• Ново
2 елемента 12V 60C термостат PTC алуминиев отопление с инструменти за монтаж отвор за мини-инструмент с повърхностна изолация

2 елемента 12V 60C термостат PTC алуминиев отопление с инструменти за монтаж отвор за мини-инструмент с повърхностна изолация

BGN 13.26
В магазина

Брой продукти


1. вовед :
влезен напон : 12 V 12 V сува SST : 60 °C (Сува маса температура се однесува на греење температура плоча кога не е во контакт со секоја супстанција) моќност : Макс 25 W сува топлинска моќ : 3 8 W(за сува греење во инструмент кабинет) големина : 60*28*7mm топлина материјал : PTC Thermistor топлина методи : термичка спроводливост доведе жица : висока температура линија жица : вклучени површината insulate : ДА го користите : ова PTC дел се користи за загревање на воздух или цврсти. на PTC meterial има карактеристична дека тоа е постојана температура на површината. напомена : моќта е референтна вредност. подобро дисипација, колку е поголем моќ е.овој модел може да се користи без дополнителни дисипација.
2. предност :
материјал за изолација,безбедност постојана температура висока моќност, со лесна употреба ,висока сигурност со Монтажа дупка долг живот
3.примена :
грејач за вода, куп, гас, апликацијата како Јајце Котел,Косата straightener,јогурт творецот,Инструментација dehumidification,Чоколадо истиснување,кафематот.
Пакетот вклучува :
2 x PTC греење на елемент

Подробности

Тип:
Част На Котела За Яйца
търговска марка:
ЛУОКСИПУ
Номер На Модела:
MZ45-P28C2-12V
Материал:
Керамичен Нагревател
Място на произход на стоките:
Шанхай, Китай (Континентален)
Приложение:
уреди; съобщение;медицинско лечение;опазване на околната среда
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

Безплатна Доставка На Части С Кухненски Уред От Висок Клас Неръждаема Стомана 12 Тип На Мелачка Нож Мелачка Част

BGN 10.00 19.89

Мелница за месо Делови Ножеви Материјал : не ' Рѓосувачки челик Централна Дупка 12.3x12.3мм Max Должина 63mm Известување 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината...

Делото опаковка / сиропи Monin/1833 сиропи помпа, капак / сиропи опаковка / Monin стъклена бутилка с помпа, капачка с високо качество

BGN 787.00 960.00

Monin сирупи / 1833 сирупи пумпа капак / сирупи фармацевт / Monin Стаклено Шише Пумпа Капак со висок квалитет, Истакна : НЕМА monin логото на Оваа пумпа не се намести на својата местото на 750ml Monin сируп шишиња...

5per Лот Кухня Техника Parts 22 Type Meat Grinder Knife висококачествени детайли мелачка за месо от неръждаема стомана

BGN 42.24

Мелница за месо Делови Ножеви Материјал : не ' Рѓосувачки челик Централна Дупка 13.5x13.5mm Max Должина 73.5 mm Известување 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината...

Луксозна белгийската tea / балансировочная roayl syphon Coffee maker/Siphon cafe maker /coffee maker, идеалният коледен подарък

BGN 210.00 256.00

Кралската белгија св кафематот / Белгија кралската кафематот / Vakuum kaffee maschine / Белгиски кралски св кафематот / Кралската begiam балансирање св кафематот со ЛУКСУЗНИ QUALTIY,совршен божиќ подарок за вашите сите Пријатели и бизнис подарокСметаме клиенти од светот,а такси превозот е разликата,па тоа ќе биде повеќе enconomic и повеќе да се заштедат пари отколку бесплатен превозот,и ние ќе испорака сите стоки со мистерија подарок toghter,кои сакаат да имаат многу многу прекрасен Божиќ ден!Опис на производот Врвен квалитет на амбасадата на кралството Белгија Св кафематотНа 4 C амбасадата на кралството Белгија Св кафематот е многу добро направени...

СОЛЕНОИД КЛАПАН НА ВХОДА НА ВОДАТА LINCAT SO23 ПОПЪЛВАНЕ ЗА АВТОМАТИЧНИ БОИЛЕРОВ ЧАЙ ЗАПЪЛВАНЕ

BGN 152.00

LINCAT Дел Број : SO233 / 4" x 3 / 4" ВЛЕЗОТ ЕЛЕКТРОМАГНЕТНИОТ ВЕНТИЛ 230 VОваа фиксна цена на листата е за 1 x Влезот Вентил како што е прикажано во објектот сликата подолу.Одговара на разни модели на Lincat апарати, вклучувајќи : Автоматско Вода Котли : EB3 F (ПРЕД 21213884), EB4 F, EB6 F, EB6 TF, EB3 F / PB

Безплатна доставка на / плодови и зеленчукови храна за готвене машина / сокоизстисквачка / миксер машина / специална режещата глава /4 листни остриета

BGN 26.88

Овошје и зеленчук, храна готвење машина / Морнар / миксер машина / специјална машина глава / 4 лист сечилото автентична Оригинална!

8-секторни дупки детайли мелачка за месо с диаметър 57,6 мм от неръждаема стомана Acesorios Para Amoladora с дебелина 0,16 инча (4 mm) за Panasonic

BGN 12.00 22.94

8 Сектор дупки за фино мелење месо Одговара на ПОВЕЌЕТО Deni Ривал Sunmile Oster Елита Waring Про Nesco Назад кон Основите...

Неръждаема стомана Ice Pop Мухъл здрава многократна полза 30pcs/set с притежателя на химикалки

BGN 140.24

Нерѓосувачки Челик Мраз Поп Мувла Трајни повторна Употреба 30pcs / Серија на Точка Име : Нерѓосувачки Челик Комерцијални Мраз Поп Мувла со Стапови Носителот Карактеристики : Материјал : Трајни Целосна Нерѓосувачки Челик Sвидови на калапи за избор, 30pcs / серија на производство...

Търговец на едро!4 бр. / лот микровълнова печка ремонт на част 15 см х 12 сантиметра слюдяные плочи, листове, част от слюдяные плоча листове може да се отреже САМ

BGN 15.98

Soecifications Материјал : Мика, Хартија, со Силиконска Смола Големина : 125x150mm / 4.9*5.9 инчен Погоден За : апарати за Дома, како што се производство на електрична косафен, toaster, микробранова печка, потопло и сл...

1x бавно сокоизстисквачка Hurom Blender резервни части, филтър окото сокове малка дупка черно, HU-500DG, HU-100PLUS резервни части

BGN 20.00 26.86

100% нов~Објектот pakage вклучува : 1 парче црна мала дупка филтер нетоОбјектот се вклопува за hurom модели : HU 500 DG,HU100 PL PL PLПЛУС / HU780 HU 1000Објектот големина(приближно) :

Електрическа тенджера под налягане / тенджера под налягане / клапан за ограничаване налягането / предпазен вентил / клапан за налягане (80kpa)

BGN 8.88

Електрични притисок шпорет / притисок шпорет / притисок ограничување вентил / сигурносен вентил / притисок вентил (80kpa)

Висококачествени детайли мелница за Moulinex алуминиев нож мелница мелачка витлото винт диаметър на 6,6 мм

BGN 20.00 31.76

Материјал : Алуминиум Навој дијаметар : 6.6 mm Известување 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината...

Луксозно шампанско злато белгийската royal tea / сифон вакуум кана за кафе / coffee maker, с високо качество, идеален подарък chrsitmas

BGN 171.00 208.00

Кралската белгија св кафематот / Белгија кралската кафематот / Vakuum kaffee maschine / Белгиски кралски св кафематот / Кралската begiam балансирање св кафематот со ЛУКСУЗНИ QUALTIY,совршен божиќ подарок за вашите сите Пријатели и бизнис подарокСметаме клиенти од светот,а такси превозот е разликата,па тоа ќе биде повеќе enconomic и повеќе да се заштедат пари отколку бесплатен превозот,и ние ќе испорака сите стоки со мистерија подарок toghter,кои сакаат да имаат многу многу прекрасен Божиќ ден!Опис на производот Врвен квалитет на амбасадата на кралството Белгија Св кафематотНа 4 C амбасадата на кралството Белгија Св кафематот е многу добро направени...

Размер На 1 5000 Броя / Кутия Празни, Разделени Желатинови Червени Капсули

BGN 76.64

Големина 1 5000 Парчиња / Картон Празни Одделени Желатин Црвено КапсулиСовети : 1.Ние ќе ја испратите вашата парцели со DHL,EMS и Fedex.Пратката ќе се земе 410 дена.2.Ве молиме оставете порака за да ни каже на големината на капсула и вид на капсула ви треба,одделени една или се приклучи на еден?3.Ве молиме оставете порака или пратете ми на мејл ако имате било какви прашања.Многу благодарам.Предности на Нашите Капсули : 1...