двигатели и резервни части

двигатели и резервни части

310продукти.

Показано1-20 из 310стоки

DC 1.5-6V 18700RPM диаметър 20 мм масажор с вибрация микромотор R140

BGN 1.73

Се препорачува оперативен напон спектар DC 1.5 V да 6 V, метално тело, 6 слоеви ексцентричен тежина.Одлична замена Вибрации МикроМотор за вашиот скршени еден.Материјал : Метал, ПластикаМодел : R140Боја : СребренаНапон : DC 1.56 VБрзина : 18700 RPMВибрации Главата Големина : 11 x 7 x 7.5 mm / 0.43 инчен x 0.27 инчен x 0.3 инчен (L*W*T)Вратило Големина : 2 x 7.5 mm / 0.08 инчен x 0.3 инчен (D*L)Главната Големината на Телото : 20 x 25мм / 0.8 инчен x 1inch (D*H)Нето Тежина : 23gПакет Содржина : 1 x Вибрации МикроМоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM-контролер 6V-30V 5А 13 Khz цифров дисплей

BGN 6.74

Оперативен Напон : DC 630 VКонтрола на Енергија : 0.01150 WСтатична Струја : 0.02 A(режим на државата)PWM Должност Циклус : 0%100% PWM Фреквенција : 13khzTated Струја : 5 A(max 15 A)Пакет Се Вклучени : 1 X PWM DC 630 V 5 A DC Мотор Контрола на БрзинатаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Няма тарифа за ЕС и САЩ! Wantai 1PC Nema23 Stepper Motor 57BYGH627 3.0 A 270oz-in 76mm 4-lead CE, ROHS, ISO CNC Router 3040
  • Ново
-5 %

Няма тарифа за ЕС и САЩ! Wantai 1PC Nema23 Stepper Motor 57BYGH627 3.0 A 270oz-in 76mm 4-lead CE, ROHS, ISO CNC Router 3040

28.48 BGN 27.00

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од Германија&САД складиште на Европската Унија Клиенти! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, ве молиме не двоумете се! Слободен Брод од страна на DHL!Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Објектот вклучува : 1 PC Nema 23 Stepper Мотори 57 BYGH627 3.0 ЕДЕН 190 N cm(270 озво) 76mm 4 Leads1 stepper мотор​

Високо качество на 12100-H DC 10V-50V 100A 0.01-5000W програмируем обръщане на регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM HHO Control Forward Reverse

BGN 123.25

Висок Квалитет 12100H DC 10 V50 V 100 A 0.015000 W Programable Реверзибилна DCМоторни Брзина Контролер PWM HHO Контрола Напред ОбратнаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : PWM моторни контролерНапон : DC 10 V50 VКонтрола на енергија : 0.015000 WМаксимална струја : 100 AГолемина : 10 * 18 * 5 CMТежина : 0.5 КГЈачина на звук : 0.18 KGAnswer : ___________________________ Note : Меки почеток, со сопирачки, H мост, програмабилниФункција : 1.Висока струја, максимална струја до 100 A, континуирано оперативни тековната до 60 A.2.Напред и рикверц контрола на моторот, H мост програма, постабилна.3.Програмабилни, за да се исполнат followup функција на експанзија.4.Меки почеток, да се намали моментот на тековната шок.5.Моќ кочница, посигурни.6.Триблок бродтип на прекинувач за контрола на моторот волан, може да се постигне позитивенstop антиконтрола.Технички индикатори : (1) Оперативен напон : DC 10 V50 V Широк оперативен напон спектар(2) Контрола на енергија : 0.015000 W (максимална струја : 100 A, максималната номинална струја 60 A)Различни погонски напон што одговара на различни контрола моќ како што следува : Оперативен напон 12 V 12 V * 100 A = 1200 WОперативен напон 24 V 24 V * 100 A = 2400 WОперативен напон 36 V 30 V * 100 A = 3000 WОперативен напон 48 V 48 V * 100 A = 4800 W(3) Quiescent струја : 0.04 A (оперативен напон во DC10 V да DC30 V кога quiescent тековнатане ќе го надмине 40ma)(4) PWM должност циклус : 0% 100% (5) PWM фреквенција : 15khz(6) Оперативни температура : 20 40 (собна температура минус 20 степени на нула 40 степени)Гувернерот за индустриски одделение квалитет, може да биде помала од нула во средината за да се стабилизирана работа, општите комерцијална оценка на квалитетот на гувернерот Е можно да се работи stably под нулата.(7) Целокупната димензии : должина 145mm, ширина 78mm, висина 38mm (не вклучувајќи прилагодувањедел од potentiometer)

Нов прием на DC 24V 50A универсален 360 градуса щеточный мотор джойстик контролер 5 файлове, електрически регулируеми контролер инвалидна количка

BGN 246.40

Нови Пристигнување 24 V DC 50 A Универзална 360 Степени Четка Моторни Џојстик Контролер5 Датотеки Прилагодливи Електрична Инвалидска Количка КонтролерЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Спецификација : Име : Електрична инвалидска количка контролерНапон : 24 V DCМаксимално оптоварување тековната : 50 AДното завртка дупка инсталација растојание : 40 MMУправниот опсег : 360 степениБрој на партер : 5 датотеки прилагодливиЛинија должина : 1.1 метриОбратна ѕвончето / грешка аларм функција : ДаГолемина : 24.5 * 11.5 * 17 CMТежина : 1.1 KGЈачина на звук : 0.95 KGСликата покажува :

200 мм дължина Nema11 Non-captive линия на стъпков двигател с водещ винт Tr5*2

BGN 67.52

Продавница Информации : Ние сме посветени да се изгради !Повеќе од 1000 предмети за 3 D печатач се достапни.Ако ви треба повеќе предмети,ве Молиме контактирајте со нас онлајн или пратете Email на нас.На freights ќе биде обвинет според вистинската тежина на вашите нарачки.Ние ќе ги ажурира предмети секојдневието! Nema11 Незаробеништво Stepper за Трансферот n МестоИзберете n Место Машина или Медицински Инструмент Машина ги собереш глава Незаробеништво Nema11 Stepper Мотор.11 HY0401200 T52Nema11 41mm Незаробеништво Stepper200mm долго Tr5*2 LeadscrewНоминална Струја : 0.75 A1 Kg удар на 500 пулсот во секунда.Robot Digg може да ви обезбеди nema11 незаробеништво линеарна stepper мотор со опции.Nema11 незаробеништво линеарна се широко се користи во трансферот n место машина , научни инструменти и медицински аналитички инструмент , итн.Robot Digg добредојдовте вашиот Кориснички Барање и ние имаме мали Минимум Цел Количина, како 5pcs на овој nema11 незаробеништво линеарна stepper мотор.Можете да користите нарачана acme leadscrew или ballscrew за вашите апликации.1...

Електрически тип изкачване татами електрически подвижен плот Макс 65 кг, повдигаща се платформа изкачване 360-800мм за автоматично регулиране на височината
  • Ново
-0 %

Електрически тип изкачване татами електрически подвижен плот Макс 65 кг, повдигаща се платформа изкачване 360-800мм за автоматично регулиране на височината

229.12 BGN 229.00

Подигнете : 360800mmПлатформа : ≥36mm+Десктоп дебелина(длабочина на лифт за инсталација)Podetium : три делТоварот : Пораст≤65 Kg Падне≤1200 KgЖивотниот век : Откривање на ефективни кревање пати≥50 илјади пати,Не деструктивнаФреквенција : S210 MINМоќност : 60 WОдзема време : Околу 70 секунди до врвотНапон : 220 V AC еднофазен

Нова гореща дръжка скоростна MPG CNC струг и фреза контролер с аварийно спиране Самоустанавливающийся гравиране машина контролер 5V 6 оси
  • Ново
-5 %

Нова гореща дръжка скоростна MPG CNC струг и фреза контролер с аварийно спиране Самоустанавливающийся гравиране машина контролер 5V 6 оси

108.80 BGN 103.00

Нова Жешка Справи со Кутија MPG ЦПУ Струг и Мелење Контролер Со Итни СтопАвто ресетирајте Гравирање Машина Контролер 5 V 6 ОскиЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име На Производ : Се Справи Со КутијаНапон : 5 VБрој на оски : 6 оскиГолемина : 15 * 8 * 5 CMТежина : 1.0 KGЈачина на звук : 0.12 KG

Диаметър на вала 0.7 mm RC играчката модел 2 диска витлото кабелен без ядро двигател DC 3.7 V 40000RPM 2 комплект, 7 мм x 16 мм (D*L) отстъпка от 50
  • Ново
-42 %

Диаметър на вала 0.7 Mm RC играчката модел 2 диска витлото кабелен без ядро двигател DC 3.7 V 40000RPM 2 комплект, 7 мм X 16 мм (D*L) отстъпка от 50

13.86 BGN 8.00

Име на производ Хеликоптер Пропелер w Моторни Напон DC 3.7 V Неоптоварување Брзина 40000 RPM Вратило Должина 7mm Бунари со Дијаметар од 0.7 mm Мотор Големина 7 x 16mm / 0.28" x 0.63"(D*L) Пропелер Големина 46 x 9mm / 1.8" x 0.35"(L*W) Жица Должина 5cm / 2" Главна Боја Сребрена на Ѕвонење, Црна,Бела Материјал Метал, Пластика Тежина 6g Пакет Содржина 2 x Хеликоптер Пропелери 2 x Моторс

Насочени dc двигател Насочени двигател 12V JS-50 17RPM 12V DC Gear Box Motor
  • Ново
-20 %

Насочени Dc двигател Насочени двигател 12V JS-50 17RPM 12V DC Gear Box Motor

12.46 BGN 10.00

DC Намалување на Моторни Насочена 12 V ЈС50 17 RPM 12 V DC Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : ЈС50Номинална Напон : DC 12 VИзлезна Брзина : 17 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 7mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 32милиметри / 0.46"Вкупната Должина(Прибл.) : 53 mm / 0.23"Главен Материјал : МеталТежина : 86g / pcПакет : 1 PCПревозот : 1...

Пластмасова мивка JS30 намаляване на моторни зацепленный DC 3V 3rpm мотор, зъбни колела 3V
  • Ново
-17 %

Пластмасова мивка JS30 намаляване на моторни зацепленный DC 3V 3rpm мотор, зъбни колела 3V

26.66 BGN 22.00

Пластични Школка JS30 Намалување на Моторни Насочена DC 3 V 3 RPM Опрема Моторни 3 VСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : JS30Номинална Напон : DC 3 VИзлезна Брзина : 3 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 5mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 24mm / 0.96"Вкупната Должина(Прибл.) : 36 mm / 1.23"Главен Материјал : МеталТежина : 32g / pcПакет : 5 PCПревозот : 1...

Забавянето на двигателя за постоянен ток LINIX Motor DC Gear Motor 76ZY24-50 80JB15G10 нов оригинал

BGN 352.00

LINIX Обединетите мотор треба да биде 80 JB15 G10 76 ZY24 V50 W3000 RPMОдносот : 5 10 15 18 20 25 30 40 50 60 75 100 120 150 180 300 360 или повеќе од акциитеЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...