• Ново
Високо качество 5x 20 мм, диамантени режещи дискове и 38 мм свредло за ротационен за Dremel бижута инструмент

Високо качество 5x 20 мм, диамантени режещи дискове и 38 мм свредло за ротационен за Dremel бижута инструмент

BGN 3.00
BGN 6.02
-50 %
В магазина

Брой продукти


Овие голема брзина и висок квалитет на дијамант обложени сечење дискови се погодни за користење во тесни места и за рамна сечење, може да се користи со вашиот ротари алатка за да се намали широк спектар на материјали.
Карактеристики :
Идеален за Гем,камења,Метал,Стакло,Керамика,Порцелански,Плочки,Карбид, дрво,стакло, пластика, метал, мермер, ѕидарија, камен, бетон, и fiberglass сечење
Производ Параметри :
Месо тело Големина 1/8" создаден
Диск Дијаметар : 13/16"
Ронки : 80
Материјал : Никел позлатен челик
Максимална Брзина : 20,000 ВРТЕЖИ во минута
Пакетот Вклучува :
5 X Дијамант Сечење Дискови
1 X Вежба Малку

Подробности

Абразивни:
Друго
търговска марка:
Drillpro
Свързващо Вещество:
Метални
is_customized:
Yes
Размер:
62 mm /2.4
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Форма:
Цилиндрична
Номер На Модела:
АРТИКУЛ094716

Те също купуват с този продукт

10шт HSS разход на център за тренировки битов Набор от високоскоростна стомана зенковки 60 градуса ъгъл за обработка на Dremel от неръждаема стомана

BGN 44.00 52.75

10 PCS ХСС во Комбинација Центар Вежби Малку Сет High Speed Челик Countersinks 60 степени Агол за Dremel Обработка на Нерѓосувачки челикConjunto де brocas де centro, brocas един ángula де 60 grados, став elaborar един acero inoxidable, (dremel)ИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

DRELD 9 бр. / компл. осциллирующие Мультиинструментальные триони аксесоари мултифункционални, подходящи за Многомастерных електрически инструменти as Фейн Dremel Bosch

BGN 26.00 42.64

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов 32милиметри(4032милиметри) 10мм(4010мм) 20mm(4020mm) HCS Eнамалување на стандардот виде ножот.Пили дрво, base и мека пластика...

21 GA x 1/4 W / ISO стандарт тъпа Игла от неръждаема стомана с полипропиленом Luer ID 0.51 mm*OD 0.8 mm

BGN 15.84

1,Epacket бесплатен превозотЕвропа : Велика Британија, Шведска, Швајцарија, Белгија, Данска,Ирска, Португалија, УнгаријаАзија : Кореја, Сингапур, N ew Зеланд, Малезија,ЈапонијаДруги : Нов Зеланд2,се Проценува превозот време : 1025 дена3,Повеќе од 35 дена : целосна наплата21 G W / ISO стандард на прецизност S...

Безплатна доставка, быстрорежущая стомана директен джолан twistdrill, 5 / пакет 6.5 мм-8.5 мм директен twistdrill, електрически инструменти и пробиване на метал

BGN 29.00 31.78

Големина : 6.5 ММ 7 MM.7.5 ММ 8ММ.8.5 МИЛИМЕТРИ,вкупно 5pcs материјал : Високобрзински челик Производи прикажани на вебсајтот, боите можат да се разликуваат...

6pcs Power Пробийте & Saw Set HSS стомана титановое покритие дървообработване дърво обрат тренировка 3 mm 4 mm 5 mm 6,5 mm 8 mm

BGN 5.28

За пад на превозотДобредојдовте пад на превозот ,ние нема да се вклучуваат било какви информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.И ние знаеме дека брза испорака е многу важно за вас,па обично ќе испрати вашиот пакет од рок од 24 часа откако ќе го добиете плаќање од вас.За прогласи вредностЧесто,ние ќе направиме ниска вредност declareation да ви помогне да се избегне данок .обично ние ќе се пријават помалку од $10 за повеќето пакет освен големи нарачки.Се разбира, можете да оставите порака за нас колку декларирани вредности е во РЕД за вас.Добредојдовте капка превозот!ние нема да ги вклучуваат сите информации за продавачот и цена во вашиот пакет,па ве молиме да не грижете се за тоа.Карактеристики100% сосема нов и висок квалитетПогоден за дупчење и намалување на grooving на тенки дрво, плоча, алуминиум, пластика одборHighspeed челик материјал вежба бита може да биде стабилна и издржливЛесно да се инсталира, погоден за повеќето електрични вежбаДупчење треба појавување со течност за ладење, течност за ладење не се вклучениСпецификацииПредмет Тип : Вежба БитовиМатеријал : ВисокоБрзински Челик+Титаниум ПозлатаСтруктура : Видов&ВежбаПримена : Дрво, Алуминиум, Пластика Одбор За Дупчење И Намалување На GroovingКоличина : 6pcsДијаметар : 3, 4, 5, 6, 6.5, 8мм(1 Сет)Пакет Листа1 x 6pcs Пресврт Вежба МалкуПроизвод СликаБелешки1.Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Персийски 5 бр./кор. 11 мм директен опашка HSS високоскоростен обрат тренировка дървообработване за метални инструменти Herramientas Ferramentas

BGN 41.00 43.20

ХСС / High Speed Челик 5pcs / кутија 11mm Директно месо тело Пресврт Вежба Малку Дрво Алатка За МеталОпис· Сосема Нов И Висок Квалитет· Хсс Вежба Малку Сет За Дрвени, Пластични И Алуминиумски· Идеален За DIY, Дома И Воопшто Градење / Инженерство Користење· Посебен процес, согледување на топлина двапати животот на обичните· Прецизноста на позиционирањето, брзо сечење, со висока чип отстранување на способност, отпорност на триење· Супер Цврстина, Повеќе Отпорност На Абење, Површината Целата Печено Жолта· Материјал : ХСС / highspeed челик· Големина на & КОЛИЧИНА : 2*143mm : 5pcsВкупната тежина : 418gВклучени1x кутија (5pcs) Вежба БитовиЗабелешка1.Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

1Pc 25mm 0.98 Основната Пробийте Bit Metal Hole Saw High Speed Steel Core Special for HSS Stainless Steel

BGN 3.86

1 Pc 25мм 0.98" Core Вежба Малку Метал Дупка Видов High Speed Челик Core Посебно за ХСС Нерѓосувачки ЧеликОпис : Име на Производ : Метал Дупка Видов Материјал : High Speed Челик Shanks Големина : 85mm Сечење Дијаметар : 15~80mm 14 / 15 / 16 / 16.5 / 17 / 17.5 / 18 / 18.5 / 19 / 19.5 / 20 / 20.5 / 21 / 21.5 / 22 / 22.5 / 23 / 24 / 25 / 25.5 / 26 / 27 / 28 / 30 / 32 / 35 / 38 / 40 / 42 / 45 / 48 / 50 / 53 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 80mm се Погодни за сечење материјал : не ' Рѓосувачки челик(под 2mm) челични одливки, алуминиум и други метали плоча Внимание : Разумна контрола на брзината на 45 mm,450r / min може да треба да р efill coolant ударна игла

5Pcs 7mm Black Стопява Лепило Стик за ремонт на електрически лепкав пистолет Занаятите

BGN 2.58

Опис : Материјал : ЕВА Боја : Црна Животната средина, Стабилна и Нетоксични Широко се користи во стакло, пластика, метал, керамика, дрво, раказанает, пакување, ПВЦ пластика итн...

4шт титан дървена запушалка нож шиповое дупка Нокът тренировка дюбел комплект инструменти 6-16 мм

BGN 12.00 16.43

Карактеристики : Дупка Дрво Plug Машина Сечење Моќ Алатка Вежба Малку Сет DIYДрво Го Приклучиш На Дупка Машина Вежба Битови Сечење Dowel Дограма Месо Тело АлаткиСе прави совршен приклучоци за контрадосадно дупкиНа Машина поставите Постигнува одличен финиш кога се користи истото дрвоОдлична алатка за било кој аматерски дрво работник или стручен столарСпецификации : Материјал : Висок Јаглероден ЧеликПовршинска обработка : ТитаниумобложениКруг месо тело со Дијаметар : 1 / 4 инчи (6.3 mm)Големина на : 6mm, 8mm, 13mm, 16mmПакет Се Вклучени : 1 x Дрво Plug Машина 6mm1 x Дрво Plug Машина 8мм1 x Дрво Plug Машина 13mm1 x Дрво Plug Машина 16mmИспорака Детали за Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работен ден од Кина Пост Воздухопловната или e Packet по плаќањето е јасно.Нормално...

5200w WJ-156-1 Многофункционален, с монтиран на стената канал за рязане стенен Чеканщик машина за тухли и гранит, мрамор

BGN 496.00

5200 W WJ1561 Мултифункционален Ѕид Ритам Машина за Сечење Ѕид Chaser Машина За Тули & Гранит Marb леГлавниот технички параметри : Номинална Напон 220230 VФреквенција 50 Hz / 60 HzНоминална влезна Моќност 5200 WМодел WJ1561Апликацијата Камен ВидовЧистење Прашање Пумпа за Вода (Стандардна, и само за 220230 V),Правосмукалка(По Клиентот Посебни Барања)Сечилото Големина 150 X22.5 X2.5mmБрој на ножеви 17pcs (Стандард 5 компјутери на ножеви заедно со машина)Додатоци 5 компјутери сечење нож1 заштитник socket1pc заштитник1 клуч1 длабочина клуч1set јаглерод четка1 компјутер matel случајMax...

A1. 5 съвсем нов 10 A-Type Factory direct sales, голям брой благоприятно центрированного тренировки

BGN 13.52

Центар вежба инструкции : 1 корисниците мора да според да помине обработка делови и директно дупка големина разумен избор на центарот за дупчење модел ...

Turbo CHRA касета Основната TD04 49177-01500 49177-01501 MD106720 MD168054 за Mitsubishi SHOGUN Delica Pajero L200 L300 4D56 2.5 L

BGN 155.00 170.38

Турбополнач СпецификацијаТурбо Кертриџ CHRA Јадрото НА TD04 TD0409 B 4917701510 4917701511 4917701501 4917701500 MD094740 MD106720 MD168053 MD168054 масло за ладење Турбополнач За Мицубиши Delica / Pajero I / L200 / L300 198896 4 D56 T 2.5 LТурбо модел : TD04 TD0409 B НОВИДел Број / s : 4917701510 4917701511 4917701501 4917701500Споредба Број / s : MD094740 MD106720 MD168053 MD106720Големина : 270*260*230mmПакување Детална : Цврста картонска кутијасо 3 дупки,масло за ладење на системот ,Имајќи ВесникАпликацијата возило : За Мицубиши Delica / Pajero I / L200 / L300 4 D56 T 2.5 L 19881996Примена на моторот : 4 D56 T ДЕ 4 D56 2.5 L 95 HPГодина : 19841996Зафатнина : 2.5 L 2477 2500 кзм Дизел ГоривоМОЌНОСТ : 64 / 62 / 73 KW1.19891990 година За Мицубиши L300 / Montero / Pajero јас Мотор 4 D56 T2.1984 1991 година За Мицубиши Shogun со 4 D56 Мотор3.19861989 година За Мицубиши Pajero јас 2.5 TD Мотор 4 D56(Турбо)4.1990 1991 година За Мицубиши Pajero II 2.5 TD Мотор 4 D56 TМицубиши DELICA 4 D56 2.5 / 4Мицубиши DELICA 4 D56 2.5 L DEМицубиши L200 L300 Pajero 199296 4 D56 2.5 L DМицубиши L200 1984 4 D56 T 2.5 / 4 87 HPМицубиши L200 1992 4 D56 T 2.5 / 4 87 HPМицубиши L200 2.5 L D 1984 4 D56 2.5 L DМицубиши L300 2.5 L D ДЕ 4 D56 2.5 L DМицубиши MONTERO 1989 4 D56 DE 2.5 / 4Мицубиши MONTERO 1984 4 D56 SJ 2.5 / 4Мицубиши PAJERO 1989 4 D56 DE 2.5 / 4Мицубиши PAJERO 1984 4 D56 SJ 2.5 / 4Мицубиши PAJERO 1985 4 D56 SJ 2.5 L DМицубиши SHOGUN 19841991 4 D56 2.5 L D деталите на Апликацијата—TD0409 B 4917701510(масло за ладење) Семејството Турбо Турбо Код К...

Безплатна доставка на 1 бр. HSS 6542 направи CNC пълен смлени 1/2 опашка HSS спиральное тренировка бита 14.5*152 мм за обработка на стомана и метални заготовки

BGN 17.58

Опис На ПроизводотПредмет : хсс 1 / 2" месо тело пресврт вежба малку 14.5*152mmПримена : Се користат за обработка на метал, железо, железо тенка бакар кожа кожа, пластика и други материјали за дупчење...

Нов 2 елемента удебеляване на взривозащитен Luer lock спринцовка съвети фонтани 100cc дозиране шишарки + pistonn

BGN 26.88

1,Epacket бесплатен превозотЕвропа : Велика Британија, Шведска, Швајцарија, Белгија, Данска,Ирска, Португалија, УнгаријаАзија : Кореја, Сингапур, N ew Зеланд, Малезија,ЈапонијаДруги : Нов Зеланд2,се Проценува превозот време : 1025 дена3,Повеќе од 35 дена : целосна наплата100 cc : OD : 40 MMID : 33 MMЦевка должина е 190 mmДебела трајни отпор кон висок притисок!Совети : Кина до Русија треба целосно име и презимеПлаќање1...

8 бр./опаковане. 8 бр./компл. HSS 4241 направено 1/2 HSS обрат тренировка 9/16 , 5/8 , 11/16 , 3/4 , 13/16 , 7/8 , 15/16 ', 1

BGN 79.98

Опис На ПроизводотПредмет : хсс 1 / 2" месо тело пресврт вежба месо тело вежба 8pcs ( 9 / 16 '' 1 ")Спецификации : 9 / 16 "(14.2 mm), 5 / 8 "(15.8 mm), 11 / 16 "(17.4 mm), 3 / 4 "(19mm), 13 / 16 "(20.6 mm) , 7 / 8 "(22.2 mm), 15 / 16 "(23.8 mm), 1 " (25.4 mm)Материјал : ХСС 4241Крај : црна nitridingПримена : Се користат за обработка на метал, железо, железо тенка бакар кожа кожа, пластика и други материјали за дупчење...

20 броя в комплект HSS high steel Titanium coated twist пробийте Bit set for jewelry ПХБ board crafts мухъл 0.3 mm to 1.6 mm

BGN 3.00 3.98

започнетекрајот на 20 компјутери по поставите ХСС висока челик, Титаниум обложена пресврт вежба малку сет за накит PCB одбор занаети мувла 0.3 mm до 1.6 mmМатеријал : ХСС 4241Површински Третман : Титаниум ОбложенаВклучува : 0.3 mm 0.35 mm 0.4 mm 0.45 mm 0.5 mm 0.55 mm 0.6 mm 0.65 mm 0.7 mm 0.75 mm 0.8 mm 0.85 0.9 милиметри mm 0.95 mm 1.0 mm 1.2 mm 1.3 1.4 mm mm 1.5 1.6 mm mm

240 мм высокоуглеродистая стомана възвратно-поступательные триони сабя за дърво 5 бр. / компл. D29

BGN 12.00 14.11

240mm Висока Јаглероден Челик Reciprocating Видов НожевиSabre За Дрво 5 PCS / SET D29Карактеристики : Универзална виде ножот е погодна за различни сабја видов reciprocating пили Serrated крупни и брзо сечење брзина Погоден за дрво со ноктите, дрво, иверица, пластични иверица, итн...

1Pc 55 2.17 Основната Пробийте Bit Metal Hole Saw High Speed Steel Core Special for HSS неръждаема стомана

BGN 8.00 8.72

1 Pc 55мм 2.17" Core Вежба Малку Метал Дупка Видов High Speed Челик Core Посебно за ХСС Нерѓосувачки ЧеликОпис : Име на Производ : Метал Дупка Видов Материјал : High Speed Челик Shanks Големина : 85mm Сечење Дијаметар : 15~80mm 14 / 15 / 16 / 16.5 / 17 / 17.5 / 18 / 18.5 / 19 / 19.5 / 20 / 20.5 / 21 / 21.5 / 22 / 22.5 / 23 / 24 / 25 / 25.5 / 26 / 27 / 28 / 30 / 32 / 35 / 38 / 40 / 42 / 45 / 48 / 50 / 53 / 55 / 60 / 65 / 70 / 75 / 80mm се Погодни за сечење материјал : не ' Рѓосувачки челик(под 2mm) челични одливки, алуминиум и други метали плоча Внимание : Разумна контрола на брзината на 45 mm,450r / min може да треба да р efill coolant ударна игла

1бр високо качество метални спрей за бързо освобождаване на 1/8 инча адаптер фитинг свързващ конектор

BGN 3.00 4.78

BI0002619Спецификација : Бренд новиТип : airbrush ослободување адаптерМатеријал : металБоја : сребро, како слика покажуваГолемина : прибл...

Безплатно кораб е Турбо касета CHRA TD05-10 49178-00550 49178-00540 49178-00530 за багер KATO HD450 E110 турбокомпресор 4D31T 4D31

BGN 238.00 263.98

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо 100% Нови За КАТО HD450 Sumitomo 120 За МАЧКА E110 Багер За Мицубиши 4 D31 4 D31 T TD0510 A 4917800520 4917800510 4917800500 4917800550 4917800540 4917800530 Турбополнач Турбо Модел : TD0510 A Дел Број : 4917800550 4917800540 4917800530 4917800510 4917800500 4917800520 ОЕМ Број : ME080341 ME080442 M013134 ME080098 Апликација Возило : За КАТО HD450 HD300 GS2 HD400 V2 За Sumitomo 120 E110 Багер Примена на моторот : За Мицубиши 4 D31 4 D31 T Ладење : Масло за ладење или масло за подмачкување само Апликација следниве модели : За Мицубиши 4 D31 T Разни Морски Со 4 D56 Q Мотор Турбо Модел TD0510 A, TDO510 A / 6 Дел Број 4917800510 Претходната Верзија 4917800500, 4917800530, 4917800540, 4917800510, 4917800520, 4917800550, 4917800500, 4917800530, 4917800540, 4917800510, 4917800520, 4917800550 Опис На Sumitomo 120, За КАТО HD300 GS2, HD400 V2, За Мачка E110, Морски OE Број ME080442 M013134 ME080098 CHRA 4917809710 Мотор Модел 4 D56 Q 4 D31 T Гориво Дизел Имајќи Домување Маслоладење Поправка на Комплет 4917881100

140pcs 0.5-инчов епоксидна смола тъпа игла разпределя съвети (14 ГРАМА, 15Ж, 16G, 18G, 19G, 20G, 21G, 22G, 23G, 25G, 27G 30 ° 32G 34G)X10PCS

BGN 20.48

1,Epacket бесплатен превозотЕвропа : Велика Британија, Шведска, Швајцарија, Белгија, Данска,Ирска, Португалија, УнгаријаАзија : Кореја, Сингапур, N ew Зеланд, Малезија,ЈапонијаДруги : Нов Зеланд2,се Проценува превозот време : 1025 дена3,Повеќе од 35 дена : целосна наплатаПакет : 14 G / 15 G / 16 G / 18 G / 19 G / 20 G / 21 G / 22 G / 23 G / 25 G / 27 G / 30 G / 32 G / 34 G) X10 PCS , =140 PCS14 G27 G W / ISO стандард на Прецизност passivated S...

Adjuestable ръчна ръчна бормашина пробиване на патрона пин заместник 0.3-3.2 мм + 25 бр. микро спиральное тренировка комплект направи си САМ бижута, дърворезба инструмент

BGN 12.00 17.12

Клиентите Кои Bougt Овој Предмет Исто Така Се Купи : Често Ги Купиле ЗаедноAdjuestable Прирачник Рака Вежба за Дупчење Чак Pin Заменик 0.33.2 мм+25pcs Микро Пресврт Вежба Малку Сет за DIY Накит Резба АлаткаОпис : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Прилагодливи switch...

Безплатна доставка Turbo касета CHRA Основната GT2260V 753392-5018S 753392 742417 11657791046 турбокомпресор за BMW X5 E53 2003-07 M57N 3.0 L

BGN 242.00 265.58

Турбополнач СпецификацијаБесплатен Превозот на Големо НОВИ Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на GT2260 V 7533925018 S 7424170001 753392 742417 11657791044 11657791046 Турбо Турбополнач За БМВ Х5 E53 200307 M57 N 3.0 L 218 HPТурбо модел : GT2260 V VNT НОВИДел Број : 7424170002 742417 000 3 7424170004 74241700057424170006 7424170007 7424170008 742417000974241710 7533925018 S 7533920018 7533925015 S7424170001 7533925003 S 7533920015 774241700017533920006 7533920007 7533920008 75339200097533920001 7533920002 7533920003 75339200047533920005ОЕМ Број : 11657791044 M09 11657791046 F 7791044 E 7791044 F 7791044 M09 7791045 M09 11657791046 11657791044 7791046 F 7791046 K7791046 M09 11657791044 E 11657791044 FГОДИНА : 20032007 годинаАпликацијата возило : За БМВ Х5 3.0 d (E53) 20032007 Година 3.0 L DПримена на моторот : M57 N E53 3.0 L 218 HP Euro3 6 Zyl. Позитивни Повратни Информации Од Светот Купувачот Клиенти ## Листа цена е реална турбополнач нето цена , исклучува меѓународни изразуваат товар,ве молиме контактирајте со продавачот да го цитирам товарни пред ставање ред и плаќање.Ако имате прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе направиме се за најбрзиот повратни информации!Трансакцијата ПравилаАко ви треба за да купите турбо или да се знаат повеќе детали, ве молиме испратете порака до нас за турбо специфичен модел, дел број и потребни количини,не двоумете се, ние ќе ви ги даде поевтини товарни понуда и детален опис на производот.Задоволството на клиентите е нашиот прв на работа гол...