бродерия на кръстат бод

бродерия на кръстат бод

321продукти.

Показано1-20 из 321стоки
Красива момиче благородни хора занаят, 14CT непечатная бродерия DMC подсчитанные комплекти на кръстат бод САМ Set Wall Decoration For Собственоръчно
 • Ново
-5 %

Красива момиче благородни хора занаят, 14CT непечатная бродерия DMC подсчитанные комплекти на кръстат бод САМ Set Wall Decoration For Собственоръчно

102.38 BGN 97.00

Опис : Големина на Слика : 43x58cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми 1 Embroider игла 2...

Розова маймуна начало декор на китайски Брои кръстат бод модели комплекти за Бродерия Бод набор от DIY набор от ръкоделие комплект кръстат бод
 • Ново
-46 %

Розова маймуна начало декор на китайски Брои кръстат бод модели комплекти за Бродерия Бод набор от DIY набор от ръкоделие комплект кръстат бод

18.53 BGN 10.00

Виножито Мајмун Дома Декор Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Везови Крст Поставен DIY Поставите Везана Комплет КрстбодБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 31cm*34cm (14 CT)40cm*43cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Кон китайски Брои кръстат бод модели комплекти DMC кръстат бод плат 11CT 14 CT комплекти за бродерия комплекти за домашен декор
 • Ново
-49 %

Кон китайски Брои кръстат бод модели комплекти DMC кръстат бод плат 11CT 14 CT комплекти за бродерия комплекти за домашен декор

17.54 BGN 9.00

Коњ Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции DMC Крстот Бод Ткаенина 11 CT 14КАРАТНО се Поставува За Везови колекции Дома ДекорБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 34 cm* 29cm(14 CT)43 cm*37cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Кон китайски Брои кръстат бод модели комплекти стените на дома DMC кръстат бод плат 11CT 14CT отпечатани върху платно
 • Ново
-44 %

Кон китайски Брои кръстат бод модели комплекти стените на дома DMC кръстат бод плат 11CT 14CT отпечатани върху платно

14.38 BGN 8.00

Коњ Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Ѕид Дома Декор DMC Крстот Бод Ткаенина 11 CT 14 CT Отпечатена На ПлатноБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 18 cm* 29cm(14 CT)22 cm*37cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Орхидея флорални мотиви Брои кръстат бод 11CT 14CT кръстат бод набор от Едро САМ кръстат бод комплект бродерия ръкоделие
 • Ново
-43 %

Орхидея флорални мотиви Брои кръстат бод 11CT 14CT кръстат бод набор от Едро САМ кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

24.75 BGN 14.00

Орхидеи цветни Дезени Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо DIY Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

50X40cm щастлив градина 3d Лента бродерия живопис кръстат бод комплект само ръкоделие незавършена декорация на стените занаят подарък
 • Ново
-49 %

50X40cm щастлив градина 3d Лента бродерия живопис кръстат бод комплект само ръкоделие незавършена декорация на стените занаят подарък

35.17 BGN 18.00

167125767435688 Лента Везови Лента везови комплет вклучува : шарени везени платновез игласоодветни Лентапарче со висока дефиниција печатење renderingsвисока дефиниција оригинални бод цртежиИспорака : почитувани купувачи,кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачот се одговорни за сите дополнителни царински давачки,брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја .Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци,и купувачи се одговорни за царински давачки.Се враќа : Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина.Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови .Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија,купувачите ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас...

Дева Мария (2) Начало Декор ръкоделие кръст Бод комплекти радост неделя кръстат бод китайски Брои кръстат бод модели комплекти
 • Ново
-46 %

Дева Мария (2) Начало Декор ръкоделие кръст Бод комплекти радост неделя кръстат бод китайски Брои кръстат бод модели комплекти

25.78 BGN 14.00

Дева Марија (2) Дома Декор Везана Везови Крстот Сета радост недела крстот бод Кинески Смета Крстот Бод Модели КолекцииБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 34cm*52cm (14 CT)44cm*66cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

3th a Lazy Cat Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch set Animals Embroidery Kit Home Decor ръкоделие занаят
 • Ново
-47 %

3th A Lazy Cat Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set Animals Embroidery Kit Home Decor ръкоделие занаят

20.77 BGN 11.00

Еден Мрзелив Мачка Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод поставите Животни трговија на големо Вез за Полнење Дома Декор Везана ЗанаетПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

The Little Bear Cake Chinese Брои Кръст Бод Модели Комплекти Home Decor бродирани картини САМ Set DMC Бод Кръст плат
 • Ново
-49 %

The Little Bear Cake Chinese Брои Кръст Бод Модели Комплекти Home Decor бродирани картини САМ Set DMC Бод Кръст плат

17.58 BGN 9.00

На Малку Мечка Торта Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Дома Декор Везана Слики DIY Поставите DMC Крстот Бод ТкаенинаБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина (W*H) : 27cm*30cm (14 CT)34cm*38cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Дева Мария смята кръстат бод 11CT печатни 14CT ръчно кръстат бод комплекти на едро комплекти за бродерия бродерия, бродирани
 • Ново
-48 %

Дева Мария смята кръстат бод 11CT печатни 14CT ръчно кръстат бод комплекти на едро комплекти за бродерия бродерия, бродирани

96.13 BGN 50.00

Дева Марија Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT рачно изработени Крстот Бод Поставува Големо Крстбод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние си имаме свој фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Длинноклювая птица смята кръстат бод 11CT печатни 14ctcross Бод набор от животни памук, Бродерия Бод комплекти ръкоделие
 • Ново
-32 %

Длинноклювая птица смята кръстат бод 11CT печатни 14ctcross Бод набор от животни памук, Бродерия Бод комплекти ръкоделие

17.76 BGN 12.00

Долгоbeaked Птица Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CTCross Бод Поставите животни Памук Крстбод Колекции Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Голям размер маки цветя подсчитанные модели на кръстат бод комплект DMC бродерия САМ Set китайски комплекти на кръстат бод Home Decor
 • Ново
-46 %

Голям размер маки цветя подсчитанные модели на кръстат бод комплект DMC бродерия САМ Set китайски комплекти на кръстат бод Home Decor

63.54 BGN 34.00

Голема Големина Афионот Цвеќиња Смета Крстот Бод Обрасци за Полнење DMC Везови Конец DIY Поставен Кинески Крстот Бод Колекции Дома ДекорБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Големина : 102cm*42cm (14 CT)130cm*53cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

5TH Elegant Coffee Cup Брои Кръст Бод 11CT Printed 14CT Cross Stitch Sets ДИМ Cross-stitch Комплекти for Embroidery ръкоделие
 • Ново
-46 %

5TH Elegant Coffee Cup Брои Кръст Бод 11CT Printed 14CT Cross Stitch Sets ДИМ Cross-stitch Комплекти For Embroidery ръкоделие

14.78 BGN 8.00

Домот Кафе Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT Крстот Бод Поставува Кинески Крстбод Колекции за Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ръкоделие за бродерия занаяти САМ DMC-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 ct маслена живопис-Country Blessing
 • Ново
-20 %

Ръкоделие за бродерия занаяти САМ DMC-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 Ct маслена живопис-Country Blessing

107.81 BGN 86.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Земја Благослов Од : М&W Ecommerce, Inc...

Лавандула теменуга ръкоделие САМ 18Ct 14CT DMC Бод Кръст SetsThe саксии на перваза на прозореца кръст Бод multi picture plus
 • Ново
-51 %

Лавандула теменуга ръкоделие САМ 18Ct 14CT DMC Бод Кръст SetsThe саксии на перваза на прозореца кръст Бод Multi Picture Plus

22.37 BGN 11.00

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било која тежина, ние гарантираме за вашиот успех*^_^*Лаванда : 18ct Платно Големина : 42x21cm големина на Слика : 37x16cm 14ct Платно Големина : 54x26cm големина на Слика : 48x20cm 11ct Платно Големина : 71x36cm големина на Слика : 61x26cmPansy : 18ct Платно Големина : 42x20cm големина на Слика : 37x15cm 14ct Платно Големина : 54x26cm големина на Слика : 48x20cm 11ct Платно Големина : 70x35cm големина на Слика : 60x25cmВклучува : Сметано или печатени платно x1 Памук конец x 1set (30% повеќе отколку што е потребно) Игла x2 хартија скицата x1set (За многу едноставна слика, хартија скицата не е вклучена за печатени платно верзија)Купувачот се покаже :

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor-момиче свири на цигулка
 • Ново
-21 %

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 Ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor-момиче свири на цигулка

42.86 BGN 34.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Девојка свири на Виолина Од : М&W Ecommerce, Inc ...

Вечна любов Коледа декември кафе китайски кръстат бод комплекти екологичен памук 11 карата направи си САМ коледна украса за дома
 • Ново
-40 %

Вечна любов Коледа декември кафе китайски кръстат бод комплекти екологичен памук 11 карата направи си САМ коледна украса за дома

18.40 BGN 11.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Грозде и рози Брои платно DMC цвят 18CT 14CT, определени за кръстат бод ръкоделие набор от DIY бродерия цветя градински пейзаж, плюс
 • Ново
-52 %

Грозде и рози Брои платно DMC цвят 18CT 14CT, определени за кръстат бод ръкоделие набор от DIY бродерия цветя градински пейзаж, плюс

20.77 BGN 10.00

Крстот бод комплет, треба вез со себеВе молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било која тежина, ние гарантираме за вашиот успех*^_^*18ct Платно Големина : 24x37cm големина на Слика : 20x33cm14ct Платно Големина : 33x51cm големина на Слика : 25x42cm11ct Платно Големина : 42x64cm големина на Слика : 32x53cmВклучува : Сметано или печатени платно x1 Памук конец x 1set (30% повеќе отколку што е потребно) Игла x2 хартија скицата x1set (За многу едноставна слика, хартија скицата не е вклучена за печатени платно верзија)Купувачот се покаже :