• Ново
800W 110V 220V ос CNC3040 CNC 3040 CNC 3040Z гравиране машина с ЦПУ 1.5 kw VFD фреза с ЦПУ с водно охлаждане

800W 110V 220V ос CNC3040 CNC 3040 CNC 3040Z гравиране машина с ЦПУ 1.5 kw VFD фреза с ЦПУ с водно охлаждане

BGN 2224.78
В магазина

Брой продукти


800 W 110 V 220 V Вретено CNC3040 CNC 3040 CNC
3040 Z CNC Гравирање Машина 1.5 kw VFD CNC Рутер Вода за Ладење Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Карактеристики :
1. Едноставна операција и инсталација
2. Повеќе стабилна и силна опремени со алуминиум рамка материјали
3. Може да се контролира со компјутер
4. Мах 3 софтвер е едноставна и intellgent
5. Можат да го контролираат гравирање попрецизни
6. Итни стоп копчето подобрување на безбедноста
Спецификација :
Табела Големина на(mm) : 570*360*15mm
X. Y. Z Патуваат Област : 400*300*90mm
Табела структура : Alumlnum Т-слот
X Y Z Пренос : SFU1605 Топката Завртки
Лизгачки единици :
X оската Dai.16mm хром плоча шахти
Y оска Dai.20mm хром плоча шахти
Z оската Dai.12mm хром плоча шахти
Директорот оска collet : ER11/3.175 collet
Рамка материјали : 6061laluminum алуминиумски + 6063 Industrial алуминиум
X Y Z Водич Железнички : Заокружуваат Железнички
Вретено Моќност : 800 W VFD вода за ладење вретено
Max.Вретеното Брзина : 24000 r/мин
Max.Патување Брзина : 4000mm/мин
Max.Работна Брзина : 4000mm.мин
Обработка на Точност : ±0.03 mm
Ја наместите на Точноста : ≤0.03 mm
Возење Систем : Stepper Мотор
Команда Јазик : G Кодот
Оперативен Систем : Mach3
Работен Напон : AC110 V-220 V
Нето Тежина/Бруто Тежина : 32 KG
Јас nstallation :
1.Само зафркнам 4 навртки, тогаш може да биде во РЕД, и лоцирање на CNC машина за стабилна биро.
2.Бидете сигурни дека вашиот компјутер има на-табла паралелна порта излез.
3. Се инсталира за контрола на софтверот и се Вози беше МАХ 3
4.Поврзете X, Y, Z и Граница Вклучите приклучок од машина за CNC контролер, поврзете го кабелот за напојување (Ние веќе го поставите десно напон според вашата земја). Поврзете паралелни порт од
5. На MACH3 ние сме биле амбиент.

Подробности

Състояние:
НОВО
търговска марка:
ZJMZYM
CNC или не:
Нормален
Номер На Модела:
cnc3040
Номер На Продукта:
H0319

Те също купуват с този продукт

6 бр. / лот Международната шахматна 3D модел за 4-оста на кръговата 3D резбовани скулптура преса с ЦПУ в STL файл

BGN 6.00 9.60

6 PCS / МНОГУ Меѓународни шах 3 D модел за 4 оска кружен дијаграм 3 D врежан скулптура cnc машина во STL датотекаНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Гореща продажба на модел AKM1325C автоматично инструмент 3d дърворезба машина на цената на Китай фреза с ЦПУ /3d wood art machine

BGN 21760.00

Пред да направите исплата ,ве молам да ме контактирате за повеќе информации !Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12Ние може да се прилагоди на машина големина ,конфигурации ,боја итн, како на вашите барања !! Топла продажба модел AKM1325 C автоматско алатка за 3d резби во дрво машина цена Кина cnc рутер / 3d дрво уметност машинаПримена3d дрво уметност машинаМебел производство како што се за градината, спална соба и другите живи простори може да се постигне со користење на различни машини како CNC Рутер, УВ Принтери за додавање шарени деталиЗа фирмите бараат да се движат од прирачникот начини на производство и бара да се автоматизира процесот за зголемување на нивното производство или да донесе работи во куќата, CNC рутер е обично прв избор за многу.Имаме широк спектар на CNC машини што ќе биде погоден за создавање на голема потрага мебел за двете дом и канцеларија...

свалящ се капак колектор на прах КНК 80mm двойна врата аксесоари рутер КНК за мотора на шпиндела 1.5 kv 2.2 КВ

BGN 22.40

80 мм cnc прашина колектор покрие CNC Рутер ДодатоциИмаме големина како удар : Вретено дијаметар : 65mm(како што се 800 W вретено)Вретено дијаметар : 70mmВретено дијаметар : 75mmВретено дијаметар : 80mm(како што 1.5 kw / 2.2 kw вретено)Вретено дијаметар : 90mm(како што се 4.5 KW / 6.0 KW воздух кул вретено)Вретено дијаметар : 100mm(како што се 3.0 KW вретено)Вретено дијаметар : 105mm(како што се 3 KW вретено)Вретено дијаметар : 125mm(како што се 4.5 KW / 5.5 KW вретено)Сите отвори се 97mm.Друга големина може да се прилагоди !!!Пакување листа : 1 buc* 80mm прашина колектор маска

Машина машина гравера захранване 220V лазер CO2 120W за гравиране на тапата лазер

BGN 390.40

120 W CO2 Laser Напојување 220 V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање Карактеристики :1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка.2...

panno-utki 3D model relief figure STL format the duck 3d model for relief cnc in STL file format

BGN 6.00 9.60

Pannoutki 3 D модел олеснување слика STL формат патка 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 86.1 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 685.067 mmY оските : 460.91 mmZ оските : 23.924 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

машина за етикетиране на лазерни влакна на ротари standalone, маркировъчна с високоскоростен цена блок почистване гальванометра

BGN 5600.00

влакна ласерски ротари означување на машина со висока брзина Galvanometer Скенер ценаПроизвод Вовед : BCXlaser20 W lasr машина за нерѓосувачки челик, метална плоча,алуминиум, сребро, злато со пониска цена на Влакна Ласерски Означување Машина Нашите Влакна Ласерски Серија обезбеди највисок означување резултати ,што е capalbe на provinding еден вид на решение за вашата етикетирање потреби...

Оригинален XHC MK6 6axis CNC Mach4 USB Motion Control Card Breakout Board 2 Mhz

BGN 509.00 535.60

Оригиналниот XHC MK6 6axis CNC Mach4 USB Движење Контрола на Картичката Збег Одбор 2 MHzПоддршка Win7КУПУВАЧОТ ЧИТАЊЕ : ЗА РУСИЈА : Бидејќи ние ги користиме специјален железничката превозот метод за да се Русија, која е бесплатна данок, но постојат многу оддалечени области во Русија, ако вашето место не е на сликата подолу, plz промена подолу градови или контактирајте со нас дали вашето место може да се префрли.Re : Купувачите треба да ги собереш на парцела на своите локални пост центар, не ВратаВратата.ПО ПРОДАЖБА : Ако ги задоволи производ, ве молиме да ни остават позитивен фидбек...

ACCTEK AKG6090 4axis cnc machine с най-добра цена

BGN 3840.00

Се обрне внимание на ова !!!1)Товарни : не се сите порти се бесплатен превозот.2)Цел на Aliexpress : не се направи исплата на Aliexpress(Бидејќи парите на Aliexpress не може да биде повлечена од нас, ние не можеше да се произведе машина за вас) да ја прифатиме Т / T и Alibaba Обезбеди Трговија главно...

Clock_010 3D модел на релефа за металообработващи машини с ЦПУ в STL формат на файла

BGN 8.00 12.80

Clock_010 3d модел помош за cnc машина во STL формат на датотекаОваа 3 D модел е 76.4 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 430.138 mmY оските : 430.138 mmZ оските : 19.428 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Cloudray RECI DY20 високо напрежение Flyback трансформатор за 130W 150W 3 бр. / лот Co2 лазерен източник на захранване

BGN 128.00

1.На flyback трансформатор користи За RECI DY20 Co2 laser напојување / ласерски машина engrave2.На RECI DY20 ласерски напојување има 3 парчиња / еден пар flyback трансформатор...

Ниска цена на cnc лазерен камък / акрил / дърво гравиране машина 60 W 6090 мини лазерен гравьор

BGN 4320.00

Ниски трошоци за cnc ласерски камен / акрилик / дрво гравирање машина 60 W 6090 mini laser engraverОпис На ПроизводотМ Машина слики на AKJ6090 mini laser engraverF Карактеристики на мини ласерски engraver1.Тајван Hiwin плоштадот шини2.Leadshine возачот3.60 w ласерски цевка ;Leetro ;Fulong појас4.Сингапур огледала и леќа5.воздушна пумпа ;пумпа за вода и издувните вентилатор (550w)Стр Параметри & главна конфигурација на AKJ6090 mini laser engraverМодел AKJ6090 mini laser engraver Ласер CO2 стакло запечатени ласерски цевка Ласерски моќност 40 W60 W / 80 W 100 W 130 W 150 W Работа платформа големина 600×900mm Софтвер Puhan; Ruida или Leetor за факултативна брзина Гравирање 0~1000mm / s Сечење брзина 0~500mm / s Worktable Медчешел или Нож Slatted платформа факултативна Прецизност на позиционирање ≤±0.025 mm Графички формат Поддржан од Датотеките кои Corel Draw, Photoshop, Auto CAD може да се идентификуваат Компатибилен софтвер Corel Draw, Auto CAD Работна температура : 045 степен C Мотор тип : Stepper Мотор Ладење : пумпа за вода;CW3000 или CW5000 Индустрија Вода Чилер се опционални Контрола на Конфигурација DSP / USB Интерфејс Електрична енергија : 220 V / 50 Hz / 1kvaопција предмети1...

3D модел на stl, дърворезба, за металообработващи машини с ЦПУ тигър изключителен модел

BGN 5.00 8.00

3 D модел stl,резби во дрво за CNC машина тигар ексклузивен моделЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние, исто така, имаат ексклузивно модел,ако треба,ве молиме контактирајте со вас за слободни.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

Artcam Software atc cnc router door making tool change cnc 1325 ATC дървообработващ струг за продажба

BGN 28000.00

Повеќе информации за ATC ,ве молиме да бидат слободни да контакт со Алис Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12 Artcam Софтвер atc cnc рутер вратата алатка за правење промени cnc 1325 ATC дрво машина за продажбаАпликацијата Машина Структура Нашите ATC CNC Рутери се произведени од високо квалитетен челик кој беше третирана за да издржат дури и најтешките работилници...

Цена по цена на производителя машина за рязане на лазер акрил / лазер скъса акриловую машина форми

BGN 8240.00

Фабрика цена ласерски машина за сечење акрилик / ласерски сече акрилик форми машинаItem / МоделRDJ1325Работна површина1300мм*2500mmЛасерски моќ100 W 130 W 150 W 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

Комплект цанги ER20 (2-13 мм) патронник патронник ER20 пружинен патронник патронник за токарно-смилане на струг с ЦПУ и шпиндельного на двигателя

BGN 32.00

ER20 collet сет (213mm) er20 collet чак Пролет Collet чак за CNC Мелничката Струг Алатка и вретено мотор(2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)Параметарот : Тип : ER20 collet чак сетГлавен Материјал : 65 Mn челикПојачани & прецизност земјатаКоличина : 12pcs (2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)На точноста : во рамките на 0.015 UMСтегање сила, широк стегање опсег, полна големина, висока точност!Широко се користи во здодевни , Мелничката , Дупчење , ЦПУ фреза жица прислушување, гравирање вретено машини, обработка центри и други обработка.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

1530 вакуум маса дървообработващи фреза с ЦПУ за рязане на дървен материал

BGN 8640.00

1530 Вакуум маса машини cnc рутер машина за сечење дрвоПараметри : Работна Површина1500*3000*200mmПатување Прецизноста На Позиционирањето±0.03 / 300ммRepositioning Точноста±0.03 mmТабелавакуум & Тслот ТабелаРамкаЗаварени СтруктураX, Y оскаспирален рек 1.25 М, Hiwin 20# Железнички Линеарна ИмајќиZ оскатаHiwin Железнички 20# Линеарна Имајќи & Тајван TBI Топката ЗаврткаMax...

Машина за рязане на кожа КНК/лазер ножове с дървени за гравировального металообработващи машини лазерни машини рутер КНК

BGN 1471.00 1598.40

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 WГравирање Површина : 300*200 MMМашина сина боја & бела,Црвена & Бела,жолта & црна, црноБел,ве молиме имајте во која боја ви се допаѓа,ако не да ни кажете за боја,ќе испрати сина & бела до вас.1...

Лагери с гумено покритие ATM 608ZZ bearing using pad printer, ПУ Bearing, носете-resisting,Shock absorbation, размер на лагер:8*26*7

BGN 8.00

Ве молиме контактирајте со нас пред да го купитеНа СТП haedness е A85Боја : ЖолтаГОЛЕМИНА на : 8*26*7Имајќи е 608 ZZ Материјали : SUJ2Полиуретански цврстина како услови бараат прилагодувањесигурно нема да ungluedНие сме во позиција да ја прифати наредби од клиентите примероци порачуваат дизајн , спецификации и барања за пакување!Најдобар производителНашите начело : искреност и имајте вера , иновираат , ефикасно .