• Ново
LCUS-1 USB релеен модул Електронен преобразувател на ПХБ USB интелигентен превключвател за управление на

LCUS-1 USB релеен модул Електронен преобразувател на ПХБ USB интелигентен превключвател за управление на

BGN 9.00
BGN 9.58
-6 %
В магазина

Брой продукти


LCUS-1 тип на USB Реле Модул Електронски Конвертор PCB USB Интелигентна Контрола Префрлате
Вовед :
LCUS-1 USB реле модул опремени со стабилни перформанси USB да сериски чип и микроконтролери, компјутерот може да се користи во сериски порт дебагирање софтвер за да испратите serial port командата за контрола на реле и исклучување.
Производ Параметри : Контролер чип : Одборот високи перформанси микроконтролерски чип Контрола чип : Одборот CH340 USB контрола чип LED индикатор : Одборот LED диоди и реле за статус на LED Релеи : Одборот 5 V, 10 A / 250 VAC, 10 A / 30 VDC релеи, долго реле живот, може да биде континуирано се повлече 10 милиони Заштита функција : со прекуструјна заштита и реле диоди freewheeling заштита.
LC USB преклопник протокол : Податоци (1) - почнувајќи идентитет (стандардно е 0x A0) на Податоци (2) - да се префрлате адреса код (стандардно е 0x01, идентификување на првиот канал switch) Податоци (3) - Оперативни Податоци (0x00 на "Off", 0x01 "На") Податоци (4) - проверката на Пример : Отворете го USB прекинувач : A0 01 01 А2 Блиску USB прекинувач : A0 01 00 A1
Операција :
Step1 : USB реле модул во компјутерот, инсталираат CH340 USB да сериски чип возачот Чекор 2 : Отворете ја STC-ISP, SSCOM32 сериски дебагирање на софтверот, одберете baud го оценувате на 9600, во хексадецимален (хексадецимален) образец за да ја испратите A0 01 01 А2 да го отворите реле; хексадецимален (хексадецимален) форма Испрати A0 01 00 A1 за да го исклучите реле, можете да изберете да ја пратите, рачно или автоматски. Следниве : SSCOM332 сериски дебагирање на софтверот на пример :
Испрати рачно да го Одберете baud rate 9600, проверете на "ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН испрати", внесете ја командата A0 01 01 А2 или A0 01 00 A1, точка "испрати", можете да го вклучите или исклучите реле
Испрати рачно да го Одберете baud rate 9600, кликнете на SSCOM32 интерфејс во "проширување", внесете ја командата a0 01 01 А2 и A0 01 00 A1, проверете на "ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН испрати", внесете го автоматското циклус за да испратите интервал, проверете на "автоматски циклус" реле може да биде автоматски да се вклучува и исклучува

Подробности

Тип:
Регулатор На Напрежение
Пакет:
TQFP
подаване на напрежение:
5V
Работна Температура:
релеен модул usb
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
LCUS-1
търговска марка:
Закупуване на ЕС
Мощност На Разсейване:
USB интелигентен превключвател за управление на
Състояние:
НОВО
Приложение:
Релеен модул USB тип LCUS-1

Те също купуват с този продукт

Гореща точка 10 бр./лот GT30F125 30F125 инсталиране на краката си нов телевизор LCD-плазма IGBT в наличност

BGN 8.00 8.64

Hengda Шен Electronics Co., Ltd, полн спектар на електронски компоненти со еден, цената предност, бара да знаете дали вашите најискрено партнер! Нови оригинални може да Penhold ...

( 10 бр / лот) SVC321SPA SVC321 оригинален Sanyo Varactor Светодиод.

BGN 15.98

Оригиналниот SANYO Varactor Диоди SVC321 SPA , Многу од 10 Парчиња.За AM Приемник Електронско Подесување.Доколку купите повеќе квантитет, ве Молиме да ја посетите мојата промет на големо со предмети или контактирајте со нас.***********************************************************Превозот : 1...

10шт C106DG TO126 C106 TO-126

BGN 2.75

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...

IKA10N60T K10T60 The TO220 of all original field effect tube

BGN 23.06

џиновски1 Една година гаранција .2 Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рок од 7 дена од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре saleable состојба).3...

SST39SF020A-70-4C-PH SST39SF020A 39SF020A 70-4C-PHE DIP32

BGN 20.00 21.44

мал профит, но брз промет гарантира квалитетот Ако ви требаат повеќе ве молиме контактирајте со нас, Ние ќе се прилагоди на цена да се служат подоброКупувачот Совети1 : Прво бидете сигурни дека tha т вашата адреса за е точен2 : Пред да потпише за пратката, ве молиме проверете парцела е исполнет со производотЗа НАСНие и Ветуваме на : * Производство само најдобро за широка потрошувачка и да се обезбеди највисок квалитет е можно.* Ја испорача стоката до нашите клиенти од целиот свет со брзина и прецизностСервисот За ПолитикаНие сме повеќе од среќни да одговориме на сите прашања кои што ги имате, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да се вратам на вас како е можно побрзо.Опфатот на деловните : авто IC, дигитални да аналогни коло, единствен чип microcomputer, фотоелектрически спојка, складирање, тритерминал напонски регулатор, SCR, поле ефект, schottky, релеи, отпорници кондензатори, , светлината цевка, конектори, и други onestop поддршка на услуги!1...

MEGA Sensor Shield V1. 0 специалната такса разширяване сензор за електронни градивни елементи

BGN 3.20

МЕГА Сензор Shield V1.0 посветен сензор проширување одбор На нови МЕГА Сензор Shield V1.0 посветен сензор проширување одбор собранието на пазарот на голем број на предности во една од проширувањето одбор дизајн, PCB Потопување Злато технологија на обработка , на матична плоча не само што сите дигитални и аналогни интерфејс за управување опрема линија цел форма прошири надвор , исто така, ад хок Bluetooth модул комуникациски интерфејс , SD картичка модул комуникациски интерфејс , APC220 безжични RF модул комуникациски интерфејс , и RB URF v1.1 ултразвучно сензор интерфејс , независни проширување на повеќе лесен и удобен...

MCZ33290EFR2 MC33290DR2G MCZ33290 SOP8 внос / оригинал | нов

BGN 16.91

Ве молиме имајте во предвид!!!Ако тоа 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори.Ве молиме изберете пожелно еден & остави поракаКога ќе проверите за да одредите која modle што би сакале!!!!Руските купувачи ве молиме имајте во предвид : Како руската поштенска политика корекцијаКупувачите беа потребни за да се пополни во полно име на примачот да нормален превозот.Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме .Инаку од името на предизвика превозот одложувања.Ние не сме одговорни.Како чесен продавачот.Ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги.Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањетоНо, што и да еВе молиме доверба дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни.Фер & Цел повратни информации е многу ВАЖНА за нашата репутација и ќе ни биде многу благодарен.Ако може да ни се јавите пред да замине Негативни / Неутрален повратни информации.Ајде да работат заедно за да се реши проблемот, во најраната погодност...

Бърз свободен кораб 3 бр. / лот TCXO 12 Mhz 0.1 ppm квадрат DIP8 висока точност температурна компенсация кварцов генератор

BGN 58.00 62.37

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Производи Брз Слободен Брод 3pcs / многу TCXO 12 MHz 0.1 ппм Плоштадот DIP8 Висока прецизност температуранадомест на кристално осцилатор (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) Ние, исто така, има : 8.4672 MHz 11.2896 MHz 16.9344 MHz 22.5792 MHz 24.576 MHz 33.8688 MHz 49.152 MHz 45.1584 MHz 0.1 ппм dip8 цената е иста ,ако е потребно ,само кажете ни ,ви благодариме : )Ние произведуваме следниве сите видови на Кристално Осцилатор,добредојде за вашето пребарување и цел 1.Активни PXO DIP8,DIP14 ,20 KHz~~~300 MHz 2.Активни Кристално Осцилатор SMD [3.2*2.5,5*3.2,5*7 ],1 MHz~~~150 MHz 3.TCXO Кристално Осцилатор TCXO DIP8(квадрат),DIP14(правоаголен)20 KHz~~~280 MHz 4.TCXO Кристално Осцилатор SMD(5*7,5*3.2,3.2*2.5) 5.VCXO Кристално Осцилатор OCXO Кристално Осцилатор...

TLC27M4 TLC27M4C TLC27M4CDR SOP14 внос / оригинал | нов

BGN 19.20

Ве молиме имајте во предвид!!!Ако тоа 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори.Ве молиме изберете пожелно еден & остави поракаКога ќе проверите за да одредите која modle што би сакале!!!!Руските купувачи ве молиме имајте во предвид : Како руската поштенска политика корекцијаКупувачите беа потребни за да се пополни во полно име на примачот да нормален превозот.Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме .Инаку од името на предизвика превозот одложувања.Ние не сме одговорни.Како чесен продавачот.Ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги.Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањетоНо, што и да еВе молиме доверба дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни.Фер & Цел повратни информации е многу ВАЖНА за нашата репутација и ќе ни биде многу благодарен.Ако може да ни се јавите пред да замине Негативни / Неутрален повратни информации.Ајде да работат заедно за да се реши проблемот, во најраната погодност...

10шт BTA24-800B TO-220 BTA24-800 TO220 BTA24 безплатна доставка

BGN 3.39

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзисторскиCapacitorДруги електроникаДобредојдовте на ФантазијатаАко ви е потребна поголема количина или повеќе производи,ве Молиме контактирајте со нас.1...