• Ново
Цифров светодиоден индикатор за зареждане на батерията RL-BI001 за голф-кара, мотоциклети, лодки и т.н., 12V, 24V

Цифров светодиоден индикатор за зареждане на батерията RL-BI001 за голф-кара, мотоциклети, лодки и т.н., 12V, 24V

BGN 22.00
BGN 29.44
-25 %
В магазина

Брой продукти


Оваа батеријата индикатор е 12/24 V .
Ние, исто така, имаат 36 V ,48 V,72 V. Ако имате барања,ве молиме оставете порака кога местото на цел.
Runleader се горди да го претстави новиот РЛ-BI001 Батеријата Индикатор. Тоа може да работи на повеќето оловни акумулатор.Тоа е моќен батеријата индикатор систем и некои други уникатен дизајн.
Батеријата Индикатор Систем, Вклучувајќи : Одложување Екран Функција,исклучете Мемориска Функција,Отворено Коло го Ресетирате Функцијата,итн.
Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно SNAP-IN инсталација,податоците што се зачувани автоматски по diaconnecting со батерија,итн.
Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација. Таа има патент во Кина.
Оваа батеријата индикатор има 10 сегмент ДОВЕДЕ график екранот. Друга светлина прикажува различни ниво на батеријата визуелно.
Батеријата Индикатор одговара за оловни складирање на батеријата, може да работи за 12/24 V или 36 V или 48 V или 72 V батеријата.Други батерија тип(како што ГЕЛ, AGM, Li Fe O4) треба да ги персонализирате тоновите,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте го нашиот сервисен центар.
По поврзувањето со услугата на метар е 12/24 pin со батерија, метар ќе се идентификуваат напон автоматски.
Оваа батеријата индикатор со час метар може да се идентификуваат на новата батерија интелигентно.
Оваа батеријата индикатор има одложување време за да се избегне погрешна екранот за нивото на батеријата.
Оваа батеријата индикатор дизајниран со функција која ниво на батеријата може да биде само надолу без нагоре. Ова ќе го направи на батеријата индикатор не секогаш нагоре и надолу нагло.Како што знаеме сите, без полнење на батеријата ниво нема да нагоре или целосна.
За одржување на батерија, оваа батерија индикатор функција дизајниран со признавање невистинити полнење на батеријата сигнал.
Оваа батеријата индикатор ќе ве потсетам на батеријата ниво на последно време ако не се целосно наполнета.
За Купување
1. Можете да го купите директно со кликнување на платформа.
2. Попуст продажни промоции ќе се одржи нерегуларни на платформа. Можете да додадете нашата продавница за Моите Омилени Продавници.
3. Ако ви требаат информации во однапред или да ве потсетам на тој ден, за промотивни активности, ве молиме да ни остават порака. Ние ќе ве информираме во периодот на промотивни активности.
4. Доколку купите повеќе од едно парче во исто време, можете да изберете соодветен производ линк или контактирајте со нашиот Сервисен Центар. Попуст ќе биде даден многу наскоро.

Подробности

Височина На Продукта:
2.4cm
Името На Модела:
RL-BI001
търговска марка:
runleader
Дължина На Продукта:
5.3cm
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
специални характеристики:
Контрол на енергийната сигурност
Широчина На Елемента:
3.2cm
Тегло На Продукта:
60g
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE

Те също купуват с този продукт

ZS MOTOS мотоциклет изпускателна средната тръба за SUZUKI GSXR600 / 750 2008 без емисии

BGN 33.00 34.35

ZS MOTOS Мотоцикл Издувните Средината Цевка За SUZUKI GSXR600 / 750 2008 Без Издувни​Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Боја : исто како слика Нето тежина : 0.36 kg одговара : за SUZUKI GSXR600 / 750 2008 K8 пакет се вклучени : 1 buc средината цевка 1 buc менгеме

Нов разпределителен активиран выхлопного силует / сметището 51 мм, на открито стил налягане: около 1 бар херметичната

BGN 48.00

НОВ Поттик Активирана на Издувните гасови Исечок / Депонија 51 MM ОТВОРЕН Стил Притисок : за 1 БАР ОПЗГОЛЕМЕТЕ Врвот 8 причини за да се добие челик издувен вентил за било автомобили 1...

CITALL 10M стеклопластиковая изпускателна тръба колектор Коллекторная топлинна Лента ролка с 4 метални стяжками кабелна цип за Harley, Yamaha, Suzuki BMW

BGN 32.00 36.30

10 M Издувни Цевки Цела Насловот Топлина Заврши Лента Тек Со 4 Метални Врски Кабел Zip " Спецификација на Производот Состојба : 100% нови Боја : Бела Материјал : Fiberglass & Метал Големина : 1000x5x0.15 cm / 393.7x1.96x0.05 инчен (L x W x T) Нерѓосувачки Вратоврска Големина : 20x0.45 cm / 7.87x0.17 инчи (L x W) Точка се вклучени : 1 x издувни цевки заврши4 x метални врски Погоден за : Издувни Цевки Компатибилен Со : одговара за Харли Хонда, Јамаха Kawasaki Suzuki Плувка Хеликоптер Нечистотија Велосипед АТВ KTM Aprilla, за BMW Ducati Триумф MV Агуста Bimota Buell Moto Guzzi, итн....

Мотор истински въглеродни влакна шумозаглушител на изпускателната тръба бягство за suzuki a gsx1300r gsx600 gsxr750 csr1000 DL650 V-STROM SV650 09-16

BGN 367.84

За 3651mm дијаметар за Kawasaki Јамаха Suzuki Хонда Ducati ХарлиДејвидсон Triump Победа Apriliaktm и така натамуОпис на производотСостојба : 100% сосема новМатеријал : Алуминиум .Нерѓосувачки Челик Заварување конектор.Боја : Титаниум и карбонски влакна главата, како слика.Издувните Пригушувач Со Подвижен DB Убиец.Должина : 372mm.тежина : 1900gКонекција влезот Кол : 51mm...

Сензор батерии LED батерия с волтметър индикатор за батерията 12V за автомобил, мотоциклет, ATV Трактор тралене RL-BI006 Безплатна доставка

BGN 24.00 31.52

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI006 Мини LED Батеријата Индикатор Тоа може да работи на принцип 12 V оловни акумулатор.Тоа е моќен нивото на батеријата систем за тестирање и уникатен дизајн.Ниво на батеријата за Тестирање на Системот, Вклучувајќи : LED реално време екран, итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на завртки ,водоотпорен го Оценувате IP65, итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Безплатна доставка RL - HM011A батерия взаимозаменяеми преносим цифров парамотор ATV tach Hour Meter тахометър

BGN 26.00 34.56

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 A Дигитални Батерија Заменува Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,заменливи CR2450 батеријата,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

През цялата показател на оловно-киселинната батерия 12,72 в битов метър използва се за голф-кара, камион, Кола, лодка, мотокар мотокар, велосипеди ями Безплатна достав

BGN 48.00 62.56

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI002 Батеријата Индикатор Тоа може да работи на повеќето оловни акумулатор.Тоа е моќен батеријата индикатор систем и некои други уникатен дизајн.Батеријата Индикатор Систем, Вклучувајќи : Одложување Екран Функција,исклучете Мемориска Функција,Отворете Circuit Reset Функција,итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно SNAPIN инсталација,податоците што се зачувани автоматски по diaconnecting со батерија,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

универсален мотоциклет ауспуси карбонови промяна ауспух за bmw S1000R R1200ST R 1200ST R 1200 ST 2006-2017 YAMAHA mt09 MT07

BGN 131.00 146.00

состојба Состојба : 100% Сосема Нов Кол : Еден Сет Материјал : Титаниум Алуминиумски Супериорен квалитет и лесно да се инсталира...

12 24V индикатор за нивото на зареждане на батерията тестер за батерии за грижа за под мониторинг на оборудването на безопасността на храните

BGN 22.00 29.44

Оваа батеријата индикатор е 12 / 24 V .Ние, исто така, имаат 36 V, 48 V,72 V Ако имате барања,ве молиме оставете порака кога местото на цел.Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI003 Батеријата Индикатор...

Безплатна доставка цифров LCD дисплей сбрасываемый Брояч моточасов се използва за дизелов двигател, генератор, лодки,машини, косачки, шейни

BGN 19.00 25.28

Resettable Мотор Час Метарнапон : AC 86230 VОваа метар е AC 86230 V Ако ви треба DC 4.590 V ,ве молиме љубезно ве молиме оставете порака кога местото на цел.1.ОПИС на ПРОИЗВОДОТ : Песна на работниот Век на Вашиот мотор масло промени, вентил, корекција, искра приклучоци, итн....

LCD - батерия взаимозаменяеми индуктивен брояч оборотомер часа за газов мотор байк-мотоциклет, ATV лодка на морската мотокрос резачка pit MX

BGN 26.00 34.88

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 A Дигитални Батерија Заменува Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,заменливи CR2450 батеријата,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

12 бр. / лот 90 градуса покриване на свещи покриване на свещи 90 градуса w / гумени ботуши за мотоциклет Honda 70 90 110 125 140 150 160CC ATV

BGN 18.24

wyприклучокstartЖешка Стока$470.55$21.5$220$135$51.53$31.2$31.35$187.95wyприклучоккраен Производ Повеќе12pcs / многу 90 степени ИСКРА PLUG КАПА Искра Plug Капа 90 степени w / Гумени Чизми Мотор на Хонда 70 90 110 125 140 150 160 CC АТВ

Батерия взаимозаменяеми преносим цифров парамотор ATV tach Hour Meter тахометър RL-HM011A Безплатна доставка

BGN 209.00 270.88

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 A Дигитални Батерија Заменува Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,заменливи CR2450 батеријата,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Цифров брояч на часове на обороти, оборотомер 250 Raptor YFM Wr Wrf Dirt Бик мотоциклет, ATV Sti мотокрос моторни шейни MX pit marine MX UTV

BGN 17.00 22.72

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM011 N Дигитални Resettable Tach / Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот нагоре.Тоа е моќен времето систем, ВРТЕЖИ во минута систем за мерење, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа ЧАСА , одржување тајмерот може да се постави слободно да 09999.9 часа УСЛУГИ , итн.ВРТЕЖИ во минута Мерење Систем, Вклучувајќи : мерење на струја на моторот ВРТЕЖИ во минута , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,податоците што се зачувани автоматски по менувањето на батеријата,водоотпорен го Оценувате IP65,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Ключ замъка запалване за Yamaha XV250 250 2UJ 3DM 1988-2011 XV125 4RF 1990-2011 XV535 VIRAGO XXV240 250 3LS

BGN 31.95

Опис : Состојба : 100% Нови,високо квалитетни и многу издржливиБоја : како на сликата покажаТежина : 0.4 kgFitment:Јамаха XV250 250 2 UJ 3 DM 19882011Јамаха XV125 4 RF 19902011Јамаха VIRAGO XV535Јамаха VIRAGO XXV240 250 3 LS вашите нарачки ќе биде предаден во рок од 24 часа, ние ќе ги провери секоја точка и пакет нив и пред пратката...

Механичен брояч часа брояч таймер, брояч на часове за генератор на дизел бензин бензинов двигател DC 8V 12V 24V 36V 48V 72V 80V

BGN 15.00 20.48

AC / DC Мотор Механичка Одржување на Час Метар За Бензин Мотор,Дизел Генератори,Електрични Мотори РЛHM009Неresettable.ПрименаМеханички Час Метар : е најсоодветен за Стандардот Индустриска одржувањето на моторот, е широко се користат во инженерството машини, градежни возила, земјоделски машини, генератори, kilns, пумпи, сообраќај, кранови, автомобили и други видови на надоместоците и реалните работни часа на следење и мониторинг на перформансите на софистицирана опрема за одржување циклуси за да се обезбеди научна основа.Конкурентнапредност1...

Кръгла led индикатор за батерията 12v 24v 36v 48v 72v за голф-картинг кола електрическа косачка почистване на автомобил-Безплатна доставка RL-BI002

BGN 104.00 134.88

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI002 Батеријата Индикатор Тоа може да работи на повеќето оловни акумулатор.Тоа е моќен батеријата индикатор систем и некои други уникатен дизајн.Батеријата Индикатор Систем, Вклучувајќи : Одложување Екран Функција,исклучете Мемориска Функција,Отворете Circuit Reset Функција,итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно SNAPIN инсталација,податоците што се зачувани автоматски по diaconnecting со батерија,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Заключване запалване с ключ за Suzuki GSXR 600/750 GSXR600 GSXR750 2006- GSXR1000 GSXR 1000 2005-2017

BGN 60.77

Опис : Состојба : 100% Нови,високо квалитетни и многу издржливиБоја : како на сликата покажаТежина : 0.40 kgFitment:Suzuki gsxr 600 / 750 20062017Suzuki gsxr 1000 20052017Пакет Се Вклучени : 1xlock+2xkeys вашите нарачки ќе биде предаден во рок од 24 часа, ние ќе ги провери секоја точка и пакет нив и пред пратката...

Индикатор за батерията сензор батерии 12VFOR мотоциклет спрей Ван ATV гидроцикл e-bike електрически обиколка колата RL-BI006 Безплатна доставка

BGN 184.00 238.72

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI006 Мини LED Батеријата Индикатор Тоа може да работи на принцип 12 V оловни акумулатор.Тоа е моќен нивото на батеријата систем за тестирање и уникатен дизајн.Ниво на батеријата за Тестирање на Системот, Вклучувајќи : LED реално време екран, итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на завртки ,водоотпорен го Оценувате IP65, итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

IP68 Безплатна доставка цифров LCD брояч часа DC 4.5-60V за товарни генератори

BGN 19.00 25.44

IP68 Бесплатен превозот Дигитални LCDнапон : DC 4.560 VНАПОМЕНА : Оваа метар е DC 4.560 V Ако ви треба AC 86230 V,ве молиме љубезно ве молиме оставете порака кога местото на цел.Опис : LCD Час Метар : е најсоодветен за Стандардот Индустриска одржувањето на моторот, е широко се користат во инженерството машини, градежни возила, земјоделски машини, генератори, kilns, пумпи, сообраќај, кранови, автомобили и други видови на надоместоците и реалните работни часа на следење и мониторинг на перформансите на софистицирана опрема за одржување циклуси за да се обезбеди научна основа.Примена : Час метар работи на ЕДНОНАСОЧЕН погонски системи,за генератор,машина,автомобил,vechicle,пумпа.Спецификација : Покажува опсег : 099999.9 ЧасаМеморија : Со EEPROMПрецизност : 0.1%Оперативен Напон : DC : 4.5 V~60 VОперативен Amperage : Оперативен Temp : 40°C~85°C;Прописи : SAE J1378 SAE K1445Pin "+" : МоќностPin "" : Основи (Кога е поврзан, секоја цифра winkles еднаш и покажуваснимениот часа, подготвен да работи.)Конкурентна предност : 1...

Брояч моточасов за бензинов шейни, Atv мотоциклет за мотокрос реактивен двигател окачен извънбордови мотор за морски пит байк RL-HM006A

BGN 58.00 74.88

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM006 A Дигитални Час метар Тоа може да работи на било 2 или 4 удар гас на моторот .Тоа е времето систем, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа на ОБУЧУВАЧИ .Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно се инсталира,податоците што се зачувани автоматски,водоотпорен го Оценувате IP68,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Сензор батерии led волтметър на батерията индикатор за батерията 12v за автомобил, мотоциклет, ATV Трактор тралене мотор RL-BI006

BGN 727.00 943.52

Runleader се горди да го претстави новиот РЛBI006 Мини LED Батеријата Индикатор Тоа може да работи на принцип 12 V оловни акумулатор.Тоа е моќен нивото на батеријата систем за тестирање и уникатен дизајн.Ниво на батеријата за Тестирање на Системот, Вклучувајќи : LED реално време екран, итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на завртки ,водоотпорен го Оценувате IP65, итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...

Сбрасываемый индуктивен двигател брояч часа мотокрос за всеки бензинов двигател 2/4 такт RL-HM018 Безплатна доставка

BGN 170.00 221.28

Runleader се горди да го претстави новиот РЛHM018 Дигитални Одржување Час метар Тоа може да работи на повеќето гас на моторот.Тоа е моќен времето систем, како и некои други единствена функција дизајн.Времето Систем, Вклучувајќи : акумулира вкупен работи часа на ОБУЧУВАЧИ , снимањето делумно време на извршување TMR1 , maintinance тајмер 5 / 10 / 20 часа , итн.Уникатен Дизајн, Вклучувајќи : лесно инсталиран од страна на обвивката околу искра plug жица на моторот,водоотпорен го Оценувате IP68,итн.Покрај тоа, производи имаат CE, и ROHS сертификација...