• Ново
Ръкоделие за бродиране САМ френски DMC високо качество-изчислено е кръстат бод комплект 14 карата живопис с маслени бои-водопад в планината

Ръкоделие за бродиране САМ френски DMC високо качество-изчислено е кръстат бод комплект 14 карата живопис с маслени бои-водопад в планината

BGN 90.00
BGN 113.09
-20 %
В магазина

Брой продукти


Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Водопад во планините Од : М&W E-commerce, Inc . Бода : 240w x 320h Големина : 17 x 23" (43.5 x 58.1 cm) Бои : 90 (се искачила за DMC конец); користи цврсти конец бои, Сите конци се полни Бода. Без половина бода или назад крои. Ова е еден нов и неотворена заврши СМЕТА crossstitch комплет со наслов " Водопад во планините ." Вклучени во овој комплет се : белата боја на 14 смета Aida x-бод ткаенина, Црно-Бел PDF Шема на табелата со Симболи, колор-кодирани тема палета и конец сепаратор со presorted 6-насоки памук везови конец, игла и заврши и англиски инструкции ~ Сè што треба да се заврши овој Крст Бод проект!
Ова е крстот бод го заврши шоуто. Во нашата Taobao продавница има продадено во последниве години е еден илјади крстот бод за полнење, што некои клиенти се стави нивната заврши работи за нас преку Интернет, ова се само дел од неа.
1. Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
2. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
3. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз сте во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
1. Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
2. Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
3. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
1. Ние нудиме на 1-месец слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот.

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
14CT
Стил:
Европа
Вид На Модела:
Етап
Материал:
100% памук
търговска марка:
Ankicoleman Designs
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
Чанта PVC
Тип Тъкани:
Памук
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация

Те също купуват с този продукт

Harbour Pattern Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set търговия на Едро с китайски декори комплект за бродерия на кръстат бод ръкоделие

BGN 10.00 17.86

Пристаниште Модел се Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Сценографијата Кинески Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

JoySunday китайски кръстат бод сам керамика плодове живот цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 15.00 25.49

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Златното пана, ръкоделие, бродерия, САМ пейзаж живопис, бродерия бод, комплекти, 14-каратные цветя мак кръст Бод,комплекти за бродерия

BGN 9.00 16.85

Опис : Бод : 135x22214 CT unprinted Големина на слика : 25x42 CM 14 CT печатени Големина на платно : 35x55 CMова е недовршена во собата и ќе треба embroider со себедатум само за референца ,точна големина и боја и темибоја треба да се погледне за производот што го добиваат,ве молиме не го отвори спорот поради големината и бојата на несовпаѓањеви благодариме многу

Цветя уханни кръстат бод живопис китайски Брои кръстат бод модели комплекти за Бродерия Бод комплекти за домашен декор

BGN 9.00 17.66

Мирисните цвеќиња Крстбод Сликарство Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Везови Крстот Поставува Дома ДекорБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Димензии : 30cm*38cm (14 CT)38cm*48cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Joy сънди still life style Poppy and cherry брои кръст бод dog patterns комплекти интернет магазин за ръчно изработени бродерии

BGN 23.00 44.80

Радост недела уште живот стил Афион и цреша смета крстот бод куче модели колекции онлајн продавница за handcratf везовиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

JoySunday китайски кръстат бод сам този чай чайник цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 11.00 18.72

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Кон за талисман на животно домашен декор живопис брои принт на платно DMC 14CT 11CT китайски кръстат бод ръкоделие комплект комплекти за бродиране

BGN 35.00 59.18

1598346309420134 Топло Препорачувам парче започнетекрајотТ тој Големина е Вез Крпа Големина...

Joy сънди still life style Flowers and fruit free брои кръст бод needlepoint комплекти for sale online store

BGN 15.00 28.48

Радост недела уште живот стил Цвеќиња и овошје за слободни смета крстот бод needlepoint колекции за продажба на интернет продавницаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Тих комфорт пейзаж DMC изчислил бродерия бод 11CT печатни ръчно кръстат бод набор от комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

BGN 16.00 16.29

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 52 x39 cm (14ct) ( Nessuna cornice esterna ) Големина : 63 x47 cm (11ct) (Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве молиме прочитајте го првиот) 1...

Joy Сънди H381 Free Shipping 14CT 11CT and Stamped Брои Home Decoration The Blossomed Лили Flowers бродерия на кръстат бод

BGN 10.00 18.93

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМО портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 14ct мъж и жена кръстат бод, комплекти за Вышивальщиц17

BGN 64.00 116.29

Ова е крстот бодОпис : Бод : 265x400 Големина на слика : 48.1x72.6cm Боја (Embroidering ткаенина) : БелаПакет Содржина : Embroider крпа *1...

Joy Сънди H369 (4) Безплатна доставка 14CT 11CT щампован и подсчитанные декорация на дома пеперуди върху цветя бродерия на кръстат бод

BGN 13.00 25.33

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...