• Ново
Четырехрукий Гван Ин талисман Бог живопис брои принт на платно DMC 14CT 11CT китайски кръстат бод ръкоделие комплект комплекти за бродиране

Четырехрукий Гван Ин талисман Бог живопис брои принт на платно DMC 14CT 11CT китайски кръстат бод ръкоделие комплект комплекти за бродиране

BGN 41.00
BGN 68.77
-40 %
В магазина

Брой продукти


1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 6.99
/set US $ 5.82
/set US $ 4.49
/set US $ 4.36
/set US $ 4.49
/set US $ 4.99
/set US $ 4.99
/set US $ 4.99
/set US $ 4.74
/set US $ 4.36
/set US $ 4.99
/set US $ 5.80
/set US $ 5.49
/set US $ 6.4
/set US $ 6.4
/set US $ 5.09
/set US $ 5.88
/set US $ 3.77
/set US $ 6.71
/set US $ 8.15
/set US $ 6.11
/set US $ 6.83
/set US $ 7.55
/set US $ 7.55
/set US $ 5.69
/set US $ 9.53
/set US $ 6.11
/set US $ 10.91
/set US $ 5.17
/парче US $ 8.15
/set
Т тој Големина е Вез Крпа Големина. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација. Ви благодариме за вашето разбирање.
Опис : Големина(W*H) : 55cm*73cm ( 14 CT ), 70cm*93cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 68 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема. [Забелешка : (не надвор рамка)]
Answer : ___________________________ Note : (14 CT)ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод,1 насоки теми за назад бод. (11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5.46
/set US $ 5.99
/set US $ 7.03
/set US $ 4.19
/set US $ 7.97
/set US $ 4.61
/set US $ 5.45
/set US $ 5.04
/set US $ 10.08
/set US $ 7.55
/set US $ 5.45
/set US $ 4.19
/set US $ 6.29
/set US $ 5.04
/set US $ 5.87
/set US $ 5.87
/set US $ 8.09
/set US $ 5.93
/set

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
11ct печатни, 11CT печат, 14CT печат, печатни 14ct
Вид На Модела:
Портрет
търговска марка:
Весела Неделя
Стил:
Традиционен Китайски Език
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
Чанта PVC
Номер На Модела:
R079-1

Те също купуват с този продукт

JoySunday китайски кръстат бод сам керамика плодове живот цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 15.00 25.49

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Кон за талисман на животно домашен декор живопис брои принт на платно DMC 14CT 11CT китайски кръстат бод ръкоделие комплект комплекти за бродиране

BGN 35.00 59.18

1598346309420134 Топло Препорачувам парче започнетекрајотТ тој Големина е Вез Крпа Големина...

Joy сънди still life style Flowers and fruit free брои кръст бод needlepoint комплекти for sale online store

BGN 15.00 28.48

Радост недела уште живот стил Цвеќиња и овошје за слободни смета крстот бод needlepoint колекции за продажба на интернет продавницаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

Harbour Pattern Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set търговия на Едро с китайски декори комплект за бродерия на кръстат бод ръкоделие

BGN 10.00 17.86

Пристаниште Модел се Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Сценографијата Кинески Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Богинята на децата ъгъл любов е изчислил кръстат бод детски занаяти ръкоделие 14CT 11CT DMC Китай кръстат бод комплекти за бродерия бод

BGN 26.00 51.18

Божицата Деца Агол Љубов Смета Крстот Бод Бебе DIY Везана 14 CT 11 CT DMC Кина Крстот Бод Колекции За Везови КрстБесплатни Тајната Вечера! DIY 11 CT14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Кружни Игли за Плетење трговија на Големо парчеДедо Мраз (2)! DMC DIY 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Занаетчиски парчеSnowscape (2)! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација парчеSnowscape (1)! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација парчеБожиќ Снег Птица! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење КрстБод парчеНа Северниот Пол Дедо Мраз Волкот Мечката и Зајакот! DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод во Собата За Везана Везови Игли за Плетење парчеБожиќ Снег! DIY dmc 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење Комбинација на Големо парчеСреќен Божиќ!DMC 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Комплет За Везана Везови Игли за Плетење Комбинација трговија на Големо и Мало парчеГолемина(W*H) : 61 см*79cm (14 CT )75см*98cm (11 CT)Теми : 44 БојаБоја : Бела боја (Embroidering Крпа ) Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )11ct14ctAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Joy Сънди H381 Free Shipping 14CT 11CT and Stamped Брои Home Decoration The Blossomed Лили Flowers бродерия на кръстат бод

BGN 10.00 18.93

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Вечна любов магазин за китайски комплекти на кръстат бод екологичен памук печатни 11 14CT САМ на Нова година коледна украса на подарък

BGN 23.00 38.40

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

JoySunday crossstitch Златна нежност пръстен Роза DMC14CT11CT памучен плат спалня ресторант живопис в художествена фабрика на едро

BGN 23.00 37.86

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

JoySunday китайски кръстат бод цветя в селадон ВАЗа цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 14.00 23.92

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Невинност (2) смята се 11CT печатни 14CT DMC кръстат бод, определени САМ китайски памук кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

BGN 20.00 23.33

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеНевиност(2) се Смета 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ръкоделие занаяти 14CT непечатная бродерия френски DMC качество подсчитанные комплекти на кръстат бод маслена живопис пейзажи на природата у дома

BGN 52.00 98.96

Опис : Бода : 320w x268hГолемина : 58.1x48.6cmБоја (Embroidering ткаенина) : БелаПакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми 1...

В очакване на любовта, подсчитанные отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT комплекти за бродерия бод, комплекти за бродерия ръкоделието, домашен декор

BGN 12.00 13.41

Чекање за љубов, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Плодове и кошници с цветя, смята се, отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT кръстат бод комплекти, бродерии ръкоделие комплекти, домашен декор

BGN 11.00 11.68

Овошје и цвет кошница, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...