• Ново
NFC Bluetooth reader, NFC Bluetooth модул, Мобилни NFC swipe карта модул, NFC card reader подкрепа настройки

NFC Bluetooth reader, NFC Bluetooth модул, Мобилни NFC swipe карта модул, NFC card reader подкрепа настройки

BGN 43.01
В магазина

Брой продукти


(овој модул треба два развој, без примена слој развој способност на поединци не се купи.)
Модул карактеристики опис :
1, производ на нашата независни истражувања и развој, поддршка за NFC+ Bluetooth програма за прилагодување. Поддршка за ултра мала големина прилагодување.
2. Модули веќе да содржи антени, вклучувајќи батерии (конфигурираат).
3. Модулот поддржува apple IOS систем и поддржува Android Android систем.
4, модули за поддршка на ПАКЕТИ развој.
5 Bluetooth протокол за BLE4.0
6, модулот има индикаторот функција, може да укажуваат на износот на електрична енергија, Bluetooth конекција статус, прочитајте картичка статус
7 полнење интерфејс е микро USB.
8, поддршка на релевантните програма големина прилагодување.
Картичка тип поддржани од модул :
ISO14443 A протокол, ISO14443 B протокол и така натаму.
Поддршка М1 картичка, s50 на унодц картичка, S70 картичка, ПРОЦЕСОР картичка, Ntage ознака, 203213215216 Fudan микро етикета, итн.
На пример : Шенжен град картичка поддршка преку трансакциска барањето поддршка Yangchengtong картичка Changan Тонг Ling Nantong Октопод... лична карта на градот. (над барањето салда и трансакции евиденција, ние имаме на располагање СТАН демо)
Поддршка APDU настава да даде поддршка на идентификација на банката чип картичка
Идентификација на лични карти поддршка две генерација картички
(Забелешка : горенаведените две развој е потребно за да ги прочитате информациите, ние само се обезбеди ПАКЕТИ две development kit и со техничка поддршка, без примена слој развој на способноста на индивидуалните корисници не се купат)
Модул за компатибилност и стабилност :
Овој производ има добра компатибилност помеѓу картичка читање и Bluetooth комуникација. Обезбедува листа на мобилни телефони кои може да бидат поддржани. Добра компатибилност со мејнстрим мобилни телефони . Сите од главните картички и јавни транспортни проекти се вклучени IC На тела има добра компатибилност .
Потсетник
Модул поврзани податоци, ПАКЕТИ за развој на полнење, тестирање демо СТАН и така натаму, треба да контактирате со бизнис.

Подробности

Името На Цвета:
Зелени
Тип Елемент:
FM-предаватели
Напрежение:
5V
търговска марка:
MLLSE

Те също купуват с този продукт

Безжична Bluetooth Хендсфри Car Kit високоговорител козирка клип на разстояние 10 м за iPhone смартфон с зарядно за кола устройство Hands Free

BGN 19.00 27.02

Безжична Bluetooth Handsfree сет за во Автомобил Звучникот Сонцето стакло Клип 10m Далечина За i Phone 4 S 5 5 S 5 C Samsung Галакси S5 S3 S4 Забелешка 2 3 паметни телефони MP3 MP4 Таблет Ехо и отстранување на Бучава и Сите Bluetoothот Видиме со Автомобил ПолначВнимание : Данокот на земјите од ЕУ преку DHL / Федекс мора да се плати од страна на купувачот,па доколку вашата адреса за испорака беше во европска обединетите земји, таму ќе треба да плаќаат данок! Се надеваме на разбирање!за било какви прашања само нас контакт кога ќе се чувствуваат слободни !100% сосема нов и добра работна состојбаПогодно за полнење да се cliped на автомобилот е сонцето стакло.Исто така се користи за handsfree повикува дома и во канцеларијаMultipoint технологија и оваа говорникот може да биде поврзан со 2 мобилен телефонСилен сигнал, јасен звук и nonradiativeСпецификации : Поддршка главата слободни, главата во собата и така натамуВклучени DSP за поддршка на напредни ехо и отстранување на бучаваСо 2 W говорник и висока чувствителност микрофонMultipoint Поддршка : им овозможува на звучникот се поврзете со два телефониКомпатибилен Bluetooth Specification : V3.0+EDRРаботна фреквенција на опсегот : ISM (2.42.84 GHZ)RF излезна моќност : До 10 метриБатерија тип : литиум мобилен 3.7 V, 600650mah (BL5 B)Време на разговор : до 1516 часаВреме во мирување : до 1000 часаГолемина : 118mm X 46mm X 16mm (L*W*H)Полнење време : 23 часаПакетот вклучува : ( не се вклучени мало кутија ) 1 x Bluetooth Handsfree Звучникот 1 x Автомобил Полнач 1 x USB кабелот 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Железо Носителот Забелешка : @сите купувачи,ве молиме да бидат љубезно ве молиме да знаат дека овој Bluetooth Handsfree сет за во Автомобил доаѓа со магнетни,па не може да брод од преку Кина Пост,само Малезија Пост,се надевам дека за разбирање!

По линия на апаратура за изпитване Benz петна, MB, звезди, C4, апаратура LCD диагностичен интерфейс на екрана за откриване, SD, спомагателно оборудване C4

BGN 111.98

За : Добредојдовте на авто дијагностички алатка додатоци продавницаНашата професионална автомобил дијагностички алатки и специјални поправка воздушни перници специјални алатки Добредојдени да се консултираат За повеќе производи, ве молиме да контактирате со услуга за ММ...

ESC 20A Brush Electric Speed Control Brake Electronic Stability Control Motor Speed Controller w / Brake for Car Boat Аксесоар

BGN 6.00 6.80

Карактеристики и Функции : 1 Поврзување на напојување и моторни, вметнете примање на машина, и тогаш нема да се појават на звук на "НАПРАВИ" што значи европската социјална повелба е вклучен.2...

12V / 24V Blue Led 2 IN 1 волтметър измерване на напрежение, волтметър тестер и двойно USB-порт на щепсела на зарядното устройство от контакта за авточасти

BGN 15.98

Опис : 12 V / 24 V Voltmeter волтметар и Двоен Приклучок за USB порти Приклучокот на Полначот Сини LedВисок квалитет штекер со USB дуел додаток полнач и запечатување капа.Се користи како замена или дополнителна двојна usb полнач за во автомобил,со Сина LED светло Voltmeter.Над загреана,надструја,во текотполнење заштита, полнење автоматски ќе се запре кога батеријата е полна, лесен за употреба и инсталирање.Има две USB Полнач порти : 12 V влез, 5 V 4.2 amp во комбинација излез,корисни за полнење и напон проверка на целта.Се користи за Караван Автомобил Брод Морски,RV.совршено погодни за GPS,да се Видиме и Ipad,итн.Индикатор светла боја : Сина ledВлезен напон : DC 1224 VМерење напон : околу 6~28 VГолемина на Вежба : 29.2*26.2 mmПакет Содржина : 1x Socket

shhworldsea 10sets 3pin 3 way sensor connector kit case for car engine стан коляно cam стан for ford

BGN 20.00 22.40

10sets 3pin 3 начин сензор конектор за полнење случај за автомобил, мотор loom чудак cam loom за фордпакување : Answer : ___________________________ NOTE : pictue на пакетот е само за rerference ,количеството на една торба ќе биде зависи од acutal цел количина

USB удължителен кабел зарядно за кола на предната и на задната седалка на кола зарядно устройство за Renault clio megane 2 3 captur logan kadjar laguna 2

BGN 56.00 59.18

Нашата цена не вклучува никаква царина или Данок.дополнителни давачки или царинска такса се купувачи одговорност...

За автомобил Toyota USB зарядно устройство за аудио конектор порт интерфейс аудио порт кабел таблото с вольтметром кола USB зарядно устройство за Toyota Blue

BGN 16.00 16.21

5 V 2.1 Автомобил USB Полнач За Тојота USB Полнач за Аудио Адаптер Приклучок за Кабелот Порта Интерфејс Кабел Табла Со Voltmeter 12vКарактеристики : Според оригиналните автомобил интерфејс на 1 : 1 сооднос, едноставни за инсталација.Важат за сите USB полнење на мобилни телефони или други електронски производи.Иновација на производот за ТОЈОТА возила.Напон display mode : дигитален дисплеј (грешка од ±0.5 V)Уникатен дизајн, 2 во 1 комбинација на voltmeter и USB полначЛесен за употреба, широко се користи на модифицирани делови на автомобили или камиониНа пример,за i Phone, i Pad и i Pod, таблет КОМПЈУТЕРИ, паметни телефони, мобилни телефони, MP3, MP4 и камери.Спецификација : Тип : USB Полнач за во АвтомобилМатеријал : ПластикаКоличина : 1pcsОбјектот Боја : ЦрнаОперативен Напон : 12 VUSB Количина : 1USB Излез : DC 5 V 2.1 AНапон : Метар Дигитален дисплејНапон се Прикаже Црвениот LED сегментиКабел Должина од 50cm / 19.7"Инсталација Големина Прибл...

8 пинов 3.5 мм AUX кабел адаптер аудио автомобил музика щекер за Suzuki Swift Jimny Vitra

BGN 4.00 6.14

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет Plug and Play Проширува вашиот автомобил радио систем на ПОМОШЕН порта! За сите музички плеери, со 3.5 милиметарски џек! Применливи модели : За Suzuki Swift Jimny Vitra со 8пински конектор Спецификација : Материјал : АБС Боја : Црна Кабел Должина : 150cm Интерфејс : 8 PIN Интерфејс Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

10 бр прозорец master ключа калъф за vw 99-04 Jetta Golf Bora 98-04 Passat B5 1J4 959 857 / 1J4 959 857 B / 1J4 959 857 D

BGN 102.00 127.28

Состојба : 100% Сосема Нов W / Висок Квалитет Функција : Master Lock & го Отклучите екранот, Прозорецот за Заклучување, Window Control Fitment : 19992004 ЗА Jetta / Бора Mk4 19992004 ЗА Голф 19982004 ЗА Passat Б5 / B5.5 Референтни Делови Бр...

USB удължителен кабел зарядно за кола на предната и на задната седалка на кола зарядно устройство за fiat punto 500 bravo freemont stilo panda linea

BGN 56.00 59.18

Нашата цена не вклучува никаква царина или Данок.дополнителни давачки или царинска такса се купувачи одговорност...

Eightwood 20M-PVC-изолиран-екраниран кабел-за-Dacar-535-4pole-кабел-HSD-Fakra-жак

BGN 62.00 70.38

20МPVCизолиранитезаштитенитекабелзаDacar5354poleКабелHSDFakraКонекторОпис На Производот1.Заробени конзервирани бакар проводници2.Кабел Големина : RVVP4*0.15 mm3.Дијаметарот на надвор од Јакна : 4.6 mm4.Материјали на кабел основни : Конзервирани бакар5.Диригент Структура : 7 / 0.156.Материјалите на Јакна : ПВЦ RohsТЕМПЕРАТУРАТА на работа : Работна температура : 0℃80℃НАПОН ОЦЕНКА : Работен напон : 300 / 500 VФункција:1.На готовиот изолирана жица и кабел производ се во можност да го издржат наведени воТабела 1.1.7 AC напон тест најмалку 1 час сурутка тие се ставаат во вода на собнатемпературата 20 ± 5 ℃2...

Автомобилни запалки интерфейс зарядно устройство TF карта на връзка Bluetooth плейър за Volvo xc60, s60, s80 s40 v60 v40 xc90 v70, xc70 v50

BGN 34.00 36.78

1 )Нашите цената не вклучува никаква царина или Данок.дополнителни давачки или царинска такса се купувачи одговорност...

beler 40pcs RV5. 5-10 тел пръстен изолация терминал 12-10 AWG Калибър 3/8 инча авто аудио конектори обжимные

BGN 11.18

40pcs RV5.510 Жица Прстен Терминал 1210 AWG Мерач 3 / 8 Инчи Автомобил Аудио Crimp КонекториСостојба : 100% нови Боја : Сребро&Жолта Материјал : Пластични&Метал Големина : прибл.3.4x1.5cm(1.34x0.59inch)(Lx W) Прстен Внатрешниот Дијаметар : прибл.1cm(0.39 инчи) Заштитен Ракав Внатрешен Дијаметар : прибл.0.6 см(0.24 инчи) Спецификација : RV5.510 Мерач : 1210 AWG Објект се вклучени : 40 x Жица Прстен Терминали Компатибилен Со : Одговара за 1210 жицаОдговара за 10мм(3 / 8inch) заврткиОва Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински Забелешка : 1) Сите димензии се мери со рака, може да бидат мали отстапувања.2) Боја може да се разликува малку поради боја поставката на секој поединец да го следи.Производ Димензија : Функција : 1) 100% нов и висок квалитет.2) Лесен за употреба и издржливи.3) Стабилни карактеристики, висока сигурност.

Комплект за автомобил Bluetooth FM предавател безжичен MP3 плейър модулатор хендсфри LCD дисплей с двойно USB зарядно устройство за iPhone смартфон Samsung

BGN 23.95

LCD Безжична Bluetooth Fm Предавателот Modulator Радио Адаптер за HandsFree Повикувајќи & Стерео Звук Музика,Bluetooth сет за во Автомобил со Полнење преку USB Порта за паметни телефони,Таблети,MP3 Плеери Најновите Bluetooth FM Предавателот handsfree сет за во Автомобил,кој може да се пренесе на MP3 фајлови на USB драјвер и Микро SD картичка по исти со твоите е радио за автомобил со иста фреквенција Вграден микрофон со подобрените гласовни откривање прави handsfree повици лесно...