• Ново
Цена на едро 5шт 50мм, диамантени режещи дискове и учение за ротационен инструмент Dremel Stone Blade

Цена на едро 5шт 50мм, диамантени режещи дискове и учение за ротационен инструмент Dremel Stone Blade

BGN 6.00
BGN 7.36
-18 %
В магазина

Брой продукти


Сосема нов и висок квалитет на никел врзани дијаманти.
Овие голема брзина дијамант обложени сечење дискови може да се користи со вашиот ротари алатка за да се намали широк спектар на материјали.
Намали дрво, стакло, пластика, метал, мермер, ѕидарија, камен, бетон, и fiberglass.
За употреба во тесни места и за рамна сечење.
Месо тело големина 1/8" создаден
Диск дијаметар : 13/16"
Материјал : Никел позлатен челик
Максимална Брзина : 20,000 ВРТЕЖИ во минута
Answer : ___________________________ Note :
Додадете малку вода за coolant кога го користите.
Пакет се вклучени :
5 x 50mm Дијамант Сечење Дискови
1 x Вежба Малку
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 15 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 15 дена.
Објектот се испраќаат во рок од 5 работни дена откако уплатата се населиле.Ако не можете да добиете предмети во времето,ве молиме контактирајте со нас да ни прво,ние ќ се провери и да ги реши тоа за вас наскоро.Ние ќе ви одговори вашиот e-mail во рок од 24 часа нормално. понекогаш имаме малку доцнење поради викенд или празник.Ако не можете да добиете на нашата mail по 48 часа,ве молиме проверете ја вашата спам или контактирајте со нас да ни со други e-mail адреса.
Враќање :
Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назад
Гаранција :
Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.
Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Подробности

Размер:
About 5.5cm
Направи си Сам пособия:
Коментари
is_customized:
Yes
търговска марка:
Drillpro
Тип:
Абразивен Диск
Номер На Модела:
SKU094717

Те също купуват с този продукт

Jrealmer 6 бр. / пакет 2.35 мм джолан 0.6-2.9 мм точност на волфрам карбид на ротационен разменяйте слот за въртящ се инструмент

BGN 12.96

Месо тело : 3 / 32'(2.35 mm)Материјал : Висок квалитет на Волфрам Карбид ЧеликКоличина : 6pcs / торба0.6 mm до 2.9 mm на овој линк...Ако не големина сакате, ве молиме кликнете : ​

10шт! Неръждаема стомана 8 мм тел, гума, четка за инструменти, аксесоари за wheelhead машини с въртящи се инструменти за мини бормашина полиране почистване на метал

BGN 5.00 6.69

10pcs од Нерѓосувачки Челик, 8мм Жица Четка со Садобликот на Главата и на 2.35 mm месо тело Алатки, Прибор за Металчистење на Вежба АлаткиГлавни Карактеристики : Availiable За Dremel Ротари Алатки Одговара за полирање,може да се користи за метал и nonmetal материјали. Погоден за метална површина за чистење, derusting, брусење, прашина, deburring, полирање, соголување остатоци. Мал волумен, добро полирање ефект, висока ефикасност, ниска цена. Пакет на 10pcs жица четки / воланот,10pcs на секој тип во секој пакет.Спецификации : Карактеристики : Availiable За Dremel Ротари Алатки Одговара за полирање,може да се користи за метал и nonmetal материјали. Погоден за метална површина за чистење, derusting, брусење, прашина, deburring, полирање, соголување остатоци. Мал волумен, добро полирање ефект, висока ефикасност, ниска цена. Пакет на 10pcs жица четки / воланот,10pcs на секој тип во секој пакет...

100шт гума шлайфане монтируемый точка на ротационен разнообразни аксесоари за опесъчаване корона дължината на корона комплект за полиране Dremel

BGN 38.00 43.18

Тема : Примена : се Користи на високобрзински електрична мелница и пневматски алатки Главно се користи за DIY брусење и полирање дрво, метал и мувла итн...

Цена на едро 10 бр./компл. абразивни окачени шлифовъчни камъни ротационен инструмент резачка за заточване на Dremel HQ

BGN 3.00 6.24

Карактеристики : Висока цврстина, трајни, метал е отпорна на триење.Парична казна изработка, големина стандарди, врвот на увоз песок производство.Абразивни сечење на работ остри рабови за да се задржи добро, голема трајност.Монтажа на електрична мелница и други алатИдеален за DIY пескарење, полирање / жад, жад, дрво, метал, мувла полирање, алат поддршка на повеќе и реконструкција на други материјали, полирање, брусење, пескарење цели.Спецификации : Вратило Дијаметар : 3мм / 0.12"Камен Дијаметар : 4mm / 0.16"Облик : ЦилиндарКоличина : 10 компјутериПакувани се вклучени : 10 x РОТАРИ АЛАТКА МЕЛЕЊЕ КАМЕЊА

Нов Заоблени Топ Керамични Части За Нокти Професионален Чорап Ципа На Краката Педикюр Каллус Рашпиль Краката Твърд Мъртвата Кожа На Ноктите, Грижа За Краката Инст?

BGN 15.00 24.35

3 / 32" Месо Тело Со Дијаметар Бела Керамички Големи Заоблени Врвот Барел Топката Помине Вежба& &параметар: Flute Големина : Φ6.6mm вкупна Должина : 38mm месо тело Големина : 3 / 32" Материјал : Керамички ЦиркониПредности : 1...

8 части са установили колело od 25-80mm P80 flap Истирательное за дървени мелене криволинейной повърхност

BGN 12.00

Производот Микс : Поцинкуван железен рачка, Супер казна Алуминиум абразивни платноРонки : #80Надворешниот Дијаметар : 25мм, 30мм, 35mm, 40mm, 50mm, 60mm, 80mm ( Изборен )Дебелина : 25mmМесо тело со дијаметар : 6mmФункција : Работа без проблеми и да се обезбеди единствен површински третман ефект...

FGHGF 5Pcs 25*760mm 1 x30 Inch Al Oxide 240 Grit шлайфане на лентата за обработка на метал

BGN 5.00 7.49

modname=ckeditorСпецификација : Бренд новиМатеријал : Силна emery платноДимензии(прибл.) : 25*760mm / 1*30 инченРонки : 240 #Идеален за рамна појас машини, машина за полирање, но исто така и како тркало појас и др.Погоден За : Металургија, машини, бродоградба, лесна индустрија,кожа, дрво, градежни материјали, текстил и други индустрииПескарење Појаси се широко се користи во индустрија, машини, бродоградба,лесна индустрија, кожа, дрво, градежни материјали, текстил и други брусење и полирање.Со користење на силни emery крпа, Абразивни појас беше униформа, добра отпорност на триење;Нерѓосувачки челик, дрво и од друг материјал брусење и полирање; Имаат добар ефект.Пакет Се Вклучени : 5* Пескарење ПојасиN ote : Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна Доставка Черни Керамични Части За Нокти Професионална Пила За Нокти Инструмент За Електрически Маникюр, Педикюр Салон Машина Нож Пробийте

BGN 20.00 33.36

Голем Барел Црна Керамички Помине Битови 3 / 32"ЗА / / параметар: Flute Големина : Φ6.6mm вкупна Должина : 38mm месо тело Големина : 3 / 32" Материјал : Керамички ЦиркониПредности : 1...

DIATOOL 2pcs CNC Vaccum запоени диамантени гравиране бита S1 конусни въртящи разменяйте за гранит, мрамор тънки топка нож

BGN 89.00 100.90

Предмет : 2 парчиња CNC Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови , коси топкакрај машина Количина : 2 парчиња (1pc 123 / 100 MM + 1pc 124 / 100 MM) Спецификација : Коси или Конус тип со топката крај, работен должина 100mm Топката крај, месо тело 12 MM, Вкупната должина 150mmПримена : За гранит & мермер, ѕидарија, керамички плочи, тули..Функција : 58times работен век од electroplated дијамант битови...

125 мм абразивная шкурка 10шт кука и контур за Опесъчаване хартия диск, електрически инструменти и аксесоари зърно

BGN 2.53

Функција : 1 Широко применливи, идеален за полиран метал, дрво, жад и така натаму.2 Полирање стап плоча поддршка на користење, лесен и едноставен за употреба.3...

2 елемента 4 инча сухи полиращи подложки диамант гъвкави полиращи подложки за камък, керамични плочки и мрамор абразивен диск

BGN 5.00 5.60

2 парчиња 4 Инчи Сува Полирање Влошки Дијамант Флексибилни Полирање Влошки За Камен Керамичка Плочка Мермер Абразивни ДискОпис : Ова мелење диск користи дијамант како триење и во комбинација со композитни материјали...

Гальванический diamond шлайфане кръг за накладките грубо шлифоване forturetools абразивен диск E029DZ

BGN 390.38

Материјал Дијамант D(Дијаметар) 160mm Т(Дебелина) 88mm d(Дупка) 30мм Ронки D851 Употреба За кочница подлога мелење Пакување 1piece / картонска кутијаТреба прилагоден облик, големина и ронки,оставете порака.За повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...

50шт 80 мм Dremel аксесоари шкурка абразивная шкурка на дърво шлайфане полиране хартия за Опесъчаване инструмент песъчинки 40/60/80/120/180/240

BGN 15.00 23.50

Answer : ___________________________ Note : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Наредби износ од помалку од ние ќе ја испрати од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .(Парцели ќе се донесе до вашиот дом, но не може да го пратите по парцели пристигне во вашата земја) и Наредби износ повеќе од ние ќе ви ја испратиме стоката од Кина Пост воздух mail со следење на број, можете да ги пратите на стоки.Руски Клиенти ќе ја испрати со Посебни YW со следење на број...

100 бр гума монтирана точка OD10-4mm за опесъчаване корона за довършване на мухъл, полски Dremel Die Мелница с въртящи се инструменти

BGN 22.00 22.24

100 парчиња / кутија Гума поставена точка Избрани 10 парчиња * 10 видови Друга опција 100 парчиња * 1 вид Производ Материјал : Гума, Поцинкуван железен се справи со Големина : Надворешниот Дијаметар 4mm / 5mm / 6mm / 8мм / 10мм; месо тело со дијаметар од Околу 3мм Апликација : се Користи за прецизни брусење и полирање, тоа може да се направи на површината на работното парче за да се постигне повисоко ниво на завршна површина, како што се огледало итн.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong...

Високо качество на 10 бр. / компл. Диамантена опесъчаване глава обърната трапециевидная за нефрит резба за опесъчаване игла Dremel аксесоари въртящ се инструмент

BGN 5.00 9.09

Врвен Квалитет 10pcs / Set Дијамант Мелење Главата Превртена трапезоидна за jade Резба мелење игла Dremel Додатоци Ротари Алатка Карактеристики : 100% Сосема нов Може да се користи со ротациони алатки Резба ,десетина embryonic пилинг ,дијамант мелење главата ,жад мелење игла ,жад резба алатки Одлична за : Поднесување стакло, керамика, плочи, тули, пластика, fiberglass, камен, карпа карбид, злато, платина, сребро, метали и многу повеќе предмети што е тешко ...

Fixmeehigh качество 30шт латунная метална четка четка колелото на dremel ротационен инструмент аксесоари

BGN 11.00 12.48

Опис : Воланот дијаметар : 22mm Првенство дијаметар : 12mm Четка дијаметар : 8mm Бунари со дијаметар : 3мм Материјал : жица, од Нерѓосувачки Челик се Погодни за вашата dremel / Foredom машина алатки...

10шт шлайфане полиране с шкурка панел дължината на главата + беседки за въртящ се инструмент Dremel

BGN 4.00 4.94

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Димензии и Број На Заби 1" 36 Заби 11 / 4" 56 Заби 11 / 2" 36 Заби 13 / 4" 74 Заби 2" 48 Заби Нож Дебелина : 0.8 mm Mandrels месо тело Големина : 1 / 8" Арбор Големина : 1 / 4" Погоден За : Дрво, Пластика, Сечење, Хоби, Занает, итн.Безбедносни Мерки На Претпазливост 1...

Абразивная хартия 5шт 125 мм червен кръгъл флокирование полировальный диск Знак 80-1000 Dremel инструмент аксесоари за инструменти войлочное колелото полиране

BGN 1.62

125mm Кука & Јамка Абразивни Песок Хартија за Брусење Диск со Жито 80~1000Опис : Орбита Пескарење Дискови Алуминиум Оксид Кука и јамка поддржан Големина : 125mm ДијаметарУпотреба : 80120 жито се погодни за површината smoothening и пескарење на мали roughnesses 180400 жито се добри за фино брусење 6001500 жито се добри за супер фино брусењеДетали за Вистински Фотографии :

8.5-15 мм, Диаметър на сферична глава Diamond шлайфане бита с покритие монтируемые гледна кръгла топка bora джолан 6 песъчинки 80 инструменти за камъни скъпоценни камъни

BGN 12.00 12.78

Дијамант Обложени 8.515mm Кол Сферични Главата Монтирани Поени Мелење Малку месо тело 6mmИме На ПроизводДијамант Монтирани ТочкаСовет ФормаСферични / Круг ТопкаМатеријалМетал, ДијамантГлава Дијаметар8.8 mm / 12mm / 15mmВе молиме изберете Глава Дијаметар што требаМесо Тело Дијаметар6mm (Блиску до 1 / 4")Вкупна Должина6365mm ( 29 / 16")Ронки80 (Крупни)БојаТон Сребро.КоличинаСамо 1 ПарчеОпис : Цилиндрични совет, дијамант обложени главата...

Високо качество на Керамични ноктите салон електрическа бормашина Керамични нокти тренировка машина професионален ноктите на краката, мазоли инструменти

BGN 14.00 23.60

3 / 32" Бели Керамички Помине Вежба Бит Лево Раце Лице Голем Барел Малкупараметар: Flute Големина : Φ6.6mm вкупна Должина : 38mm месо тело Големина : 3 / 32" Материјал : Керамички ЦиркониПредности : 1...

Преносими абразивни инструменти за работа на открито къмпинг многофункционален Диамантен нож воденичен камък EDC комплекти точност смилане AA

BGN 5.00 6.69

Преносни Абразивни средства За Надворешна Кампување Мултифункционален Дијамант Нож Острат Камен EDC Колекции Прецизност Мелење АА Опис100% Сосема Нов И Висок КвалитетЕдинствен внатрешен дизајн структураМултифункција изостри алаткиПредсет carbides изостри многу досадна рабовите брзо.Specialy во облик на керамички слот за да завршите со рабовите и да се изостри serrated ножеви.Заострените дијамант прачка за острење serrated и стандард на рабовите.Многу компактен и лесен.Lanyard за врвца за носење.Големина : Approx80*27*10ммБоја : Како се покажеСе користи За Отворен Кампување Пешачење,Експедицијата,итн.Пакет Се Вклучени1*edc алатки Превозот Ние Брод на Светот (Освен некои земји и APO / FPO)...

Toolfit 20pcs Shank3. 0mm за Dremel винт беседки 6. 35x6. 35 mm шлайфане кръг беседки аксесоари за Dremel мелница ротационен инструмент

BGN 8.00 10.45

Денес се Занимава Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : ИЗВЕСТУВАЊЕТреба да знаете пред да нарачате : Со цел да се спаси многу цена за вас, ние нудиме избор на бесплатен превозот methord : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

Професионален 30шт diamond покритие заострени 3 мм на 1 / 8 инча шлайфане игла песъчинки 150 въртящи разменяйте монтира точка на опашка 3 мм

BGN 21.00 22.38

Професионални 30 Pcs Дијамант Обложени Заострените Мелење Burrs Ронки 150 Ротари Точка месо тело 3мм Нова кутија сет од 30 Компјутери дијамант обложени мелење burrs / посочи глави во кутија сет Спецификации и форми : Име на Производ : скапоцен камен резба алатки, Дијамант резба burrs Глави Форми : Заострените Точка Глави дијаметар : 3мм (блиску до 1 / 8") Вкупна должина : 45mm (1 3 / 4" инчи) месо тело со дијаметар : 3мм (блиску до 1 / 8") Тие ќе одговара на вашата страна вежба, вежба притиснете со 3мм collet Ронки : 150 (medium) Премиум тип дијамант обложен со ронки 150 (среден), потрајни од обичните дијамант обложени брус...

Diamond шлайфане кръг с покритие 4/5/6 инча плоска форма абразивни кръг за заточване на волфрамов карбид E019

BGN 86.00 86.38

Точка име : Обложени / electroplated дијамант мелење тркалаМатеријал : дијамантУпотреба : за волфрам,карбид,ахат,керамика,стакло мелењепакет : 1pc / многуКод објаснување : D100 H16 G150 значи Дијаметар е 100mm Дупка е 16mm Ронки е 150#D125 H25 G150 значи Дијаметар е 100mm Дупка е 25mm Ронки е 150#D150 H32 G150 значи Дијаметар е 100mm Дупка е 32милиметри Ронки е 150#Дијаметар 100mm(4inch) 125mm(5inch) стандардна дебелина е 20mmДијаметар од 150mm(5inch) мелење тркало стандардна дебелина е 10ммD75 T20 H10 G240 е прилагодена дијамант тркало соДијаметар 75mm,Thickness20mm,Дупка 10мм Ронки 240#Треба други прилагоди на големината и обликот мелење тркала,оставете порака.За повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...