• Ново
KingSener нов RT06 батерия за HP Pavilion CQ35 CQ36 DV3-2000 CQ35-223TX 116TU 117TU HSTNN-LB93/IB93 HSTNN-DB93 HSTNN-LB94

KingSener нов RT06 батерия за HP Pavilion CQ35 CQ36 DV3-2000 CQ35-223TX 116TU 117TU HSTNN-LB93/IB93 HSTNN-DB93 HSTNN-LB94

BGN 53.00
BGN 62.37
-15 %
В магазина

Брой продукти


Купи Белешки : Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. Ве молиме бидете сигурни дека моделот на батерија која ви се случува да ги купите е одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Ве молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања или ви се потребни било каква помош!
Спецификација :
Капацитет : 47 WH
Напон : 10.8 V
Батерија Тип : Li-ion
Мобилен : 6 клетки,кои се направени во Јапонија висока гаранција за квалитет
Боја : Црна
Состојба : 100% Сосема Нов(2 години гаранција!)
Го замени Дел Број : HSTNN-LB93 HSTNN-IB93 HSTNN-LB94 HSTNN-IB94 HSTNN-LB95 HSTNN-IB95 HSTNN-DB93 HSTNN-OB93 HSTNN-OB94 HSTNN-XB93 HSTNN-XB93 RT06 RT09
Компатибилен Лаптоп Модел : За HP Павилјон CQ35 CQ36 DV3-2000 Серија
Слики :
CE/FCC/ROHS Сертификација :
Плаќање :
Прифаќаме само за плаќање номиниран од страна ( Зачувам, T/T, western union, кредитна картичка и сл.)
Ако имате било какви плаќање проблем за вашата нарачка, ве молиме погледнете на овој линк :
Превозот :
1.Ние гарантираме за нарачки ќе биде предаден во рок од 2 до 3 работни дена по уплатата примена.
2.Ние ќе се испрати објект со Шведска препорачана Пошта. Тоа нормално се зема 20-45 работни дена да пристигне
Конечниот време на испорака зависи од времето ,празник, топла сезона, локалните пост услуга и царинење фактори. Ве молиме разбирање!
3.Ве молиме бидете сигурни дека за да се обезбеди целосна и право адреса вклучувајќи целосно име и презиме и телефонски број , така што во поштата може да доставени пакет ефикасно и успешно.
4.Ние не сме одговорни за купувачот увоз на царинските давачки и даноци поврзани со. Нарачки ќе бидат испратени како подарок или како примерок.
Гаранција :
1.Сите предмети се 100% внимателно се проверуваат и тестираат од страна на нашите контрола на квалитетот на одделот пред пратката, така што тие треба да бидат квалификувани во добра состојба. Ние обезбеди гаранција 2 Години.
2.Кога купувачот бара враќање без оглед на причините,тоа мора да биде проследено со Враќање Стока за ставање во Промет (RMA) Број.Купувачот треба да не контактирате преку е-маил, пред да се вратат. Предмети вратени без RMA# ќе го одложи процесот на наплата или да се игнорираат.
3.На враќање превозот товар, мора да се плати од страна на купувачот ако вашиот предмети треба да се испрати назад на поправка, за наплата или замена.Ве молиме да користите Локални Регистрирани Пост Воздух Mail за да се вратите на објектот. Ве молиме не користете го UPS-от, DHL ,FEDEX и други изразат испорака метод.

Подробности

търговска марка:
Кингзенер
Пакет:
ДА
Напрежение На Батерията:
10,8 в
Съвместим Марка:
HP
Номер На Модела:
RT06
Тип:
Литиево-Йонна
Батарейные елементи:
6 клетки
Състояние:
чисто нов
клетка:
6 клетки са направени inJapan, качеството на hignh
Капацитет На Батерията:
47Wh
Цвят:
Черен
Номер На Модела:
HSTNN-DB93/ RT06
Гаранция:
2 години
Място на произход на стоките:
Китай
Статут На Продукти:
Склад

Те също купуват с този продукт

лаптоп охладител cpu охлаждане вентилатор за HP 4520s 4720s лаптоп охладител cpu охлаждане вентилатор 607132-001 Безплатна доставка тест ОК

BGN 28.00 29.76

Купувачот мора да го прочитате: 1, За испитот (1) Изглед инспекција,Вклучувајќи интерфејс непроменети, итн 2...

Лаптоп топ LCD делото LCD дисплей / LCD-преден панел / панти за HP 15-G001XX 15-G010DX 15-g011nl 256 15.6 делото 749641-001

BGN 7.00 7.60

Седум видови на стоки : LCD пред Рамки, сјајна црна, мат црна,сива,бела,Сина LCD задниот поклопец и Шарки Сјај Црна : СПС 761695001 Мат Црна : СПС 749641001 Сива : СПС760963001 Бела : 760965001 Сина : 775084001 Ако ви треба еден од нив, ве молиме изберете вашиот производ...

Великобритания клавиатура за лаптоп Acer за Aspire One D255 D260 D257 D255E D257E D270 AO521 521 533 532G 532H AO532 AO532H ZE6 ZH9

BGN 16.00 17.57

Напомена : Нов висок квалитет на тастатура100% компатибилен производителЕквивалент Замена ДелВе молиме бидете сигурни да проверите со вашиот лаптоп компатибилност пред да нарачате овој производСекој тастатура е тестиран пред превозот и се 100% работиГо замени вашиот погрешни,испукана,скршени тастатура hipment : Ние можеме да брод на светот...

JIGU лаптоп батерия 4K8YH 451-BBKK 04K8YH CK5KY GK5KY RHN1C за DELL INS13WD-3308T за Inspiron 11 3000 3147 3148 13 7000 7347

BGN 47.79

за Dell GK5 KY лаптоп батерии може да го замени следните дел број : за DELL 04 K8 YH CK5 KY 451BBKK GK5 KY 4 K8 YH RHN1 C GK5 KY лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : за DELL за INS13 WD3308 T за Inspiron 13 7359 за INS13 WD3508 T за Inspiron 15 7558 за INS13 WD3608 T за Inspiron 7348 за INS13 WD4308 T за Inspiron INS11 WD3108 T за INS13 WD4508 T за Inspiron INS11 WD3208 T за INS13 WD5508 T за Inspiron INS11 WD4108 T за Inspiron 11 3000 за Inspiron INS11 WD4208 T за Inspiron 11 3000 Серија (3148) за Inspiron INS11 WD4308 T за Inspiron 11 3000 Серија (3157) за inspiron137348 за Inspiron 11 3147 за inspiron137352 за Inspiron 11 3148 за inspiron137353 за Inspiron 113147 за inspiron137359 за Inspiron 13 7000 за inspiron157558 за Inspiron 13 7347 за inspiron157568

JIGU лаптоп, батерия за Toshiba PA3831U-1BRS PA3832U-1BRS PA3833U-1BRS PA3929U-1BRS PA3930U-1BRS PABAS235 PABAS236 PABAS249

BGN 25.63

Информации за производотБатерија Тип : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)Батеријата Напон : 11.1 VКапацитетот на батеријата : 4400m Ah / 49 WHБатеријата Мобилен : 6cellsСостојба : 12 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !Фото шоуВе молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и број на делот од вашиот уред...

Истински оригинален вентилатор на процесора на SAMSUNG forcecon DFS531005MC0T F81G-7 BA31-00120A fb75 лаптоп cpu cooling fan cooler

BGN 25.00 35.26

Вистински Оригинални CPU вентилатор за SAMSUNG forcecon DFS531005 MC0 T F81 G7 BA3100120 A FB75 лаптоп процесор вентилаторот за ладење кулерКвалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ А++)Ве молиме проверете ја фотографијата детали пред да го купат, се осигура тоа одговара на вашиот лаптоп / лаптоп.Спецификации : Состојба : Нова Бренд...

JIGU оригинална батерия на лаптоп C21-TX300D за ASUS for Transformer Book TX300CA

BGN 55.68

100% Оригинални батеријата100% гаранција тестирани ok (ок) пред испоракаМоже да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.за AsC21TX300 D лаптоп батерии може да го замени следните дел број : за ASC21TX300 D C21TX300 D лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : за ASза Трансформатор Книга TX300 CAШопинг совети.Слики за повикување само,на специфичен вид преовладуваат! Ако ви треба најновите и тековната слики, ве молиме контактирајте со нас !Поради транспорт проблеми, производ изглед може да има мали гребнатини.Тоа не е можно, не сите.Ако не може да се прифати, ве молиме да не цел...

JIGU оригинална батерия на лаптоп B11P1405 за за ASUS MeMO Pad 7 ME70CX K01A

BGN 31.68

100% Оригинални батеријата100% гаранција тестирани ok (ок) пред испоракаМоже да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.за AsB11 P1405 лаптоп батерии може да го замени следните дел број : за ASB11 P1405 B11 P1405 лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : за ASза ME70 CX за Мемо Подлога 7 ME70 CX K01 A за Мемо Подлога 7 (ME70 CX)Шопинг совети.Слики за повикување само,на специфичен вид преовладуваат! Ако ви треба најновите и тековната слики, ве молиме контактирајте со нас !Поради транспорт проблеми, производ изглед може да има мали гребнатини.Тоа не е можно, не сите.Ако не може да се прифати, ве молиме да не цел...

DELIPPO 19V 4.74 a AC лаптоп адаптер за зарядно устройство за ASUS F81SE F9 X80N F8Tr X81SE F3 ADP-90SB BB PA-1900-24 36 Източник на захранване K50 K52

BGN 18.00 19.18

Компатибилен Модел : AsA40 J / D A41 I A42 J / V A43 S A45 V A46 C A52 J A53 S A55 V A56 C A72 A83 S A84 S A85 VA93 S A95 VM A8 J A1000 A2000 A3000 B43 S / J / С B53 S B23 E E46 CB / C E56 CB / C F50 S / SV F80 S / C F81 S / SEF83 CR / T / VF / SE / F401 A F5 R F6 S / ПЕТ F7 E F8 S / V F9 S / E / D / DC G1 S GVC G7000 G7200 A S1310 G L1410 G L8400L7000 L1393 L3816 L1393 L3416 L441 7 L4520 M50 V M51 V / T M70 V M60 J M2406 MNB M8000 Mi Note M1385 M2410 GM2412 M2414 M2417 M2413 M2415 N M2418 N43 S N45 S N46 V N50 V N51 V N52 D / J / T N53 S / J N55 S N56 V N61 D / V / JN71 V / J N73 S / J N80 V N81 V N82 PRO4 JS / S P32 VJ P42 JC P43 SJ P45 VJ P53 SJ P81 Ij Pro80 HE Pro72 S Pro50R400 V S46 C / E S56 C / CB S550 C S97 V S1306 S8200 9500 S8600 S1313 T9000 T9490 U30 J U31 S / J U33 J U35 JU36 J / S U41 JF U43 J / S U44 S U45 J U46 S U47 A U50 V U80 V U82 U UL30 V / A / VT UL50 V UL80 V UX50v / xV1 S V2 JE W7 S / J X401 A X501 A / U X32 U X35 S / J X42 J X43 B / S X44 H X45 V / E X50 DC X51 L / РЛ X52 S / J X53 B / S X54 HX55 VD X65 C X57 V X59 SL X61 S X66 JC X75 V X80 H / L / N X81 S X82 S X84 H / L X85 S / V / Б X87 Q X88 S / V X5 D X71 S X8 AX8 AAF Z99 D / S / L / N Z65 R Z37 S / E Z53 J / U ZB03 ZB02 Z8422 G S56 C K41 V K42 AB K42 D K43 T K45 V / DK55 V / VM / В...

6Cell лаптоп, батерия за Samsung NC110 NC210 NP-NC110 NT-NC110 NC111 NP-NC111 NP-NC210 NC208 NP-NC215S AA-PBPN6LB AA-PLPN6LS

BGN 36.29

Карактеристики : Висок квалитет на батеријата, 100% Сосема нов ЛитиумЈонска батерија 100% Компатибилен со оригиналниот производител опрема и полначи, гаранција! Интегрирани microchip го спречува преполнувањето, се прегрее и да се обезбеди краток спој заштита.Спецификации : Батерија Тип : LiionНапон : 7.4 V Капацитет : 7800m Ah Coror : Црна Тежина : 370g Состојбата на Батеријата : Сосема Нов, 100% ОЕМ Компатибилен Гаранција : 12 месециКомпатибилен Дел Броеви : ААPBPN6 LB ААPBPN6 LS ААPBPN6 LWААPLPN6 LB ААPLPN6 LS ААPLPN6 LWКомпатибилен Одговара Модели : СЕМ NC110 Серија СЕМ NPNC110 Серија СЕМ NTNC110 СеријаСЕМ NC111 Серија СЕМ NPNC111 Серија СЕМ NTNC111 СеријаСЕМ NC210 Серија СЕМ NPNC210 Серија СЕМ NTNC210 СеријаСЕМ NC208 Серија СЕМ NPNC208 Серија СЕМ NTNC208 СеријаСЕМ NC215 Серија СЕМ NC215 S Серија СЕМ NPNC215 СеријаСЕМ NPNC215 S Серија СЕМ NTNC215 S СеријаПлаќање : Ние го прифатат плаќање и преку Зачувам (Alipay)...

Безплатна доставка на оригинален нов лаптоп ASUS S400 touch assembly B140XW03 V. 0 лаптоп LCD екрана 1366*768 LVDS 40pin

BGN 158.40

ЗАБЕЛЕШКА : Пред да се нареди , во случај на било грешка & проблеми во нашиот бизнис , ве молиме mail нас како што е подолу информации за двојно се потврдува да победи на овој договор заедно...

SSEA нова клавиатура за ASUS X55 X55A X55C X55U X54C X54H X54L X54X N50V N50Vc N53 N53Jf лаптоп клавиатура САЩ

BGN 21.00 22.38

Бренд Нови3 месеци ГаранцијаНАС Верзија на ТастатуратаОваа Тастатура биле тестирани пред поштенски и Во добра состојба.Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

BG черен нов за ASUS K50I K50IJ K50C K50AB K50AD K50AF K50IN P50 P50ij клавиатура на лаптоп руски

BGN 15.00 15.58

Почитувани купувачи,драго ми е што можете да изберете нашите производи Ние се надеваме дека можеме да ви обезбеди најдобар квалитет на производи и најсовршениот услуга за да ви помогне да го решите вашиот проблем.Answer : ___________________________ NOTE : Сите наши тастатури се за специфичен тип на компјутер, мора да се провери вашата нарачка кога ќе се провери физичката слика на нашата врска...

LMDTK нов 6-елементен батерията на вашия лаптоп, за да Dynabook T350 Portege M800 Satellite U400 M300 C660 C650 series PA3634U Безплатна доставка

BGN 26.00 28.77

PA3634 U1 BAS PA3638 U1 BAP PA3635 U1 BAM PA3635 U1 BRM PA3636 U1 BAL PA3636 U1 BRL PABAS117 PABAS118 PA3638 U1 BAP PA3816 U1 BAS PA3816 U1 BRS PABAS227 PABAS228ЗА TOSHIBA DYNABOOK СЕРИЈА Dynabook CX / 45 F Dynabook CX / 45 G Dynabook CX / 45 H Dynabook CX / 45 J Dynabook CX / 47 F Dynabook CX / 47 G Dynabook CX / 47 H Dynabook CX / 47 J Dynabook CX / 48 F Dynabook CX / 48 G Dynabook CX / 48 H Dynabook EX / 48 MWHMA Dynabook MX / 33 KBL Dynabook MX / 33 KRD Dynabook MX / 33 KWH Dynabook MX / 34 KBL Dynabook MX / 34 KWH Dynabook MX / 43 KWH Dynabook Qosmio T550 / T4 BB Dynabook Qosmio T550 / T4 BW Dynabook Qosmio T560 / T4 AB Dynabook Qosmio T560 / T4 AW Dynabook СВ M52 220 C / 3 W Dynabook СВ M52 253 E / 3 W Dynabook T350 / 34 BB Dynabook T350 / 34 BR Dynabook T350 / 34 BW Dynabook T350 / 46 BB Dynabook T350 / 46 BR Dynabook T350 / 46 BW Dynabook T350 / 56 BB Dynabook T350 / 56 BR Dynabook T350 / 56 BW Dynabook T55158 B Dynabook T55158 BB Dynabook T55158 BW Dynabook T551D8 B EQUIUM СЕРИЈА Equium U400 Equium U400124 Equium U400145 Equium U400146 PARTETE СЕРИЈА Portege M800 Portege M800 11 J Portege M800101 Portege M800105 Portege M800106 Portege M800107 Portege M80010 A Portege M80010 C Portege M80010 D Portege M80010 N Portege M80010 V Portege M80010 W Portege M800113 Portege M800116 Portege M80011 B Portege M80011 F Portege M80011 G Portege M800701 Portege M801 Portege M802 Portege M803 Portege M805 Portege M806 Portege M807 Portege M808 Portege M810 Portege M819 Portege M820 Portege M821 Portege M822 Portege M823 Portege M825 Portege M830 Portege M900 Portege T130 Portege T131 САТЕЛИТСКИ C600 СЕРИЈА Сателитски C640 Сателитски C640 D Сателитски C645 D Сателитски C645 DS4024 Сателитски C650 Сателитски C650001 Сателитски C65001 E Сателитски C65001 T Сателитски C650028 Сателитски C65002 S Сателитски C650031 Сателитски C650034 Сателитски C650101 Сателитски C65010 W Сателитски C650110 Сателитски C650124 Сателитски C65013 G Сателитски C650144 Сателитски C650149 Сателитски C65014 U Сателитски C65014 X Сателитски C650152 Сателитски C650154 Сателитски C65015 C Сателитски C65015 U Сателитски C65015 V Сателитски C65015 W Сателитски C65015 X Сателитски C65015 Z Сателитски C650160 Сателитски C650166 Сателитски C65017 N Сателитски C65017 Z Сателитски C650182 Сателитски C650191 Сателитски C650194 Сателитски C65019 J Сателитски C65019 T Сателитски C6501 CC Сателитски C6501 CN Сателитски C6501 CP Сателитски C6501 CQ Сателитски C6501 CR Сателитски C6501 CT Сателитски C6501 E1 Сателитски C650BT2 N11 Сателитски C650BT2 N15 Сателитски C650 D Сателитски C650 D006 Сателитски C650 D02 U Сателитски C650 D06 Q Сателитски C650 D108 Сателитски C650 D109 Сателитски C650 D10 K Сателитски C650 D112 Сателитски C650 D114 Сателитски C650 D115 Сателитски C650 D11 E Сателитски C650 D11 K Сателитски C650 D11 R Сателитски C650 D126 Сателитски C650 D12 C Сателитски C650 D12 J Сателитски C650 DBT2 N11 Сателитски C650 DBT2 N15 Сателитски C650 DST2 N01 Сателитски C650 DST2 N03 Сателитски C650 DST3 NX2 Сателитски C650ST2 N01 Сателитски C655 Сателитски C655 D Сателитски C655 DS5041 Сателитски C655 DS5042 Сателитски C655 DS5043 Сателитски C655 DS5044 Сателитски C655 DS5046 Сателитски C655 DS5048 Сателитски C655 DS5051 Сателитски C655 DS5057 Сателитски C655 DS5064 Сателитски C655S5047 Сателитски C655S5049 Сателитски C655S5052 Сателитски C655S50521 Сателитски C655S5053 Сателитски C655S5056 Сателитски C660 Сателитски C66000 J Сателитски C66001 C Сателитски C66002 L Сателитски C66003 C Сателитски C660106 Сателитски C660108 Сателитски C66010 D Сателитски C66010 H Сателитски C66010 T Сателитски C660115 Сателитски C660116 Сателитски C660117 Сателитски C660118 Сателитски C660119 Сателитски C66011 H Сателитски C66011 K Сателитски C660120 Сателитски C660125 Сателитски C66013 R Сателитски C66014 X Сателитски C660155 Сателитски C66015 R Сателитски C66015 T Сателитски C660172 Сателитски C660173 Сателитски C660174 Сателитски C66017 E Сателитски C66017 J Сателитски C66017 W Сателитски C660184 Сателитски C660187 Сателитски C66018 C Сателитски C660195 Сателитски C66019 G Сателитски C6601 D7 Сателитски C6601 E2 Сателитски C6601 F1 Сателитски C6601 G3 Сателитски C6601 J2 Сателитски C6601 J6 Сателитски C6601 JG Сателитски C6601 JH Сателитски C6601 K9 Сателитски C6601 KT Сателитски C660 D Сателитски C660 D101 Сателитски C660 D102 Сателитски C660 D103 Сателитски C660 D10 D Сателитски C660 D10 F Сателитски C660 D10 P Сателитски C660 D10 W Сателитски C660 D124 Сателитски C660 D140 Сателитски C660 D14 W Сателитски C660 D14 X Сателитски C660 D150 Сателитски C660 D151 Сателитски C660 D152 Сателитски C660 D153 Сателитски C660 D154 Сателитски C660 D155 Сателитски C660 D15 D Сателитски C660 D15Ч Сателитски C660 D15 K Сателитски C660 D169 Сателитски C670115 Сателитски C670133 Сателитски C670 D10 F Сателитски C675S7200 Сателитски C675S7322 Сателитски C675 DS7212 Сателитски C675 DS7310 Сателитски C675 DS7325 САТЕЛИТСКИ L300 СЕРИЈА Сателитски L310 Сателитски L311 Сателитски L312 Сателитски L315 Сателитски L317 Сателитски L322 Сателитски L323 SATELLITE L500 СЕРИЈА Сателитски L510 Сателитски L510015 Сателитски L515 Сателитски L515 D Сателитски L515S4007 Сателитски L515S4008 Сателитски L515S4010 Сателитски L515S4925 Сателитски L515S4928 Сателитски L515S4960 Сателитски L515S4962 Сателитски L537 САТЕЛИТСКИ L600 СЕРИЈА Сателитски L600 Сателитски L60001 B Сателитски L60002 W Сателитски L60003 R Сателитски L60005 S Сателитски L60010 B Сателитски L60011 W Сателитски L60012 R Сателитски L60015 S Сателитски L60020 L Сателитски L60021 L Сателитски L60022 B Сателитски L60025 R Сателитски L60026 S Сателитски L60053 B Сателитски L60055 W Сателитски L60056 R Сателитски L60057 B Сателитски L60058 W Сателитски L60061 B Сателитски L60062 R Сателитски L60071 B Сателитски L60072 R Сателитски L60088 R Сателитски L600 D Сателитски L600 D015 S Сателитски L600 D07 B Сателитски L600 D08 W Сателитски L600 D09 B Сателитски L600 D63 B Сателитски L630 Сателитски L63001 S Сателитски L63002 S Сателитски L63003 R Сателитски L63003 W Satellite.

Нов лаптоп LCD панти за Asus K42 K42De K42F K42Dr K42DY K42F K42N K42JA K42JB K42Jc K42JE K42JK L&R

BGN 19.20

СТЕ имале подобро да се споредат слик wtih вашиот оригиналот,ви благодарам Превозот : 1.Бесплатен Превозот од Пост Воздух Mail, Нормално 1530 дена да бидат испорачани.Брод од страна на објавите се можни на задоцнување, ако треба итно, ве молиме изберете да брод од страна на курирската служба DHL или UPS...