• Ново
Funssor 3D принтер MK10 екструдер нагревателен възел подмяна на комплекта за Monoprice Dual Extrusion Maker Архитект на 3D части на принтера

Funssor 3D принтер MK10 екструдер нагревателен възел подмяна на комплекта за Monoprice Dual Extrusion Maker Архитект на 3D части на принтера

BGN 76.00
BGN 79.98
-5 %
В магазина

Брой продуктиНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска. Ако имате било quetion или треба нешто, pls контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да се направи сте задоволни.
Бесплатен Превозот во светот , испрати од Кина Пост Воздухопловната.
Време на испорака околу 20 -30 работни дена. Некоја земја може да го одложи 1-2 недели.
Ние брод стоки во рамките 2days по приемот расчисти исплата.
Внимание :
Ако сакате да се добие производ итно, ние исто така може да испрати со ЕМС или UPS-от,DHL и сл. Вие треба да се обрне некои товарни повеќе . Дали контактирате со нас на прво ако сакате да се промени за да EMS,UPS-от,DHL и сл.
Ако не сте задоволни со вашето купување,за било која причина,ги споделите со нас.Ние веднаш ќе го замени предметот или да ви даде повторно враќање на парите,тоа е толку едноставно. Превозот и ракувањето со обвиненија не се враќа. Товарни за испратите назад и повторно да ја прати треба да се плати од страна на купувачот. За ваша заштита, ве молиме осигуреното вашиот пакет.
Ако производи имаат каков било дефект или да се одложи, ве молиме да не се отвори случај или не остави Негативни и Природни повратни информации, таа не може да ги реши сите проблеми .Но само кажете ни, ние ќе се потрудиме да го реши.
Ако сте задоволни со вашата нарачка, ние искрено се надеваме дека може да ни остави позитивен Фидбек и четири 5-ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот (НСД), кои се од витално значење за растот на нашиот мал бизнис.
Ние го прифатат плаќање и преку САМО. Ако немате сметка, ве молиме регистрирани еден за себе во (http : //www..com). Плаќањето мора да се примени во рок од 5 дена по аукции заврши. Ве молиме бидете сигурни дека сте со намера да се купи или да се во можност да ја плати во наведениот период пред наддавање. Неплатени спорот ќе биде поднесена до за кои не се плаќа понудувачи.
Ве МОЛИМЕ НЕ ни остава 1, 2, 3 или 4-ѕвезда Детални Продавачот Рејтингот затоа што тие се еднакви на негативен фидбек. Само 5-Детален Продавачот Рејтингот се добредојдени.

Подробности

Номер На Модела:
Штранг Пресоване Monoprice Двойно
търговска марка:
Funssor
Тип Елемент:
Екструдер
Име:
Funssor
Материал:
Алуминиева сплав
да се прилага:
Monoprice / Maker Архитект на 3D принтер
нагревателен патрон:
24v 40w

Те също купуват с този продукт

450800-001 DV9000 се свързва с дънната платка 3d принтер изпитана система lap connect board

BGN 32.00

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

Дюза на вулкана част принтер 3D 0.4/0.6/0.8/1.0/1.2 1.75 печатаща глава Штрангпресса mm 3.0 mm M6 неръждаема за зъби PLA J-head

BGN 1.68

Тоа е направено од 360 месинг база материјал нуди една од најнискиот коефициент на триење, подобро потоа никел со PTFE codeposit.Овој слој е исто така многу тешко и отпорни на абразија...

ширина изстискайте 320 мм прозрачен черен син бял многоцветен PVC свиване тръба касета акумулаторна кора 1бр

BGN 1.60

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! ние имаме многу бои , ве молиме, напишете цел забелешка што треба што боја ...

мост тип може да се отвори пластмасова писта съпротива 15mmx30mm с концевыми конектори дължина 1000 мм гравиране машина кабел за смилане на струг с ЦПУ 1бр

BGN 5.20

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : Може да отворен тип синџирМатеријал : Пластични PA66Внатре висина : 15mmВнатре ширина : 30ммНадвор висина : 19mmНадвор ширина : 39mmРадиус на свиткување : 27Отворен режим : Мост тип надвор странични отвориДолжина : 1000mm (со 2 поврзете го завршува)Пакет содржина : 1meter 15x30 1000mm должина може да отворен тип синџирПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

3030 алуминиев экструзионный профил европейски стандарт, дължина-200 мм дебелина на стените 1,8 мм индустриален алуминиев профил workbench 1бр

BGN 1.00 1.44

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! може да се намали секоја должина !Тип : 3030 европскиот стандард алуминиумски профилМатеријал : алуминиум 6063T5Должина : 200mm , 205mmДебелина на ѕид : 1.8 mmПакување содржина : 1pcs 3030 алуминиумски профилПревозотБрод за АМЕРИКА : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

2 елемента оригинален Prusa i3 MK2/MK2S/MK3 3d принтер Z axis трапециевидный мотор гайки за Reprap Prusa i3 MK2 MK2S 42 стъпков двигател

BGN 11.00 13.33

2 парчиња Оригинални Prusa i3 MK2 / MK2 S / MK3 3d печатач Z оската Trapezoid Моторни Завртка Ореви За Reprap Prusa i3 MK2 MK2 S 42 stepper моторпакет : 2 парчиња завртка нето

Обновен е промишлен ниво Wanhao 3D принтер i3 V2.1 модел принтер с резолюция 0,1 мм и 20 м PLA направления за изпитване

BGN 478.40

Надгради Индустриското Ниво Wanhao 3 D Печатач I3 V2.1 Модел на Печатач со 0.1 mm Резолуција и 10m PLA филамент за тестирањеWanhao I3 Информации За ПроизводотЕкструдер систем MK10 екструдер Екструдер Количина 1 Макс брзина на печатење 70mm / s Max некој областа 200*200*180mm Филамент дијаметар 1.75 mm Материјална поддршка PLA, PVA, PEVA, PLA Случај Материјал Челик Случај Софтвер CURA, домаќинот со Repitator LCD дисплеј англиски / Кинески / customrized било кој јазик Слој Дебелина 100 micron 400 micron Тежина(kg) 12kg Вкупната големина(cm) 40x41x40cm Пакување големина(cm) 50x48x30cmWANHAO квалитет Гаранција1 година за матичната плоча & 3 месеци за целата машина.Разни филаментЗа WANHAOЗа Повратни Информации

10шт 3D принтер твърд полимер Lm6uu лагер-6 мм вал RJMP-01-06 R твърд пластмасов лагер 6 мм ID

BGN 35.00 41.74

10pcs 3 D Печатач Цврст Полимер LM6 UU Имајќи 6mm вратило RJMP0106 Р Цврсти Пластични Имајќи 6 mm IDВисок Квалитет се Продаваат Линеарен полимер имајќи директна замена за метал LM6 UU имајќи најчесто се користи во многу 3 D Печатари...

1 бр. оригинален Prusa i3 MK2 / MK2S/MK3 3d принтер Z ос трапециевидный мотор гайки за Reprap Prusa i3 MK2 MK2S 42 стъпков двигател

BGN 7.00 7.97

1pc Оригинални Prusa i3 MK2 / MK2 S / MK3 3d печатач Z оската Trapezoid Моторни Завртка Ореви За Reprap Prusa i3 MK2 MK2 S 42 stepper моторни пакет : 1pc завртка нето

Безплатна доставка 1.75 / 3 mm алуминий Титан Аеро екструдер актуализация 12V / 24V вентилатор комплект за V6 Hotend Reprap 3D принтер части

BGN 33.00 50.35

Пакувањето вклучува1 x Титан Аеро Heatsink4 x завртка1 x вентилаторот за ладење1 x имајќи1 x Sachet на Термичка Паста1 x100mm Должина од 4mm OD PTFE

2 елемента MK9 силиконови чорапи нагревател син розов черен цвят блок на кутията Силиконова изолация за повтарящите се Anet Prusa i3 MK7 / MK8/MK9

BGN 7.00 7.68

2 парчиња MK9 Силикони Чорапи Грејач Сина, Розова Црна Боја Блок Покрие Силиконска Изолација За Replicator Anet Prusa i3 MK7 / MK8 / MK9Работи совршено во 20x20x10mm големина грејач блок,антивисока tempature за PLA / ABS 3 D печатење...

Funssor REPLICATOR 2 / 2x замяна на колан ос X/Y, за части 3D принтер Replicator 2 / 2X

BGN 21.00 22.38

Y оска : Димензии се 6 милиметри (6mm) во ширина со 2 millimeter (2mm) на теренот и вкупна должина на 586 милиметри (293 заби x 2).X оска : Димензии се 6 милиметри (6mm) во ширина со 2 millimeter (2mm) на теренот и вкупна должина на 848 милиметри (424 заби x 2).Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

ролка ролка 19 мм Диаметър на душ ролка преместване на вратата виси през цялата стъклена врата диск сам найлон ролка 1бр

BGN 0.43

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !Тип : CAM рамен кругНавој дупка : 6mmНадворешниот дијаметар : 19mm , 23mm , 25мм , 27mmМатеријал : Чист бакар со најлонПакет содржина : 1pcs макара со 1pcs заврткаПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

3D принтер hotend dual extrusion е съвместим с E3D Cyclops+ 2-in-1-out смесен цветен екструдер с термопарой фен на инструмента

BGN 46.00 47.98

3 D печатач делови продавница Ние нудиме сите видови на 3 D печатач додатоци, ако треба некои нешто што не шоу на нашата продавница, само нас контакт, ние ќе го направи тоа за вас...

SWMAKER Reprap 3D принтер, оригинални Scotch Blue Painters Tape 2090 bule tape 24mm / 48 мм WD 54.8 m length Print Bed / Painters

BGN 24.00 25.58

Сина Сликари Лента3 M Леплива Лента е совршен за печатење PLA без виткање и excellant кревет лепливоста до 40 C.Снимката доаѓа 24mm / 48mm широк со вкупна должина од 54.8 m, што е доволно за да во целост се опфаќаат 62 200x200mm Печати Кревети!деталиДебелина : 0.13 (mm)Ширина : 24mm / 48mmДолжина : 54.8 MБоја : СинаДолгорочни температура отпор : 130 (СТЕ C)Краток рок температура отпор : 180 (СТЕ C)Она што Ќе се Добива 1 x 24mm / 48mm x 54.8 м 3 M Магарешки Сина Сликари Лента

BIQU3D част на принтера ПХБ MK3 heatbed dual power + LED + резистор+ кабел+ 100k ти термисторы алуминиев нагреваемый диаметър на леглото, като MK2B

BGN 30.37

Големина : 214*214*3ммБоја:црнаНапон : 12 V / 24 VТемпература : Централна локација може да достигне 95 целзиусови степени степен1 x mk3 heatbed

T315XW02 V6 LCD 06A10-1B 06A10-1C Board логическа такса за 3d-принтер T-CON connect board

BGN 38.05

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...