• Ново
Raspberry Pi Zero W BCM2835 1 Ghz ARM11 едноядрен процесор 512 MB оперативна памет с вграден Wi-Fi и Bluetooth, Wireless Starter Kit

Raspberry Pi Zero W BCM2835 1 Ghz ARM11 едноядрен процесор 512 MB оперативна памет с вграден Wi-Fi и Bluetooth, Wireless Starter Kit

BGN 41.00
BGN 43.18
-5 %
В магазина

Брой продукти

Малина Пи Нула W
ОПИС
Малина Пи Нула W, ниска цена споредено-надолу Пи, со вграден Wi Fi и Bluetooth Преглед
На Малина Пи Нула W протега на Пи Нула семејство. Започна на крајот на февруари 2017, Пи Нула W ги има сите функционалности на оригиналниот Пи Нула, но доаѓа со додаден Wi Fi и Bluetooth конективност. Карактеристики
Broadcom BCM2835 1 GHz ARM11 еден-core процесор 512 MB RAM меморија, Додаде безжично поврзување 802.11 b/g/n безжичен LAN Bluetooth 4.1 Bluetooth Ниска Енергија (РАНЛИВИТЕ) Micro SD картичка слот за Mini-HDMI порт (1080p60 видео излез) Микро-USB напојување со Микро-USB OTG порта 40 PIN unpopulated GPIO заглавие (компатибилен со+/Б+/2 B/3Б) CSI камера конектор Композитен видео насловот Композитни ресетирате насловот Димензија : 65mm x 30мм x 5mm Фотографии
ПАКЕТ СОДРЖИНА Малина Пи Нула W x1

Подробности

Интерфейс:
Подкрепа TF карти, HDMI изход/RCA, USB OTG
Номер На Модела:
Raspberry Pi Zero W
Вид Демонстрация Заплата:
ръка
Размер На Паметта:
512 MB
Марка Процесор:
Broadcom
търговска марка:
raspberry Pi
Номер На Модела:
Raspberry Pi Zero W
ПРОЦЕСОРА:
Едноядрен процесор ARM11 с капацитет 1 Ghz
ОВЕН:
512 MB
GPIO:
40pin ненаселенный заглавие GPIO
HDMI:
Порт Mini-HDMI (изход 1080p60)
USB:
Хранене Micro-USB, порт micro-USB OTG

Те също купуват с този продукт

16 в 1 Raspberry Pi 3 2 модул сензор 16 вида сензори 16 бр. / лот комплекти сензори за Arduino UNO R3 Raspberry Pi САМ модул

BGN 18.00 21.30

16pcs / многу Малина Пи 3 2 Сензор Модул Пакет 16 видови на Сензорот во 16 1 Сензор Колекции за ArduinoПакетот Вклучува : 1 x Ултразвучно модул1 x Човечкото тело сензор mudule1 x Навалите сензор1 x Photosensitive сензор1 x Чад сензор1 x Инфраред бариера сензор1 x Вибрации сензор1 x Звучен сензор1 x Патека за пребарување на сензорот1 x Пламен сензор1 x Ласерски глава сензор1 x Часовник модул1 x Супер регенеративни mudule1 x Температура и влажност, сензор1 x Raindrop сензор модул1 x Почвата semsors модулНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Raspberry Pi Camera (Д) модул на камера за нощно виждане за всички версии на Raspberry Pi Model 3 2 B / B+ / A+

BGN 30.00 35.18

Малина Пи на Модулот на Камерата, Поддржува Ноќ Визија Карактеристики Малина Пи Ноќ Визија Камера, ги поддржува сите исправки на Пи 5 мегапикселна OV5647 сензор Камера спецификации CCD големина : 1 / 4inch Решетка (F) : 2.9 Фокусна Должина : 3.29 MM Дијагонала : 72.4 степен Сензор најдобри резолуција : 1080p 4 завртка дупки се Користи за прилог Обезбедува 3.3 V излезна Поддржува поврзување инфраред LED и / или пополнете flash LED Димензија : 25мм x 24mm x 6mmЗабелешка : за да ја користите камерата со Малина Нула v1.3, ќе треба да се купи специфични кабел : Фотографии ПреземањаРазвој на ресурси : прирачник за корисникот , итн.Преземете : Избор Упатство Partnumber Пиксели Сензор Прилагодливифокус Инфраред Ноќ Визија Агол на Гледање (степен) Производителот Димензии (mm) Препорака 1 8 Мега IMX219 × × 73.8 element14 25x24x9 ★★★☆ 8 Мега IMX219 × √ 73.8 element14 25x24x9 ★★★☆ 5 Мега OV5647 √ × 75.7 Waveshare 32x32 ★★★ 5 Мега OV5647 × × 72.4 25x24x9 ★☆ 5 Мега OV5647 × × 72.4 Waveshare 25x24x9 ★★ 5 Мега OV5647 × √ 72.4 Waveshare 25x24x6 ★★ 5 Мега OV5647 √ √ 75.7 Waveshare 25x24 ★★★★ 5 Мега OV5647 √ × 160 Waveshare 25x24 ★★★★ 5 Мега OV5647 √ √ 160 Waveshare 25x24 ★★★★ 5 Мега OV5647 √ × 170 Waveshare 32x32 ★★★ 5 Мега OV5647 √ × 222 Waveshare 25x24 ★★★☆ 5 Мега OV5647 √ √ 75.7 Waveshare 31x32 ★★★★ 5 Мега OV5647 × × 72.4 Waveshare 60x11.5х5 ★★★, препораката се смета од продажбата извештај и трошоците за извршување...

Нов прием на 16 в 1 Raspberry Pi 3/2 модул сензор пакет 16 вида сензори за Arduino Безплатна доставка

BGN 20.00 21.76

Нови Пристигнување во 16 1 Малина Пи 3 / 2 сензор модул пакет 16 видови на сензор за ArduinoПакетот вклучува : DHT11 температура и влажност, сензор модул x 1РКSR501 инфраред човечкото тело индукција модул x 1DS1302 реално време часовник модул x 1Дождот сензор модул x 1Звучен сензор модул x 1РКSR04 ултразвучно сензор x 1Пламен сензор модул x 1КЕНТАКИ008 ласерски глава сензор модул x 1Фото осетливи отпор сензор модул x 1На YL69 почвата влага сензор x 1Пречка избегнување сензор x 1Вибрации сензор модул x1MQ2 гас сензор модул x1315 M супер регенеративни модул x1На навалување сензор модул x1Патот по трагите модул x1​Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Модул за програмиране IC TEST M4-MPU51-PL44 за адаптер All-100 Programmer PLCC44

BGN 728.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

152x152, 1,54-инчов модул дисплей E-Ink, жълто/черно / бяло трицветна, интерфейс SPI

BGN 27.00 30.38

ОПИС 152x152, 1.54 инчен EInk екран модул, жолта / црна / бела трибоја, SPI интерфејс за ПрегледОва е EInk екран модул, 1.54 инчен, 152x152 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува жолта, црна и бела трибоја на екранот.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, исчистите екранот без електрична енергија, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

Нов DSO138 цифров осцилоскоп DIY Комплект резервни части за oscillo електронен инструмент за диагностика на обучение Osciloscopio Set 1Msps

BGN 31.00 34.35

Нови DSO138 Дигитални Oscilloscope DIY Комплет Делови за Oscilloscope Електронски ДијагностичкиАлатка за Учење Osciloscopio Поставите 1 MspsКарактеристики : Овој комплет користи ARM CortexМ3 процесор (STM32 F103 C8), и вклучува 2.4инчен колор TFT екран, може да се користи како РАКА тест развој одбор.Може да се средно развој врз основа на овој комплет, на пример, тоа може да се промени за да Millivoltmeter, податоци дрвосечачи.Прилагодливи вертикално поместување, и со инструкции.Со автоматско, редовни и една застрелан режими, лесно да се фати моментот бранови.Достапни расте или паѓа на работ активирањето.Видливи претходната предизвика бранови (негативни доцнење).Може да се замрзне во секое време бранови екранот (ЧЕКАЊЕ функција).Доаѓа 1 Hz / 3.3 V квадратен бран тест сигнал извор.Со бранови параметар дигитален дисплеј, вклучувајќи фреквенција, период, пулс ширина, должност сооднос, МАКС. / МИН. / AVG. / ВрвВрв / виртуелни вредности.Бранови складирање функција : не ќе го изгуби бранови по исклучување.Краток спој и да се отвориспој откривање : може да му помогне на корисникот да дознаете лемење грешка.TFT контролер признавање функција.Answer : ___________________________ Note : Овој DIY комплет е лемење.Спецификации : Максимална Реално време за Земање мостри Стапка : 1 MspsНа точноста : 12 BitЗемање на Баферот Длабочина : 1024 бајтиАналогни пропусниот Опсег : 0200 KHzВертикална Чувствителност : 10m V / Div 5 V / Div (125 прогресивен начин)Текст Отпорност : 1 MΩМаксимален Влезен Напон : 50 Vpp (1 : 1 сонда), 400 Vpp (10 : 1 сонда)Спојување Режими на : DC / AC / GNDХоризонтална Време База Опсег : 10µs / Div 50тите / Div (125 прогресивен начин)Напон : DC 9 VPCB Големина : 117 * 76mm / 4.6 * 3воГолемина на екранот : 52 * 40mm / 2 * 1.57 воПакет Големина : 18 * 12.5 * 3cm / 7.08 * 4.92 * 1.18 воПакет Тежина : 119g / 4.21 озПакет Листата : 1 * DSO138 лемење Oscilloscope Комплет1 * Сонда1 * УпатствоНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

В НАЛИЧНОСТ! Оригинален Banana Pi G1 WiFi, Bluetooth, ZigBee board+ Open Debugger включително 3 кабел за програмиране

BGN 176.00

ВО ПАРК! Оригиналниот Банана Пи G1 Wi Fi, Bluetooth Zigbee одбор+ Отворен Грешки вклучувајќи 3 програмирање кабел​Она што е BPiG1? BPIG1 е интегриран IEEE802.11 b / g / n (WIFI wireless network), IEEE802.15.4 (Zigbee), IEEE 802.112007 Стандард (Bluetooth Ниска Energy4.0) развој одбор...

10 окото нова кутия за съхранение на пластмасова прозрачна сменяем калъф за съхранение на електронни компоненти, аксесоари Raspberry Pi 3

BGN 3.00 3.17

10 Мрежа за Складирање Кутија Пластична Проѕирна Demountable Складирање Случај за Електронски Компоненти, Додатоци Малина Пи 3Вовед : Ова е пренослив складирање кутија ...

Индустриален лазерен далекомер модул 600 м сериен порт RS232TTL изход на нивото на лазерен сензор, 600 м за измерване на скорост и разстояние лазер

BGN 327.00 355.20

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиИндустриски ласерски кои се движат модул 600m сериски порт RS232 TTL ниво излез ласерски сензор 600m брзина и растојание за мерење ласерскаФункцијаЛасерски тип : 905nm (јас тип на ласер )Кои се движат точност : + 0.5 m(400m внатрешна)или + 1mm( 400m1200m)Baud rate : 9600Работен напон : 3 V DC напојувањеПренос фреквенција : 1 KHZ(100 внатрешна)или 200 HZ(1001200m)Големина : 115*58*35mmТежина : 100gПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

Нова кутия за съхранение на пластмасова прозрачна 145 x 85 x 35 мм, калъф за съхранение на електронни компоненти, аксесоари Raspberry Pi 3

BGN 3.00 3.92

Нови Складирање Кутија Пластична Проѕирна 145 x 85 x 35 mm Складирање Случај за Електронски Компоненти, Додатоци Малина Пи 3Вовед : Ова е пренослив складирање кутија ...

2,13-инчов E-Paper HAT (C) 212x104 модул на електронната хартия за Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W жълта черна бяла трицветна интерфейс SPI

BGN 34.00 36.78

212x104, 2.13 инчен EInk екран КАПА за Малина Пи, жолта / црна / бела трибоја, SPI интерфејс за ПрегледОва е EInk екран КАПА за Малина Пи, 2.13 инчен, 212x104 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува жолта, црна и бела трибоја на екранот.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, исчистите екранот без електрична енергија, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

AlphaBot-Pi Acce Pack Raspberry Pi Robot Kit (no Pi) AlphaBot + Camera Module Комплект за Raspberry Pi 3Б 2B B+ US / EU plug

BGN 99.00 111.98

ОПИС Малина Пи робот градење на полнење : Alpha Bot + КамераAnswer : ___________________________ Note : Малина Пи НЕ е вклучена.Забелешка : овој производ бара два 18650 батерии за работа, кои НЕ се содржани и треба да се купи одделно ПрегледОвој комплет доаѓа со Alpha Bot роботски платформа (линија следење, пречка избегнување, брзина, мерење, IR контрола), како и камера (со серво и 2 DOF pan head).Со модули во комплет, можете брзо да започнете со роботски развој како линија следење, пречка избегнување, IRдалечински управувач, и видео мониторинг преку мрежа, итн...

1.8 V адаптер за Iphone или дънната платка 1.8 V SPI Flash QFN8 2x3mm 0.5 mm W25 MX25 може да се използва за програмисти, като CH2015

BGN 85.60

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

Нов стил clear Box корпус Case / Кутия за компютър Raspberry Pi = Case H за Raspberry Pi 1A/1B

BGN 6.00 6.38

Нов стил јасно Кутија Комплет Случај / Кутија За Малина Пи Компјутер = Случај H за Малина Пи 1А / 1 BМалина Пи случај, тип H, јасен ПрегледСлучај H за RPi спецификација : За употреба со : Малина Пи Тип : H Боја : јасно Ултратенок инсталиран во висина Фотографии Пакет Содржи Случај H за RPi × 1 Против пролизгување копчиња x 4

0.5 м за АД серия ES2 модул удължител удължител на съединителната линия 10p модул удължител обичай кабел кабели за PLC

BGN 21.00 22.40

*** Добредојдовте на More Suns ***Ние нудиме Компјутерски Компоненти / Плоча / Развој на ОдборотПХБ / PCBA Собранието / Матрицата / Мембрана се префрлитеЕлектронски Компоненти КупувањеСопствени делови како Heatsinks сите Кулер Блокови Услуга за КлиентитеПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 0.5 M За САЛАДИН ES2 Серија Модул Продолжување Кабелот Продолжување Поврзување линија 10p Модул Продолжување Кабел (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) Забелешка : Кога ќе се поврзете црвена линија за да се задржи на иста страна!!!!!!!!!!! Т неговиот линк цена е за 5cm Ние, исто така, има и други должина ...

0.96 инчов OLED (A) LCD LED Display Module 128*64 I2C IIC SPI извит / странично pinheader

BGN 11.00 11.18

0.96 инчен OLED, SPI / I2 C интерфејс, криви / хоризонтална pinheader Клучните Параметри Возачот Чип SSD1306 Интерфејс 3жица SPI, 4жица SPI, I2 C Резолуција 128*64 Екранот Големина 0.96 инчен Бои, Жолта, Сина Видливи Агол Повеќе од 160 Димензија 33mm*33.50 mm Оперативни Темп...

KitiBot-MG-T (EN) Starter Robot Building Kit Mega2560 Controller Board for Kids Graphical Programming 2 Wheel Drived Version

BGN 134.00 147.18

Овој производ не е развиено, индустриски и технолошки поддржани од Waveshare, и е заштитена со патент Kiti Bot, Стартер Робот за Деца, Графички Програмски, 2 WD Верзија ПрегледKiti Bot е специјално дизајниран за ПАРЕА образование, доаѓа со графички програмски софтвер да им помогне на децата да научат програмирање исто како лесно градежни блокови...

400x300 4,2-инчов дисплей E-Ink raw, без печатни платки, черно-бял двуцветен дисплей, интерфейс SPI ,без светлина, сверхнизкое консумация

BGN 34.00 36.78

400x300, 4.2 инчен EInk суровини екранотОПИС 400x300, 4.2 инчен EInk суровини екранот, SPI интерфејс, без PCB ПрегледОва е EInk суровини екранот, 4.2 инчен, 400x300 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, одличен ефект под сончева светлина, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

10шт Лента спк стартира строителни кабел 15pin 30 см плосък проводник на кабел за Raspberry Pi камера Raspberry pi 3 за нощно виждане камера кабел

BGN 5.00 5.28

Со производот ,може да биде ќе ви се допадне : 10pcs Лента FPC 15pin 30cm рамен Wire Кабел за Малина Пи Камера Малина пи 3 ноќ визија камера кабелПакетот вклучува : 10pcs*30cm Малина пи камера кабелНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Универсален E-Paper Raw Panel Driver HAT SPI за Waveshare Различен модул E-ink е съвместим с Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W

BGN 21.00 22.38

Универзална eХартија Суровини Панел Возачот ШАПКАОПИСУниверзална eХартија Возачот ШАПКА, поддржува различни Waveshare SPI eХартија суровини панели ПрегледОва е универзален возач одбор за eХартија суровини панели, може да се користи за да се вози различни SPI интерфејс eХартија од Waveshare...

1.54e-paper,200x200, 1.54-инчов модул електронна хартия, поддържа частично обновяване., в два цвята: черно, бяло, SPI интерфейс

BGN 117.00 129.58

ОПИСПрегледОва е EInk екран модул, 1.54 инчен, 200x200 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува делумни refresh.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, исчистите екранот без електрична енергија, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

Електронни аксесоари кутия за съхранение на 24 окото сменяем пластмасов калъф за съхранение на електронни компоненти за Arduino

BGN 6.00 7.98

Електронски Додатоци Складирање Кутија 3x8 мрежа Монтажни Пластични Складирање Случај за Електронски Компоненти за ArduinoВовед : Ова е пренослив складирање кутија ...

2 елемента радиатор с вентилатор 102*20-100 мм алуминиев радиатор / екструдиране на алуминий/

BGN 12.48

опис на производот Профил : 6063 зелена алуминиум Боја : алуминиум боја, Големина : 102 * 20100mm (ширина * висина должина) Број на заби : 33 заби, густа заб тип на Дното дебелина : 4.1 MM Заб центар проред : 3ММ

Tqfp48 до Dip48 програмист адаптер LQFP48 QFP48 тест конектор стъпка=0.65 мм размер=6. 9mmX8. 6mm

BGN 84.80

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

Нуклео-F429ZI STM32 Нуклео-144 дъска за развитие на STM32F429ZI MCU на борда на ST-LINK/V2-1 дебъгер/программник с жак SWD

BGN 67.00 70.38

NUCLEOF429 ZI STM32 Nucleo144 Развој Одбор STM32 F429 ZI MCU Одборот STЛИНК / V21 пребарувач на грешки / програмер со SWD конектор ОПИС NUCLEOF429 ZI, STM32 Nucleo144 развој одбор со STM32 F429 ZI MCU, поддржува Arduino, СВ...

STM32 такса ARM Cortex-M4 STM32F407 STM32F407Z + 3,2 LCD дисплей+USB UART Ethernet NorFlash модул камера Open407Z-C пакет A

BGN 143.00 167.98

STM32 Одбор ARM CortexМ4 STM32 F407 STM32 F407 Z + 3.2" LCD Дисплеј+USB UART Ethernet Nor Flash на Модулот на Камерата Open407 ZC ПакетSTM32 развој на одборот наменети за STM32 F407 Zx T6 MCU, и интегрира различни стандардни интерфејси, прилично лесен за периферна expansions...

Firefly RK3288 ARM Quad core development board Cortex-A17 1.8 GHz Linux + Android demo board 2.4 G / 5G WiFi 4K MiniPC

BGN 238.40

Напомена : FreeshippingНие ќе го избере најдобриот испорака методи,Германија DHL 4~9 Дена FreeshippingРоманија DHL 4~9 Дена Freeshipping(ние ќе го одбра испорака метод кој цена помалку од 11 и време на Испорака брзо подобро)Други земји freeshipping од Кина пост воздух mail е многу бавно ,просечното време на испорака е за 30 дена, но понекогаш мора да почека за 1550days.Ако cann дочекам.Ве молиме да изберете друг превозот methord како што курирската служба DHL,хонг конг Пост,Fedex или ЕМС итн.ќе повеќе, побрзо И ние обезбеди соодветна поштенски попусти!Ако ви треба СветулкаRK3288 Развој Одбор Плус, 4 GB DDR3 / 32 GB e MMC , ве молиме кликнете тука.1...