• Ново
Хилда електрическа опесъчаване прах прозрачен капак за сигурност за Dremel & Decker electric mill A550 щит на ротационен инструмент

Хилда електрическа опесъчаване прах прозрачен капак за сигурност за Dremel & Decker electric mill A550 щит на ротационен инструмент

BGN 5.00
BGN 7.98
-37 %
В магазина

Брой продукти

Shield Ротари Алатка Прилог Модел A550
1.Nimesulide серија за Мексико DREMEL брусилки и Декер (Black & Декер) Универзална брусилки
2. Pronation завртка Големина : 17mm
3.Прилог за употреба со Dremel Ротари Алатка Модели 100,200,275,285,300,395,398.400,770,800,3000,4000,8100,8200,8220&4200

Подробности

is_customized:
Yes
Размер:
51mm*58mm*30mm
Направи си Сам пособия:
Коментари
Номер На Модела:
а550
Тип:
Абразивен Диск

Те също купуват с този продукт

Z-Лъв 100x55mm ръчно Diamond полировальный мат смола дъга форма на задната страна на стъклото полиращи подложки чистачките ръчно шлайфане та абразивен инструмент

BGN 14.00 14.38

ZЛав 100x55mm Рака Дијамант Полирање Подлога Смола Лак Форма Задната Страна Стакло Полирање Влошки Рака Wiper Пескарење Дискови Абразивни АлаткиГолемина : 100*55мм Жито : #800, #1800, #3500, #7000 Тип : ZL37 CA Пакет : 1 PCS Тежина : 30g по парче Despriction : : Дијамант рака полирање влошки се дизајнирани за рачно полирање на камен и стакло раб...

Цена на едро 10 бр./компл. абразивни окачени шлифовъчни камъни ротационен инструмент резачка за заточване на Dremel HQ

BGN 3.00 6.24

Карактеристики : Висока цврстина, трајни, метал е отпорна на триење.Парична казна изработка, големина стандарди, врвот на увоз песок производство.Абразивни сечење на работ остри рабови за да се задржи добро, голема трајност.Монтажа на електрична мелница и други алатИдеален за DIY пескарење, полирање / жад, жад, дрво, метал, мувла полирање, алат поддршка на повеќе и реконструкција на други материјали, полирање, брусење, пескарење цели.Спецификации : Вратило Дијаметар : 3мм / 0.12"Камен Дијаметар : 4mm / 0.16"Облик : ЦилиндарКоличина : 10 компјутериПакувани се вклучени : 10 x РОТАРИ АЛАТКА МЕЛЕЊЕ КАМЕЊА

5 бр. / лот, 610*100 абразивная опесъчаване лента за въздушна лента wheelhead машини,60,80,100,120,150,180,240 пясък

BGN 28.78

610*100 Абразивни Пескарење Појас за Воздух Појас Сандер, 60,80,100,120,150,180,240 ронкикога ќе го поставите цел, ве молиме ги споделите со нас ронки треба точно...

Diamond шлайфане кръг с покритие 4/5/6 инча плоска форма абразивни кръг за заточване на волфрамов карбид E019

BGN 86.00 86.38

Точка име : Обложени / electroplated дијамант мелење тркалаМатеријал : дијамантУпотреба : за волфрам,карбид,ахат,керамика,стакло мелењепакет : 1pc / многуКод објаснување : D100 H16 G150 значи Дијаметар е 100mm Дупка е 16mm Ронки е 150#D125 H25 G150 значи Дијаметар е 100mm Дупка е 25mm Ронки е 150#D150 H32 G150 значи Дијаметар е 100mm Дупка е 32милиметри Ронки е 150#Дијаметар 100mm(4inch) 125mm(5inch) стандардна дебелина е 20mmДијаметар од 150mm(5inch) мелење тркало стандардна дебелина е 10ммD75 T20 H10 G240 е прилагодена дијамант тркало соДијаметар 75mm,Thickness20mm,Дупка 10мм Ронки 240#Треба други прилагоди на големината и обликот мелење тркала,оставете порака.За повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...

Jrealmer диамантени режещи дискове 30/40/50 mm тренировка за ротационен инструмент Dremel Stone Blade

BGN 5.00 5.15

Овие голема брзина дијамант обложени сечење дискови може да се користи со вашиот ротари алатка за да се намали широк спектар на материјали.Намали дрво, стакло, пластика, метал, мермер, ѕидарија, камен, бетон, и fiberglass.За употреба во тесни места и за рамна сечење.Пакет се вклучени : Ако сте одбрале1pcs 50mm со 1 buc месо тело1pcs 40mm со 1pcs месо тело5pcs 50mm со 2 парчиња месо тело5pcs 40mm Со 2 парчиња месо тело1pcs 30мм Со 1pcs месо тело5pcs 30мм Со 2 парчиња месо тело

100шт 125 mm/5 Орбита шлайфане полировальный лист шкурка кръгла форма шлифовъчни дискове смесени 60/80/100/120/240 песъчинки лак мат

BGN 47.18

Функција : Издржлива и ефикасна мелење, лесен за употреба.Широко се користат за брусење и полирање вештачки камен, мебел и дрво производи, метали, автомобили и полирање се држиме плоча и слично.Спецификација : Облик : ТркалезнаДијаметар : 5" (125mm)Прашина Дупки : 8Материјал : АлуминаЖито : 60, 80, 100,120, 240Крај : Завршна Површина Полу Отворен ГрбПрашина Екстракција : ДаДебелина : 0.8 mm / 0.03"Количина : 100pcs Мешани ПакетРонки Опсег : Многу Крупни Крупни Среден Ред Многу ФиниПакувани се вклучени : 20pcs 60 Ронки20pcs 80 Ронки20pcs 100 Ронки20pcs 120 Ронки20pcs 240 Ронки

8 части са установили колело od 25-80mm P80 flap Истирательное за дървени мелене криволинейной повърхност

BGN 12.00

Производот Микс : Поцинкуван железен рачка, Супер казна Алуминиум абразивни платноРонки : #80Надворешниот Дијаметар : 25мм, 30мм, 35mm, 40mm, 50mm, 60mm, 80mm ( Изборен )Дебелина : 25mmМесо тело со дијаметар : 6mmФункција : Работа без проблеми и да се обезбеди единствен површински третман ефект...

100 бр гума монтирана точка OD10-4mm за опесъчаване корона за довършване на мухъл, полски Dremel Die Мелница с въртящи се инструменти

BGN 22.00 22.24

100 парчиња / кутија Гума поставена точка Избрани 10 парчиња * 10 видови Друга опција 100 парчиња * 1 вид Производ Материјал : Гума, Поцинкуван железен се справи со Големина : Надворешниот Дијаметар 4mm / 5mm / 6mm / 8мм / 10мм; месо тело со дијаметар од Околу 3мм Апликација : се Користи за прецизни брусење и полирање, тоа може да се направи на површината на работното парче за да се постигне повисоко ниво на завршна површина, како што се огледало итн.ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong...

10шт! Неръждаема стомана 8 мм тел, гума, четка за инструменти, аксесоари за wheelhead машини с въртящи се инструменти за мини бормашина полиране почистване на метал

BGN 5.00 6.69

10pcs од Нерѓосувачки Челик, 8мм Жица Четка со Садобликот на Главата и на 2.35 mm месо тело Алатки, Прибор за Металчистење на Вежба АлаткиГлавни Карактеристики : Availiable За Dremel Ротари Алатки Одговара за полирање,може да се користи за метал и nonmetal материјали. Погоден за метална површина за чистење, derusting, брусење, прашина, deburring, полирање, соголување остатоци. Мал волумен, добро полирање ефект, висока ефикасност, ниска цена. Пакет на 10pcs жица четки / воланот,10pcs на секој тип во секој пакет.Спецификации : Карактеристики : Availiable За Dremel Ротари Алатки Одговара за полирање,може да се користи за метал и nonmetal материјали. Погоден за метална површина за чистење, derusting, брусење, прашина, deburring, полирање, соголување остатоци. Мал волумен, добро полирање ефект, висока ефикасност, ниска цена. Пакет на 10pcs жица четки / воланот,10pcs на секој тип во секој пакет...

Професионален 30шт diamond покритие заострени 3 мм на 1 / 8 инча шлайфане игла песъчинки 150 въртящи разменяйте монтира точка на опашка 3 мм

BGN 21.00 22.38

Професионални 30 Pcs Дијамант Обложени Заострените Мелење Burrs Ронки 150 Ротари Точка месо тело 3мм Нова кутија сет од 30 Компјутери дијамант обложени мелење burrs / посочи глави во кутија сет Спецификации и форми : Име на Производ : скапоцен камен резба алатки, Дијамант резба burrs Глави Форми : Заострените Точка Глави дијаметар : 3мм (блиску до 1 / 8") Вкупна должина : 45mm (1 3 / 4" инчи) месо тело со дијаметар : 3мм (блиску до 1 / 8") Тие ќе одговара на вашата страна вежба, вежба притиснете со 3мм collet Ронки : 150 (medium) Премиум тип дијамант обложен со ронки 150 (среден), потрајни од обичните дијамант обложени брус...

10 броя монтирани нетканая въже карета перална четка колелото по избор OD 40 мм и 20 мм за електроинструменти бормашини

BGN 11.00 11.04

Производ Материјал : Неплетени пескарење подлога, Поцинкуван железен рачкаГолемина : Изборен 40 / 25 / 20 (Дијаметар) mm * 25 (Дебелина), 6 (окно) mmРонки големина : #240 #320Функција : Едноставно и брзо ракување, лесно водењеВо согласност заврши Ниско ниво на бучава и малку прашинаПримена : Тоа е погоден за deburring, полирање, а по завршувањето нерегуларни површинска и длабока дупка, особено погоден за конкавни и конвексни површината...

DIATOOL 2pcs CNC Vaccum запоени диамантени гравиране бита S1 конусни въртящи разменяйте за гранит, мрамор тънки топка нож

BGN 89.00 100.90

Предмет : 2 парчиња CNC Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови , коси топкакрај машина Количина : 2 парчиња (1pc 123 / 100 MM + 1pc 124 / 100 MM) Спецификација : Коси или Конус тип со топката крај, работен должина 100mm Топката крај, месо тело 12 MM, Вкупната должина 150mmПримена : За гранит & мермер, ѕидарија, керамички плочи, тули..Функција : 58times работен век од electroplated дијамант битови...

Електрически перфоратор мелница настолна машина за висока точност мелница перфоратор шлайфане формовочный струг 220V

BGN 1470.00 1547.20

Електричен удар мелење машина десктоп висока прецизност мелница удармелење лиење машина 220 VАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотГлавните параметри : Должина на работното парче : 20120mmИспружени на мелење должина : 535mmМелење дијаметар : Φ1.525ммНа точноста : 0.005 mmМоторни 220 V / 50 Hz : 108rpmНапон : 220 VФреквенција : 50 HzМоќност : 250 WКарактеристики : 1...

Горещи продажба 1бр бял керамичен нокти тренировка заоблени бъчва топка на горния бита електрическа Пробивна маникюр машина ноктите салон инструменти

BGN 15.00 24.35

3 / 32" месо тело со Дијаметар Големи Заоблени Врвот Керамички Вежба Бит Груб Со главата линиипараметар: Flute Големина : Φ6.6mm вкупна Должина : 38.1 mm месо тело Големина : 3 / 32" Материјал : Керамички ЦиркониПредности : 1...

Високо качество на Керамични ноктите салон електрическа бормашина Керамични нокти тренировка машина професионален ноктите на краката, мазоли инструменти

BGN 14.00 23.60

3 / 32" Бели Керамички Помине Вежба Бит Лево Раце Лице Голем Барел Малкупараметар: Flute Големина : Φ6.6mm вкупна Должина : 38mm месо тело Големина : 3 / 32" Материјал : Керамички ЦиркониПредности : 1...

2 елемента универсален по-бързо въртящи тренировка на острието острилка за косачки шлайфане инструменти, градински инструменти, резервни части Mayitr

BGN 7.00 10.74

HG0014228Спецификација : Б ранд новиТип : Косилка За Трева Сечилото ОстрилкаЛесно Косилки Сечилото Острилка Работи со Било која Власт Вежба Побрзо Косење1 / 4" месо тело одговара на било која власт вежба; вграден водич произведува видеоигритеагол; постојана абразивниГо прави лесно да се добие, остар раб на трева сечилото без компонентите или unevenness; одржување на сечилото рамнотежаНоси назад оригиналната ножна работ острина, помага да се елиминира сечилото nicks од карпи & стаповиПочиста парчиња со пофини исечоци за поздрав тревник; гримаса побрзо & со помалку напор за треваРаботи на повеќето mowers без нож отстранување направите вашиот нож како нови во помалку од 10 минутиПакет Се Вклучени : 2x Косилка за Трева Сечилото ОстрилкаN ote : Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Високо качество на 10 бр. / компл. Диамантена опесъчаване глава обърната трапециевидная за нефрит резба за опесъчаване игла Dremel аксесоари въртящ се инструмент

BGN 5.00 9.09

Врвен Квалитет 10pcs / Set Дијамант Мелење Главата Превртена трапезоидна за jade Резба мелење игла Dremel Додатоци Ротари Алатка Карактеристики : 100% Сосема нов Може да се користи со ротациони алатки Резба ,десетина embryonic пилинг ,дијамант мелење главата ,жад мелење игла ,жад резба алатки Одлична за : Поднесување стакло, керамика, плочи, тули, пластика, fiberglass, камен, карпа карбид, злато, платина, сребро, метали и многу повеќе предмети што е тешко ...

100шт 100мм 4 шкурка флокирование 240 песъчинки Опесъчаване хартия полиране ъгъл шлифоване, шлайфане инструменти с 1 бр самоклеящийся диск

BGN 38.38

100 Pcs 100mm 4" Sandpaper Собираат 240 Ронки Пескарење Хартија Полирање агол Мелење пескарење Алатки Со 1 Pc самолепливи ДискСпецификации : Кол : 4" 100 MMголемина : 180#240#320#400#600#800#1000# 60#80#120# може да изберетеШироко се користи во брусење и полирање вештачки камен, мебел и дрво производи, метали, автомобили и други објекти.Полирање стап плоча поддршка на користење, лесен за употреба, едноставни и ниски трошоци.Дрво производи се приоритетни полирање производи.пакување листа : 100 компјутери песок хартија со самолепливи Дискако сакате 100 компјутери со различни големини,ве молиме да направите белешка,или ние ќе ги испратите сите нив еден големини како што choosed.добредојдовте веледрогерија!!Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука со Кредитна картичка, Банкарски трансфер, Western Union, и други Методи за Плаќање...

Z-Lion 3 85 мм мокър който е паркет Диамантен диск за шлайфане 1 бр. превъзходно качество на камък полиращи инструменти за шлайфане мат шлифовъчни дискове

BGN 8.00 10.13

ZЛав 3" 85mm Влажни Полирач Дијамант Мелење Диск 1pcs Супериорен Квалитет Камен Полирање Алатки Сандер Подлога Мелење ДисковиСмола Обврзници Дијамант Кат Полирање Влошки се дизајнирани за полирање на бетон, мермер, гранит...

Преносими абразивни инструменти за работа на открито къмпинг многофункционален Диамантен нож воденичен камък EDC комплекти точност смилане AA

BGN 5.00 6.69

Преносни Абразивни средства За Надворешна Кампување Мултифункционален Дијамант Нож Острат Камен EDC Колекции Прецизност Мелење АА Опис100% Сосема Нов И Висок КвалитетЕдинствен внатрешен дизајн структураМултифункција изостри алаткиПредсет carbides изостри многу досадна рабовите брзо.Specialy во облик на керамички слот за да завршите со рабовите и да се изостри serrated ножеви.Заострените дијамант прачка за острење serrated и стандард на рабовите.Многу компактен и лесен.Lanyard за врвца за носење.Големина : Approx80*27*10ммБоја : Како се покажеСе користи За Отворен Кампување Пешачење,Експедицијата,итн.Пакет Се Вклучени1*edc алатки Превозот Ние Брод на Светот (Освен некои земји и APO / FPO)...

10шт шлайфане полиране с шкурка панел дължината на главата + беседки за въртящ се инструмент Dremel

BGN 4.00 4.94

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Димензии и Број На Заби 1" 36 Заби 11 / 4" 56 Заби 11 / 2" 36 Заби 13 / 4" 74 Заби 2" 48 Заби Нож Дебелина : 0.8 mm Mandrels месо тело Големина : 1 / 8" Арбор Големина : 1 / 4" Погоден За : Дрво, Пластика, Сечење, Хоби, Занает, итн.Безбедносни Мерки На Претпазливост 1...

30 бр./лот 1 инч бяла суха и водоустойчива шкурка с въртящи се абразивни дискове с диаметър 3 мм електрическа мелница аксесоари комплект

BGN 17.00 18.38

Име на производ : Sandpaper со 3.0 mm Diamemter Абразивни ПодлогаSandpaper тип : Бела сува & водоотпорен абразивни хартијаSandpaper дијаметар : 1 инч(25мм)Бела сува sandpaper ронки : 80 120 240 400 600 800 1000Водоотпорен sandpaper ронки : 3000 5000 10000 7000Подлога дијаметар : 1 инч(25мм)Месо тело со дијаметар : 3.0 mmПакетот вклучува : 1 x абразивни подлога30 x абразивни хартијаПредности на водоотпорен абразивни на хартија : 1...

Абразивная хартия 5шт 125 мм червен кръгъл флокирование полировальный диск Знак 80-1000 Dremel инструмент аксесоари за инструменти войлочное колелото полиране

BGN 1.62

125mm Кука & Јамка Абразивни Песок Хартија за Брусење Диск со Жито 80~1000Опис : Орбита Пескарење Дискови Алуминиум Оксид Кука и јамка поддржан Големина : 125mm ДијаметарУпотреба : 80120 жито се погодни за површината smoothening и пескарење на мали roughnesses 180400 жито се добри за фино брусење 6001500 жито се добри за супер фино брусењеДетали за Вистински Фотографии :

Jrealmer 6 бр. / пакет 2.35 мм джолан 0.6-2.9 мм точност на волфрам карбид на ротационен разменяйте слот за въртящ се инструмент

BGN 12.96

Месо тело : 3 / 32'(2.35 mm)Материјал : Висок квалитет на Волфрам Карбид ЧеликКоличина : 6pcs / торба0.6 mm до 2.9 mm на овој линк...Ако не големина сакате, ве молиме кликнете : ​

50шт 25мм 1 шкурка флокирование за saeshin poliosher micro handpiece 2.35 SHK с 1 бр. самоклеящийся диск за шлайфане инструменти за хартия

BGN 27.00 27.18

50 Pcs 25мм 1" Sandpaper Собираат за saeshin poliosher микро handpiece 2.35 SHK со 1 Pc самолепливи Диск пескарење хартија алаткиСпецификации : Самолепливи Диск Кол : 24.5*24.5 mmпесок хартија Кол : 24.5 MM 1"големина : 180#240#320#400#600#800#1000# 60#80#120# 1500# 2000#може да изберетеШироко се користи во брусење и полирање Жад, накит, камен, дрво, метал, боја, електроника, автомобилиПолирање стап плоча поддршка на користење, лесен за употреба, едноставни и ниски трошоци.пакување листа : 50pcs песок хартија со самолепливи Дискако сакате 50 компјутери со различни големини,ве молиме да направите белешка,или ние ќе ги испратите сите нив еден големини како што choosed.добредојдовте веледрогерија!!Плаќање : • Ние го прифаќаме Alipay тука со Кредитна картичка, Банкарски трансфер, Western Union, и други Методи за Плаќање...