• Ново
3000W 220V-240V AC 110V електрически нагревател за двигателя на автомобил, suv, АВТОБУСА и на друг автомобил! Тип Вебасто!

3000W 220V-240V AC 110V електрически нагревател за двигателя на автомобил, suv, АВТОБУСА и на друг автомобил! Тип Вебасто!

BGN 105.00
BGN 113.60
-8 %
В магазина

Брой продукти


3000 W 220 V 230 V 240 V AC preheater за автомобил,ЏИП, RV,Ван и други автомобили! Webasto тип!
Европа Plug 230 V AC.
На postion на preeahter :
1). Отворете го водовод. 2). Стави помеѓу Радијатор & Мотор Мотор.
Тоа е изработен од легура со прецизно леење, со вграден "high-speed јаглерод четка-free" мотор. Таа користи првиот domestical "вода и енергија поделба технологија", поефикасно греење! Горат сува е да го избегне!
Моќност : 3000 W/220 V [I type] 3000 W / 230 V 240 V[II тип]
Автоматска контрола на температурата 65 -85 'C
Подигнете на пумпа : >80см
Работата принцип : preheater користи 220 V напојување за подобрување на моторни температура и топлина анти-замрзнување во кружни начин преку вграден пумпа и електрични елемент!
Внатрешната структура на нашите preater :
- висок квалитет на Алуминиум
Меѓународни retardant моќ кабел, кабел должина од 1 m, внатрешни двојно термостат со автоматско ресетирање функција! Внатрешната структура на другите : Nonstandard заеднички кабел, Линија должина 70cm, еден термостат! Европа 230 V AC Приклучокот.

Подробности

Тип Елемент:
Отопление И Вентилатори
Диаметъра На Продукта:
1inch
Дължина На Продукта:
20inch
Името На Модела:
MY2
Тегло На Продукта:
1.5kg
търговска марка:
MLLSE
Широчина На Елемента:
12inch
Височина На Продукта:
3inch
специални характеристики:
Отопление
Сертифициране На Входящи Тестове:
CE
Името На Цвета:
Бял
Вид На Материала:
Стомана
Мъжки:
Штепсельная вилица Европа
Напрежение:
230V AC in Europe
Устойчивост:
18,4 ома

Те също купуват с този продукт

120W преносим 4800pa засмукване Автомобилна прахосмукачка 12 V 4 IN 1 High-Power Wet & Dry Dual-use Super Suction Dust надуваем помпа

BGN 69.00 75.18

Спецификации : Н W / G W : 1.3 / 1.5 КГ 3.5 килограмиПроизвод Димензии(LWH) : 408108145mm / 16.06 x 4.25 x 5.71 воТекст Струја : 10 A15 AВлезен Напон : DC12 VМоќност : 120 WГумени Моќ : 120 W (мерач мерки за 150 PSI)Должина на Кабелот за напојување : 4.5 м(14.76 ft)Инфлацијата Употреба : 1.Вметнете гума млазницата да пневматски интерфејс и вентилот на гумата, а потоа се повлече двете switch копчиња надолу.2.Стави запалка приклучок за приклучок во место, ја стартувате автомобилот и повлечете го прекинувачот копчето назад да се надува.(средината на власт исклучите)3.За време на инфлација, метар рака ќе се преселат заедно со степен на заситеност на воздухот...

5kw Webasto 12V diesel air heater caravan for truck bus Rv car кораб,, diesel boat heater-замяна на Snugger RV diesel heater 12V.

BGN 586.00 697.60

5 KW 12 V дизел воздух греалки за камион автобус Rv автомобил брод,брод караван дизел грејачго замени Snugger Webasto RV дизел грејач.Р eplace Eberspacher AIRTRONIC D4 & AT5000 Webasto дизел грејач.Инсталација i n Камион, Брод, Ван, RV, Моторни дома, Camper, Специјални Возила , Автобуси & минибус.1)...

Чай тръба за дактировки ръчната нагревател 2kw

BGN 9.00 9.60

Опис на производот Дијаметар : 60mm За 2 KW паркинг грејач ductingПоврзани procuctAnswer : ___________________________ Note : Ако сте од САД или Канада и треба нашата паркинг грејач, ве молиме да ни оставите порака...