• Ново
Универсален E-Paper Raw Panel Driver HAT SPI за Waveshare Различен модул E-ink е съвместим с Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W

Универсален E-Paper Raw Panel Driver HAT SPI за Waveshare Различен модул E-ink е съвместим с Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W

BGN 21.00
BGN 22.38
-6 %
В магазина

Брой продукти

Универзална e-Хартија Суровини Панел Возачот ШАПКА
ОПИС
Универзална e-Хартија Возачот ШАПКА, поддржува различни Waveshare SPI e-Хартија суровини панели Преглед
Ова е универзален возач одбор за e-Хартија суровини панели, може да се користи за да се вози различни SPI интерфејс e-Хартија од Waveshare. Карактеристики Малина Пи конективност, компатибилен со Малина Пи 2 B/3Б/Нула/Нула W (директно-pluggable) SPI интерфејс за поврзување со други контролер одбори како Малина/Arduino/Nucleo, итн. Доаѓа со развој на ресурси и прирачник (примери за Малина Пи/Arduino/STM32) Спецификации Оперативен напон : 3.3 V Интерфејс : 3-жица SPI, 4-жица SPI Преглед димензија : 65mm × 30.2 mm за Монтажа дупка големина : 3.0 mm Интерфејс СИМБОЛ ОПИС VCC 3.3 V GND Земјата DIN SPI MOSI pin CLK SPI SCK pin КС SPI чип избор, ниска активни DC Податоци/Команда избор (висока за податоци, ниска за команда) ПРВ Надворешни ресетирање, ниска активни ЗАФАТЕН, Зафатен статус излез, ниска активни Димензии
Развој На Ресурси
Вики за слободен софтвер : www.waveshare.com/wiki/e-Paper_Driver_HAT Поддржани e-Хартија
Дел Број
Бои
Сивото Ниво
Резолуција
Големина на екранот (mm)
Преглед Димензија (mm)
Делумно Refresh Време (s)
Целосна Refresh Време (s)
Интерфејс
црна, бела
2
200x200
27.60 × 27.60
37.3 × 31.8
0.3
2
SPI
црвена, црна, бела
2
200x200
27.60 × 27.60
37.3 × 31.8
N/A
8
SPI
црна, бела
2
250x122
48.55 × 23.71
59.2 × 29.2
0.3
2
SPI
црвена, црна, бела
2
212x104
48.55 × 23.71
59.2 × 29.2
N/A
15
SPI
црна, бела
2
264x176
57.29 × 38.19
70.4 × 45.8
N/A
6
SPI
црвена, црна, бела
2
264x176
57.29 × 38.19
70.4 × 45.8
N/A
15
SPI
црна, бела
2
296x128
66.89 × 29.05
79.0 × 36.7
0.3
2
SPI
црвена, црна, бела
2
296x128
66.89 × 29.05
79.0 × 36.7
N/A
15
SPI
црна, бела
2
400x300
84.8 × 63.6
90.10 × 77.00
N/A
4
SPI
црвена, црна, бела
2
400x300
84.8 × 63.6
90.10 × 77.00
N/A
15
SPI
црна, бела
2
640x384
163.20x97.92
170.2x111.2
N/A
6
SPI
црвена, црна, бела
2
640x384
163.20x97.92
170.2x111.2
N/A
31
SPI
ПАКЕТ СОДРЖИНА
Забелешка : e-Хартија и Малина Пи НЕ се вклучени. e-Хартија Возачот ШАПКА x1 RPi завртки pack (2 парчиња) x1 PH2.0 20cm 8 Pin x1
123

Подробности

търговска марка:
Waveshare
Вид Демонстрация Заплата:
ръка
Номер На Модела:
E-Paper Driver ШАПКА
Интерфейс:
3-проводный SPI, 4-проводный SPI
Работно Напрежение:
3.3 в
feature1:
Смогите да управляват различни e-хартия интерфейс SPI Waveshare
feature2:
Съвместимост с Raspberry Pi 2B/3Б / Zero / Zero W

Те също купуват с този продукт

Индустриален лазерен далекомер модул 600 м сериен порт RS232TTL изход на нивото на лазерен сензор, 600 м за измерване на скорост и разстояние лазер

BGN 327.00 355.20

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиИндустриски ласерски кои се движат модул 600m сериски порт RS232 TTL ниво излез ласерски сензор 600m брзина и растојание за мерење ласерскаФункцијаЛасерски тип : 905nm (јас тип на ласер )Кои се движат точност : + 0.5 m(400m внатрешна)или + 1mm( 400m1200m)Baud rate : 9600Работен напон : 3 V DC напојувањеПренос фреквенција : 1 KHZ(100 внатрешна)или 200 HZ(1001200m)Големина : 115*58*35mmТежина : 100gПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

1.8 V адаптер за Iphone или дънната платка 1.8 V SPI Flash QFN8 2x3mm 0.5 mm W25 MX25 може да се използва за програмисти, като CH2015

BGN 85.60

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

Нов прием на 16 в 1 Raspberry Pi 3/2 модул сензор пакет 16 вида сензори за Arduino Безплатна доставка

BGN 20.00 21.76

Нови Пристигнување во 16 1 Малина Пи 3 / 2 сензор модул пакет 16 видови на сензор за ArduinoПакетот вклучува : DHT11 температура и влажност, сензор модул x 1РКSR501 инфраред човечкото тело индукција модул x 1DS1302 реално време часовник модул x 1Дождот сензор модул x 1Звучен сензор модул x 1РКSR04 ултразвучно сензор x 1Пламен сензор модул x 1КЕНТАКИ008 ласерски глава сензор модул x 1Фото осетливи отпор сензор модул x 1На YL69 почвата влага сензор x 1Пречка избегнување сензор x 1Вибрации сензор модул x1MQ2 гас сензор модул x1315 M супер регенеративни модул x1На навалување сензор модул x1Патот по трагите модул x1​Ние прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

Нова кутия за съхранение на пластмасова прозрачна 145 x 85 x 35 мм, калъф за съхранение на електронни компоненти, аксесоари Raspberry Pi 3

BGN 3.00 3.92

Нови Складирање Кутија Пластична Проѕирна 145 x 85 x 35 mm Складирање Случај за Електронски Компоненти, Додатоци Малина Пи 3Вовед : Ова е пренослив складирање кутија ...

Нов DSO138 цифров осцилоскоп DIY Комплект резервни части за oscillo електронен инструмент за диагностика на обучение Osciloscopio Set 1Msps

BGN 31.00 34.35

Нови DSO138 Дигитални Oscilloscope DIY Комплет Делови за Oscilloscope Електронски ДијагностичкиАлатка за Учење Osciloscopio Поставите 1 MspsКарактеристики : Овој комплет користи ARM CortexМ3 процесор (STM32 F103 C8), и вклучува 2.4инчен колор TFT екран, може да се користи како РАКА тест развој одбор.Може да се средно развој врз основа на овој комплет, на пример, тоа може да се промени за да Millivoltmeter, податоци дрвосечачи.Прилагодливи вертикално поместување, и со инструкции.Со автоматско, редовни и една застрелан режими, лесно да се фати моментот бранови.Достапни расте или паѓа на работ активирањето.Видливи претходната предизвика бранови (негативни доцнење).Може да се замрзне во секое време бранови екранот (ЧЕКАЊЕ функција).Доаѓа 1 Hz / 3.3 V квадратен бран тест сигнал извор.Со бранови параметар дигитален дисплеј, вклучувајќи фреквенција, период, пулс ширина, должност сооднос, МАКС. / МИН. / AVG. / ВрвВрв / виртуелни вредности.Бранови складирање функција : не ќе го изгуби бранови по исклучување.Краток спој и да се отвориспој откривање : може да му помогне на корисникот да дознаете лемење грешка.TFT контролер признавање функција.Answer : ___________________________ Note : Овој DIY комплет е лемење.Спецификации : Максимална Реално време за Земање мостри Стапка : 1 MspsНа точноста : 12 BitЗемање на Баферот Длабочина : 1024 бајтиАналогни пропусниот Опсег : 0200 KHzВертикална Чувствителност : 10m V / Div 5 V / Div (125 прогресивен начин)Текст Отпорност : 1 MΩМаксимален Влезен Напон : 50 Vpp (1 : 1 сонда), 400 Vpp (10 : 1 сонда)Спојување Режими на : DC / AC / GNDХоризонтална Време База Опсег : 10µs / Div 50тите / Div (125 прогресивен начин)Напон : DC 9 VPCB Големина : 117 * 76mm / 4.6 * 3воГолемина на екранот : 52 * 40mm / 2 * 1.57 воПакет Големина : 18 * 12.5 * 3cm / 7.08 * 4.92 * 1.18 воПакет Тежина : 119g / 4.21 озПакет Листата : 1 * DSO138 лемење Oscilloscope Комплет1 * Сонда1 * УпатствоНие прифаќаме Зачувам .Можете да користите Виза и Мастеркард,T / T,Western Union,преку Moneybookers Ecrow1...

KitiBot-MG-T (EN) Starter Robot Building Kit Mega2560 Controller Board for Kids Graphical Programming 2 Wheel Drived Version

BGN 134.00 147.18

Овој производ не е развиено, индустриски и технолошки поддржани од Waveshare, и е заштитена со патент Kiti Bot, Стартер Робот за Деца, Графички Програмски, 2 WD Верзија ПрегледKiti Bot е специјално дизајниран за ПАРЕА образование, доаѓа со графички програмски софтвер да им помогне на децата да научат програмирање исто како лесно градежни блокови...

10 окото нова кутия за съхранение на пластмасова прозрачна сменяем калъф за съхранение на електронни компоненти, аксесоари Raspberry Pi 3

BGN 3.00 3.17

10 Мрежа за Складирање Кутија Пластична Проѕирна Demountable Складирање Случај за Електронски Компоненти, Додатоци Малина Пи 3Вовед : Ова е пренослив складирање кутија ...

В НАЛИЧНОСТ! Оригинален Banana Pi G1 WiFi, Bluetooth, ZigBee board+ Open Debugger включително 3 кабел за програмиране

BGN 176.00

ВО ПАРК! Оригиналниот Банана Пи G1 Wi Fi, Bluetooth Zigbee одбор+ Отворен Грешки вклучувајќи 3 програмирање кабел​Она што е BPiG1? BPIG1 е интегриран IEEE802.11 b / g / n (WIFI wireless network), IEEE802.15.4 (Zigbee), IEEE 802.112007 Стандард (Bluetooth Ниска Energy4.0) развој одбор...

Music Shield MP3 модул за Leonardo, NUCLEO, XNUCLEO, Audio Play / Record, Vs1053b бордови Поддържани формати MP3/AAC/WMA/WAV / MIDI

BGN 33.00 36.78

Музика Shield MP3 Модул за Леонардо, NUCLEO, XNUCLEO, Аудио Репродукција / Рекорд, VS1053 B Одборот Поддржани MP3 / AAC / WMA / WAV / MIDI форматиМузика Штит за Arduino Развој, Аудио Репродукција / Рекорд, VS1053 B Одборот ПрегледМузика Shield е Arduino проширување на одборот за играње / снимање на аудио, функциите на одборот аудио кодек чип VS1053 B и ТФкартичка слот, поддржува заеднички се користи аудио формати...

Нов стил clear Box корпус Case / Кутия за компютър Raspberry Pi = Case H за Raspberry Pi 1A/1B

BGN 6.00 6.38

Нов стил јасно Кутија Комплет Случај / Кутија За Малина Пи Компјутер = Случај H за Малина Пи 1А / 1 BМалина Пи случај, тип H, јасен ПрегледСлучај H за RPi спецификација : За употреба со : Малина Пи Тип : H Боја : јасно Ултратенок инсталиран во висина Фотографии Пакет Содржи Случај H за RPi × 1 Против пролизгување копчиња x 4

400x300 4,2-инчов дисплей E-Ink raw, без печатни платки, черно-бял двуцветен дисплей, интерфейс SPI ,без светлина, сверхнизкое консумация

BGN 34.00 36.78

400x300, 4.2 инчен EInk суровини екранотОПИС 400x300, 4.2 инчен EInk суровини екранот, SPI интерфејс, без PCB ПрегледОва е EInk суровини екранот, 4.2 инчен, 400x300 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, одличен ефект под сончева светлина, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

DHT22 сензор за температура и влажност на въздуха за определяне на температурата на околната среда и влажност на въздуха по-висока точност по-широк, отколкото DHT11 за Ar

BGN 14.00 14.38

DHT22 ТемператураВлажност Сензор за откривање на температурата и влажноста на воздухот повисока точност и пошироко од DHT11ТемператураВлажност Сензор, DHT22 Одборот ПрегледОва е калибриран дигитални температура и влажност модул со одборот сензор DHT22 (AM2302), која има повисока точност и поширок опсег на мерење од DHT11.Тоа може да се користи за откривање на температурата и влажноста на воздухот, преку стандард една жица интерфејс...

0.96 инчов OLED (A) LCD LED Display Module 128*64 I2C IIC SPI извит / странично pinheader

BGN 11.00 11.18

0.96 инчен OLED, SPI / I2 C интерфејс, криви / хоризонтална pinheader Клучните Параметри Возачот Чип SSD1306 Интерфејс 3жица SPI, 4жица SPI, I2 C Резолуција 128*64 Екранот Големина 0.96 инчен Бои, Жолта, Сина Видливи Агол Повеќе од 160 Димензија 33mm*33.50 mm Оперативни Темп...

152x152, 1,54-инчов модул дисплей E-Ink, жълто/черно / бяло трицветна, интерфейс SPI

BGN 27.00 30.38

ОПИС 152x152, 1.54 инчен EInk екран модул, жолта / црна / бела трибоја, SPI интерфејс за ПрегледОва е EInk екран модул, 1.54 инчен, 152x152 резолуција, со вградени контролер, комуникација преку SPI интерфејс, поддржува жолта, црна и бела трибоја на екранот.Поради предностите како ултра ниска потрошувачка на енергија, широк агол на гледање, исчистите екранот без електрична енергија, тоа е идеален избор за апликации како што се полица етикета, индустриски инструменти, и така натаму...

STM32 такса ARM Cortex-M4 STM32F407 STM32F407Z + 3,2 LCD дисплей+USB UART Ethernet NorFlash модул камера Open407Z-C пакет A

BGN 143.00 167.98

STM32 Одбор ARM CortexМ4 STM32 F407 STM32 F407 Z + 3.2" LCD Дисплеј+USB UART Ethernet Nor Flash на Модулот на Камерата Open407 ZC ПакетSTM32 развој на одборот наменети за STM32 F407 Zx T6 MCU, и интегрира различни стандардни интерфејси, прилично лесен за периферна expansions...

Модул за програмиране IC TEST M4-MPU51-PL44 за адаптер All-100 Programmer PLCC44

BGN 728.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

2 елемента радиатор с вентилатор 102*20-100 мм алуминиев радиатор / екструдиране на алуминий/

BGN 12.48

опис на производот Профил : 6063 зелена алуминиум Боја : алуминиум боја, Големина : 102 * 20100mm (ширина * висина должина) Број на заби : 33 заби, густа заб тип на Дното дебелина : 4.1 MM Заб центар проред : 3ММ