• Ново
Шанхай Story с къс ръкав мандарина яка традиционни китайски върховете черно Бельо топ с флорални китайски блузками GD213

Шанхай Story с къс ръкав мандарина яка традиционни китайски върховете черно Бельо топ с флорални китайски блузками GD213

BGN 34.00
BGN 67.20
-49 %
В магазина

Брой продукти


[Мерење]
1. Биста
Сите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашата посакувана градник. Задржи и на твоите раце релаксирано.
2. Половината
Место на лента околу narrowest дел од половината, обично од 2 до 3 прста над папокот.
3. Колковите
Најголем дел од вашиот колк и горниот дел од задникот. Застанете со нозете заедно, и одржување на лента, паралелно со подот.
4. Рамо ширина
Најдете завршува на двете acromion коски, кои се наоѓаат во многу совети на рамената, малку кон задниот дел од рамениците. Потоа се мери растојанието помеѓу. Бидете сигурни дека ја помине над вашиот тилот. Напв е најниската точка на задната страна на вратот.
5. Фустан должина
Мерка од врвот на рамото (на база на вратот) надолу до каде што сакате вашиот cheongsam до крај.

Подробности

Размер:
S, M, L, XL, XXL
Пол:
Жени
Яка:
Мандарина Яка
Материал:
Лен, Памук
Стил:
Модни модели
Номер На Модела:
ГД213
Дължина ръкав(см):
Кратък
Вид На Модела:
Цвете
Тип Тъкани:
Сукно
търговска марка:
История на шанхай
Украса:
Няма
Дължината На Дрехата:
Редовен
Стил Ръкави:
Редовен

Те също купуват с този продукт

пролет / лято 2018 Мода жените шифоновая блуза с дълъг ръкав pure solid casual slim ruffles ризи потници

BGN 24.00 47.97

пролет / лето 2018 мода жените chiffon блуза на долги ракави чиста цврст секојдневен тенок возбудува кошули, блузиматеријал : 100% полиестербоја : црвена и бежголемина : SMLXL2 XL

2017 лято жените шифоновая блуза, риза ежедневни риза с рамо дамски блузи елегантен къс ръкав цветен принт върховете blusas

BGN 14.00 24.16

2017 Лето Жените Chiffon Блуза Кошула Секојдневен Кошула Рамо Исклучување Женски Блузи домот Кратко Sleeve Цветни Печатење на Блузи blusas Карактеристики : · 100% Сосема Нов· Материјал : Chiffon· Боја : жолта боја бела· Големина : S,M,L,XL,XXL,XXXL1...

2018 пролет нова тежка бродерия звезда риза окото ивица топ без подплата връхни дрехи и черна бутон за пола 2 бр комплект дрехи за момиче

BGN 42.00 47.98

Answer : ___________________________ NOTE : За големина : Сите големини се Кинески големина(CN големина),што е 1 или 2 димензии помали од Европа големина.Големината на табелата, може да постојат и 24cm се разликува поради разни рачни мерни методи,мораше подобро да изберат поголем ако не се сигурни...

Нов прием на 2017 Есента на дамски блузи с дълъг ръкав модерни ежедневни шифоновые ризи щанд флорални дантелени блузи плюс размера на върховете 07F 25

BGN 20.00 21.52

Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН M 55 21.67 88 34.67 55 21.67 34 13.40 L 56 22.06 92 36.25 56 22.06 35 13.79 XL 57 22.46 96 37.82 57 22.46 36 14.18 2 XL 58 22.85 100 39.40 58 22.85 37 14.58Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Simplee Ruffles lace up шифоновая блуза, риза жените Секси v образно деколте flare ръкав пискюл Майк 2017 лято плаж къса blusas

BGN 16.00 31.97

ГолеминаS / cmM / cmL / cmНАС4681012Велика БРИТАНИЈА81012АУ81012ЕУ3436384042БистаПлочка889296Препорачувам869090949498Sleeve555657Shoul дер35.5Е 36,537.5Манжетната16.517.518.5Полите Ширина878889Должина373839Answer : ___________________________ NOTE : 1...

SPARSHINE дебели кадифени Blusas официално памучни Дамски ризи Оксфорд твърди блузи Feminina ризата Femme Camisas Femenina върховете

BGN 24.00 39.34

SPARSHINE Дебели Сомот Blusas Формално Памук женска Кошула Оксфорд Солидна Блузи Feminina Chemise Femme Camisas Femenina БлузиГолемина Должина Биста Рамо Ракав Половината М 63 CM 24.57" 92 CM 35.88" 39.8 CM 15.522" 58 CM 22.62" 88 CM 34.32" L 64 CM 24.96" 96 CM 37.44" 41 CM 15.99" 59 CM 23.01" 92 CM 35.88" XL 65 CM 25.35" 100 CM 39" 42.2 CM 16.458" 60 CM 23.4" 96 CM 37.44" XXL 66 CM 25.74" 104 CM 40.56" 43.4 CM 16.926" 61 CM 23.79" 100 CM 39" 3 XL 67 CM 26.13" 108 CM 42.12" 44.6 CM 17.394" 62 CM 24.18" 104 CM 40.56"1...

Мода Дълга Риза Жени Асиметрични Дами Половината Ръкави Печат Tasse Design Bohemia Womens One Size Summer Top Casual

BGN 19.00 26.22

Име на производ : Жените Лабава Долга Кошула Боја : Како на сликата покаже Материјал : Полиестер Стил : Случајни Повод : Плажа, на Улица, Секојдневни Пакет : 1*Долга КошулаЕдна Големина одговара за речиси луѓе Градите : 130cm Половината : 114cm Хип : 108cm Пред Должина : 82cm Зад Должина : 87cm1...

2017 най-новата мода женски елегантна вратовръзка пеперуда бели блузи шифоновая риза с отложным яка дамски блузи училищна блуза на жената

BGN 8.00 10.42

Ако ви се допаѓа нашите производи ,ве молиме да "Add to Wish List" или "Add to My Favourate Продавници" за долгорочни односи Ние ќе испраќање вашиот пакет за време на processting време! По вашиот објект пристигна, ние го ценат, ако може да се земе еден момент за да остави позитивна (5 ѕвезди) повратни информации за нашите производи и услуги? Тоа трае само момент, и тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! ако сте незадоволни со било кој аспект од нашите производи или услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации или спор ,па ние може да се обидете да го решите вашиот проблем ...

Риза с дълъг ръкав, Отдолу памук 2017 нова мода есен японската дамски прясна бяла риза тънка корейска поезия 327C 25

BGN 16.00 17.01

hot_tailАзија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S 64 25.22 86 33.88 57 22.46 37 14.58 М 65 25.61 90 35.46 58 22.85 38 14.97 L 66 26.00 94 37.04 59 23.25 39 15.37 XL 67 26.40 98 38.61 60 23.64 40 15.76Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Нови дамски лоскутные блузи Flare ръкави Секси Band Cross 2018 пролет лято основни дамски ежедневни ризи капаци с високо качество

BGN 46.00 89.60

Нови Жените е Комбинација Блузи Одблесокот Ракави Секси Бенд Крстот 2018 Пролет Лето Основните Женски Кошули Секојдневен Блузи Висок Квалитет на Големината на Табелата (cm) Големина Рамо Биста на Тело, Должина на Ракав Половината S 35 92 63 58 90 M 36 96 64 59 94 L 37 100 65 60 98Топло Совети : Ако не сте сигурни која големина одговара на вас, ве молиме контактирајте со нас директно...

Нова мода 2017 пролет и есен поло Solid All-match Секси Slim дантела и блузи прежди долна риза дамски 63i 30

BGN 13.00 15.15

hot_tail топлаАзија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН М 56 22.06 78 30.73 57 22.46 37 14.58 L 57 22.46 82 32.31 58 22.85 38 14.97 XL 58 22.85 86 33.88 59 23.25 39 15.37 2 XL 59 23.25 90 35.46 60 23.64 40 15.76 3 XL 60 23.64 94 37.04 61 24.03 41 16.15Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Писта дамска блуза, дълга секси дълбоко V-образно деколте и тънък пристрастие блузи 2017 лято женски черна бяла синя риза с пищни ръкави топ мода

BGN 44.00 63.20

Пистата Женска Блуза на Долги Секси Длабок V деколте, Тенок Кавга Блузи 2017 Лето Женски Црна, Бела Сина Кошула Издувам Ракав Врвни Мода Големина на Табелата (cm) Големина Рамо Биста Тело Должина Половината Ракав S 35 90 60 70 58 M 36 94 60.5 74 59 L 37 98 61 78 60Топло Совети : Ако не сте сигурни која големина одговара на вас, ве молиме контактирајте со нас директно...

2018 новата пролетна мода Дамски дрехи с къс ръкав, блузи секси твърди ежедневни дамски блузи выдалбливают дамски ризи D587 30

BGN 17.00 19.54

$8.43 $ 6.74 $12.50 $ 9.50 $11.07 $ 9.41 $13.88 $ 8.19 $10.49 $ 9.23 $9.59 $ 7.19 $8.92 $ 6.48 $13.70 $ 10.55 $11.82 $ 10.41 $11.56 $ 8.32 $10.95 $ 9.42 $7.99 $ 6.95Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН М 57 22.46 94 37.04 15 5.91 42 16.55 L 58 22.85 98 38.61 16 6.30 43 16.94 XL 59 23.25 102 40.19 17 6.70 44 17.34 2 XL 60 23.64 106 41.76 18 7.09 45 17.73Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Лятна жилетка Жени 2017 Нов пристигане годишният дълга жилетка Sunproof мода пластове ръкав бикини Cover Up Blusas Top NN0400 HE

BGN 40.00 73.60

Долг Ракав Големина(CM) Биста Должина Рамо Ракав една големина 86 100 54 46 Кратко Sleeve Големина(CM) Биста Должина на Ракав една големина 112 98 40

2017 Нов прием на мода пролет и есен корейската риза с дълги ръкави голям размер дамски ежедневни тънка реколта блуза 402A 25

BGN 16.00 17.54

hot_tail топла, топлаАзија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S 65 25.61 90 35.46 59 23.25 36 14.18 М 66 26.00 94 37.04 60 23.64 37 14.58 L 67 26.40 98 38.61 61 24.03 38 14.97 XL 68 26.79 102 40.19 62 24.43 39 15.37Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Елегантност риза жени с дълъг ръкав шифоновая блуза, официални дамски блузи офис Дама Blusas Femininas лук дизайн Camisas Mujer униформи

BGN 28.00 33.74

започнетекрајотГОЛЕМИНА НА ЖЕНИТЕ Единица : cm ( инчен ) кошула S M L XL 2 XL 3 XL 4 XL cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен cm инчен Рамо 35 13.65 36 14.04 37 14.43 38 14.82 39 15.21 40 15.6 41 15.99 градите 80 31.2 84 32.76 88 34.32 92 35.88 96 37.44 100 39 104 40.56 sleeve 56 21.84 57 22.23 58 22.62 59 23.01 60 23.4 61 23.79 62 24.18 должина 56 21.84 57 22.23 58 22.62 59 23.01 60 23.4 61 23.79 62 24.18 половината 68 26.52 72 28.08 76 29.64 80 31.2 84 32.76 88 34.32 92 35.88 1cm=0.39 инчиКако дел од производот верзија на посебни и поединечни стил, големина може да биде 13 см грешка постои, за повикување само!

2017 мода лято бяла дантела Дамски дрехи с дълъг ръкав шифон дамски ризи блузи Blusas черни дамски потник блуза 51C 30

BGN 16.00 19.20

Само Продажба $ 8.7 Купи Сега Само Продажба $ 8.4 Купи Сега$15.29 $ 7.8 $11.01 $ 7.8 $7.98 $ 8.0 $11.80 $ 11.5 $12.39 $ 8.92 $14.14 $ 11.6 $12.22 $ 9.78 $10.09 $ 7.06 $11.15 $ 9.59 $10.64 $ 8.2 $11.00 $ 8.82 $6.49 $ 5.69 го препорачувам го препорачувам го препорачувам Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН М 55.5 21.87 85 33.49 57 22.46 32.5 12.80 L 56.5 22.26 89 35.07 58 22.85 33.5 13.20 XL 57.5 22.66 93 36.64 59 23.25 34.5 13.59 2 XL 58.5 23.05 97 38.22 60 23.64 35.5 13.99 3 XL 59.5 23.44 101 39.79 61 24.03 е 36,5 14.38Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

2017 Есен-Зима на мода лейси блуза с дълъг ръкав тънък корпус с флорални дантелени ризи, дамски блузи елегантен плюс размер дантелен топ 801G 25

BGN 18.54

Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S 56 22.06 78 30.73 55 21.67 32 12.61 М 57 22.46 82 32.31 56 22.06 33 13.00 L 58 22.85 86 33.88 57 22.46 34 13.40 XL 59 23.25 90 35.46 58 22.85 35 13.79 2 XL 60 23.64 94 37.04 59 23.25 36 14.18Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

нов прием на 2018 пролет блуза дамска мода риза офис дама тънък спускане женски твърди блузи с дълъг ръкав D289 30

BGN 19.00 21.47

$15.50 $ 13.175 $12.94 $ 10.999 $12.82 $ 10.897 $12.22 $ 10.387 $13.56 $ 11.526 $9.77 $ 8.3045 $13.00 $ 11.05 $11.59 $ 9.8515 $9.56 $ 8.126 $12.35 $ 10.4975 $12.59 $ 10.7015 $13.16 $ 11.186Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо Половината ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S 59 23.25 80 31.52 58 22.85 32 12.61 84 33.10 М 60 23.64 84 33.10 59 23.25 33 13.00 88 34.67 L 61 24.03 88 34.67 60 23.64 34 13.40 92 36.25 XL 62 24.43 92 36.25 61 24.03 35 13.79 96 37.82 2 XL 63 24.82 96 37.82 62 24.43 36 14.18 100 39.40Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

2018 нов шифон дамски блуза, риза секси рамо с къс ръкав печат на цветни ежедневни дамски дрехи Blusas жени върховете 62G 30

BGN 13.00 13.15

Азија Големина Должина Биста Рамо Половината ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S 58 22.85 86 33.88 34 13.40 84 33.10 М 59 23.25 90 35.46 35 13.79 88 34.67 L 60 23.64 94 37.04 36 14.18 92 36.25 XL 61 24.03 98 38.61 37 14.58 96 37.82 2 XL 62 24.43 102 40.19 38 14.97 100 39.40Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Винтидж дантела мозайка дамски блузи, риза пролет лято на О-образно деколте с дълъг ръкав от дантела с флорални блузи женски выдалбливают дамски блузи

BGN 11.00 14.35

Добредојдовте на нашата продавница! Ако у вака објектот ,ве молиме да го додадете во вашите "wish list" ^^ Ако ви се допаѓа оваа продавница ве молиме да го додадете во вашите "сакаат продавница" ^^ Ако имате прашање, само слободно контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде помош во времето...

Lenshin V-образно деколте шифоновая риза жени блуза, пуловер елегантни върховете Жена с дълъг ръкав офис Дама носи свободен стил

BGN 27.00 28.64

Внимание1 Ова е Кинески големина, помал отколку што се Европски, Американски и руски големина на општите прилика, не ја одберете големината безгрижно, мора да се измери податоци од облека што се носи сега како на сликата подолу пред купување, а потоа се однесуваат на нашата големина информации за да изберете големина за себе.2...

2018 arrived spring women върховете solid white-long sleeved blouses casual female тениски slim bow women clothing d318 30

BGN 14.00 16.16

$7.89 $ 6.23 $10.50 $ 6.93 $12.66 $ 9.12 $14.54 $ 9.31 $10.86 $ 9.76 $12.94 $ 9.71 $9.89 $ 9.20 $12.50 $ 9.38 $10.50 $ 8.93 $10.09 $ 6.73 $11.99 $ 9.71 $9.59 $ 8.06Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S 62 24.43 88 34.67 58 22.85 38 14.97 М 63 24.82 92 36.25 59 23.25 39 15.37 L 64 25.22 96 37.82 60 23.64 40 15.76 XL 65 25.61 100 39.40 61 24.03 41 16.15Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

Лято Корейски Дрехи Жени Грах Бели Блузи Blusas Mujer Blusa Feminina Camisa Блуза, Риза Дамски Ризи 2017

BGN 5.00 6.72

Лето корејски Облека на Жените Polka Точка Бели Блузи Blusas Mujer Blusa Feminina Camisa Блуза Chemise Жените Кошули 2017 Пријател, и Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во Листата на Желби Ако ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме додадете во вашата Продавница Листа.Ви благодарам многу!!! 2017 Лето Жените 's, TShirt Polka Црни Точки Облека Кошула Овратот Кратки Блузи Дното Блузи биста рамо должина на ракав М 86cm / 34.65 38cm / 14.96 16cm / 6.30 61cm / 24.02 L 90cm / 36.22 40cm / 15.75 16cm / 6.30 62cm / 24.41 XL 94cm / 37.79 42cm / 16.54 17cm / 6.69 63cm / 24.80 XXL 98cm / 39.37 44cm / 17.32 17cm / 6.69 64cm / 25.20Материјал : Памук мешавина Повод : Повик за Ракав : Краток Сезона : Летни Боја на располагање : бела Забелешки : 1 инч = 2.54 см 1...

JYConline с дълъг ръкав лейси блуза, Дамски ризи Чисто Blusas Renda дантела мозайка дамска блуза тънки блузи секси ризи Ropa Mujer

BGN 16.00 19.02

JYConline Долг Ракав Чипка Блуза женските Кошули Чиста Blusas Renda Чипка Комбинација Жените Блуза Тенок Блузи Секси Кошули Ropa Mujer1...