• Ново
Мода по поръчка цветен принт от две части абитуриентски рокли 2018 вечерна рокля за бала vestido formatura longo

Мода по поръчка цветен принт от две части абитуриентски рокли 2018 вечерна рокля за бала vestido formatura longo

BGN 216.00
BGN 270.40
-20 %
В магазина

Брой продукти


Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.
Пост на Бразил. Ве молиме да ни кажете приемник CPF во полето за пораки. без тоа. ние не можеме да ја објавите фустан. Ви благодариме за вашето разбирање.
Моден Сопствени направени Цветни Печати Две Парче Пром фустани 2018 Вечер Партија облечи за дипломирање vestido formatura longo
Ве Молиме Пополнете Го Овој Формулар : (Се Облекуваат Siz
(1)Биста : __
(2)Половината : __
(3)Хип : __
(4)Од Шупливи До Подот преку биста со чевли : __
(5)рамо до Рамо : __
Ако се облекуваат имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте со нас.)
(6) Armseye : __
(7) Bicep : __
(8)Рамо Точка да Зглоб : __
(8)Рамо до Биста : __
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. 2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. 3. Според нашето искуство, Обичај проверете парцели од страна на случаен избор, за 0.5-1% парцели ќе бидат проверени и може да наплаќаат некои тарифа. 4. Со цел да се намали купувачот увоз данок или дури и ослободени купувачот од увоз доход, ние ќе го прогласи објектот со многу помалку вредност од реалната цена на клиентот плаќа за објектот. 5. На помала декларирана вредност нема да се одрази на вкупната цена која ја плаќаат од страна на корисникот или пазарната цена за предмет, и можеби нема да биде погодна за оние земји со различни посебни тарифни стандард. 1). Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, вредноста на декларацијата, итн.) во ЗАБЕЛЕШКА кога ќе се направи исплата. Обработка време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус. Најчесто, обработка на време може да биде 3 до 15 работни дена по приемот на плаќање. 2). Било какви објекти ќе ред ќе биде само превезува по вашата исплата е примена од страна на Трети Лица (Банка ) Ние брод на објект за клиентите преку Chinapostair, EMS, UPS-от, DHL, Fedex или Воздух Mail, според фактичката состојба . 3). Ќе бидете известени преку е-маил со следење на број еднаш за вашиот пакет се испраќаат надвор. Време на испорака ќе врз основа на различни земји или региони низ светот. 4). Како за испорака дестинации (вашата адреса) каде што само DHL или ПРОЗОРЦИ се достапни, ако тоа е т.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16W, 18W, обичай размер
Случай:
На бала
Тип Елемент:
Абитуриентски Рокли
Силует:
А-Линия
Влак:
Дворцовият Влак
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Стил Ръкави:
Колпачковый Ръкав
Украса:
Beading
Талия:
Империя
търговска марка:
СУОФОНА МОДА
Тип Тъкани:
Атлас
Материал:
Polyester
Номер На Модела:
Вечерни Рокли
Елемент На Модата:
Цветен Принт
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Отвор на вратата:
Висок
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода

Те също купуват с този продукт

Vestido De Феста Prom Dresses Чисто Scoop Neck Ръкави С Дължина До Пода Официални Вечерни Рокли С Илюзията За Гърба

BGN 207.00 230.40

Безвременски и елегантен ќе го направат вашиот вечер светлина.Рака beaded украс на чиста деколте со илузија назад.Боја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Liyuke Pleat Prom Dress Green A Color Line Без Презрамки Party Dress Дължина До Коляното Красиви Вечерни Рокли По Поръчка

BGN 134.00 158.08

започнетекрајотПром ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

Фини тъмно сини шифоновые абитуриентски рокли 2017 с аппликацией дантела и мъниста гол прозрачна дълга выпускная парти рокля

BGN 173.00 288.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Червен халат de bal дълги рокли за абитуриентски V-образно деколте vestido de noche robe de soiree longue 2018 официални вечерни рокли

BGN 134.00 200.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Royal Blue 2018 Prom Dresses a-line дълги ръкави, мъниста, дантела широкия гръб на жената дълга рокля на бала вечерни рокли Robe De Soiree

BGN 112.00 123.20

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Многоцветное сексуално Кралско синя рокля за абитуриентски бал с дълги вечерни рокли с V-образно деколте атласное рокля за абитуриентски бал гънки Vestido de Fiesta RE7

BGN 145.00 207.49

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

2018 нова мода пайети, дантела и дълги рокли за абитуриентски бал Секси 3/4 ръкав A Line официална вечерна рокля Vestido de Феста

BGN 128.00 160.00

Ве молиме кажете ни вие ќе треба стандардна големина или прилагодено големина, така што можеме да го направиме fittable фустан за вас! Доколку тоа е стандардна големина ние ќе се направи фустан accordding до подолу големина на табелата, pls се обрне внимание на тоа!Исто така pls потврди бои, како црвена / виолетова и така натаму, затоа што имаме многу овие бои, бело / боја на слонова коска / црна ќе биде во ред, имаме само една! *^_^* Ве молиме љубезно кажете ни ја вашата следниве мерки (1 инч =2.54 см) целосно биста =__инчи половината=__инчи колковите=__инчи брадавица да брадавица =__инчи рамо до рамо =__инчи должина рамо до биста=__инчи надворешниот нога =__инчи (од половината на подот со твоите shose на) height = __инчи(од врвот на главата до подот без shose) фустан во боја = __(можете да изберете боја од нашите боја шема) Плаќање PLS кликнете на "купи сега" копчето кога ќе го поставите некоја цел, тогаш тоа ќе доведе до крај на плаќање, а вие може да остават порака во однос на мерењата и боја...

2018 нов дизайн Секси V образно деколте абитуриентски рокли тюл с дължина до пода дълги вечерни рокли, официални вечерни рокли

BGN 145.00 216.00

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки кога се стави ред, без него, не можеме да го испратите вашиот Парцела...

Liyuke Pleat Lavender Prom Dress A Line Без Презрамки Party Dress Дължина До Коляното Шифоновые Вечерни Рокли По Поръчка

BGN 134.00 158.08

започнетекрајотПром ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

Bealegantom New Off the Shoulder Sequined Prom Dresses 2017 With Beading Floor-Length Evening Party Dresses Vestido Longo BP001

BGN 143.00 179.20

Bealegantom Свадба Flagships ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

Liyuke Русалка Дължина На Пода Рокля За Абитуриентски Бал Назъбен Силует Вечерна Рокля Пайети Петно Рокли По Поръчка

BGN 153.00 179.79

започнетекрајотПром ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

Нов V образно деколте злато блестящи Vestido de Феста отворена на гърба вечерни рокли 2017 елегантна секси See Through High Split тюл рокля за абитуриентски бал

BGN 194.00 216.00

Препорачуваме ПроизводиФото Шоу __________________________________Боја Шема __________________________________Големина На Табелата _____________________________________Како Да Се Измери ___________________ ____ ____Совршенфитинг облека започнува со совршен мерења...

Pink A Line Open Цепка Prom Dresses Floor Long Length О-образно деколте във форма на пръчки Prom Dresses Party Gown Vestidos De Феста x08211

BGN 159.00 244.80

можете да изберете стандардна големина првиот,тогаш инфо на мерења(биста,половината,колковите,шупливи до подот,висина,чевли пета висина) во објектот забелешка...

SuperKimJo Vestidos De Феста с дълъг ръкав от дантела прасковени абитуриентски рокли 2017 елегантни саудитски арабски абитуриентски рокли с ръкави

BGN 274.00 297.60

Vestido Dama секси chiffon чипка вечер фустан 2017 долго vestido де феста де долго облека де соаре vestidos де феста чипка линија домот секси вечерни фустани евтина облека кина vestido де феста sequins bling вечер партија vestido феста abiye формално фустан abendkleider облека де соаре longue vestidos де феста vestido долго партија фустани vestido noche de сирена домот вечерни фустани vestido долго де феста vestidos largos облека де соаре courte мајката на невестата фустани домот вечерни фустани секси пром фустани евтини vestidos де renda вечер фустан 2016 година vestidos де гала вечер фустани формално вечер фустани евтини фустани на продажба секси коктел партија деверуша фустани облечи vestidos феста познати фустани наметки vestidos noche de vestido renda увезени формално фустани vestido социјална увезени партија се облекуваат арапски вечер фустани фустани vestidos де феста maracaine 2016 година vestido став феста vestidos де феста облека соаре longue femme vestidos став феста либан вечер фустани дубаи вечерни фустани абаја во дубаи vestidos де noite став casamento облека дубаи vestidos largos noche de мајка на невестата vestido де гала последната вечер gown дизајни посебен повод фустани vestido elegante облека longue femme соаре vestidos formales мајка на невестата vestido де гала евтини couture фустани облека де соаре beaded евтини дипломирањето фустан наметка ceremonie femme 2016 висок квалитет дизајнер наметки формално фустани vestidos де formatura жените формално фустани vestido де гала 2016 година нови пристигнување формално фустани 2016 година уникатен formals vestido dama де honra Добредојдовте на нашата продавница, Роуз е Булчински...

Robe De Soiree 2017 A-Line Scoop Neck Апликации На Дантела И Дълги Рокли За Абитуриентски Бал Без Ръкави Шифон Вечерни Рокли, Вечерни

BGN 223.00 248.00

Облека Де Соаре 2017 АЛинија Лажичка Вратот Appliques Чипка Долго Пром Фустани Без Ракави Chiffon Партија Формално Вечерни ФустаниГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Linyixun Luxury Champagne Mermaid Prom Dresses 2017 Блестящ Кристал Crystal Потребителски Официални Вечерни Рокли С Дълга Вечерна Рокля

BGN 301.00 350.40

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦАКога Ќе Ги Нарачате .Ве молиме да го Прочитате тоа:1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете.3.Ние не може да се направи фустан иста како на сликата, ве молиме да се разбере ова,becausethat не е наш дизајн, но ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди на секој клиент врвен квалитет.4.Цената не вклучувајќи било свадба додатоци како свадбен превез, свадба ракавици, капа, накит.5.Купувачи ве молиме овозможи приближно 715 дена за испорака по ред се обработуваат.Производство на времето во нашата фабрика е 715 дена,ја Добиете Вашата Фустан во 1430 дена.Ве молиме пред време се подготвува да prearrange!6.Ако сте од Бразил и Сакате да изберете локација за подигнување на превозот начин,ве Молиме леа пет масажа со мене за вашиот CPF,кога јас не shiped,ми треба.Ви благодарам многу!!П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе e laborate дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...