татуировка и боди арт

татуировка и боди арт

324продукти.

Показано1-20 из 324стоки
Татуировка дръжка с игли 30 бр./кор. 19 мм кръгла подложка 5RL черно еднократни игли за татуировки 3/4 дръжка на върха на тръбата кастрирани
 • Ново
-29 %

Татуировка дръжка с игли 30 бр./кор. 19 мм кръгла подложка 5RL черно еднократни игли за татуировки 3/4 дръжка на върха на тръбата кастрирани

36.48 BGN 26.00

Тетоважа Зафат Со Игли 30pcs / Кутија 19mm Круг Лагер 5 RL Црна Расположливиот Тетоважа Игли 3 / 4" Зафат Цевка Совет Sterilized Опис Името Тетоважа Игли Материјал 316 од не ' Рѓосувачки Челик Количество 30 PCSголемина на : 1 RL 3 RL 5 RL 7 RL 9 RL 11 RL 13 RL 15 RL3 RS 5 RS 7 RS 8 RS 9 RS 11 RS 13 RS 15 RS5 F 7 F 9 F 11 F 13 F 15 F5 M1 7 M1 9 M1 11 M1 13 M1 15 M15 M2 7 M2 9 M2 11 M2 13 M2 15 M25 RM 7 RM 9 RM 11 RM 13 RM 15 RM ЗАБЕЛЕШКА : ве молиме да напомена која големина сакате, кога ќе го поставите цел.или ние ќе ви испратиме 30pcs 5 RL или 3 RL.ви благодариме

Всичко е ново актуализиране на Aurora II Tattoo Power Supply Tattoo Power Tattoo Machine Power LED Display Tattoo Power Suplly
 • Ново
-49 %

Всичко е ново актуализиране на Aurora II Tattoo Power Supply Tattoo Power Tattoo Machine Power LED Display Tattoo Power Suplly

139.01 BGN 71.00

Нови Критични Тетоважа АУРОРА II Напојување Тетоважа Моќ За ПроизводотСпецификации : Боја : Сребрена / Црна Димензии : 27 / 8" дијаметар, 13 / 4" висина и Тежина : 6.4 оз Излезен Напон : 1.5 v 17v Компатибилен со сите серпентина и ротари тетоважа машини Userfriendly ротари контрола притисни knob за да го вклучите / исклучите, исклучете режими, и промена на напон Боја на промена на напон индикатор Две подножјето на возилото режими за сликање одржува или еден Скокпроектот на владата функција за ротари тетоважа машини 1 / 4" моно џек влезови за стандард клип мозок и подножјето на возилото (подножјето на возилото не е потребно да се кандидира) CNCмашински елоксирани алуминиумски домување Вградени магнети и силиконски костец дозволите за користење на различни површини адаптер вклучуваат

Топ мотор алуминиев перманентен грим на Ротари татуировочная машината дръжка за грим на вежди устни безплатна доставка
 • Ново
-5 %

Топ мотор алуминиев перманентен грим на Ротари татуировочная машината дръжка за грим на вежди устни безплатна доставка

115.09 BGN 109.00

Ви благодариме за повлекува од Добро да се Купи ПродавницаТоп Мотор Алуминиум трајна шминка Ротари Тетоважа Машина Пенкало за Козметика Веѓа Усни бесплатен Превозот​Опис на производот : * Одлично за Eyeliner, Веѓи, Усни лагер, Полн усна боја за Коса, симулација, градите areola, лузна camouflaging / реконструкција и tattooing...

1бр къна бяла татуировка цвете перо дърво дантела дизайн временна татуировка стикер боди арт Tatuagem YHB020

BGN 5.74

1pcs Хена Бела Тетоважа Цвет Чипка Привремена Тетоважа Налепница на Телото Уметност Tatuagemголемина : 15x21cmпакет : 1pcs Привремена тетоважа налепници

Перманентен грим дръжка машина вежди татуировка пистолет боди-арт грижа за лицето татуировка обзавеждане професионална татуировка грим комплект за DSH-0067
 • Ново
-10 %

Перманентен грим дръжка машина вежди татуировка пистолет боди-арт грижа за лицето татуировка обзавеждане професионална татуировка грим комплект за DSH-0067

72.00 BGN 65.00

Трајна Шминка Пенкало Машина Веѓа Тетоважа Пиштол Телото Уметност, Лицето за Нега на Tatto Опрема професионални тетоважа сочинуваат комплет DSH0067Вовед : Дали сакате да се преструктурираат веѓите за да ги претстави своите својствени квалитет? Оваа тетоважа веѓа машина за полнење е неопходен за полнење за веѓа tattooing...

Професионален висококачествен пигмент татуировки ППР Microblading пигмент е перманентен грим на вежди и устни татуиране мастила дълбок кафе
 • Ново
-51 %

Професионален висококачествен пигмент татуировки ППР Microblading пигмент е перманентен грим на вежди и устни татуиране мастила дълбок кафе

22.38 BGN 11.00

modname=ckeditorДлабоко Кафе Висок Квалитет PCD Професионални Веѓа Микро Тетоважа Мастило Усни Microblading Трајна Шминка Пигмент 1 парчеPCD Трајна Шминка Мастило Веѓа Тетоважа МастилоЈачина на звук : 15mlБоја : Длабоко КафеТежина : 26gMeterial : Состав на вода , глицерин...

25 Стил Червен Акварел, Фламинго, Птици, Временни Татуировки Етикети На Жените И Мъжете Флаш-Предаване На Вода Татуировки Водоустойчив Фалшива Татуировка Изкуство

BGN 1.73

25 Стил Црвениот Акварел Фламинго Птици Привремена Тетоважа Налепници Жени Мажи Флеш Вода Трансфер Тетоважа Водоотпорен Лажни Tatoo УметностГолемина : 21*15cmИзвестувањеУвозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачи одговорност.Ве молиме проверете со вашиот countrys царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување.Контактирајте Со НасАко имате било какви прашања или ви се потребни никакви им помогне на, ве молиме слободно контактирајте со нас! Ви благодариме!Ви благодариме за вашата поддршка! Ние ќе направиме подобро!

Стерилизирани игли за татуировки 10шт 1rl за еднократна употреба на веждите, устните, перманентен грим бродерия татуировки машина плоски игли за татуировки на храна
 • Ново
-37 %

Стерилизирани игли за татуировки 10шт 1rl за еднократна употреба на веждите, устните, перманентен грим бродерия татуировки машина плоски игли за татуировки на храна

15.98 BGN 10.00

Sterilized Тетоважа Игли 10 Pcs 1 RL за Еднократна употреба Веѓа Усна Трајна Шминка Везови Електрични Тетоважа Машина Пенкало Рамен Игли Тетоважа Снабдување на ДодатоциОпис На Производот : 100% сосема нов и висок квалитет.Направени од 316 L не ' Рѓосувачки Челик со транспарентна пластика школка.Sterilized со E...

Изключителен Диамант Crystal Лъвска Глава Временна Татуировка Стикер За Мъже, Жени, Ръка, Крак Фалшиви Татуировки Водоустойчив Геометрия Татуировки Стикер

BGN 1.73

25 Ексклузивни Дијамант Кристал Лав Главата Привремена Тетоважа Налепница За Мажи Жени Рака На Нога Лажни Tatoo Водоотпорен Геометрија Тетоважа НалепницаГолемина : 21*15cmИзвестувањеУвозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачи одговорност.Ве молиме проверете со вашиот countrys царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување.Контактирајте Со НасАко имате било какви прашања или ви се потребни никакви им помогне на, ве молиме слободно контактирајте со нас! Ви благодариме!Ви благодариме за вашата поддршка! Ние ќе направиме подобро!

Безплатна Доставка 5 Цвята Професионален 1818 Молив За Вежди Водоустойчив Молив За Вежди Перманентен Грим, Козметични Средства За Красота
 • Ново
-6 %

Безплатна Доставка 5 Цвята Професионален 1818 Молив За Вежди Водоустойчив Молив За Вежди Перманентен Грим, Козметични Средства За Красота

28.80 BGN 27.00

5 Бои Професионални 1818 Веѓа Молив Водоотпорен Веѓа Молив Трајна Шминка Естетската Убавина Алатки Спецификација : *100% Сосема нов и висок квалитет *долготрајни,водоотпорен,Природен изглед *Боја : црна,сива,кафена,природни кафена,светло кафеава *Quanty : 5pcs, се меша бои, ако не сакате меша бои,pls дозволете ни да знам што боја ви се допаѓа,ние ќе ви ја испратиме стоката како на вашите барања...

Rocooart RC Fantacy Lotus Design водоустойчив временни татуировки етикети за красиви цветя фалшиви татуировки Taty Tatuagem за ръце
 • Ново
-52 %

Rocooart RC Fantacy Lotus Design водоустойчив временни татуировки етикети за красиви цветя фалшиви татуировки Taty Tatuagem за ръце

2.08 BGN 1.00

Rocooart Fantacy LotВодоотпорен Дизајн Привремена Тетоважа Налепници Убави Цвеќиња, Лажни Тетоважа Tatuagem Taty За Рака ГрбСерија Име : 100% Сосема Нов Rocooart тетоважа РК серијаПроизвод Големина:10.5 x 6 СМКорисни време : 57daysПакување Количина...

Rocooart RC-057 червена ягода фалшиви татуировки сладки плодове водоустойчив временни татуировки етикети момичета Taty Tatuagem за деца жени

BGN 2.08

Rocooart Симпатична Овошје Водоотпорен Привремена Тетоважа Налепници Црвено Јагода Лажни Тетоважа Tatuagem Девојки Taty За Деца ЖенитеСерија Име : 100% Сосема Нов Rocooart Тетоважа РК серијаПроизвод Големина:10.5 x 6 СМКорисни време : 57daysПакување Количина...

Shelldhard 2 Листа Птици Татуировки Етикети Водоустойчив Черен Временни Летящи Птици Фалшиви Татуировки Етикети За Боди Арт
 • Ново
-4 %

Shelldhard 2 Листа Птици Татуировки Етикети Водоустойчив Черен Временни Летящи Птици Фалшиви Татуировки Етикети За Боди Арт

1.04 BGN 1.00

HB0016134Спецификација : 100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : ПВЦБоја : Црна, Како на сликата покажуваГолемина : прибл...

50шт 1RL 600D-E ясно татуировки игли 10 мм перманентен грим игли за X5 перманентен грим игли
 • Ново
-15 %

50шт 1RL 600D-E ясно татуировки игли 10 мм перманентен грим игли за X5 перманентен грим игли

49.58 BGN 42.00

Пакет : 50pcs 600 DE Јасно 1 RL Трајна Шминка Тетоважа Игли Функција : Материјал : 316 медицински нерѓосувачки челик со предстерилни од страна на E...

50 бр полупостоянный грим на веждите татуировки Microblading 3D вежди 21 кръг игла
 • Ново
-10 %

50 бр полупостоянный грим на веждите татуировки Microblading 3D вежди 21 кръг игла

14.40 BGN 13.00

2016 Година Нови Пристигна Рамна Линија Двојно Веѓа Microblading Игла За Трајна ШминкаСупериорен квалитет и е во согласност со меѓународните козметологијата и медицински барања.Игла направени од медицински одделение од нерѓосувачки челик.Стерилизација која е сертифицирана со Гама Зраци, во согласност со Владата Стерилизација Упатства.Поединечно спакувана.За еднократна употреба, за еднократна употреба само.

Водоустойчив временен стикер красиви татуировки очите татуировки пренос на вода Флаш татуировки фалшиви татуировки за жени, мъже, деца 441
 • Ново
-30 %

Водоустойчив временен стикер красиви татуировки очите татуировки пренос на вода Флаш татуировки фалшиви татуировки за жени, мъже, деца 441

1.42 BGN 1.00

Карактеристики : 1.Може да се користат во кожа, метал керамика, стакло површината 2.Печатени дизајнирани модели, бојата светла и изгледа како вистинска тетоважа...

Водоустойчив временен стикер татуировки power tattoo Water Transfer Flash Tattoo фалшива татуировка за жени, мъже, деца 507
 • Ново
-30 %

Водоустойчив временен стикер татуировки Power Tattoo Water Transfer Flash Tattoo фалшива татуировка за жени, мъже, деца 507

1.42 BGN 1.00

Карактеристики : 1.Може да се користат во кожа, метал керамика, стакло површината 2.Печатени дизајнирани модели, бојата светла и изгледа како вистинска тетоважа...

Водоустойчив временен стикер татуировка цветна татуировка на бухал пренос на вода Флаш татуировки фалшиви татуировки за жени, мъже, деца 504
 • Ново
-30 %

Водоустойчив временен стикер татуировка цветна татуировка на бухал пренос на вода Флаш татуировки фалшиви татуировки за жени, мъже, деца 504

1.42 BGN 1.00

Карактеристики : 1.Може да се користат во кожа, метал керамика, стакло површината 2.Печатени дизајнирани модели, бојата светла и изгледа како вистинска тетоважа...