• Ново
Raspberry Pi Zero W с вграден Wi-Fi и Bluetooth евтин урезанный Pi, 1 Ghz ARM11 разширява семейството на Pi Zero

Raspberry Pi Zero W с вграден Wi-Fi и Bluetooth евтин урезанный Pi, 1 Ghz ARM11 разширява семейството на Pi Zero

BGN 41.00
BGN 43.18
-5 %
В магазина

Брой продукти

Малина Пи Нула W
ОПИС
Малина Пи Нула W, ниска цена споредено-надолу Пи, со вграден Wi Fi и Bluetooth Преглед
На Малина Пи Нула W протега на Пи Нула семејство. Започна на крајот на февруари 2017, Пи Нула W ги има сите функционалности на оригиналниот Пи Нула, но доаѓа со додаден Wi Fi и Bluetooth конективност. Карактеристики
Broadcom BCM2835 1 GHz ARM11 еден-core процесор 512 MB RAM меморија, Додаде безжично поврзување 802.11 b/g/n безжичен LAN Bluetooth 4.1 Bluetooth Ниска Енергија (РАНЛИВИТЕ) Micro SD картичка слот за Mini-HDMI порт (1080p60 видео излез) Микро-USB напојување со Микро-USB OTG порта 40 PIN unpopulated GPIO заглавие (компатибилен со+/Б+/2 B/3Б) CSI камера конектор Композитен видео насловот Композитни ресетирате насловот Димензија : 65mm x 30мм x 5mm
ПАКЕТ СОДРЖИНА Малина Пи Нула W x
Услови & Услови
1. Плаќање :
* Ние го прифаќаме Зачувам како метод на плаќање. Во моментов, што може да се плати од страна на Visa, Master Card и банкарски трансфер. За повеќе информации за правење на плаќањето, ве молиме одете на 'Зачувам најчесто поставувани ПРАШАЊА" за да добиете повеќе детали. http : //escrow..com/escrow-faq/payment/what-payment-methods-can-i-use.html
2. Превозот :
* Ние брод предмети на Светот!
* Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е 100% точен.
* Сите предмети ќе биде предаден во рок од 48 работни часови на приемот на расчисти исплата.
* Ние ќе го додадете следење на број по испраќање на објектот, така што можете да ги пратите на вашиот парцела.
3. Се Враќа Политика :
* Ние сме среќни да се врати било неискористена објект во нејзината оригинална амбалажа во рок од 14 дена од денот на испорака.
* Купувачи се одговорни за круг(двонасочна) превозот цена.
4. Повратни информации :
* Ние ќе го оставиме ПОЗИТИВНА ПОВРАТНА информација за приемот на расчисти исплата.
* Дали сте задоволни со објектот и нашите услуги, ве молиме оставете ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации, тоа е важно за нас.
* Откако било проблеми случи, ве молиме контактирајте со нас на прво место. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги работат работите надвор.
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било какви прашања, на trademanager, или да испратите порака до мене. Ако треба да се прилагоди на вкупната цена, pls контактирајте со нас однапред. Тоа е наше задоволство да ви послужи! Ние го цениме вашиот бизнис!!

Подробности

Интерфейс:
Подкрепа TF карти, HDMI изход/RCA, USB OTG
Номер На Модела:
Raspberry Pi Zero W
Вид Демонстрация Заплата:
ръка
Размер На Паметта:
512 MB
Марка Процесор:
Broadcom
търговска марка:
raspberry Pi
Номер На Модела:
Raspberry Pi Zero W
ПРОЦЕСОРА:
Едноядрен процесор ARM11 с капацитет 1 Ghz
ОВЕН:
512 MB
GPIO:
40
Интерфейс HDMI:
Мини-HDMI порт 1080p60 видео)
USB Интерфейс:
Хранене Micro-USB, порт micro-USB OTG

Те също купуват с този продукт

Tqfp48 до Dip48 програмист адаптер LQFP48 QFP48 тест конектор стъпка=0.65 мм размер=6. 9mmX8. 6mm

BGN 84.80

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

2 елемента радиатор с вентилатор 102*20-100 мм алуминиев радиатор / екструдиране на алуминий/

BGN 12.48

опис на производот Профил : 6063 зелена алуминиум Боја : алуминиум боја, Големина : 102 * 20100mm (ширина * висина должина) Број на заби : 33 заби, густа заб тип на Дното дебелина : 4.1 MM Заб центар проред : 3ММ

Нов стил clear Box корпус Case / Кутия за компютър Raspberry Pi = Case H за Raspberry Pi 1A/1B

BGN 6.00 6.38

Нов стил јасно Кутија Комплет Случај / Кутија За Малина Пи Компјутер = Случај H за Малина Пи 1А / 1 BМалина Пи случај, тип H, јасен ПрегледСлучај H за RPi спецификација : За употреба со : Малина Пи Тип : H Боја : јасно Ултратенок инсталиран во висина Фотографии Пакет Содржи Случај H за RPi × 1 Против пролизгување копчиња x 4

Нов DSO138 цифров осцилоскоп DIY Комплект резервни части за oscillo електронен инструмент за диагностика на обучение Osciloscopio Set 1Msps

BGN 31.00 34.35

Нови DSO138 Дигитални Oscilloscope DIY Комплет Делови за Oscilloscope Електронски ДијагностичкиАлатка за Учење Osciloscopio Поставите 1 MspsКарактеристики : Овој комплет користи ARM CortexМ3 процесор (STM32 F103 C8), и вклучува 2.4инчен колор TFT екран, може да се користи како РАКА тест развој одбор.Може да се средно развој врз основа на овој комплет, на пример, тоа може да се промени за да Millivoltmeter, податоци дрвосечачи.Прилагодливи вертикално поместување, и со инструкции.Со автоматско, редовни и една застрелан режими, лесно да се фати моментот бранови.Достапни расте или паѓа на работ активирањето.Видливи претходната предизвика бранови (негативни доцнење).Може да се замрзне во секое време бранови екранот (ЧЕКАЊЕ функција).Доаѓа 1 Hz / 3.3 V квадратен бран тест сигнал извор.Со бранови параметар дигитален дисплеј, вклучувајќи фреквенција, период, пулс ширина, должност сооднос, МАКС. / МИН. / AVG. / ВрвВрв / виртуелни вредности.Бранови складирање функција : не ќе го изгуби бранови по исклучување.Краток спој и да се отвориспој откривање : може да му помогне на корисникот да дознаете лемење грешка.TFT контролер признавање функција.Answer : ___________________________ Note : Овој DIY комплет е лемење.Спецификации : Максимална Реално време за Земање мостри Стапка : 1 MspsНа точноста : 12 BitЗемање на Баферот Длабочина : 1024 бајтиАналогни пропусниот Опсег : 0200 KHzВертикална Чувствителност : 10m V / Div 5 V / Div (125 прогресивен начин)Текст Отпорност : 1 MΩМаксимален Влезен Напон : 50 Vpp (1 : 1 сонда), 400 Vpp (10 : 1 сонда)Спојување Режими на : DC / AC / GNDХоризонтална Време База Опсег : 10µs / Div 50тите / Div (125 прогресивен начин)Напон : DC 9 VPCB Големина : 117 * 76mm / 4.6 * 3воГолемина на екранот : 52 * 40mm / 2 * 1.57 воПакет Големина : 18 * 12.5 * 3cm / 7.08 * 4.92 * 1.18 воПакет Тежина : 119g / 4.21 озПакет Листата : 1 * DSO138 лемење Oscilloscope Комплет1 * Сонда1 * УпатствоНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Универсален E-Paper Raw Panel Driver HAT SPI за Waveshare Различен модул E-ink е съвместим с Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W

BGN 21.00 22.38

Универзална eХартија Суровини Панел Возачот ШАПКАОПИСУниверзална eХартија Возачот ШАПКА, поддржува различни Waveshare SPI eХартија суровини панели ПрегледОва е универзален возач одбор за eХартија суровини панели, може да се користи за да се вози различни SPI интерфејс eХартија од Waveshare...

Music Shield MP3 модул за Leonardo, NUCLEO, XNUCLEO, Audio Play / Record, Vs1053b бордови Поддържани формати MP3/AAC/WMA/WAV / MIDI

BGN 33.00 36.78

Музика Shield MP3 Модул за Леонардо, NUCLEO, XNUCLEO, Аудио Репродукција / Рекорд, VS1053 B Одборот Поддржани MP3 / AAC / WMA / WAV / MIDI форматиМузика Штит за Arduino Развој, Аудио Репродукција / Рекорд, VS1053 B Одборот ПрегледМузика Shield е Arduino проширување на одборот за играње / снимање на аудио, функциите на одборот аудио кодек чип VS1053 B и ТФкартичка слот, поддржува заеднички се користи аудио формати...

В НАЛИЧНОСТ! Оригинален Banana Pi G1 WiFi, Bluetooth, ZigBee board+ Open Debugger включително 3 кабел за програмиране

BGN 176.00

ВО ПАРК! Оригиналниот Банана Пи G1 Wi Fi, Bluetooth Zigbee одбор+ Отворен Грешки вклучувајќи 3 програмирање кабел​Она што е BPiG1? BPIG1 е интегриран IEEE802.11 b / g / n (WIFI wireless network), IEEE802.15.4 (Zigbee), IEEE 802.112007 Стандард (Bluetooth Ниска Energy4.0) развој одбор...

Нов прием на 16 в 1 Raspberry Pi 3/2 модул сензор пакет 16 вида сензори за Arduino Безплатна доставка

BGN 20.00 21.76

Нови Пристигнување во 16 1 Малина Пи 3 / 2 сензор модул пакет 16 видови на сензор за ArduinoПакетот вклучува : DHT11 температура и влажност, сензор модул x 1РКSR501 инфраред човечкото тело индукција модул x 1DS1302 реално време часовник модул x 1Дождот сензор модул x 1Звучен сензор модул x 1РКSR04 ултразвучно сензор x 1Пламен сензор модул x 1КЕНТАКИ008 ласерски глава сензор модул x 1Фото осетливи отпор сензор модул x 1На YL69 почвата влага сензор x 1Пречка избегнување сензор x 1Вибрации сензор модул x1MQ2 гас сензор модул x1315 M супер регенеративни модул x1На навалување сензор модул x1Патот по трагите модул x1​Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Нова кутия за съхранение на пластмасова прозрачна 145 x 85 x 35 мм, калъф за съхранение на електронни компоненти, аксесоари Raspberry Pi 3

BGN 3.00 3.92

Нови Складирање Кутија Пластична Проѕирна 145 x 85 x 35 mm Складирање Случај за Електронски Компоненти, Додатоци Малина Пи 3Вовед : Ова е пренослив складирање кутија ...

2,13-инчов E-Paper HAT (C) 212x104 модул на електронната хартия за Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W жълта черна бяла трицветна интерфейс SPI

BGN 34.00 36.78

212x104, 2.13 инчен EInk екран КАПА за Малина Пи, жолта / црна / бела трибоја, SPI интерфејс за ПрегледОва е EInk екран КАПА за Малина Пи, 2.13 инчен, 212x104 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува жолта, црна и бела трибоја на екранот.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, исчистите екранот без електрична енергија, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

Нуклео-F429ZI STM32 Нуклео-144 дъска за развитие на STM32F429ZI MCU на борда на ST-LINK/V2-1 дебъгер/программник с жак SWD

BGN 67.00 70.38

NUCLEOF429 ZI STM32 Nucleo144 Развој Одбор STM32 F429 ZI MCU Одборот STЛИНК / V21 пребарувач на грешки / програмер со SWD конектор ОПИС NUCLEOF429 ZI, STM32 Nucleo144 развој одбор со STM32 F429 ZI MCU, поддржува Arduino, СВ...

10шт Лента спк стартира строителни кабел 15pin 30 см плосък проводник на кабел за Raspberry Pi камера Raspberry pi 3 за нощно виждане камера кабел

BGN 5.00 5.28

Со производот ,може да биде ќе ви се допадне : 10pcs Лента FPC 15pin 30cm рамен Wire Кабел за Малина Пи Камера Малина пи 3 ноќ визија камера кабелПакетот вклучува : 10pcs*30cm Малина пи камера кабелНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

DHT22 сензор за температура и влажност на въздуха за определяне на температурата на околната среда и влажност на въздуха по-висока точност по-широк, отколкото DHT11 за Ar

BGN 14.00 14.38

DHT22 ТемператураВлажност Сензор за откривање на температурата и влажноста на воздухот повисока точност и пошироко од DHT11ТемператураВлажност Сензор, DHT22 Одборот ПрегледОва е калибриран дигитални температура и влажност модул со одборот сензор DHT22 (AM2302), која има повисока точност и поширок опсег на мерење од DHT11.Тоа може да се користи за откривање на температурата и влажноста на воздухот, преку стандард една жица интерфејс...

1.8 V адаптер за Iphone или дънната платка 1.8 V SPI Flash QFN8 2x3mm 0.5 mm W25 MX25 може да се използва за програмисти, като CH2015

BGN 85.60

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

400x300 4,2-инчов дисплей E-Ink raw, без печатни платки, черно-бял двуцветен дисплей, интерфейс SPI ,без светлина, сверхнизкое консумация

BGN 34.00 36.78

400x300, 4.2 инчен EInk суровини екранотОПИС 400x300, 4.2 инчен EInk суровини екранот, SPI интерфејс, без PCB ПрегледОва е EInk суровини екранот, 4.2 инчен, 400x300 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, одличен ефект под сончева светлина, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

Firefly RK3288 ARM Quad core development board Cortex-A17 1.8 GHz Linux + Android demo board 2.4 G / 5G WiFi 4K MiniPC

BGN 238.40

Напомена : FreeshippingНие ќе го избере најдобриот испорака методи,Германија DHL 4~9 Дена FreeshippingРоманија DHL 4~9 Дена Freeshipping(ние ќе го одбра испорака метод кој цена помалку од 11 и време на Испорака брзо подобро)Други земји freeshipping од Кина пост воздух mail е многу бавно ,просечното време на испорака е за 30 дена, но понекогаш мора да почека за 1550days.Ако cann дочекам.Ве молиме да изберете друг превозот methord како што курирската служба DHL,хонг конг Пост,Fedex или ЕМС итн.ќе повеќе, побрзо И ние обезбеди соодветна поштенски попусти!Ако ви треба СветулкаRK3288 Развој Одбор Плус, 4 GB DDR3 / 32 GB e MMC , ве молиме кликнете тука.1...

0.96 инчов OLED (A) LCD LED Display Module 128*64 I2C IIC SPI извит / странично pinheader

BGN 11.00 11.18

0.96 инчен OLED, SPI / I2 C интерфејс, криви / хоризонтална pinheader Клучните Параметри Возачот Чип SSD1306 Интерфејс 3жица SPI, 4жица SPI, I2 C Резолуција 128*64 Екранот Големина 0.96 инчен Бои, Жолта, Сина Видливи Агол Повеќе од 160 Димензија 33mm*33.50 mm Оперативни Темп...