• Ново
3 ос 3020Z-DQ фреза за рязане гравиране CNC 3020 с Шариковым винт + 20x 3.175 mm 1/8 нож от волфрамов карбид

3 ос 3020Z-DQ фреза за рязане гравиране CNC 3020 с Шариковым винт + 20x 3.175 mm 1/8 нож от волфрамов карбид

BGN 1271.31
В магазина

Брой продукти


3 Оска 3020 Z-DQ CNC Рутер Engraver CNC Машина за Сечење 3020 со Топката Завртка + 20x 3.175 mm 1/8" Волфрамово Карбид Машина Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Карактеристики :
CNC3020 Z-DQ гравирање машина дел параметри :
Машина Димензии :
525 X400 X370mm
Рек материјал :
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)
Гравирање површина :
300 X200mm
Z-Оската Удар :
45mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката edge )
Прифатливи материјални дебелина :
≤60mm
Железнички тип :
Chromeplate вратило+Линеарни Лагери, ) (Површината стврднување 61 HRC)
Тип на навој :
Топката завртка,Игралиште за 4mm
Вретено мотор :
230 W/11000r/min ( (Многу мал шум) )
Collet тип :
ER11,1/8"(3.175 mm) Collet
Stepper мотор и погон :
дво-фаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A/ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.
Максимална оперативен брзина :
4000mm/min (Гравирање брзина : 300-3000mm/мин)
Повторете Прецизноста на позиционирањето :
0.04 mm
Комуникациска интерфејс :
Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)
Софтвер Compatability :
Mach3/Emc2/Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)
Команда код :
G code/.nc/.ncc/.tab/.txt
Машина тежина :
22kg
Оваа 3020 engraer е user-friendly десктоп гравирање машина за оние withlimited простор и /или ограничен буџет. Компјутеризирана CNC Гравирање and Cutting Машина е погоден за различни материјали, како ДРВО, ПММА или други пластични,МДФ одбор,мајчин дрво,ПВЦ,Акрилик, дрво,композитни boardplywood,Тоа може да се користи широко за да се обработи или да направи adverstising
знаци,ПХБ,плочките со имиња,значки,фоки,бронзирање плоча,алуминиум,acryplates,ABS смола двојна боја, плоча,ПВЦ пенење одбор,вовлекување
плочи,знаци,изградба на модели,инструмент-табли,дрвени производи,итн.

Подробности

Състояние:
НОВО
търговска марка:
ZJMZYM
CNC или не:
Нормален
Номер На Модела:
CNC3020Z-DQ
Зона гравиране:
300*200мм
с ръководство на английски:
ДА
Напрежение:
110v/220v
Номер На Продукта:
H0351

Те също купуват с този продукт

1530 вакуум маса дървообработващи фреза с ЦПУ за рязане на дървен материал

BGN 8640.00

1530 Вакуум маса машини cnc рутер машина за сечење дрвоПараметри : Работна Површина1500*3000*200mmПатување Прецизноста На Позиционирањето±0.03 / 300ммRepositioning Точноста±0.03 mmТабелавакуум & Тслот ТабелаРамкаЗаварени СтруктураX, Y оскаспирален рек 1.25 М, Hiwin 20# Железнички Линеарна ИмајќиZ оскатаHiwin Железнички 20# Линеарна Имајќи & Тајван TBI Топката ЗаврткаMax...

Cloudray RECI DY20 високо напрежение Flyback трансформатор за 130W 150W 3 бр. / лот Co2 лазерен източник на захранване

BGN 128.00

1.На flyback трансформатор користи За RECI DY20 Co2 laser напојување / ласерски машина engrave2.На RECI DY20 ласерски напојување има 3 парчиња / еден пар flyback трансформатор...

как работи t cut water diamond cutting floor design with marble cutting diamonds with water jet process

BGN 60800.00

како ли т намали работата вода сечење дијамант кат дизајн со сечење на мермер дијаманти со вода, џет процесВовед Вода авион Машина за СечењеCNC waterjet се состои од три дела : Ултрависок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.Работи На ПринципСнабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е1...

Висококачествена новата 3D модел за cnc 3D издълбани образна скулптурни машина във файла STL angel_4

BGN 3.00 4.80

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека angel_4Оваа 3 D модел е 202 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 89.449 MMY оските : 45.882 MMZ оските : 5 MMНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

3D модел за cnc 3D резбовани открита скульптурная машина във формат на файла STL китайската култура, на лист от лотос говеда

BGN 4.00 6.40

3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL формат на датотекаКинеската култура,Lotleaf добитокЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние, исто така, имаат ексклузивно модел,ако треба,ве молиме контактирајте со вас за слободни.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

Artcam Software atc cnc router door making tool change cnc 1325 ATC дървообработващ струг за продажба

BGN 28000.00

Повеќе информации за ATC ,ве молиме да бидат слободни да контакт со Алис Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12 Artcam Софтвер atc cnc рутер вратата алатка за правење промени cnc 1325 ATC дрво машина за продажбаАпликацијата Машина Структура Нашите ATC CNC Рутери се произведени од високо квалитетен челик кој беше третирана за да издржат дури и најтешките работилници...

Машина за рязане на кожа КНК/лазер ножове с дървени за гравировального металообработващи машини лазерни машини рутер КНК

BGN 1471.00 1598.40

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WГравирање Површина : 300*200 MMМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

Гореща продажба на модел AKM1325C автоматично инструмент 3d дърворезба машина на цената на Китай фреза с ЦПУ /3d wood art machine

BGN 21760.00

Пред да направите исплата ,ве молам да ме контактирате за повеќе информации !Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12Ние може да се прилагоди на машина големина ,конфигурации ,боја итн, како на вашите барања !! Топла продажба модел AKM1325 C автоматско алатка за 3d резби во дрво машина цена Кина cnc рутер / 3d дрво уметност машинаПримена3d дрво уметност машинаМебел производство како што се за градината, спална соба и другите живи простори може да се постигне со користење на различни машини како CNC Рутер, УВ Принтери за додавање шарени деталиЗа фирмите бараат да се движат од прирачникот начини на производство и бара да се автоматизира процесот за зголемување на нивното производство или да донесе работи во куќата, CNC рутер е обично прв избор за многу.Имаме широк спектар на CNC машини што ќе биде погоден за создавање на голема потрага мебел за двете дом и канцеларија...

Машина машина гравера захранване 220V лазер CO2 120W за гравиране на тапата лазер

BGN 390.40

120 W CO2 Laser Напојување 220 V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање Карактеристики :1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка.2...

СО2 40W 50W корк лазерен печат, гравиране машина cellular работа легло маса платформа 3040 350x 450mm

BGN 48.00 62.38

CO2 40 W 50 W Цевка Ласерски Гума Печат Гравирање Машина Саќе Работа Кревет Табела Платформа 3040 350x 450mmОпис : Материјал : Алуминиум(рамка) и поцинкуван челик(тело)Дијаметар на табела дупка : 78mmДимензија : 350mm x 450 мм x 22mm + / 2mm (со рамка)306mm x 406mm x 22mm + / 2mm (без рамка)Начин на плаќање : Ние сме воопшто одговорни за превозот адреса е предвидено...

Комплект цанги ER20 (2-13 мм) патронник патронник ER20 пружинен патронник патронник за токарно-смилане на струг с ЦПУ и шпиндельного на двигателя

BGN 32.00

ER20 collet сет (213mm) er20 collet чак Пролет Collet чак за CNC Мелничката Струг Алатка и вретено мотор(2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)Параметарот : Тип : ER20 collet чак сетГлавен Материјал : 65 Mn челикПојачани & прецизност земјатаКоличина : 12pcs (2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)На точноста : во рамките на 0.015 UMСтегање сила, широк стегање опсег, полна големина, висока точност!Широко се користи во здодевни , Мелничката , Дупчење , ЦПУ фреза жица прислушување, гравирање вретено машини, обработка центри и други обработка.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

Лагери с гумено покритие ATM 608ZZ bearing using pad printer, ПУ Bearing, носете-resisting,Shock absorbation, размер на лагер:8*26*7

BGN 8.00

Ве молиме контактирајте со нас пред да го купитеНа СТП haedness е A85Боја : ЖолтаГОЛЕМИНА на : 8*26*7Имајќи е 608 ZZ Материјали : SUJ2Полиуретански цврстина како услови бараат прилагодувањесигурно нема да ungluedНие сме во позиција да ја прифати наредби од клиентите примероци порачуваат дизајн , спецификации и барања за пакување!Најдобар производителНашите начело : искреност и имајте вера , иновираат , ефикасно .

3D модел на stl, дърворезба, за металообработващи машини с ЦПУ тигър изключителен модел

BGN 5.00 8.00

3 D модел stl,резби во дрво за CNC машина тигар ексклузивен моделЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние, исто така, имаат ексклузивно модел,ако треба,ве молиме контактирајте со вас за слободни.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

Цена по цена на производителя машина за рязане на лазер акрил / лазер скъса акриловую машина форми

BGN 8240.00

Фабрика цена ласерски машина за сечење акрилик / ласерски сече акрилик форми машинаItem / МоделRDJ1325Работна површина1300мм*2500mmЛасерски моќ100 W 130 W 150 W 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

Clock_010 3D модел на релефа за металообработващи машини с ЦПУ в STL формат на файла

BGN 8.00 12.80

Clock_010 3d модел помош за cnc машина во STL формат на датотекаОваа 3 D модел е 76.4 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 430.138 mmY оските : 430.138 mmZ оските : 19.428 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

каменна Китай гравиране машина, лазерен CNC 6090 цена на co2 лазерно рязане, машина за дърво акрил МДФ

BGN 4592.00

co2 ласерот engraver / камен кина гравирање машина Производ главната сликаОвој модел Ласерски машина користи блокирање дизајн, лесно да се инсталира и да се приспособат , машината рамка во која причина, материјали може да се стави во од пред и зад себе , тоа може да се Исцрпи smoke on the погоре и подолу на ласерски машина, тоа offline употреба на системот за контрола, англиски LCD, USB интерфејс, поддршка на CAD и Corel Draw излез директно.Функции на камен кина гравирање машина1...