• Ново
Funssor САМ NEMA17 / 23 Z axis kit 2060 v-slot Linear Actuator Пакет kit комплект с редукционной плоча raito 3:4

Funssor САМ NEMA17 / 23 Z axis kit 2060 v-slot Linear Actuator Пакет kit комплект с редукционной плоча raito 3:4

BGN 91.00
BGN 95.98
-5 %
В магазина

Брой продукти


1, Tr8*8(2mm теренот) доведе завртка.
2,NEMA17/23 stepper моторот е од неискористениот машина,толку малку се мали гребнатини на површината(можеш да ги гледаш на слика),но функција е исто како и нова.
3, 250mm должина на 2060 v-слот профил.
4, Намалување плоча и GT2 30 во моторните вратило и GT2 40 мерењето макара во доведе завртка со појас

Подробности

Размер:
with NEMA 23 motor, no motor, with NEMA17 motor
Тип Елемент:
Механичен Комплект/Хардуер Детайли
Номер На Модела:
Комплект v-образна фуга 250 мм
търговска марка:
Funssor
Характеристика:
NEMA 23 v-slot Z axis kit CNC Z-AXIS kit ASSEMBLY
C дължина греди:
250 мм с ЦПУ, Z-AXIS монтажния комплект

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка 1.75 / 3 mm алуминий Титан Аеро екструдер актуализация 12V / 24V вентилатор комплект за V6 Hotend Reprap 3D принтер части

BGN 33.00 50.35

Пакувањето вклучува1 x Титан Аеро Heatsink4 x завртка1 x вентилаторот за ладење1 x имајќи1 x Sachet на Термичка Паста1 x100mm Должина од 4mm OD PTFE

649950-001 lap connect with motherboard G4 full test lap connect board

BGN 30.05

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

10шт 3D принтер твърд полимер Lm6uu лагер-6 мм вал RJMP-01-06 R твърд пластмасов лагер 6 мм ID

BGN 35.00 41.74

10pcs 3 D Печатач Цврст Полимер LM6 UU Имајќи 6mm вратило RJMP0106 Р Цврсти Пластични Имајќи 6 mm IDВисок Квалитет се Продаваат Линеарен полимер имајќи директна замена за метал LM6 UU имајќи најчесто се користи во многу 3 D Печатари...

ширина изстискайте 320 мм прозрачен черен син бял многоцветен PVC свиване тръба касета акумулаторна кора 1бр

BGN 1.60

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! ние имаме многу бои , ве молиме, напишете цел забелешка што треба што боја ...

Дюза на вулкана част принтер 3D 0.4/0.6/0.8/1.0/1.2 1.75 печатаща глава Штрангпресса mm 3.0 mm M6 неръждаема за зъби PLA J-head

BGN 1.68

Тоа е направено од 360 месинг база материјал нуди една од најнискиот коефициент на триење, подобро потоа никел со PTFE codeposit.Овој слој е исто така многу тешко и отпорни на абразија...

SWMAKER Reprap 3D принтер, оригинални Scotch Blue Painters Tape 2090 bule tape 24mm / 48 мм WD 54.8 m length Print Bed / Painters

BGN 24.00 25.58

Сина Сликари Лента3 M Леплива Лента е совршен за печатење PLA без виткање и excellant кревет лепливоста до 40 C.Снимката доаѓа 24mm / 48mm широк со вкупна должина од 54.8 m, што е доволно за да во целост се опфаќаат 62 200x200mm Печати Кревети!деталиДебелина : 0.13 (mm)Ширина : 24mm / 48mmДолжина : 54.8 MБоја : СинаДолгорочни температура отпор : 130 (СТЕ C)Краток рок температура отпор : 180 (СТЕ C)Она што Ќе се Добива 1 x 24mm / 48mm x 54.8 м 3 M Магарешки Сина Сликари Лента

450800-001 DV9000 се свързва с дънната платка 3d принтер изпитана система lap connect board

BGN 32.00

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

3D принтер hotend dual extrusion е съвместим с E3D Cyclops+ 2-in-1-out смесен цветен екструдер с термопарой фен на инструмента

BGN 46.00 47.98

3 D печатач делови продавница Ние нудиме сите видови на 3 D печатач додатоци, ако треба некои нешто што не шоу на нашата продавница, само нас контакт, ние ќе го направи тоа за вас...

2 елемента MK9 силиконови чорапи нагревател син розов черен цвят блок на кутията Силиконова изолация за повтарящите се Anet Prusa i3 MK7 / MK8/MK9

BGN 7.00 7.68

2 парчиња MK9 Силикони Чорапи Грејач Сина, Розова Црна Боја Блок Покрие Силиконска Изолација За Replicator Anet Prusa i3 MK7 / MK8 / MK9Работи совршено во 20x20x10mm големина грејач блок,антивисока tempature за PLA / ABS 3 D печатење...

20 цвята 10 цвята / комплект 3D Pen Filament ABS / PLA 1.75 мм пластмасова гума печатни материали за 3D-принтер Filament

BGN 22.00 31.97

20 боја / set 3 D Печатење Пенкало со Вжарено ABS / PLA 1.75 mm Пластични Моделирање Стереоскопски За 3 D Цртање Печатач Пенкало Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет...

B490S 48. 4YJ07.OSB 122259-SB се свързва с дънната платка 3d принтер lap connect board

BGN 155.97

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

1 бр. оригинален Prusa i3 MK2 / MK2S/MK3 3d принтер Z ос трапециевидный мотор гайки за Reprap Prusa i3 MK2 MK2S 42 стъпков двигател

BGN 7.00 7.97

1pc Оригинални Prusa i3 MK2 / MK2 S / MK3 3d печатач Z оската Trapezoid Моторни Завртка Ореви За Reprap Prusa i3 MK2 MK2 S 42 stepper моторни пакет : 1pc завртка нето

8 бр. / лот Kfl08 подшипниковый скоба за трапециевидного оловен винт Т8 3D принтери, резервни части навесная поставка част от подкрепа от неръждаема стомана

BGN 20.00 21.76

8pcs / многу KFL08 Имајќи Заградата За Трапезоидна T8 Доведе Завртка 3 D Принтери Делови Монтирани Стојат Дел од Нерѓосувачки Челик ПоддршкаИме На Производ : Перница Блок Имајќи;Имајќи Модел : KFL08; Материјал : не 'Рѓосувачки Челик, Гума, Боја : Сребрена на Ѕвонење, Црна; Имајќи Внатрешен Дијаметар : 8mm / 0.3" Имајќи надворешен Дијаметар : 20mm / 0.8"; Имајќи Ширина : 10мм / 0.4" Перница Блок Големина : 45 x 25 x 10мм / 1.8" x 1" x 0.4" (L*W*T); Планината Дупка со Дијаметар : 5mm / 0.2" Нето Тежина : 27g; Пакет Содржина : 8 x Запечатени Топката Имајќи го Ова Лого е самоусогласување, перница блок ознака, можете да ја прилагодите или замени имајќи лесно...

Свързване към дънната платка захранване на 3d принтер TV3206-ZC02-01(A, за да платка за свързване L26E10 L32E10 L32M02 L32M05 T-CON

BGN 35.74

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

5шт 3D принтер V6 дистанционно екструдиране на печатащата глава екструдер с термисторами нагревател касета J-HEAD hotend long distance bowden

BGN 27.00 31.52

Pls љубезно ја напушти масажа ни треба моделот, благодарам многу!! ако не сте го напушти масажа на нас, ние ќе испрати 0.4 / 1.75 mm за васОпис : V6 ги има следниве предности во однос на V5 : 1, да се намали топлина мијалник должината, дебелината и дијаметар (пократки должина е погодна за стабилноста на зголемување на топлина крај), додека со зголемување на бројот на светот, топлина крајот се намали телесната тежина во исто време, има подобар дисипација на топлина перформанси и стабилност.2, надворешна ротација гас тешки заеднички за вградена цевка менгеме, понатамошно намалување на тежината и намалување на топла крајот должина, исто така се направи цевка за хранење повеќе длабоко во топла крајот, хранење повеќе моќни (пневматски конектор може само да биде вметната мала цевка во хранењето, лесно да предизвика храна не е мазна и други прашања).3, подобрување на оригиналниот греење блок, изглед е повеќе концизен и практичен, греење цевка, thermistor и алуминиум block contact (блокирај контакт во целост, и на тој начин повеќе прецизна контрола на температурата за наплата.Pls љубезно ја напушти масажа ни треба моделот, благодарам многу!! ако не сте го напушти масажа на нас, ние ќе испрати 0.4 / 1.75 mm за вас

Гореща разпродажба!3D принтер M7 месинг, мед MK10 дюза 0.2 мм / 0.3 мм / 0.4 мм / 0.5 мм за 1.75 мм конец с нажежаема жичка за Reprap Makerbot 2 части

BGN 2.05

Опис : Големина : 13*9mm Навој дијаметар : 7mm Завртка тема : M7 Продажбата на владата : Микс големина 1pcs Материјал : Месинг Млазници големина : 0.2 мм / 0.3 mm / 0.4 mm / 0.5 mm Пакување Вклучени : 1x Месинг Млазницата

GATES-LL-2GT (UNITTA) 3D принтер нарези синхронно каишка GT2 широчина 6 мм, 9 мм, високо качество, устойчивост на износване за направи си сам Kossel RepRap

BGN 9.00 9.92

Ако треба да испрати DHL / federate / EMS,ве молиме контактирајте со нас.Ние треба да разговараат за товарни со вас...

Свързване към дънната платка захранване на 3d принтер HPLD469A ITV46920DE t-CON connect board

BGN 30.48

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

DuoWeiSi 3D Printer Parts 3Pcs 3D Printer 12V DC 50mm*50mm Blow Radial Cooling Fan 5015 ФЕН

BGN 4.70

Функција : Одличен за ладење heatsinks на топла завршува, отпечатоци, или други ладење потребиНаправен од висок квалитет на PBT+30% стакло линија +VOИмајќи е висока прецизност, долг живот и ниско ниво на бучаваТемпература на користење на животната средина : 20℃ до 75℃Работна околина температура : 40℃Услуга живот : Може да биде континуирано работи 24 часаБрзина : 4500, 6500 (R / мин)Напон : DC 12 VДимензии : 50 x 50 x 15mmСтруктура : Ракав имајќиПакет се вклучени : 3 x Вентилаторот за Ладење

1бр 3D принтер Pruse Martin 24v 40w картриджный нагревател Reprap 24V 40W за принтер Безплатна доставка!

BGN 1.57

Производ : Еденраководител топлинска цевкаДијаметар : 6mmДолжина : 20mmЖица Должина : 100cmНапон : 24 VМоќност : 40 WМатеријал : нерѓосувачки челикПакет листата : 1pcs

A3 размер UV плосък принтер, мобилен телефон, калъф принтер, мобилен телефон капака на принтера, DHL доставката е безплатна

BGN 4165.00 4384.00

Вовед : Ова е нашиот надградба A3 големина УВ flatbed печатач врз основа на 6 боја Epson 1390 / 1400 печатач изменета...

3D принтер прът Вал 12 мм на линеен вал L 450 мм хром линия на посока на релсите през цялата пръчка вал за робот с ЦПУ 1бр

BGN 2.00 2.32

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : Линеарен окноДијаметар : 12mmДолжина : 440mm , 450mm , 455mmМатеријал : 45 / highјаглероден челик,хром позлатен,борбата против хард окноПрецизност : G6Цврстина : За HRC5860Пакет содржина : 1pcs 12mm окноПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...