• Ново
SuperKimJo 2 бр абитуриентски рокли, вечерни рокли печатни перли черна дантела выпускное рокля с ръкави Vestido De Феста

SuperKimJo 2 бр абитуриентски рокли, вечерни рокли печатни перли черна дантела выпускное рокля с ръкави Vestido De Феста

BGN 314.00
BGN 348.80
-10 %
В магазина

Брой продукти

Vestido Dama секси chiffon чипка вечер фустан 2017 долго vestido де феста де долго облека де соаре vestidos де феста чипка линија домот секси вечерни фустани евтина облека кина vestido де феста sequins bling вечер партија vestido феста abiye формално фустан abendkleider облека де соаре longue vestidos де феста vestido долго партија фустани vestido noche de сирена домот вечерни фустани vestido долго де феста vestidos largos облека де соаре courte мајката на невестата фустани домот вечерни фустани секси пром фустани евтини vestidos де renda вечер фустан 2016 година vestidos де гала вечер фустани формално вечер фустани евтини фустани на продажба секси коктел партија деверуша фустани облечи vestidos феста познати фустани наметки vestidos noche de vestido renda увезени формално фустани vestido социјална увезени партија се облекуваат арапски вечер фустани фустани vestidos де феста maracaine 2016 година vestido став феста vestidos де феста облека соаре longue femme vestidos став феста либан вечер фустани дубаи вечерни фустани абаја во дубаи vestidos де noite став casamento облека дубаи vestidos largos noche de мајка на невестата vestido де гала последната вечер gown дизајни посебен повод фустани vestido elegante облека longue femme соаре vestidos formales мајка на невестата vestido де гала евтини couture фустани облека де соаре beaded евтини дипломирањето фустан наметка ceremonie femme 2016 висок квалитет дизајнер наметки формално фустани vestidos де formatura жените формално фустани vestido де гала 2016 година нови пристигнување формално фустани 2016 година уникатен formals vestido dama де honra Добредојдовте на нашата продавница, Роуз е Булчински. Има нов дизајн и многу популарни свадба наметки,деверуша фустани,коктел фустан,матурска вечер фустани облечи и така натаму. Super Kim Jo 2 Парче Пром Фустани Формално Наметки Печатени Beaded Црна Чипка Матурска Gown со Ракави Vestido Де Феста Забелешка : во нашите училишта се сите сопствени направени,така што цел нив во било која големина и боја,и можете да добиете на вашите фустан во 40days по вашата исплата. Белешки : 1. Како чесен продавачот, ние гарантираме фустан ќе биде 90%-95% исто како и оригиналната слика за да се прикажат. Ако сакате 100% точно истите, ве молиме да го прости. Нема две токму истата остава во светот. Ние не може да гарантира, затоа ве молам не го оставајте цел ако сеуште инсистира 100% сличност. Ви благодариме за вашиот undertstanding. 2. Пред ставање на ред, ве молиме да ги прочитате сите наши огласи внимателно, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас. *************************************** Зошто да Изберете Нас ****************************************** Нашата предност : 2 парчиња пром фустани Што го направи долго време фустани за некои познати брендови, ние, исто така, направи фустани за на дизајнери во европа и САД клиент, ве молиме да ни веруваат, нашиот силен тим, може да бидете сигурни дека секој фустан ќе биде вашиот сон фустани.

Подробности

Цвят:
изображението е черно, синьо, кафяво, златно, сиво, зелено, цвят на слонова кост, хакове, оранжево, розово, лилаво, червено, сребърно, бяло, жълто, шампанско
Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, обичай размер
Случай:
На бала
Тип Елемент:
Абитуриентски Рокли
Дължина ръкав(см):
Пълен
Силует:
А-Линия
Влак:
Дворцовият Влак
Номер На Модела:
абитуриентски рокли 2018 г.
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Плисе, Beading, Модел, Дантела
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
Атлас
Стил Ръкави:
Редовен
Материал:
Polyester
търговска марка:
суперкимджо
Елемент На Модата:
Без облегалки
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Отвор на вратата:
О-Образно Деколте
Талия:
Натурални
Цвят:
абитуриентски рокли 2017
Материал:
robe de soiree
Дължина:
черна рокля за абитуриентски бал
Форма:
секси рокля за бала
Стил:
vestido de феста longo
Цена:
vestido de formatura longo
време на пристигане:
Vestido de Baile
Форма:
vestidos de феста
Собственост:
печатното рокля за абитуриентски бал
принадлежат:
Vestidos de Graduacion

Те също купуват с този продукт

Истински образец на елегантна бяла a line сладка апликация на шифон и дълги рокли за абитуриентски бал 2018 Дължина на пода, вечерни рокли, специален случай

BGN 134.00 200.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела.Вистински Примерок Елегантна Бела линија Душо Applique Chiffon Долго Пром Фустани 2015 Кат Должина Формално Фустани Посебен повод100% Вистински Модел Вистинска Слика!!! Висок Квалитет!!!1.Професионални Производство Оддел2.Професионален модел во Живо3.Професионална Фотографија ТимPRD271 парчеPRD270 парчеPRD269 парчеPRD268 парчеA : Можете да изберете стандардна големина од нашата големина табелата подолу : Б : Ако сакате custom size, ве молиме погледнете подолу мерења форма :

Vestido de Formatura Longo Real Photo ръкави от дантела Раффлед органза Червена бална рокля партия абитуриентски рокли 2018 поръчка

BGN 301.00 395.52

добредојдовте на нашата продавницаVestido де Formatura Долго Вистински Фото Ракави Чипка Износени Organza Црвено бал Партија Пром Фустани 2018 Сопствени НаправениНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Bealegantom New Off the Shoulder Sequined Prom Dresses 2017 With Beading Floor-Length Evening Party Dresses Vestido Longo BP001

BGN 143.00 179.20

Bealegantom Свадба Flagships ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

Royal Blue 2018 Prom Dresses a-line дълги ръкави, мъниста, дантела широкия гръб на жената дълга рокля на бала вечерни рокли Robe De Soiree

BGN 112.00 123.20

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Безплатна доставка Vestidos De Fiesta 2017 рокли за специални случаи, за жени в елегантни вечерни дълги рокли за абитуриентски бал, Парти Gown WL304

BGN 198.00 248.00

Бесплатен Превозот Vestidos Де Fiesta 2017 Посебен Повод Фустани За Жени Домот Формално Долги Вечерни Фустани Партија Gown WL304Информации За Производот Име На ПроизводБесплатен Превозот Vestidos Де Fiesta 2015 Посебен Повод Фустани За Жени Домот Формално Долги Вечерни Фустани Партија Gown WL304 Декорација Чипка Сопствени Направени Yes за Време на Испорака 710 дена Фабрика ИмеSuzhou Suruimei венчаница фабрика1...

Маслинено Зелен Цвят Русалка Рокли Пълни Ръкавите Апликация Crystal Африкански И Дълги Рокли За Абитуриентски Бал Дантела Aso Ebi Нигерия Вечерна Рокля

BGN 175.00 190.40

1 Сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см.2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок...

Поръчка без ръкави апликации на дантела бална рокля выпускное рокля Гала рокля за специален повод реална снимка Abiye Abendkleider

BGN 256.00 332.42

добредојдовте на нашата продавницаСопствени Направени без Ракави Appliques Чипка бал Пром Фустан Гала Фустан за Специјална Прилика Вистински Фото Abiye AbendkleiderНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Царски Син 2018 Абитуриентски Рокли Обвивка Мъниста, Кристали See Through Секси Robe De Soiree Дълго Выпускное Рокля Вечерни Рокли Вечерна Рокля

BGN 109.00 120.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

SuperKimJo Vestidos De Феста с дълъг ръкав от дантела прасковени абитуриентски рокли 2017 елегантни саудитски арабски абитуриентски рокли с ръкави

BGN 274.00 297.60

Vestido Dama секси chiffon чипка вечер фустан 2017 долго vestido де феста де долго облека де соаре vestidos де феста чипка линија домот секси вечерни фустани евтина облека кина vestido де феста sequins bling вечер партија vestido феста abiye формално фустан abendkleider облека де соаре longue vestidos де феста vestido долго партија фустани vestido noche de сирена домот вечерни фустани vestido долго де феста vestidos largos облека де соаре courte мајката на невестата фустани домот вечерни фустани секси пром фустани евтини vestidos де renda вечер фустан 2016 година vestidos де гала вечер фустани формално вечер фустани евтини фустани на продажба секси коктел партија деверуша фустани облечи vestidos феста познати фустани наметки vestidos noche de vestido renda увезени формално фустани vestido социјална увезени партија се облекуваат арапски вечер фустани фустани vestidos де феста maracaine 2016 година vestido став феста vestidos де феста облека соаре longue femme vestidos став феста либан вечер фустани дубаи вечерни фустани абаја во дубаи vestidos де noite став casamento облека дубаи vestidos largos noche de мајка на невестата vestido де гала последната вечер gown дизајни посебен повод фустани vestido elegante облека longue femme соаре vestidos formales мајка на невестата vestido де гала евтини couture фустани облека де соаре beaded евтини дипломирањето фустан наметка ceremonie femme 2016 висок квалитет дизајнер наметки формално фустани vestidos де formatura жените формално фустани vestido де гала 2016 година нови пристигнување формално фустани 2016 година уникатен formals vestido dama де honra Добредојдовте на нашата продавница, Роуз е Булчински...

Vestido De Formatura две части абитуриентски рокли дълги 2018 сатен, най мъниста дължина на облегалката до пода Abiye Vestidos De Graduacion

BGN 141.00 176.00

Vestido Де Formatura Две Парчиња Пром Фустани Долг 2018 Сатен Врвот Beaded Backless Катдолжина Abiye Vestidos Де Graduacion* Фустан Материјал : Сатен+Beaded * Назад Дизајн : Backless , но ако ви се допаѓа други , pls контактирајте ме...

Тюркоаз 2018 Абитуриентски Рокли Русалка Halter Шифон, Дантела С Мъниста С Отворен Гръб На Жената Дълга Рокля На Бала Вечерни Рокли Robe De Soiree

BGN 114.00 124.80

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Нов V образно деколте злато блестящи Vestido de Феста отворена на гърба вечерни рокли 2017 елегантна секси See Through High Split тюл рокля за абитуриентски бал

BGN 194.00 216.00

Препорачуваме ПроизводиФото Шоу __________________________________Боја Шема __________________________________Големина На Табелата _____________________________________Како Да Се Измери ___________________ ____ ____Совршенфитинг облека започнува со совршен мерења...

Син Черен 2018 Абитуриентски Рокли, Бална Рокля Лъжичка На Половин Ръкав От Дантела Елегантна Дълга На Жената Выпускное Рокля Вечерни Рокли Robe De Soiree

BGN 144.00 158.40

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Abendkleider Crystal 2015 Bling Champagne Без Гръб Mermaid Prom Dress Жени В Дълги Вечерни Рокли, Вечерни Рокли Vestido Formatura

BGN 270.00 337.60

САД $ 217.00 / парче парче парче парче парче парче парче парчеОпис на производотAbendkleider Кристал 2015 Bling Шампањ Backless Сирена Пром Фустан Жените Долго Вечер Фустани Формално Фустани Vestido FormaturaСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Alexzendra Русалка сладка мъниста Кристал дълги шифоновые абитуриентски рокли със странична цепка вечерни рокли вечерна рокля

BGN 225.00 249.60

За големината, можете да изберете стандардна големина од нашата веб страница,или да ни ги испратите вашите сопствени вистински детали мерења, ако сакате да се облекуваат обичај прави со сопствената големина, ве молиме обратете се на погоре мерка gide и ни даде големина како што следи : 1...

JIERUIZE rose атласное бална рокля High Low Prom Dresses 2017 Front Short Long Back арабски вечерни рокли евтини вечерни рокли

BGN 107.00 127.84

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Стар розов с дълъг ръкав от дантела абитуриентски рокли мъниста и дантела Сплит страна шифон дамски вечерни рокли шампанско Vestidos de Baile Gala Jurken

BGN 174.00 217.60

Опис на производотСтариот Розова Долг Ракав Чипка Пром Фустани Монистра Чипка Сплит Страна Chiffon Жените Вечер Фустани Шампањ Vestidos де Baile Гала JurkenСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Pink A Line Open Цепка Prom Dresses Floor Long Length О-образно деколте във форма на пръчки Prom Dresses Party Gown Vestidos De Феста x08211

BGN 159.00 244.80

можете да изберете стандардна големина првиот,тогаш инфо на мерења(биста,половината,колковите,шупливи до подот,висина,чевли пета висина) во објектот забелешка...

Rose Moda дълги ръкави, праскова рокля за абитуриентски бал V образно деколте, къса рокля за абитуриентски бал с цветя вечерни рокли 2018

BGN 202.00 224.00

Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт.Боја Шема

кралско синьо лилав дамски топ с дълго рамо секси есента на 2018 бална рокля Сватбена рокля и половина ръкави кристали W2779

BGN 72.96

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Bealegantom 2018 шифоновые рокля за абитуриентски бал с шнур дълги вечерни рокли коктейл longo Vestido Longo в наличност QA1326

BGN 80.00 99.97

Добредојдовте на Нашата Продавница Bealegantom Официјалната ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

Liyuke Pleat Lavender Prom Dress A Line Без Презрамки Party Dress Дължина До Коляното Шифоновые Вечерни Рокли По Поръчка

BGN 134.00 158.08

започнетекрајотПром ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

Linyixun Luxury Champagne Mermaid Prom Dresses 2017 Блестящ Кристал Crystal Потребителски Официални Вечерни Рокли С Дълга Вечерна Рокля

BGN 301.00 350.40

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦАКога Ќе Ги Нарачате .Ве молиме да го Прочитате тоа:1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете.3.Ние не може да се направи фустан иста како на сликата, ве молиме да се разбере ова,becausethat не е наш дизајн, но ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди на секој клиент врвен квалитет.4.Цената не вклучувајќи било свадба додатоци како свадбен превез, свадба ракавици, капа, накит.5.Купувачи ве молиме овозможи приближно 715 дена за испорака по ред се обработуваат.Производство на времето во нашата фабрика е 715 дена,ја Добиете Вашата Фустан во 1430 дена.Ве молиме пред време се подготвува да prearrange!6.Ако сте од Бразил и Сакате да изберете локација за подигнување на превозот начин,ве Молиме леа пет масажа со мене за вашиот CPF,кога јас не shiped,ми треба.Ви благодарам многу!!П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе e laborate дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...