• Ново
Брояч моточасов тахометър датчик за LCD цифров индуктивен бензинов двигател напомняне за техническо обслужване на брояч на оборотите в минута сбрасываемый четирия

Брояч моточасов тахометър датчик за LCD цифров индуктивен бензинов двигател напомняне за техническо обслужване на брояч на оборотите в минута сбрасываемый четири?

BGN 37.00
BGN 54.72
-32 %
В магазина

Брой продукти


Runleader се горди да го претстави новиот РЛ-HM028 Дигитални Светлото Мултифункционален Tach/Час метар voltmeter.
Тоа може да работи на било 2 или 4 удар гас на моторот до 8 цилиндри. Тоа е моќен volt систем,ВРТЕЖИ во минута систем за мерење,мерење систем, како и некои други единствена функција дизајн.
Volt Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја напон, undervoltage потсетување , итн
ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута ,снимање и гледање на моторот МАКС. ВРТЕЖИ во минута ,како и поставување на overspeed предупредување функција, ВРТЕЖИ во минута освежете го оценувате 0.5 S ,итн.
Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа на ОБУЧУВАЧИ , снимањето делумно време на извршување PAr ,одржување тајмерот може да се постави слободно да 1-250 часа SVC , ЧАСОВНИК , итн.
Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно се инсталира,заменливи CR2450 батеријата+Надворешно напојување,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,зелени осветлување голем LCD дизајн,водоотпорен го Оценувате IP65, restore factory default, итн.
Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација. Таа има патент во Кина .
Оваа tach час метар рекорд бензински мотор вкупен работи часа и делумно време за извршување на санкциите од страна на добивање на индукција од искра plug-кабел.
На час метар покажува вкупно часови и делумно време акумулирано. Делумно мерењето може да се гледа и ресетирање .
Бензински мотор бара одржување во право време, па како да се гаранција за добра изведба.
На SVC функција на tachometer е да се потсетиме во право време.
Ова време може да се постави од страна на корисникот,опсег 1-250 H. Тоа е голем час метар или тајмер.
На метар покажува тековната ВРТЕЖИ во минута е кога моторот работи. Точноста на мерењето е 10 RPM. Во споредба со tachometer со покажувачот,
тоа покажува ВРТЕЖИ во минута повеќе точни. Она што е повеќе најдобро е дека tach час метар може да снима мотор МАКС. ВРТЕЖИ во минута еднаш во работен период.
Како високи ВРТЕЖИ во минута ќе го оштети моторот врз основа на марката на моторот. Различни бренд, различни ограничен ВРТЕЖИ во минута.
Долго време високи ВРТЕЖИ во минута ќе го направи мотор оштетени. Како што е важно е да се потсети високи ВРТЕЖИ во минута! Оваа tach час метар може да се постави над ВРТЕЖИ во минута алармирање од страна на корисниците.
Ова може да се користи на врвот на tachometer на различни моторот и машини. Тоа е идеално бројач на вртежи за Paramotors, Microlights,
Морски Мотори - Inboards и Outboard.

Подробности

Името На Модела:
RL-HM028
търговска марка:
runleader
Широчина На Елемента:
4.1cm
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Тегло На Продукта:
280g
Височина На Продукта:
2.8cm
Дължина На Продукта:
7.9cm
специални характеристики:
Обслужване и замяна служба напомняния масло
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE

Те също купуват с този продукт

Батерия взаимозаменяеми преносим цифров парамотор ATV tach Hour Meter тахометър RL-HM011A Безплатна доставка

BGN 209.00 270.88

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 A Дигитални Батерија Заменува Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,заменливи CR2450 батеријата,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Безплатна доставка брояч на обороти об / мин метър за мотокрос FMX UTV Pit Bike Desert Картинг

BGN 17.00 29.12

Опис На ПроизводотRunleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 N Дигитални Resettable Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута, итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Безплатна Доставка! LCD Hour Meter DC4. 5-60V powered Engine for Machine engine digital hour meter

BGN 19.00 25.28

напон : DC4.560 VНАПОМЕНА : Оваа метар е DC 4.560 V Ако ви треба AC 86230 V ,ве молиме љубезно ве молиме оставете порака кога местото на цел.1.ОПИС на ПРОИЗВОДОТ : Песна на работниот Век на Вашиот мотор масло промени, вентил, корекција, искра приклучоци, итн....

На мотоциклет за отработените газове промяна скутер изпускателната муфель за KAWASAKI Ninja ZX6R ZX9R ZX7R ZX10R ZX12R ZX14R Z1000 Z750 ZZR600 ZRX1100

BGN 27.00 27.30

НИ 82.24 / set НИ 4.49 / пар НИ 16.73 / парче НАС 11.97 / парче НАС 8.89 / парче НАС 15.99 / пар НИ 2.78 / set НИ 12.89 / set НИ 14.2 / set НИ 3.92 / парчеЗа 3651mm дијаметар за Kawasaki Јамаха Suzuki Хонда Ducati ХарлиДејвидсон Triump Победа Apriliaktm и така натамуОпис на производотСостојба : 100% сосема новМатеријал : Алуминиум .Нерѓосувачки Челик Заварување конектор.Боја : Титаниум и карбонски влакна главата, како слика.Издувните Пригушувач Со Подвижен DB Убиец.Должина : 370mm.тежина : 1700gКонекција влезот Кол : 51mm...

Брояч часове водоустойчив цифров мотоциклет тахометър Moto мотокрос подвесная резачка ATV мотоциклет моторни шейни RL-HM032R

BGN 30.00 40.64

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM032 R Дигитални Светлото Мултифункционален Tach / Час метар Тоа може да работи на било 2 или 4 удар гас на моторот до 8 цилиндри.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа на ОБУЧУВАЧИ , снимањето делумно трчање време за РАБОТА ,одржување тајмерот може да се постави слободно да 0200 часа SVC , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута ,снимање и гледање на моторот МАКС...

IP68 Безплатна доставка цифров LCD брояч часа DC 4.5-60V за товарни генератори

BGN 19.00 25.44

IP68 Бесплатен превозот Дигитални LCDнапон : DC 4.560 VНАПОМЕНА : Оваа метар е DC 4.560 V Ако ви треба AC 86230 V,ве молиме љубезно ве молиме оставете порака кога местото на цел.Опис : LCD Час Метар : е најсоодветен за Стандардот Индустриска одржувањето на моторот, е широко се користат во инженерството машини, градежни возила, земјоделски машини, генератори, kilns, пумпи, сообраќај, кранови, автомобили и други видови на надоместоците и реалните работни часа на следење и мониторинг на перформансите на софистицирана опрема за одржување циклуси за да се обезбеди научна основа.Примена : Час метар работи на ЕДНОНАСОЧЕН погонски системи,за генератор,машина,автомобил,vechicle,пумпа.Спецификација : Покажува опсег : 099999.9 ЧасаМеморија : Со EEPROMПрецизност : 0.1%Оперативен Напон : DC : 4.5 V~60 VОперативен Amperage : Оперативен Temp : 40°C~85°C;Прописи : SAE J1378 SAE K1445Pin "+" : МоќностPin "" : Основи (Кога е поврзан, секоја цифра winkles еднаш и покажуваснимениот часа, подготвен да работи.)Конкурентна предност : 1...

Обков в час метър брояч таймер за Трактор, камион каналокопател копка на наклона chiper trimer селскостопанска машина косачка DC 8-80V мощност

BGN 16.00 28.00

На РЛHM009 Механички Час Метар за Моторот употреба на бензин мотор, дизел генератори, електронски мотори...

Сбрасываемый индуктивен двигател брояч часа мотокрос за всеки бензинов двигател 2/4 такт RL-HM018 Безплатна доставка

BGN 170.00 221.28

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM018 Дигитални Одржување Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот.Тоа е моќен времето систем, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа на ОБУЧУВАЧИ , снимањето делумно време на извршување TMR1 , maintinance тајмер 5 / 10 / 20 часа , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,водоотпорен го Оценувате IP68,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Сензор батерии LED батерия с волтметър индикатор за батерията 12V за автомобил, мотоциклет, ATV Трактор тралене RL-BI006 Безплатна доставка

BGN 24.00 31.52

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI006 Мини LED Батеријата Индикатор Тоа може да работи на принцип 12 V оловни акумулатор.Тоа е моќен нивото на батеријата систем за тестирање и уникатен дизајн.Ниво на батеријата за Тестирање на Системот, Вклучувајќи : LED реално време екран, итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на завртки ,водоотпорен го Оценувате IP65, итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

RL-BI006 Battery Gauge 9 LED battery VOLT meter индикатор за батерията 12v за автомобил, мотоциклет, ATV Трактор тралене на мотор

BGN 22.00 38.08

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI006 Мини LED Батеријата Индикатор Тоа може да работи на принцип 12 V оловни акумулатор.Тоа е моќен нивото на батеријата систем за тестирање и уникатен дизајн.Ниво на батеријата за Тестирање на Системот, Вклучувајќи : LED реално време екран, итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на завртки ,водоотпорен го Оценувате IP65, итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

неръждаема стомана и истински карбон на изпускателната мотоциклет шумозаглушител на изпускателната тръба за yamaha XSR 900 ABS XV 950 Racer fazer YZF R1

BGN 47.00 47.25

Надворешни Тестирање и Сертификација : ISO9001Материјал Тип На : Нерѓосувачки Челик & Карбонски ВлакнаFitment : Карбонски влакна 36 MM 51 MM ИздувниОбјектот Ширина : 37.2 cmПакет : 1 Поставен Мотор Exhuast

RL-BI005 Battery Fuel Gauge Battery Meter 12/24 В оловно-киселинната батерия тестер за автомобил, мотоциклет e под наем косачка едно ATV, UTV

BGN 14.00 18.56

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI005 Мини LED Батеријата Индикатор Тоа може да работи на принцип 12 / 24 V оловни акумулатор.Тоа е моќен нивото на батеријата систем за тестирање и уникатен дизајн.Ниво на батеријата за Тестирање на Системот, Вклучувајќи : 5 ДОВЕДЕ во реално време екран,Автоматски спиење,итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно се инсталира по навртки или поштенски врски,водоотпорен го Оценувате IP65, итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација.Оваа батерија метар е реално време екран...

Мотор истински въглеродни влакна шумозаглушител на изпускателната тръба бягство за suzuki a gsx1300r gsx600 gsxr750 csr1000 DL650 V-STROM SV650 09-16

BGN 367.84

За 3651mm дијаметар за Kawasaki Јамаха Suzuki Хонда Ducati ХарлиДејвидсон Triump Победа Apriliaktm и така натамуОпис на производотСостојба : 100% сосема новМатеријал : Алуминиум .Нерѓосувачки Челик Заварување конектор.Боја : Титаниум и карбонски влакна главата, како слика.Издувните Пригушувач Со Подвижен DB Убиец.Должина : 372mm.тежина : 1900gКонекција влезот Кол : 51mm...

LCD - батерия взаимозаменяеми индуктивен брояч оборотомер часа за газов мотор байк-мотоциклет, ATV лодка на морската мотокрос резачка pit MX

BGN 51.00 66.40

Опис На ПроизводотRunleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 A Дигитални Батерија Заменува Tach / Час метар...

LCD - батерия взаимозаменяеми индуктивен брояч оборотомер часа за газов мотор байк-мотоциклет, ATV лодка на морската мотокрос резачка pit MX

BGN 26.00 34.88

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 A Дигитални Батерија Заменува Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,заменливи CR2450 батеријата,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Водоустойчив индуктивен цифров брояч на часове за бензинови двигатели, генератори, мотоциклети, ATV, моторни шейни RL-HM016H

BGN 170.00 221.28

Runleader trots де nieuwe РЛHM016 H Digitale resettable urenteller het кан werken op meest 2 на 4 згура гасен мотор.het heeft een krachtige времето systeem, evenals sommige andere unieke functie ontwerp.Времето Systeem Inclusief : ophoopt totaal работи uur на ОБУЧУВАЧИ , gedeeltelijke тајмер resettable , итн.unieke Ontwerp Inclusief : gemakkelijk geïnstalleerd вратата wikkelen rond де bougiekabel ван де мотор, waterdicht Tarief IP68, итн.daarnaast де producten hebben CE и ROHS certificering...

12 бр. / лот 90 градуса покриване на свещи покриване на свещи 90 градуса w / гумени ботуши за мотоциклет Honda 70 90 110 125 140 150 160CC ATV

BGN 18.24

wyприклучокstartЖешка Стока$470.55$21.5$220$135$51.53$31.2$31.35$187.95wyприклучоккраен Производ Повеќе12pcs / многу 90 степени ИСКРА PLUG КАПА Искра Plug Капа 90 степени w / Гумени Чизми Мотор на Хонда 70 90 110 125 140 150 160 CC АТВ

12 24V индикатор за нивото на зареждане на батерията тестер за батерии за грижа за под мониторинг на оборудването на безопасността на храните

BGN 22.00 29.44

Оваа батеријата индикатор е 12 / 24 V .Ние, исто така, имаат 36 V, 48 V,72 V Ако имате барања,ве молиме оставете порака кога местото на цел.Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI003 Батеријата Индикатор...

Универсален 36-51 мм модифициран мотоциклет скутер шумозаглушител на изпускателната тръба за kawasaki z800 z1000 yamaha r1 r3 r6 r15 r25 mt-07 mt-09

BGN 131.00 146.00

состојба Состојба : 100% Сосема Нов Кол : Еден Сет Материјал : Титаниум Алуминиумски Супериорен квалитет и лесно да се инсталира...

Конкурентна цена! брояч часове AC 86-230V доказателства вода метър часа на двигателя за машини

BGN 19.00 25.28

напон : AC 86230 VНАПОМЕНА : Оваа метар е AC 86230 V Ако ви треба DC 4.560 V ,ве молиме љубезно ве молиме оставете порака кога местото на цел.1.ОПИС на ПРОИЗВОДОТ : Песна на работниот Век на Вашиот мотор масло промени, вентил, корекција, искра приклучоци, итн....