• Ново
Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМО портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 14ct мъж и жена кръстат бод, комплекти за Вышивальщиц17

Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМО портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 14ct мъж и жена кръстат бод, комплекти за Вышивальщиц17

BGN 64.00
BGN 116.29
-45 %
В магазина

Брой продукти


Ова е крстот бод
Опис : Бод : 265x400 Големина на слика : 48.1x72.6cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Пакет Содржина : Embroider крпа *1. Embroider теми *1. Embroider игла *2. Скицата *1. Answer : ___________________________ Note : (не надвор рамка)
податоци за повикување само точни податоци во согласност со производот што сте го добиле

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
14CT без печат
Вид На Модела:
Портрет
Стил:
Европа
търговска марка:
Златен Пана
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
найлонова торбичка
Тип Тъкани:
Памук
Воспользуйся:
Предмети От Първа Необходимост За Дома / Декорация
Тема:
picture Pickersgill pattern
Външната Опаковка:
Друго
Стил:
Модерен
Кръст бод плат CT номер:
14CT
Цвят:
според изображението
Направи Си Сам Кръстат Бод:
DMC кръстат бод
Модел:
Непечатный бод на кръстат бод
Приложение:
вышивальная конец

Те също купуват с този продукт

Сламена Хижа пейзаж брои кръст-шевни 11CT печатни 14CT ръчно изработени комплект кръстат бод комплекти за бродерия ръкоделието

BGN 11.00 11.02

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 34 x26 cm (14ct) ( Nessuna cornice esterna ) Големина : 41 x34 cm (11ct) (Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве молиме прочитајте го првиот) 1...

Невинност (2) смята се 11CT печатни 14CT DMC кръстат бод, определени САМ китайски памук кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

BGN 20.00 23.33

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеНевиност(2) се Смета 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Радост неделя Безплатна доставка 14CT 11CT Брои и щампа на раждане на дете кръстат бод печатни бродерия за декорация на дома K907(3)

BGN 17.00 33.60

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

Богинята на децата ъгъл любов е изчислил кръстат бод детски занаяти ръкоделие 14CT 11CT DMC Китай кръстат бод комплекти за бродерия бод

BGN 26.00 51.18

Божицата Деца Агол Љубов Смета Крстот Бод Бебе DIY Везана 14 CT 11 CT DMC Кина Крстот Бод Колекции За Везови КрстБесплатни Тајната Вечера! DIY 11 CT14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Кружни Игли за Плетење трговија на Големо парчеДедо Мраз (2)! DMC DIY 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Занаетчиски парчеSnowscape (2)! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација парчеSnowscape (1)! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење рачно изработени Комбинација парчеБожиќ Снег Птица! DMC DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење КрстБод парчеНа Северниот Пол Дедо Мраз Волкот Мечката и Зајакот! DIY 11&14 CT Смета Крстот Бод во Собата За Везана Везови Игли за Плетење парчеБожиќ Снег! DIY dmc 11 CT 14 CT Смета Крстот Бод Поставува Колекции За Везана Везови Игли за Плетење Комбинација на Големо парчеСреќен Божиќ!DMC 11&14 CT Смета Крстот Бод Поставува Комплет За Везана Везови Игли за Плетење Комбинација трговија на Големо и Мало парчеГолемина(W*H) : 61 см*79cm (14 CT )75см*98cm (11 CT)Теми : 44 БојаБоја : Бела боја (Embroidering Крпа ) Материјал : 100% ПамукПакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата( не надвор рамка )11ct14ctAnswer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

JoySunday китайски кръстат бод сам този чай чайник цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 11.00 18.72

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

The wild flowers Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set Wholesale Cross-stitch Kit бродерия ръкоделие

BGN 13.00 22.69

На диви цвеќиња Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Чудесни любовници са изчислили 11CT печатни 14CT DMC кръстат бод, определени САМ китайски памук кръстат бод комплект бродерия ръкоделие

BGN 14.00 15.98

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеПрекрасна љубители Смета 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Lakeside Houses Scenic Брои Cross-Етикети 11CT Printed Собственоръчно Cross Stitch Set комплекти за бродерия бродерия ръкоделието

BGN 16.00 16.29

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Tela dimensioni : Големина : 50 x49 cm (14ct) ( Nessuna cornice esterna ) Големина : 61 x51 cm (11ct) (Nessuna cornice esterna) забелешка : (ве молиме прочитајте го првиот) 1...

Ръкоделие,за бродиране, САМ DMC планински пейзаж гора Езеро къща комплекти на кръстат бод, художествен модел брои кръст-шиене декор

BGN 44.78

Крстот бод комплет, треба шиење со себе Моделот големина : 59x45cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Цветя уханни кръстат бод живопис китайски Брои кръстат бод модели комплекти за Бродерия Бод комплекти за домашен декор

BGN 9.00 17.66

Мирисните цвеќиња Крстбод Сликарство Кинески Смета Крстот Бод Модели Колекции Везови Крстот Поставува Дома ДекорБренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Димензии : 30cm*38cm (14 CT)38cm*48cm (11 CT)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

Златното пана, ръкоделие, бродерия, САМ пейзаж живопис, бродерия бод, комплекти, 14-каратные цветя мак кръст Бод,комплекти за бродерия

BGN 9.00 16.85

Опис : Бод : 135x22214 CT unprinted Големина на слика : 25x42 CM 14 CT печатени Големина на платно : 35x55 CMова е недовршена во собата и ќе треба embroider со себедатум само за референца ,точна големина и боја и темибоја треба да се погледне за производот што го добиваат,ве молиме не го отвори спорот поради големината и бојата на несовпаѓањеви благодариме многу

JoySunday китайски кръстат бод цветя в селадон ВАЗа цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 14.00 23.92

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

Joy сънди still life style Poppy and cherry брои кръст бод dog patterns комплекти интернет магазин за ръчно изработени бродерии

BGN 23.00 44.80

Радост недела уште живот стил Афион и цреша смета крстот бод куче модели колекции онлајн продавница за handcratf везовиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

JoySunday китайски кръстат бод сам керамика плодове живот цвете DMC14CT11CTcotton ръкоделие хол ресторант хотел живопис

BGN 15.00 25.49

Било купувачот собрани од нашата продавница, производ или да се додаде на нашите производи во сакаат листа или количка ќе добие специјален попуст и мал подарок испратени заедно со цел ако ги има.Answer : ___________________________ Note : 1...

The Sunset Природа Patterns Брои Кръст Бод Сам 11CT 14CT Cross Stitch Set Landscape Cross-Stitch Kit бродерия ръкоделие

BGN 10.00 18.80

На Зајдисонце Сценографијата Модели Смета Крстот Бод Diy 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставите Пејзаж КрстБод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Плодове и кошници с цветя, смята се, отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT кръстат бод комплекти, бродерии ръкоделие комплекти, домашен декор

BGN 11.00 11.68

Овошје и цвет кошница, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Joy Сънди H355 14CT 11CT щампа и подсчитанный начало декор на цветни Хризантема цвете кошница бродерия на кръстат бод

BGN 18.00 34.77

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели...

Кон за талисман на животно домашен декор живопис брои принт на платно DMC 14CT 11CT китайски кръстат бод ръкоделие комплект комплекти за бродиране

BGN 35.00 59.18

1598346309420134 Топло Препорачувам парче започнетекрајотТ тој Големина е Вез Крпа Големина...

Крайградски къщи мотиви брои кръст 11ct 14CT набор от кръстат бод на Едро декорации комплект бродерия на кръстат бод ръкоделие

BGN 11.00 19.62

Приградски Куќа Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Сценографијата Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

Ръкоделие занаяти 14CT печат за бродерия децата на хората DMC качеството смята кръстат бод комплекти Ангел дете, целувка сладка дете

BGN 74.00 78.38

Опис : Бода : 382 w x 252hГолемина : 68.7 x 45.3 cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми 1...