• Ново
Лазерен гравьор тръба 80 W диаметър на D60mm CO2 лазерна тръба, стъклена главоболие лампа L1600mm за Co2 лазерно рязане

Лазерен гравьор тръба 80 W диаметър на D60mm CO2 лазерна тръба, стъклена главоболие лампа L1600mm за Co2 лазерно рязане

BGN 412.80
В магазина

Брой продукти


Ласерски Engraver 80 W Дијаметар 60mm CO2 Laser Стаклена Цевка Светилка L1600mm за Ласерски Машина за Сечење
Пакет Се Вклучени :
1 X 80 W CO2 Laser Цевка
Карактеристики : производот содржи "нано злато" каталитички технологија. Во споредба со обичните слој технологија , моќта е зголемен за 10% и продолжи 20% од животниот век. Применливи за ласерски означување, ласерско сечење, ласерско гравирање. Моќност : 80 w Должина : 1600 mm Дијаметар : 60 mm Ладење : Вода за ладење
Политика За Испорака
1. Објектот ќе биде предаден во рамките на 2-5 работни дена од DHL, Fed Ex, UPS-от, EMS и други превозот метод можете да изберете ПОБРЗО. Ние ќе го избере најдобриот и најсоодветната испорака компанија. Обично тоа трае 7-12 дена да пристигне повеќето земји. Ќе бидете известени на следење на број еднаш цел испраќаат надвор.
2. Меѓународни купувачи се одговорни за какви било царински давачки и давачки и даноци за вашата локална самоуправа. Ве молиме контактирајте ја вашата локална царинска испостава со понатамошни прашања на оваа тема. Ние нема да бидат одговорни за било каква тарифи, давачки, или некои други давачки бара или се бара од страна на дестинација земји.
За Нас
Брендот To Auto припаѓа на Брзо Да се Купи Ограничен . Имаме specilized во професионални CNC Решение за 6years , можеме да ви понудиме целосна серија на Мотори вклучува Вретено Мотор, Серво Мотор, Stepper Мотор , и има различни CNC контрола на делови и CNC Машина . Покрај тоа , ние сами многу професионални CNC инженер во тимот за да им помогне да ви понуди било на CNC решенија .
Политика На Враќање
1. Ние прифаќаме 14 дена политика на враќање. Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори. Купувачот мора да плати за движење и назад испорака на трошоците и на сопствени надомест на секоја земја. Откако ги добивме производ и проверени, ние ќе се направи наплата за учество во 24 часа.
2. Ние бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.
3. Било кој квалитет на проблемот во нормална за време на гаранцискиот период, Ние ви нудиме бесплатна поправка. Купувачот треба да се обрне на поврат на трошоците и нашата компанија ќе ја плати ре-превозот цена.

Подробности

търговска марка:
ToAuto
Номер На Модела:
SG-JGG-D60-80W
силата на:
80 W
Дължина На Тръбата:
L1600mm
Диаметър на тръбата:
D60MM

Те също купуват с този продукт

3D модел на stl, дърворезба, за металообработващи машини с ЦПУ тигър изключителен модел

BGN 5.00 8.00

3 D модел stl,резби во дрво за CNC машина тигар ексклузивен моделЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние, исто така, имаат ексклузивно модел,ако треба,ве молиме контактирајте со вас за слободни.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

ACCTEK AKG6090 4axis cnc machine с най-добра цена

BGN 3840.00

Се обрне внимание на ова !!!1)Товарни : не се сите порти се бесплатен превозот.2)Цел на Aliexpress : не се направи исплата на Aliexpress(Бидејќи парите на Aliexpress не може да биде повлечена од нас, ние не можеше да се произведе машина за вас) да ја прифатиме Т / T и Alibaba Обезбеди Трговија главно...

Clock_010 3D модел на релефа за металообработващи машини с ЦПУ в STL формат на файла

BGN 8.00 12.80

Clock_010 3d модел помош за cnc машина во STL формат на датотекаОваа 3 D модел е 76.4 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 430.138 mmY оските : 430.138 mmZ оските : 19.428 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

6 бр. / лот Международната шахматна 3D модел за 4-оста на кръговата 3D резбовани скулптура преса с ЦПУ в STL файл

BGN 6.00 9.60

6 PCS / МНОГУ Меѓународни шах 3 D модел за 4 оска кружен дијаграм 3 D врежан скулптура cnc машина во STL датотекаНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Заводска цена лазерно рязане пъзел машина / ЦПУ рязане на пластмасови лазер

BGN 8240.00

Фабрика цена сложувалка ласерски машина за сечење / cnc пластични ласерски машина за сечењеItem / МоделRDJ1325Работна површина1300мм*2500mmЛасерски моќ100 W 130 W 150 W 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

NC-Studio Control handle WHB02 CNC router control system безжична писалка дистанционно управление детайли на струг с ЦПУ се използват широко

BGN 56.00

NCСтудио за контрола се справи со WHB02 cnc рутер систем за контрола безжична се справи со далечинскиконтролор cnc машина делови широко се користиJinan Hongyang CNC машини компанијата главно продажба на сите видови на cnc рутер делови, вклучувајќи ги и вретено, инвертер, моторни, вози, прашина колектор, итн...

каменна Китай гравиране машина, лазерен CNC 6090 цена на co2 лазерно рязане, машина за дърво акрил МДФ

BGN 4592.00

co2 ласерот engraver / камен кина гравирање машина Производ главната сликаОвој модел Ласерски машина користи блокирање дизајн, лесно да се инсталира и да се приспособат , машината рамка во која причина, материјали може да се стави во од пред и зад себе , тоа може да се Исцрпи smoke on the погоре и подолу на ласерски машина, тоа offline употреба на системот за контрола, англиски LCD, USB интерфејс, поддршка на CAD и Corel Draw излез директно.Функции на камен кина гравирање машина1...

Лагери с гумено покритие ATM 608ZZ bearing using pad printer, ПУ Bearing, носете-resisting,Shock absorbation, размер на лагер:8*26*7

BGN 8.00

Ве молиме контактирајте со нас пред да го купитеНа СТП haedness е A85Боја : ЖолтаГОЛЕМИНА на : 8*26*7Имајќи е 608 ZZ Материјали : SUJ2Полиуретански цврстина како услови бараат прилагодувањесигурно нема да ungluedНие сме во позиција да ја прифати наредби од клиентите примероци порачуваат дизајн , спецификации и барања за пакување!Најдобар производителНашите начело : искреност и имајте вера , иновираат , ефикасно .

Artcam Software atc cnc router door making tool change cnc 1325 ATC дървообработващ струг за продажба

BGN 28000.00

Повеќе информации за ATC ,ве молиме да бидат слободни да контакт со Алис Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12 Artcam Софтвер atc cnc рутер вратата алатка за правење промени cnc 1325 ATC дрво машина за продажбаАпликацијата Машина Структура Нашите ATC CNC Рутери се произведени од високо квалитетен челик кој беше третирана за да издржат дури и најтешките работилници...

машина за етикетиране на лазерни влакна на ротари standalone, маркировъчна с високоскоростен цена блок почистване гальванометра

BGN 5600.00

влакна ласерски ротари означување на машина со висока брзина Galvanometer Скенер ценаПроизвод Вовед : BCXlaser20 W lasr машина за нерѓосувачки челик, метална плоча,алуминиум, сребро, злато со пониска цена на Влакна Ласерски Означување Машина Нашите Влакна Ласерски Серија обезбеди највисок означување резултати ,што е capalbe на provinding еден вид на решение за вашата етикетирање потреби...

Висококачествена новата 3D модел за cnc 3D издълбани образна скулптурни машина във файла STL angel_4

BGN 3.00 4.80

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека angel_4Оваа 3 D модел е 202 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 89.449 MMY оските : 45.882 MMZ оските : 5 MMНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Ниска цена на cnc лазерен камък / акрил / дърво гравиране машина 60 W 6090 мини лазерен гравьор

BGN 4320.00

Ниски трошоци за cnc ласерски камен / акрилик / дрво гравирање машина 60 W 6090 mini laser engraverОпис На ПроизводотМ Машина слики на AKJ6090 mini laser engraverF Карактеристики на мини ласерски engraver1.Тајван Hiwin плоштадот шини2.Leadshine возачот3.60 w ласерски цевка ;Leetro ;Fulong појас4.Сингапур огледала и леќа5.воздушна пумпа ;пумпа за вода и издувните вентилатор (550w)Стр Параметри & главна конфигурација на AKJ6090 mini laser engraverМодел AKJ6090 mini laser engraver Ласер CO2 стакло запечатени ласерски цевка Ласерски моќност 40 W60 W / 80 W 100 W 130 W 150 W Работа платформа големина 600×900mm Софтвер Puhan; Ruida или Leetor за факултативна брзина Гравирање 0~1000mm / s Сечење брзина 0~500mm / s Worktable Медчешел или Нож Slatted платформа факултативна Прецизност на позиционирање ≤±0.025 mm Графички формат Поддржан од Датотеките кои Corel Draw, Photoshop, Auto CAD може да се идентификуваат Компатибилен софтвер Corel Draw, Auto CAD Работна температура : 045 степен C Мотор тип : Stepper Мотор Ладење : пумпа за вода;CW3000 или CW5000 Индустрија Вода Чилер се опционални Контрола на Конфигурација DSP / USB Интерфејс Електрична енергија : 220 V / 50 Hz / 1kvaопција предмети1...

Cloudray RECI DY20 високо напрежение Flyback трансформатор за 130W 150W 3 бр. / лот Co2 лазерен източник на захранване

BGN 128.00

1.На flyback трансформатор користи За RECI DY20 Co2 laser напојување / ласерски машина engrave2.На RECI DY20 ласерски напојување има 3 парчиња / еден пар flyback трансформатор...

как работи t cut water diamond cutting floor design with marble cutting diamonds with water jet process

BGN 60800.00

како ли т намали работата вода сечење дијамант кат дизајн со сечење на мермер дијаманти со вода, џет процесВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

3D модел за cnc 3D резбовани открита скульптурная машина във формат на файла STL китайската култура, на лист от лотос говеда

BGN 4.00 6.40

3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL формат на датотекаКинеската култура,Lotleaf добитокЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние, исто така, имаат ексклузивно модел,ако треба,ве молиме контактирајте со вас за слободни.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

Машина машина гравера захранване 220V лазер CO2 120W за гравиране на тапата лазер

BGN 390.40

120 W CO2 Laser Напојување 220 V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање Карактеристики :1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка.2...

1530 вакуум маса дървообработващи фреза с ЦПУ за рязане на дървен материал

BGN 8640.00

1530 Вакуум маса машини cnc рутер машина за сечење дрвоПараметри : Работна Површина1500*3000*200mmПатување Прецизноста На Позиционирањето±0.03 / 300ммRepositioning Точноста±0.03 mmТабелавакуум & Тслот ТабелаРамкаЗаварени СтруктураX, Y оскаспирален рек 1.25 М, Hiwin 20# Железнички Линеарна ИмајќиZ оскатаHiwin Железнички 20# Линеарна Имајќи & Тајван TBI Топката ЗаврткаMax...