• Ново
Произведено в Япония 0.02 мм супер тънък, като не се носи презерватив сагами 20pcs оригинален нерезиновый полиуретан M size170mm секс

Произведено в Япония 0.02 мм супер тънък, като не се носи презерватив сагами 20pcs оригинален нерезиновый полиуретан M size170mm секс

BGN 44.00
BGN 46.08
-5 %
В магазина

Брой продукти


Направен во Јапонија
0.02 mm супер тенок како не носи !
Услови : Brand New. Запечатени & Неотворена и Неоштетени Објект.
Бренд : Sagami Оригинални 0.02 mm на Среќа
Производство : SAGAMI ( предметна Потекло : ЈАПОНИЈА )
Производ Големина : ( Должина × Дијаметар) : 170mm × 36mm
Содржина : 20
парчиња ( 20 парчиња x 1 пакет или на 6 парчиња x 4 парчиња )
Медицински Уред Дозвола Број : 14500 BZZ00151000 Пакет 1 4 кутии X 6 парчиња ( 24 парчиња ) пакет 2 1 кутија( 20 парчиња)
Кондом не е на гума. 12 парчиња на Sagami Оригинални 0.02. Наместо конвенционалните гума направени за да се постигне слаб на високо biocompatible полиуретан материјали кондом 0.02 mm. * Sagami Гума мерење. Нема гума чуден мирис. Одлична топлинска спроводливост, кажува топлина на кожата веднаш. Бидејќи површината е мазна, јас ќе даваат природно чувство. Тоа е, исто така, се препорачува за оние кои се на природна гума алергија. Дијаметар 36mm, должина 170mm.
Нема Мирис на Гума ! Не грижете се потребни против Гума Алергија !
Нормална Гума Кондом има некои Мирис на единствен гума, но Sagami Оригинални 002 е Материјал е 100% Polyurethan, Толку многу Посилни & Побезбеден од Rubbr и Без Мирис.
Во Уништување Притисок Тест, Sagami Оригинални 002 направени во Polyurethan е повеќе од 3-5 пати Посилно од Нормална Гума Кондом.
Sagami Оригинални Поединечни Пакувања нарекува "Блистер Пакување" е лесно да се отвори. Тоа цврсто го заштитува производот, а не да му наштети на производот во моментот на unsealing.
Чиста и хигиенски, исто така, содржи и многу лубрикант. Во прилог, бидејќи отворањето на врвот (пред) стана женски страна, тоа може да биде инсталиран директно, само по преземањето на тоа надвор од "Блистер Пакување".
Sagami оригинални 002 ќе :
1) Да не Почувствувате Топлина на Партнерот е дел од Delicated Кожата веднаш како и чувство на Delicated Тело Себе
2) овозможи да се Инсталира Лесно, бидејќи на одреден Пакување Метод и Специјален Гел.
3) да се и Вие и Партнерот се Земе во Крајна Радост ( Hapiness ) Заедно
Корисникот Гласови :
Еден збор на совет за секој кој е заинтересиран во овие кондоми : овие се најдобрите кондоми имам некогаш сте се обиделе, а пробав многу.
Ова е само кондом, каде што повеќе од еднаш дека тоа падна да сфатат дека тоа hadn ' t, тоа беше само толку тенка, дека тоа се чувствува како да сте имале ништо натаму. Овие се само кондоми дека јас не се ум стави на. Ајде да речеме дека тоа може да се добие многу опасно ако сте доаѓа со изговори за да не се стави на џими капа затоа што не ви се допаѓа да се чувствуваат. Да, овие кондоми може да биде скапо, но, сметаат дека главата : вие нема да ум ставајќи ги на, и може да биде заштеда на себе големи сметки од некоја болест/бременоста.

Подробности

Тип Елемент:
Презервативите
Номер На Модела:
М сагами
Дебелина на презерватив:
Строен
Размер:
SAGAMI 170MM*36MM
Материал:
Полиуретан

Те също купуват с този продукт