• Ново
Цифров фотоапарат Чанта за носене за FUJI Fujifilm XQ1 XQ2 XF1 F665EXR F775 F660 F650 F605 F505 F305 T400 T360 XP80 XP70 XP90 J250

Цифров фотоапарат Чанта за носене за FUJI Fujifilm XQ1 XQ2 XF1 F665EXR F775 F660 F650 F605 F505 F305 T400 T360 XP80 XP70 XP90 J250

BGN 7.00
BGN 7.98
-12 %
В магазина

Брой продукти


Карактеристики :
Камерата Торба во прилог на lanyard, може да се закачи на врат или рамо, исто така, може да се носи на појас во половината.
Голем број на начини да го носат, за да се олесни вашето патување потреби, камера торба работа парична казна, меки материјали за да се заштити вашата љубов машина.
Лесен и лесно да се носат, но, исто така, има одредени шок функција, цена-ефикасен.
Поддржува трговија на големо и OEM прилагодување
Спецификација :
Материјали : Најлон
Боја : Црна
Тежина : 60g
Внатрешна големина S (L x W x H) : 30 x 60 x 110 mm
Внатрешна големина M (L x W x H) : 40 x 70 x 120 mm
Внатрешна големина L (L x W x H) : 50 x 80 x 120 mm
На Рамо ремени Максимална должина од 110cm
Компатибилен со :
за Fujifilm XQ1 XQ2 XF1 F665 EXR F775 F660 F650 F605 F505 F305 T400 T360 XP80 XP70 XP90 J250 JV155
за Fujifilm XP11 F11 L50 L55 JV105 JV150(JV155) JV205 JV255 T200 T205 T300 T305
за Fujifilm J10 J15fd J25(J20) J26 J27 J35(J38) J38 J50 J100 J110 W J120 J150 W J250 V10 AX560
за Fujifilm AV105 A175 AV250 AX205 AX355 AX560 A100 A150 A225 A400
за Fujifilm JX200 JX205 JX250 JX255 JX280 JX300 JX305 JX330 JX335 JX350 JX355 JX370 JX375 JX405 JX420 JX500(JX520) JX540 JX590 JX710
за Fujifilm Z1 Z2 Z3 Z5fd Z10fd Z20fd Z30 Z31 Z33 Z35 Z37 Z71(Z70) Z81 Z91 Z100fd Z115 Z200 Z250 Z300 Z707(Z700) Z808
за Fujifilm F30 F47fd F50fd F60 F75 F85 F100 F200 F480
Забелешка : ве Молиме измери вашата камера за да бидете сигурни дека големината на Камерата се вклопи во вашиот Случај на камерата пред да наддавање, ви благодариме.
Пакетот Вклучува :
1 X Камера Случај
1 X Рамо, Рака
Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии. Она што ќе добиете е иста како фотографии, но ве молиме љубезно им овозможи на аберации. Ако сте заинтересирани во нашите производи и сакате да го купите, закажете потоа завршување на плаќање.
Ние ќе брод од вашата нарачка во рок од 3 дена откако се направени успешно. Ние ги испратите на нарачки преку Стандард Превозот, Кина Пост Регистрирани Воздух Mail и e Packet, можете да ги видите логистика информации за вашиот пакет. Ве молиме контактирајте со нас ако НЕ сакате да ја користите овие превозот методи. Ви благодариме!
Нашите производи се брендирани и квалитетот се големи. Ние ќе го избере различни пакети во зависност од производите, за да бидете сигурни дека тие се целосно заштитени во испорака. Сепак, доколку производот е за жал неисправни кога ќе примите, ве молиме контактирајте со нас веднаш. Ни покаже фотографија или видео, ние ќе разговараме метод за да се реши овој проблем.
Како вашите повратни информации е навистина важно за нашиот развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашите производи и услуги.

Подробности

Цвят:
Размер S, Размер M, Размер L
Тип:
Мека Чанта
Пакет:
ДА
Материал:
Найлон
Номер На Модела:
Чанта За Цифров Фотоапарат, Калъф
търговска марка:
Хуванг
Тип Аксесоари:
Чанта През Рамо

Те също купуват с този продукт

2017 мода нов DSLR фотоапарат обектив Чанта за носене ПУ чанта за Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fujifilm Tamron Sigma Leica Olympus обектив Pentacon

BGN 15.98

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВА ОПИС / СЛИКИ Големина S : Внатре димензии : 80mm x 65 mm Надворешни димензии : 110 mm х 8 0mm Големина M : Внатре димензии : 9 0mm x 70 mm Надворешни димензии : 125mm x 90mm Големина L : Внатре димензии : 205 mm x 85 mm Надворешни димензии : 245 mm x 100mm Мерење и фактичката големина има грешка од 0,5 cm, му припаѓаат на нормален ! Леќа не вклучува !ЗАДОВОЛСТВОТО на КЛИЕНТИТЕ ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Нова чанта за носене за видеокамера от естествена кожа, Fuji Fujifilm X-E1, X-E2 XE1 XE2 Camera bag Half body долната част на кутията

BGN 35.02

БРЕНД НОВИ добар квалитет на Боја како што е прикажано на сл Заштитите вашата камера против штети, прашина и гребнатини Висок квалитет, компактни, лесни, издржливи материјали и лесно да се носат Може да се залепи на tripod Може да се devided во база и задниот поклопец...

Мека силиконова гума камера на защитно покритие на корпуса калъф от кожа за Sony Alpha A5100 A5000 16-50mm в 8 цвята

BGN 11.49

Опис : 1.Карактеристики на Кратко : Силиконски Камера СлучајМека и совршен појавувањеИздржливи и ператДобро Чувство На ДопирЗаштитете го вашиот камера од bumping и шокантенТаа е направена од растеглив, здрав, мека висок квалитет на природен материјал.Заштита на домување и тастатурата против гребење, стружење & абразија, згора на тоа сите функција може да се користи слободно.2.Боја : Црна8 бои за да изберете,оставете масажа која боја сакате, кога ќе се купи, ( Бело / Црна / Црвена / Розова / Виолетова / Жолта / Сино / Зелено )или ние ќе ги испрати Црна боја според нашите ставка опис.Пакетот Вклучува : 1 x Камера Случај1 X следење на број

Безплатна доставка нов автентичен Lowepro Transit Backpack 350 AW SLR Camera Bag раница на раменете с всякакви метеорологични условия покритие на едро

BGN 106.00 188.80

Транзит Ранец 350 AW камера торба Можат да се сместат најголемите професионални SLR фото апарати со 70200 / 2.8 леќа, кога вертикална складирање, тоа може да излезе во пресрет на најголемото зголемување виси 300мм f / 2.8 леќа SLR camera...

ПУ кожен калъф за камера Half Body Set Cover For Canon 760D Camera Bag Case With Battery Opening ПУ Leather

BGN 16.00 17.58

Карактеристики : Оваа СТП кожа камера случај е направен од исклучително издржлив материјал со многу добар дизајн, со цел да се заштити камера против штети, прашина и гребнатини.Увоз СТП кожа , со Висок квалитет, компактни, лесни, издржливи материјали и лесно да се носат.Мека внатрешниот слој за заштита на LCD екран од гребење и удари.Со стандардна тема, тоа може да се монтира на tripod планината.Погоден за : Canon 760 DМатеријал : Кожа СТПБоја : Црна, Кафена, Темно Кафена(Кафе)Описи : Директно поврзете го кабелот за податоци.Директно се отстрани ја SDкартичката.Donot влијае на екранот за да ја отворите.Директно замени батеријата.Директно монтиран на tripod.Пакетот Вклучува (без камера & батеријата) 1 x СТП Кожа Половина Случај​Се прикаже : Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии...

DSLR камера видео чанта Мек силиконов каучук защитен калъф за Canon EOS 60D аксесоари за цифрови фотоапарати

BGN 14.98

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !

Дигитален аксесоар X70 ПУ Camera Border Case за Fuji Fujifilm X70 долната част на кутията

BGN 16.54

Место на Потекло : Guangdong Кина (Копно) Број на Моделот : За Fujifilm Fuji X70 Материјал : СТП Нето Тежина : 0.10 Кг Боја : Црна / Кафеава / Кафе / Погоден За : За Fujifilm Fuji X70 Пакетот Вклучува : 1 (парче) x Следење на Број1 * Камера Торба База(порака боја ниту порака Случаен брод )

Neewer 56-in-1 комплект аксесоари за Fujifilm Instax Mini 70 калъф за фотоапарат с регулируема каишка различни рамки книга, албум и т.н

BGN 32.00 33.58

************1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.2 Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!5...

Meikon 40m / 130ft водоустойчив корпус камера калъф за Sony A5100 16-50mm обектив, подводни чанти калъф + 300Lux LED Light + червен филтър

BGN 504.80

Пакетот Вклучува : 1 x Водоотпорен Домување Случај1 x Црвен Филтер1 x Полнење кабел1 x Брзо ослободување тока планината1 x Thumbscrew1 x Завртка клуч1 x Подводни LED Светло1 x Црвен ФилтерМатеријали : ПоликарбонатABS пластикаЈасно плоча стаклоНерѓосувачки челикEPDM гумаО'ring запечатени копчиња со пролетта натоварени механизам за да се заштити вашата камера правилноКлучни карактеристики : Dual ВлакнаОптички портиВградени течење откривање сензорПловни : Малку позитивни ( Рака на рака е потребно )Функции : Водоотпорен до 30m / 98.4 ft.Широк агол...

Водоустойчив DSLR камера чанта и раница за носене прашка рамо чанта Nikon D3300 D3200 D3100 D7200 D7100 D5300 D5200 D700

BGN 27.00 29.46

100% Сосема Нов & Висок Квалитет Едноставен дизајн, функционалност, трајност и заштита Иновативниот дизајн да се вклопуваат совршено за вашиот уред Компактен и protective This е со Висок Квалитет, специјално дизајниран за Големи Case Can се користи како еден неврзан торба кога ќе ги тргнеме на монтажни партиции Билатерални брзо патент ви овозможи да ги зачувате камера опрема лесно Трајни и мека внатрешна памучен материјал случај за апсорбирање на шок и вибрации Dividers во главната преграда Страна џеб ви овозможи да се задржи на додатоци Прилагодливи рамо носење на рака и Камера Рака Доаѓа со дожд покрие за да се заштити вашата камера насекаде...

Изкуствена кожа помещение Долна дръжка за носене половината отваряне на кутията 1/4 за FCanon Eos M6 камери

BGN 15.98

Камерата Кожа Половина Случај Дното Случај за камерата погоре.Направени од Високо Квалитетни, трајни, синтетички кожа1 / 4" Завртка планината вашата Камера за Камерата Кожа Половина Случај и тоа овозможува да се Качи на вашата Камера со оваа Половина Случај на Било кој Стандарден 1 / 4" Завртка Планината TripodЧовештвото Desing, Погодно да ја смените вашата камера батеријата без removel Камерата Половина Случај Дното СлучајЗаштитете го вашиот Камера од Гребнатини, прашина, случајно влијание, LCD Екранот е Отворена полеПакети, вклучувајќи : камерата половина случај Canon Eos M6 Камера

Camera Видео Bag Case ПУ Grip Base Half Cover за Canon DSLR 100D

BGN 2.00 2.40

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !Без РакаСо Рака

Говорител на окото говорител на скара плат стерео решетка плат прахоустойчив аудио плат спад доставка

BGN 7.00 8.27

Материјал : Крпа Боја : Црвена / Сино / Беж / Бело / Црна / Сребрена / Кафе Карактеристики : Големи звучници, фаза јазик, КТВ кутии, капка облека говорник пред голот е да се користи оваа, на платно итранспарентен звук се добри, но предноста на прашина, валкани, исто така може да се мијат; генерално, фиксен кон маска рамка; улогата на Прв,за естетска декорација, втората е да се заштити звучници од кои се лесно мелени и спречување на прав, третиот е да се направисредно училиште бас directivity хармонија merge...

PROFESSIONAL100CM статив, чанта за камера, стативи пикочния мехур чанта Camer пътуване за MANFROTTO GITZO FLM YUNTENG SIRUI BENRO SACHTLER XYY

BGN 41.00 43.18

Боја : ЦРНАМатеријал : Водоотпорен НајлонГолемина на : Должина 100cm* 16cm(Approx39.4 инчен * 6.30 инчи )Пакет : Една Торба TripodПревозот известување ќе биде испратена до вас, откако вашата нарачка е испраќаат...

25шт 7-инчов Винил плоча антистатик прозрачна защитна пластмасова чанта вътрешна ръкав на кутията пылезащитная без уплътнителен капак

BGN 9.00 11.66

Внимание : Одговара за гол 7" ЛП LD , нема печат !!!Количина : 25 парчиња (за 60g)Големина : 7 инчен * 7+3 / 10 инчен (17.8 cm*18.6 см)Материјал : LLDPEДебелина :двострано 3 МилиФункција : Antistatic и Dustproof​

Мека Силиконова Гума Камера На Защитно Покритие На Корпуса Калъф От Кожа За Чанти Камери D7000

BGN 19.00 20.62

Достапни Бои : Црна, зелена ТОПЛА ПРОДАЖБА на Силиконски Камера Заштитна Маска За NIKON D7000 1.Тоа се прави на strechable, здрав, мека висок квалитет, здрава материјал...

Нов 105 см актуализация професионален статив, чанта за камера, стативи пикочния мехур чанта за пътуване за GITZO FLM YUNTENG SIRUI BENRO SACHTLER XYY

BGN 36.00 38.38

Боја : ЦрнаГолемина на : L105cm*W16cm*H16cmН Ж : 750 GМатеријал : Водоотпорен НајлонПакет : Една ТорбаПлаќање1 Прифаќаме само PAYPAL за плаќање.Превозот 1.Превозот известување ќе биде испратена до вас, откако вашата нарачка е испраќаат...

CAENBOO Camera Bag мека силиконова гума чанта за фотоапарат Nikon D7000 Camera Body Cover Case Skin Camouflage Black D7000 DSRL

BGN 22.00 25.79

CAENBOO Камера Мека Торба Силиконска Гума Камера Торба За Nikon D7000 Камери Тело Покрие Случај на Кожата Маскирна Црна За Nikon D7000 Торба Можеби Ќе сакатеФункција Функција 1.Тоа се прави на strechable, здрав, мека висок квалитет, здрава материјал...