 16mmМоторни должина : 185mm (inculding грчевито држејќи се за делови и мотор )Вретено радијална runout : за 0.010.04Пакет содржина : 1pcs ER11 48 V 400 W вретено моторПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

GATES-LL-2GT (UNITTA) 3D принтер нарези синхронно каишка GT2 широчина 6 мм, 9 мм, високо качество, устойчивост на износване за направи си сам Kossel RepRap

BGN 9.00 9.92

Ако треба да испрати DHL / federate / EMS,ве молиме контактирајте со нас.Ние треба да разговараат за товарни со вас...

1 бр. оригинален Prusa i3 MK2 / MK2S/MK3 3d принтер Z ос трапециевидный мотор гайки за Reprap Prusa i3 MK2 MK2S 42 стъпков двигател

BGN 7.00 7.97

1pc Оригинални Prusa i3 MK2 / MK2 S / MK3 3d печатач Z оската Trapezoid Моторни Завртка Ореви За Reprap Prusa i3 MK2 MK2 S 42 stepper моторни пакет : 1pc завртка нето

T315XW02 V6 LCD 06A10-1B 06A10-1C Board логическа такса за 3d-принтер T-CON connect board

BGN 38.05

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

5шт неръждаема стомана v6 Heat Break Hotend гърлото за 1.75 3.00 мм мм нишки спиралите

BGN 4.08

Нерѓосувачки Челик V6 Топлина Пауза Hotend Грло за 1.75 mm 3.00 mm Филамент 3d ПечатачМатеријал : нерѓосувачки челикВнатрешен дијаметар : 2mm за 1.75 mm филамент3.2 мм за 3.00 mm филаментПакување се Вклучени : 5x 3d печатач грлото