• Ново
каменна Китай гравиране машина, лазерен CNC 6090 цена на co2 лазерно рязане, машина за дърво акрил МДФ

каменна Китай гравиране машина, лазерен CNC 6090 цена на co2 лазерно рязане, машина за дърво акрил МДФ

BGN 4592.00
В магазина

Брой продукти

co2 ласерот engraver/ камен кина гравирање машина Производ главната слика
Овој модел Ласерски машина користи блокирање дизајн, лесно да се инсталира и да се приспособат , машината рамка во која причина, материјали може да се стави во од пред и зад себе , тоа може да се Исцрпи smoke on the погоре и подолу на ласерски машина, тоа offline употреба на системот за контрола, англиски LCD, USB интерфејс, поддршка на CAD и Corel Draw излез директно.
Функции на камен кина гравирање машина
1. Машина тело челик thinkness
Челик thinkness на нашиот ласер машина, не е како другите фабрика е , ние ги користиме повеќе подебели челик ,ова може да се обезбеди стабилност кога тоа работа ,
а не надвор од форма по работат долго време ,Тоа е зошто нашите машина може да работи висока прецизност и за многу долго време.
2. Шасија спреј технологија
нашата машина спреј технологија не е само една боја прскање, Ние ги користиме предностите спреј технологија, Fristly Ние ќе рѓа отстранување и слој на анти- ' рѓа боја спреј , Дека може да се обезбеди вториот наслика многу стабилна .и сликата исто така automatical ,по секоја машина сликарство , ние исто така имаат професионален инженер за да се обезбеди спреј квалитет .
3.Метод на поврзување на жица
Имаме Професионален инженер дизајн на поврзување жица , и ние, исто така имаат професионален инженер се провери секое поврзување на жица. дека 's зошто имаме убава поврзување на жица и стабилност работи .
4.Прилагодете обработка
по нашата машина заврши , имаме professioal инженер за да се прилагоди на тоа , ние не сакаме другите фабрика е само да се прилагоди на тоа , Ние, исто така, проверете eveything на машината , Откако ќе се провери секој делови нема да имаат проблем , Тогаш ќе имаме прилагоди за 24 часа , Ние ќе исто така, сечење и гравирање на материјал на нашите клиенти имаат потреба , Тоа е зошто нашиот клиент може да го користи кога добиле .
5. Контрола на квалитет : (имаме многу професионални и квалитетни , Ние може да обезбеди секоја Врска машина имате совршени перформанси .) Детални Слики
Примероци од камен кина гравирање машина
Не-метални материјали како што се акрил, двојна боја одбор, Плексиглас, акрилик,
Заеднички стакло, бамбус и дрво, гума, мермер, гранит и плочки, текстил, кожа и сл.
Технологија параметар на камен кина гравирање машина
По продажбата на услугата
1.18 часа техничка поддршка преку е-пошта и calling.
Служба тел : 86 - 18396866436
2. Англиски јазик прирачник и CD vedio за машина за користење и
одржување.
3. Целата машина Гаранција 1,5 Години.

Подробности

Състояние:
НОВО
Номер На Модела:
AKJ6090
търговска марка:
ACCTEK
CNC или не:
CNC
Лазер:
Стъкло СО2 загерметизировало корк лазер
Зона гравиране:
600 X 900 мм
Мощност На Лазера:
60 W / 80 W / 100 W / 130 W / 150 W
Лазерен тип:
загерметизированная корк СО2 лазер
източник на захранване:
220V±10% 50HZ или 110V±10% 60 HZ
Поддържа графичен формат:
CorelDraw, AutoCAD, Photoshop
Задвижваща система:
и драйвер за стъпков двигател
Поддържа графичен формат:
BMP, PLT, DST, DXF и AI
Вид На Таблица:
Платформа нож или сот
Номер На Модела:
AKJ6090 камък Китай гравиране машина

Те също купуват с този продукт

110V 220V 100W, Digital Professional Pyrography toolkit богат на функции Пирографическая машина с 20pcs топчета +10шт припой

BGN 140.00 148.78

Преносни тип Спецификации : 110v240v, 100 W 01000 степен на Ножот дијаметар : 1mm, Вклучувајќи : Машина : 1set Машина Пенкало : 2set Ножеви совети : 10pcs Лемење железо совети : 10pcs​1...

Цена по цена на производителя машина за рязане на лазер акрил / лазер скъса акриловую машина форми

BGN 8240.00

Фабрика цена ласерски машина за сечење акрилик / ласерски сече акрилик форми машинаItem / МоделRDJ1325Работна површина1300мм*2500mmЛасерски моќ100 W 130 W 150 W 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

Лагери с гумено покритие ATM 608ZZ bearing using pad printer, ПУ Bearing, носете-resisting,Shock absorbation, размер на лагер:8*26*7

BGN 8.00

Ве молиме контактирајте со нас пред да го купитеНа СТП haedness е A85Боја : ЖолтаГОЛЕМИНА на : 8*26*7Имајќи е 608 ZZ Материјали : SUJ2Полиуретански цврстина како услови бараат прилагодувањесигурно нема да ungluedНие сме во позиција да ја прифати наредби од клиентите примероци порачуваат дизајн , спецификации и барања за пакување!Најдобар производителНашите начело : искреност и имајте вера , иновираат , ефикасно .

свалящ се капак колектор на прах КНК 80mm двойна врата аксесоари рутер КНК за мотора на шпиндела 1.5 kv 2.2 КВ

BGN 22.40

80 мм cnc прашина колектор покрие CNC Рутер ДодатоциИмаме големина како удар : Вретено дијаметар : 65mm(како што се 800 W вретено)Вретено дијаметар : 70mmВретено дијаметар : 75mmВретено дијаметар : 80mm(како што 1.5 kw / 2.2 kw вретено)Вретено дијаметар : 90mm(како што се 4.5 KW / 6.0 KW воздух кул вретено)Вретено дијаметар : 100mm(како што се 3.0 KW вретено)Вретено дијаметар : 105mm(како што се 3 KW вретено)Вретено дијаметар : 125mm(како што се 4.5 KW / 5.5 KW вретено)Сите отвори се 97mm.Друга големина може да се прилагоди !!!Пакување листа : 1 buc* 80mm прашина колектор маска

Машина машина гравера захранване 220V лазер CO2 120W за гравиране на тапата лазер

BGN 390.40

120 W CO2 Laser Напојување 220 V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање Карактеристики :1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка.2...

Гореща продажба на модел AKM1325C автоматично инструмент 3d дърворезба машина на цената на Китай фреза с ЦПУ /3d wood art machine

BGN 21760.00

Пред да направите исплата ,ве молам да ме контактирате за повеќе информации !Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12Ние може да се прилагоди на машина големина ,конфигурации ,боја итн, како на вашите барања !! Топла продажба модел AKM1325 C автоматско алатка за 3d резби во дрво машина цена Кина cnc рутер / 3d дрво уметност машинаПримена3d дрво уметност машинаМебел производство како што се за градината, спална соба и другите живи простори може да се постигне со користење на различни машини како CNC Рутер, УВ Принтери за додавање шарени деталиЗа фирмите бараат да се движат од прирачникот начини на производство и бара да се автоматизира процесот за зголемување на нивното производство или да донесе работи во куќата, CNC рутер е обично прв избор за многу.Имаме широк спектар на CNC машини што ќе биде погоден за создавање на голема потрага мебел за двете дом и канцеларија...

Машина за рязане на кожа КНК/лазер ножове с дървени за гравировального металообработващи машини лазерни машини рутер КНК

BGN 1471.00 1598.40

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WГравирање Површина : 300*200 MMМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

HZ 10шт 3-1 / 4 82mmx5. 5mmx1.1mm HSS заден строгальные нож нож за MAKITA, BOSCH DeWalt, BLACK&DECKER, Ryobi Ataka

BGN 11.00 15.98

HZ 10 PCS 31 / 4" 82x5.5x1.1mm ХСС Planer Ножеви ножеви За MAKITA, BOSCH, De Walt, ЦРНОДЕКЕР, Ryobi Сет на 10Ако сакате да купите нож материјал : Карбид ( TCT ) Трае и до 30% подолг животен век отколку стандардните High Speed Челик 10% поостри од стандардните High Speed Челик сечилотоВе молиме проверете ја оваа листаЦена : $11.99 / 10pcs Погоден пазарот популарни 31 / 4 инчен Planer : Makita : D : D46246 KP0800 K KP0810 N1900 B 1902 година De WALT : DW677 DW678 DW680 DW26676 Фројд : FE82 Ryobi : P20 SBK ВЕШТИН : 15601 ЦрноДекер : 7696 Бош : PL1682,1594,3272,3272 А,3296,3365,53514,53518 Занатски : 17370, 26729 И повеќе погоден за подолу се наведени рендисалки : Makita : D : D46246, D16966, 79332222, 1001, 1100, 1125, 1125 B, 1911, 1900 B , 1901 ГОДИНА, 1902 ГОДИНА, 1923 B, M102, MI900 AEG Planer Модели EH82, EH821, EH700, EH822, H750, H500, EH382, EH800, EH450...

3D stl модел за металообработващи машини с ЦПУ Kiot_3

BGN 5.00 8.00

3 D моделCNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverВие не треба да плаќаат за оваа БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

машина за етикетиране на лазерни влакна на ротари standalone, маркировъчна с високоскоростен цена блок почистване гальванометра

BGN 5600.00

влакна ласерски ротари означување на машина со висока брзина Galvanometer Скенер ценаПроизвод Вовед : BCXlaser20 W lasr машина за нерѓосувачки челик, метална плоча,алуминиум, сребро, злато со пониска цена на Влакна Ласерски Означување Машина Нашите Влакна Ласерски Серија обезбеди највисок означување резултати ,што е capalbe на provinding еден вид на решение за вашата етикетирање потреби...

CNC 3020T-DJ мини фреза с ЦПУ модернизирана с 3020T

BGN 1022.08

3020 TDJ мини CNC гравирање машина надграден од 3020 TВовед : На 3020 TDJ Лесно да се произведе име значки, опрема ознаки, мали знаци, плакети и признанија, подарок предмети, пет ознаки,беџ, електрични ознаки, воена име ознаки, масата ознаки или означете индустриски делови.Дали сте стартување бизнис, или модел ентузијасти, или се во потрага за да додадете машина за дополнување на капацитетот на постоечката работа, 3020 TDJ е голем одговара.Ние со нетрпение очекуваме, 3020 TDJ ќе стане вашиот добар помошникПопрецизно Повлекува МоторГравирање процес е видлива како контролирани од компјутерЕдноставна операција и инсталација1 година машина дел и 6 месеци електрични делови, излегувајќи мотор, вретено Слободни ГаранцијаТехнички Параметри : CNC3020 TDJ гравирање машина дел параметри : Машина Димензии : 525 X400 X370mmРек материјал : 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина : 300 X200mmZОската Удар : 45mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алаткаПрифатливи материјални дебелина : ≤60mmЖелезнички тип : Chromeplate вратило+Линеарни Лагери, (Површината стврднување 61 HRC)Тип на навој : 1204 Двојно тема Трапезоидна ЗаврткаВретено мотор : 230 W / 11000r / min (Многу мал шум)Collet тип : ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и погон : двофаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A / ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина : 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето : 0.04 mmКомуникациска интерфејс : Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability : Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда код : G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина : 22kgНе можете да додадете 4 оска;Пакување листа : 1× Гравирање машина1× Контрола кутија1× Паралелни порт кабел 25pin1× Моќ кабел1× алатница и алатки3× Оска моторс1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)

Най-доброто качество на NEMA 34 стъпков двигател(4:1) K12-100mm 4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос aixs завъртане на оста + задно седло за смилане на струг с ЦПУ

BGN 528.00

Целосен Сет Nema 34 Steppr мотор (4 : 1)(K12100mm) 4вилицата Чак 100mm Шупливи окно4оска / ротари оска за cnc рутер / cnc гравирање машинаЌе ги добиете сите делови како слика шоу.Спецификации : Чак тип : K12 100 MM 4вилицата центрирање чакСтегање опсег : позитивни ноктот (2~30ММ), анти ноктот (30~80 MM)Центар висина : 65 MMИзлез бунари со дијаметар : 20 MMАгол : 0.45 степени по чекорНамалувањето сооднос : 4 : 1 (5 M синхрони појас забавување на владата)Stepper мотор : Nema 34, 4 жици, 4.5 На stepper мотор (Нова)Вратилото на моторот со дијаметар : 12.7 MMЕдна оска Димензии : должина 210 MM*ширина 210 MM*115 MMОва е Nema 34 Stepper мотор, поголема моќ : Еве tailstock : Центар Висина : 65 MMСе водат растојание : 50 MMТежина : 2.1 KGЗа 4вилицата чак,можете да стегање Круг материја l и квадрат материјал и двете!Превозот 1...

как работи t cut water diamond cutting floor design with marble cutting diamonds with water jet process

BGN 60800.00

како ли т намали работата вода сечење дијамант кат дизајн со сечење на мермер дијаманти со вода, џет процесВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

Комплект цанги ER20 (2-13 мм) патронник патронник ER20 пружинен патронник патронник за токарно-смилане на струг с ЦПУ и шпиндельного на двигателя

BGN 32.00

ER20 collet сет (213mm) er20 collet чак Пролет Collet чак за CNC Мелничката Струг Алатка и вретено мотор(2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)Параметарот : Тип : ER20 collet чак сетГлавен Материјал : 65 Mn челикПојачани & прецизност земјатаКоличина : 12pcs (2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)На точноста : во рамките на 0.015 UMСтегање сила, широк стегање опсег, полна големина, висока точност!Широко се користи во здодевни , Мелничката , Дупчење , ЦПУ фреза жица прислушување, гравирање вретено машини, обработка центри и други обработка.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

panno-utki 3D model relief figure STL format the duck 3d model for relief cnc in STL file format

BGN 6.00 9.60

Pannoutki 3 D модел олеснување слика STL формат патка 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 86.1 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 685.067 mmY оските : 460.91 mmZ оските : 23.924 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...