машини и аксесоари

машини и аксесоари

313продукти.

Показано1-20 из 313стоки

Титан 10шт 3.175 мм вольфрамовая стомана V-образна карбид печатна платка гравиране бита фреза с ЦПУ инструмент 45 60 90 градуса 0.1 Mm аксесоари за металорежещи машини

BGN 11.18

13279 XCAN Високо ПрепорачливоНие се специјализираат во производство на висок квалитет на Гравирање алатки,Мелење машина,Гравирање битови,вежба битови,итн.Имаме наша сопствена фабрика...

3шт Hrc55,6,8, 10, 12 мм видий края мелници, волфрам карбид плосък квадрат,6 шест канали покритие, дължина на струг с ЦПУ

BGN 60.64

СпецификацијаБрој На Модел : M1203Flute : 6 ФлејтаМесо тело со Дијаметар : D : D=412 mmНад сите должина : L=5075mmМатеријал : Solide КарбидПакување, вклучувајќи : 3 ЕЕЗ / МНОГУКарактеристики : 1.Брборењата отпорни дизајн за супериорен во однос на површината за бои и долго алатка живот2.Оптимизиран за доделување на температурите и барањата на предизвик материјали како што се Висока Темп Легури3.Остри сечење разумен се исти со висока јачина на машина4.Лак олеснување агол прави алатка за подобро да се носатотпоротPhotoesСоработува со folowing 5 предности

0.8 KW CNC ER11 Spindle Motor 800W Air-cooled 24000rpm High Speed 220V 65*188mm шпиндела за гравировальных на металорежещи машини с ЦПУ
 • Ново
-10 %

0.8 KW CNC ER11 Spindle Motor 800W Air-cooled 24000rpm High Speed 220V 65*188mm шпиндела за гравировальных на металорежещи машини с ЦПУ

232.00 BGN 209.00

0.8 KW CNC ER11 Вретено Мотор 800 W Воздушно ладење 24000rpm Голема Брзина 220 V 65*188mm Вретено за CNC Машини ГравирањеGDZ65 F800Обезбедување на стандардниот Орев ER11 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас.СпецификацииМодел Бр.GDZ65 F800БрендchangshengСертификацијаISO90012000Тип на производтрифаза асинхрони мотор Константен вртежен моментПол број2Номинална моќност(KW)0.8Номинална напон(V)220Номинална брзина(вртежи во минута)24000Струја(A)4Фреквенција(Hz)400ЛадењеВоздушно ЛадењеИмајќи тип2×7002 C P4 DT&2×7000 C P4Должина / ширина / hight(mm)220 / 65 / 65Вретено главата висина(mm)22Дијаметар&должина65*188mmПодмачкувањемаснотииCollet(mm)ER11Collet(mm)3.1756рамнотежа тест резултат(ms*s)2.4 вртежи во минутаПоправка времеимајќи(половина година),вретено(една година)Тежина4 KGRunout0.010.02 mmИзвестувањеВретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојувањеАпликацииДрво гравирање, ЦПУ дупчење и мелење.Ве молиме имајте во предвид : 1...

800W CNC Spindle Motor ER11 Water Cooled 220V 0.8 KW 65*158mm 24000rpm висока скорост на гравиране
 • Ново
-10 %

800W CNC Spindle Motor ER11 Water Cooled 220V 0.8 KW 65*158mm 24000rpm висока скорост на гравиране

179.20 BGN 161.00

800 W CNC Гравирање Вретено Мотор ER11 65*158mm Вода за Ладење 220 V 0.8 KW 24000rpm Голема Брзина Вретено НовиПакет Се Вклучени : 1 x 800 W Вретено МоторОбезбедување на стандардниот Орев ER11 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.Вретено типGDZ65800 A Краток Константен вртежен моментТип на производВисокаБрзина Константен Вртежен Момент Моторните Вретено МоторДијаметар*должинаΦ65*158mmБрзина24000rpmМоќност0.8 KWНапон220 VТековната5 AФреквенција400 HZЗаеднички на носотER11LubмаснотииКулвода за ладењеТежина3 KGВртежен момент0.33 NmColletER11 6mm defaultГарантен периодлагери=половина година во други делови на годинатаRunout0.010.02 mmИзвестувањеВретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојувањеВе молиме имајте во предвид : 1...

5шт прорезна диаметър 4 мм, с фаска края мелници 90 градуса твърд карбид 2 канали фаска ножове HRC45 нов ЦПУ
 • Ново
-6 %

5шт прорезна диаметър 4 мм, с фаска края мелници 90 градуса твърд карбид 2 канали фаска ножове HRC45 нов ЦПУ

32.00 BGN 30.00

5pcs 90 степени Солидна Карбид Chamfer Крајот Мелници 2 Флејта Сечење Кол 6mm Chamfer Мелење Секачи HRC45 Нови CNC Објект спецификите Материјал : Карбид Слој : НЕ / Ti Al N / Al Ti N / Ti Si N HRC : 45 Дијаметар : 4mm Тип : Агол Мелење Машина вкупна Должина : 50mm месо тело со дијаметар : 4mm Број на Модел : 4*90°*50 L*4 D Flute : 2 Прецизност : 0.005 mm is_customized : Yes Место на Потекло : Шенжен,Кина(Копно) слој процес параметриОбјектотAl Ti NTi Al NTi Si Nn ACoТврдост(ХВ)32002800360042(GPA)Дебелина(ХВ)2.532.5333Оксидација90080010001200Триење0.30.30.450.4БојаЦрнаВиолетоваБакарСинаСите стандардна големина се имаат акции и поддршка брза испорака, ние, исто така, ја прифати кориснички модел, водечки време само треба 5 дена за да се прилагоди на големината.Ако треба да се подобри во процесот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе искрено за вашата услуга!Други селекции на HRC45 Chamfer МелницаКупи тоа СегаДијаметарТипБрој На Модел НаВкупна ДолжинаМесо Тело ДијаметарФлејтаHRCКупи тоа Сега4mmChamfer Мелница4*90°*50 L*4 D50mm4mm2456mmChamfer Мелница6*90°*50 L*6 D50mm6mm2458ммChamfer Мелница8*90°*60 L*8 D60mm8мм24510ммChamfer Мелница10*90°*75 L*10 D75mm10мм24512mmChamfer Мелница12*90°*75 L*12 D75mm12mm245Политика За Испорака1...

5шт / D10-10-75 карбид Бележка fresa диаметър 10 мм, 4-диска фреза битов Набор от края на ножовете вольфрамовая стомана fresa HRC 55 инструменти с ЦПУ
 • Ново
-31 %

5шт / D10-10-75 карбид Бележка Fresa диаметър 10 мм, 4-диска фреза битов Набор от края на ножовете вольфрамовая стомана Fresa HRC 55 инструменти с ЦПУ

115.20 BGN 79.00

5 PC / D101075 Карбид Крајот Мелница Дијаметар 10мм 4сечилото Рутер Малку Сет Крајот Мелници Волфрам Челик Мелење Машина HRC 55 CNC Алатки месо тело со Дијаметар : 10ММ Тип : Крај Милиони Материјал : Волфрам Челик Слој : Ti AIN вкупна Должина : 75 MM Број на Модел : D101075 Работел Материјал Цврстина : HRC55 Флејта : 4 Флејта сечење должина : околу 25mm вкупна должина : 75mm Соодветен Материјал : нерѓосувачки челик,тешко дрвоИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

BT30 палец 7: 24 шпиндельный блок 1.5 KW 2hp сила корона 3000rpm 6000rpm 8000rpm с ЦПУ, механична ос фреза Пробивна расточный
 • Ново
-5 %

BT30 палец 7: 24 шпиндельный блок 1.5 KW 2hp сила корона 3000rpm 6000rpm 8000rpm с ЦПУ, механична ос фреза Пробивна расточный

216.00 BGN 205.00

BT30 Коси 7 : 24 Вретено Единица 1.5 KW 2 HP Моќ Главата 3000rpm 6000rpm 8000rpm CNC Механички Вретено Мелничката Дупчење Здодевни Струг Машина АлаткаПакет Се Вклучени : 1 x вретено единицаAnswer : ___________________________ Note : Оваа листа вклучува 3 видови брзина inlcude 3000rpm, 6000rpm, 8000rpm , ве молиме изберете ја точната брзина што треба .Спецификации : Вкупната големина : 260x105x98mmОска главата големина : Кол 25мм * 50mm долгоЦентралната Висина : 49mmMax...

Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза
 • Ново
-5 %

Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза

784.00 BGN 745.00

18000rpm 3.5 KW 220 V / 380 V 300 Hz ER25 Воздушно ладење Плоштадот Вретено Моторни 4 Лагери за Машини за Известување : Постојат AC220 V и AC380 V за избере во оваа листа , ве молиме да ни остават порака за оној што треба .СпецификацијаТипGDZ93*823.5Главни Области На ПрименаAircooling за Машини заБрзина (r / мин)18000 вртежи во минутаМоќност (KW)3.5 KWНапон(V)220 V / 380 VСтруја(A)10 A / 8.8 НАФреквенција (Hz)300 HzСобератER25, 6mm defaultПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7007 P4 ; 2x7002c P4Период на гаранција : лежишта за половина година, или други делови за една година Димензија : Ве молиме имајте во предвид : 1...

MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент
 • Ново
-20 %

MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент

56.00 BGN 45.00

MZG 20mm 25мм DWLNR2020 K08 ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вртење Алатка Носителот Здодевни Бар Метал Cutting Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 Mm

BGN 105.58

Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmОпис : Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmЗа поставување на должина на машина центар / центар стругПодесување на висина : 50 + / 0.005 ммГолем мерење на површина и лесно да се работиНиска следуваат сила, се избегнува мелење машина или дупчење битови скршениЛесно да се калибрира со земјата паралелно или мерач блокПодобро паралелизам , осетливост и прецизност за употребаBotton има магнетизамГолемина : 48mm*100mm*16mmДраги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

Нов 1бр Расточная беседки с 16 мм джолан SBJ1630-90 мм Расточная беседки Скучни инструмент

BGN 20.78

Ne w 1pcs здодевни бар со 16mm месо тело SBJ1630 X 90mm здодевни алаткаОписНови 1pcs здодевни бар со 16mm месо тело SBJ163090mm здодевни алатка1pcs SBJ163090 16mm месо тело X90 mm должинаинсерти да се прифати : TPGT1103 L​Политика на враќање : Можете да вратите производ во рок од 7 дена од денот на приемот...

Нов 1бр MT3-GT24 резьбонарезной патронник резьбонарезной диапазон M5-М36 фрезови инструмент с ЦПУ

BGN 127.98

Нови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаОписНови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаДопирање опсег : M5M36допирање чак прифати сите GT24 допирање colletsВклучуваат : 1pcs MT3GT24 допирање на чакGT24 допирање collet не вклучуваатЗабелешки : допирање На носителот може да се користи на Реверзибилна функција Машина алатка.Таа се користи само за прислушување,Тоа само може да се стега чешми.Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме испратете порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница
 • Ново
-38 %

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide Fresa Бележка Мелница

38.45 BGN 24.00

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

1 бр. практичен Srapr1616h10 струг инструмент расточный притежателя муфа фрезеровки външен държач острие на струг + 10 бр. Rpmt10t3mo вложки
 • Ново
-35 %

1 бр. практичен Srapr1616h10 струг инструмент расточный притежателя муфа фрезеровки външен държач острие на струг + 10 бр. Rpmt10t3mo вложки

38.37 BGN 25.00

HW0001198Спецификација : Бренд новиМоделот на држачот : SRAPR1616 H10Модел на вметнете : RPMT10 T3 MOБоја : како што е прикажано во сликаГолемина на носителот : прибл...

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби
 • Ново
-34 %

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

12.16 BGN 8.00

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Weitol безплатна доставка, N 10 бр./лот 3.175 мм диаметър джолан топка на носа спирала бита фреза с ЦПУ дърворезба инструменти
 • Ново
-2 %

Weitol безплатна доставка, N 10 бр./лот 3.175 мм диаметър джолан топка на носа спирала бита фреза с ЦПУ дърворезба инструменти

22.40 BGN 22.00

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...