• Ново
Panlongic високо качество LJC18A3-H-Z / AX капацитет на безконтактен датчик превключвател DC 6-36V 300mA NPN NC-нормално затвори Безплатна доставка

Panlongic високо качество LJC18A3-H-Z / AX капацитет на безконтактен датчик превключвател DC 6-36V 300mA NPN NC-нормално затвори Безплатна доставка

BGN 78.00
BGN 86.38
-10 %
В магазина

Брой продукти


Производ Функција :
Нови LJC18 A3-H-Z/СЕКИРА Capacitance Сензор Switch NPN NC DC6-36 V 18mm Дијаметар.
Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување
Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.
Функција :
Напојување пресврт врска заштита , кратки-коло заштита , може директно да се поврзе со САЛАДИН
Економски и едноставна операција
Долг животен век, висока сигурност и силен отпор сопственост на животната средина
Црвени LED покажува дека тоа е на располагање за откривање на сензорот оперативен државата.
IP67 структура на заштита (IEC спецификација)
Карактеристика параметар :
Тип : NPN NC
Монтажа начин : Не - екран shield тип
Откривање на далечина : 10мм±10%
Собата растојание : 0-8mm
Стандард за откривање на објект : SPCC 50 x 50 x 1 mm
Одговор на фреквенција : 0.5 k Hz
Одложување на далечина : 10% подолу од откривање на далечина
Откривање објект : Може да се открие било dielectric
Напон : DC 6-36 V
Потрошувачка на струја : Подолу 13m A
Контрола излез : 300 м-р Подолу
Јамка заштита : Пресврт врска заштита, пренапони апсорпција, оптоварување кратки-коло заштита
Температурата & влажност : -30~+65 °C, 35~95% RH
Изолација отпорност : Над 50 MΩ помеѓу полнење дел и домување
Го издржат напон : AC 1000 V 50/60 Hz 1min помеѓу полнење дел и домување
Структура на заштита : IP67 (IEC спецификација)
Материјал : Никел позлатен месинг, ABS
Жица должина : 1 M
Ве молиме проверете слики за повеќе детали.
Пакет листата :
10 x Capacitance Сензор Префрлате
Повеќе сродни производи, ве молиме да кликнете :
Димензија
М12(LJC12)
M18(LJC18)
M30(LJC30)
Монтажа начин
Не-екран shield тип
Не-екран shield тип
Не-екран shield тип
Тип
DC
N
P
N
НЕ LJC12 A3-A-Z/BX LJC18 A3-H-Z/BX
LJC30 A3-H-Z/BX
КООРДИНАТОР LJC12 A3-A-Z/СЕКИРА LJC18 A3-H-Z/СЕКИРА
LJC30 A3-H-Z/СЕКИРА
P
N
P
НЕ LJC12 A3-A-Z/BY LJC18 A3-H-Z/СТРАНА
LJC30 A3-H-Z/СТРАНА
КООРДИНАТОР LJC12 A3-A-Z/АЈ LJC18 A3-H-Z/АЈ
LJC30 A3-H-Z/АЈ
AC
2-жица
НИКОЈ
LJC18 A3-H-J/EZ
LJC30 A3-H-J/EZ
КООРДИНАТОР
LJC18 A3-H-J/DZ
LJC30 A3-H-J/DZ
Откривање на далечина
5mm±10%
10мм±10%
25мм±10%
Собата растојание
0~4mm
0~7mm
0~13mm
Стандард за откривање на објектот(железо)
SPCC 50 X50 X1mm
Одговор на фреквенција
DC : 0.5 k Hz ac : 25 Hz

Подробности

Тип Елемент:
Ключове
Характеристики:
Капацитивен Сензор За Близост Превключвател
търговска марка:
Панлонгик
документ:
CE, CCC
Тип На Ключа:
Без Контактен Ключ
Номер На Модела:
LJC18A3-H-Z / AX
Гаранция:
1 година

Те също купуват с този продукт

1бр 6Pin 25 мм метал, неръждаема стомана незабавен Doorebll звънец Рог на LED бутон превключвател Автоматично стартиране на двигателя PC символ на храна

BGN 2.88

1pc 6 Pin 25мм Метал Нерѓосувачки Челик Еден Doorebll Бел Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто Мотор стартувајте го PC Моќ Симбол !Инсталирајте дијаметар : 25mmВклучете оценка : 5 A / 250 VACОблик : Рамна главаБоја : Сина, ЦРВЕНА, Зелена, Жолта , Бела , ПортокаловаНапон : од 2.8 V да 250 VФункција : Еден (1 NO1 NC)Терминал : 6 Pin терминалКора материјал : Нерѓосувачки челикIP оценка : IP65Температура : 40 до 75 СтепенЗа повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна : За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние cann'тбидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days...

440V AC 240V 1-0-2 позиционен ротационен фланец ключ

BGN 8.00 8.80

Име На Производ : Комбинација Прекинувач;Модел Бр : LW8 D10 / D101.1;Адаптери : 660 V О : 10 A;Номинална Напон(Ue) : AC 440 V, 240 V;Номинална Струја(Ie) : AC15 : 0.95 А, 1.6 А,DC13 : 0.14 А,AC3 : 5 A Позиции : 102(ON / OFF / ON);Терминалот Број : 4;Тело со Дијаметар : 44mm / 1.7" Вкупната Големина(Прибл.) : 50 x 50 x 60mm / 2.0" x 2.0" x 2.4"(LWH);Надворешен Материјал : Пластични Нето Тежина : 75g;Пакет Содржина : 1 x Комбинација Switch Комбинација switch главно погодни за електрични жици во прекинувач и глувчето кафез тип асинхрони мотор startup, наназад, брзо прекинувачи, исто така, може да се направи конверзија на контрола коло.

Безплатна доставка E27 Edison гнездо лампи, метален държач на крушката ретро бесключевой притежателя лампи

BGN 21.00 22.72

Информација За Производот : *Материјал : бакар месинг*Тип : konb префрлате*Должина на : 70mm*Ширина : 33mm*МАКСИМАЛЕН напон : 250 V*MAX моќност : 250 W*Дебелина : 1.6 mm*База тип : E26 / E27Инсталација Забелешка : Овој приклучок не е за 2 кабелот кабли, Постои картон поставата внатре.Треба да се остави како тоа делува како изолатор, Не го отстраните.Ако не сте сигурни како да се поврзете на светилка држачи...

4бр BNC to SMA Type Male Female RF Adapter Connector Kit Test Converter Set - New L057

BGN 4.00 5.95

Карактеристики : Комерцијални Одделение SMA Серија конектор,SMA женски BNC машки Конектори,позлатени Контакти Тефлон Изолатор ,позлатени Машински Месинг Изградба Спецификација : Темп.опсег : 65~ +165 (ЈП Кабел ~ +85) Изолација отпор ≥5000 MΩ Отпорност : 50Ω Трајни Циклуси : 500 Циклуси Типот : 1.BNC машки да SMA машки директно адаптер2.BNC машки да SMA женски права адаптер3.BNC женски SMA женски права адаптер4.BNC женски SMA машки директно адаптер Изолација материјал : PTFe Материјал : Месинг, НикелОбложено Големина : Како на сликата покажува Боја : Сребрена, Златна Количина : 1 Сет Забелешка : 1...

50Pcs 5mm 4pin RGB Tri-Color Common Cathode LED light Red Green Blue

BGN 3.18

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : Леќа Боја : Вода ЈаснаГолемина : 5mmСе Емитуваат Боја : Црвена / Зелена / СинаИглички секвенца : ЦРВЕНА / Заеднички Катоден / Зелено / СиноСветлосен Интензитет : 4000 / 8000 / 5000mcdНапред Напон (V) : 2.1~3.4Погледнете Агол : Околу 25 степен.НапредНапон(V)Доминантнабранова должина(mm) KLu Men(LM)Обратнаструја(u A)МоќАгол (сте)Ако=20m AIf=20m AIf=20m AVr=5 VMin Typ Min Typ Min Typ MaxRed2.12.462063030004000102025 Green3.03.452053060008000102025 Blue3.03.446046540005000102025Ве молиме тест за да ја додадете тековната ограничување отпорник, тоа ќе биде многу лесно да се изгори од LED отпорот на неколку стотици да 1000ohm.Р : бранова должина 630640nm Светлината 10001200mcd Напон 1.82.0 VG : бранова должина 515512nm Осветленост од 30005000mcd Напон 3.23.4 VБ : бранова должина 465475nm Светлината 20003000mcd Напон 3.23.4 VПакет : 50 Pcs 5mm 4pin RGB ТриБоја Заеднички Катоден LED Црвена Зелена Сина

5W Epileds чипове с висока мощност доведе растат мъниста 650-660nm червен цвят led крушки лампи с 20 мм пхб сам на съставните части на 1000 бр./лот

BGN 1424.00 1582.38

5w Epileds чипови, висока моќност предводена расте монистра светлина 650660nm длабоко црвена боја, предводена крушка светилка за лемење со 20mm pcb diy составни делови 1000pcs / многу промоција на курирската служба DHL / ФЕДЕКС / EMS бесплатен превозот Функција : 1.се направени со висок квалитет Epileds чипови ,лемење со dia20mm ѕвезда PCB2.емитуваат боја : црвена (650660nm)3.висока прозрачна флукс : 5060lm4.долг животен век : >50.000 часа5.напред напон : DC 2.42.8 v6.напред тековната : 1400m A7.vewing агол : 120°8.антиstaticz пакување9.ниска топлина дисипација10.добра светлина распаѓање : 11.заштеда на енергија12.компактен изглед13.висока светлина за конвертирање14.вешто контрола на сјајот15.R&D оддел директно за поддршка на производи` добар квалитет.16...

WS2812B 5050 RGB LED Strip 1M 60 светодиода 60LED индивидуална адресуемая 5V Черна печатна платка

BGN 9.04

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140 Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетЗаштеда на енергија и заштита на животната средина.Висока осветленост 5050 SMD LED светло лента.Единството на светлината, мека сјај во ред, богати бои.Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитет.Тешко да шок скршени, удобен транспорт.Одговара на RGB контролер и енергија на снабдувачот систем.Широк агол на гледање.Апликации : 1) светне шарени дома живот, DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци.2) Хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи употреба.3) Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency.4) Нашироко се применуваат во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување.5) се Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.Спецификации : Multicolor WS2812 B LED лентаШирина : 10ммLED Type : SMD 5050LED Количина : 1 M 60 LEDРаботен Напон : DC 5vFPC Боја : ЦрнаДостапни Боја : Целосна бојаИП Одделение : НеВодоотпоренОперативен Температура : 20~+45 степени.Пакетот вклучува : 1 x WS2812 B LED лента светлина

50 см височина във веригата 20 мм шестиугольные кристали, мъниста верига гирлянди направления украшение Коледно дърво сватбена украса безплатна доставка

BGN 6.00 6.38

Висина 50cm по синџир 20mm хексагонална кристали Мушка Синџир Гарланд Насоки Украс Божиќ Дрво Свадба Декорација бесплатен превозотОписМОНИСТРА, ГОЛЕМИНА : 20 MMдолжина : 50cm по синџирМини цел : 1 синџир

Безплатна доставка 10 чифта 6 Pin Tamiya Kyosho Molex Plugs ESC Battery Connectors

BGN 15.98

Ставка ОписКарактеристики : Pin Број : 6 Pin Тип : Tamiya Kyosho Molex Приклучоци.Пакетот вклучува : 10 пара 6 Pin Tamiya Kyosho Molex Приклучоци ESC Приклучоците за БатеријатаПревозот Политика стандардниот превозот е од Кина Пост воздух mail / Хонгконг воздух mail...

1бр 30 мм метал, неръждаема стомана водоустойчив защелкивающийся Doorebll Рог на LED бутон превключвател Автоматично стартиране на двигателя PC символ на храна

BGN 14.72

1pc 30мм Метал Нерѓосувачки Челик Водоотпорен Latching Doorebll Рог LED Притисни Копче за Префрлање Автомобил Авто Мотор стартувајте го PC Моќ СимболИнсталирајте дијаметар : 30ммВклучете оценка : 5 A / 250 VACОблик : Рамна главаБоја : Зелена,ЦРВЕНА,Зелена,Жолта,Бела,ПортокаловаНапон : од 2.8 V да 250 VФункција : Latching (1 NO1 NC)Терминал : Pin терминалКора материјал : Нерѓосувачки челикIP оценка : IP65Температура : 40 до 75 СтепенЗа повеќе квантитет,pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Се истакна : За Бесплатно полнење на Кина пост услуга, тоа не имаат стабилна превозот време, ние cann'tбидете сигурни дека goods100% може да се пристигне секоја земја sucessful во 60days...

1X високо качество на CCT регулиране на led контролер най-новият led регулатор на цветовата температура и слаби безплатна доставка

BGN 23.20

Напон:DC5 V / 12 V~24 V достапни RF фреквенција:433.92 Mhz Излез:3 CMOS Отвори мозоци Излез Конекција:Заеднички анодна Статични потрошувачка на енергија : Излез Тековната: Излезна Моќност:5 V : Надворешна димензија : 83*79*33mm Пакет големини:205*134*47mmВисок квалитет на боја температура контролерПроизводи Опис : Оваа Rf Допир Далечински Боја температура Контролер е еден од новите дизајн LED Допир далечински контролер на Нашитефабрика...

AC 85V 110V 125V 220V 240V 250V RF Wireless Remote Control Switch System 1CH Relay Receiver Wall Panel Transmitter Умен дом

BGN 22.00 24.30

AC 85 V 110 V 125 V 220 V 240 V 250 V RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1 CH Реле Приемник Ѕид Панел Предавателот Smart Home Ставка Опис : компанија за дизајн и производство на AC85 V260 V еден CH далечинско управување на прекинувач со 10 A реле, Утовар 1000 W апарати, тоа може да дознаете повеќе за далечинска контрола, сите копчиња или секој далечинскиот управувач може да биде учење...

10 бр. Безплатна доставка, високо качество на 20 см Crystal държач на крушката контакт на притежателя на лампи G4 led/G4 / лампа с щепсел, 12V 10-20 Вата, аксесоари за осветление

BGN 3.36

Спецификации : [size] : Бебе дијаметар 9 MM* 16 MM [бебе материјал] : 20 CM / 0.3 плоштадот mm линија дијаметар на висока температура VDEcertification Тефлон жица (бакарна жица) + керамички светилка сопственикот или bakelite пластична светилка носителот [боја] : бела или црна...