• Ново
Златното пана, ръкоделие, бродерия, екстремни портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 14-каратная кръст бод две малки момичета,комплекти за бродерия

Златното пана, ръкоделие, бродерия, екстремни портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 14-каратная кръст бод две малки момичета,комплекти за бродерия

BGN 52.00
BGN 93.87
-45 %
В магазина

Брой продукти


Ова е крстот бод
Бода : 230w x 208h
Големина на слика : 41.4 x 37.44 cm
Големина на платно : 41.7 x 37.7 cm
податоци за повикување само точни податоци во согласност со производот што сте го добиле

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
14CT без печат
Вид На Модела:
Портрет
Стил:
Европа
търговска марка:
Златен Пана
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
найлонова торбичка
Тип Тъкани:
Памук
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация
Тема:
Децата, Момиче, Котка
Размер:
41.7 x 37.7 cm

Те също купуват с този продукт

Плодове и кошници с цветя, смята се, отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT кръстат бод комплекти, бродерии ръкоделие комплекти, домашен декор

BGN 11.00 11.68

Овошје и цвет кошница, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Garden Flowers DMC Брои Cross-Етикети 11CT Printed 14CT Собственоръчно Cross Stitch Set Cross-stitch Комплекти бродерия ръкоделие

BGN 15.98

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 52 x44 cm (14ct) ( Nessuna cornice esterna ) Големина : 63 x58 cm (11ct) (Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве молиме прочитајте го првиот) 1...

Радост неделя Безплатна доставка 14CT 11CT Брои и щампа на раждане на дете кръстат бод печатни бродерия за декорация на дома K907(3)

BGN 17.00 33.60

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Ръкоделие занаяти 14CT печат за бродерия децата на хората DMC качеството смята кръстат бод комплекти Ангел дете, целувка сладка дете

BGN 74.00 78.38

Опис : Бода : 382 w x 252hГолемина : 68.7 x 45.3 cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми 1...

Ръкоделие занаяти 14CT непечатная бродерия френски DMC качеството смята кръстат бод комплект само красива жена цветя

BGN 53.00 95.70

.ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА! Везана Занаети 14 CT unprinted везови француски DMC Квалитет Смета Крстот Бод Комплет DIY Убава Жена ЦвеќињаПочитувани, се обрне внимание! 1.Купувачи од Русија, Украина и Белорусија треба ПОЛНО ИМЕ...

Крайградски къщи мотиви брои кръст 11ct 14CT набор от кръстат бод на Едро декорации комплект бродерия на кръстат бод ръкоделие

BGN 11.00 19.62

Приградски Куќа Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Сценографијата Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Чудесни любовници са изчислили 11CT печатни 14CT DMC кръстат бод, определени САМ китайски памук кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

BGN 14.00 15.98

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеПрекрасна љубители Смета 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Joy Сънди H355 14CT 11CT щампа и подсчитанный начало декор на цветни Хризантема цвете кошница бродерия на кръстат бод

BGN 18.00 34.77

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Lakeside Houses Scenic Брои Cross-Етикети 11CT Printed Собственоръчно Cross Stitch Set комплекти за бродерия бродерия ръкоделието

BGN 16.00 16.29

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 50 x49 cm (14ct) ( Nessuna cornice esterna ) Големина : 61 x51 cm (11ct) (Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве молиме прочитајте го првиот) 1...

JoySunday китайски кръстат бод сам този чай чайник цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 11.00 18.72

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Ръкоделие,за бродиране, САМ DMC планински пейзаж гора Езеро къща комплекти на кръстат бод, художествен модел брои кръст-шиене декор

BGN 44.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 59x45cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Вечна любов Кранове се върна китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук щампа 11 14CT направи си САМ коледни украси за дома

BGN 8.00 12.80

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Богинята на децата ъгъл любов е изчислил кръстат бод детски занаяти ръкоделие 14CT 11CT DMC Китай кръстат бод комплекти за бродерия бод

BGN 26.00 51.18

Божицата Деца Агол Љубов Смета Крстот Бод Бебе DIY Везана 14 CT 11 CT DMC Кина Крстот Бод Колекции За Везови КрстБесплатни Тајната Вечера! DIY 11 CT14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Кружни Игли за Плетење трговија на Големо парчеДедо Мраз (2)! DMC DIY 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Занаетчиски парчеSnowscape (2)! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација парчеSnowscape (1)! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација парчеБожиќ Снег Птица! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење КрстБод парчеНа Северниот Пол Дедо Мраз Волкот Мечката и Зајакот! DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод во Собата За Везана Везови Игли за Плетење парчеБожиќ Снег! DIY dmc 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење Комбинација на Големо парчеСреќен Божиќ!DMC 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Комплет За Везана Везови Игли за Плетење Комбинација трговија на Големо и Мало парчеГолемина(W*H) : 61 см*79cm (14 CT )75см*98cm (11 CT)Теми : 44 БојаБоја : Бела боја (Embroidering Крпа ) Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )11ct14ctAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

JoySunday китайски кръстат бод сам керамика плодове живот цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 15.00 25.49

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...