• Ново
Cloudray RECI DY20 високо напрежение Flyback трансформатор за 130W 150W 3 бр. / лот Co2 лазерен източник на захранване

Cloudray RECI DY20 високо напрежение Flyback трансформатор за 130W 150W 3 бр. / лот Co2 лазерен източник на захранване

BGN 128.00
В магазина

Брой продукти


1.На flyback трансформатор користи За RECI DY20 Co2 laser напојување / ласерски машина engrave
2.На RECI DY20 ласерски напојување има 3 парчиња / еден пар flyback трансформатор. па ќе мора да избере 2 парчиња/(за еден пар ) за вашиот ласерски моќ .
3.Ве молиме проверете ги инсталирате шематски дијаграм.
4.На завртката е за инсталирање на фиксни на ласерски моќ кутија.
5.Ако ласерски engrave машина не ласерски зрак излезе . Тогаш ќе треба замени со нов flyback трансформатор за ласерски моќ.
6.Ако Co2 laser engrave машина ласерски моќ е слаба , и тоа не може да се намали преку какви било материјали . Потоа можете да ја прилагодите ласерски моќ да максималната вредност. во исто време . ќе се провери машина ampere.Ако Сум индикатор е уште помалку од 8 часот наутро. Тогаш ќе треба замени со нов flyback трансформатор за ласерски напојување.
Царина : Сите производи превозот од Кина може да предизвика тарифи. Ве молиме да знаат добро за вашата земја увоз закони. Сите производи Cloudray продажба default ФОБ тргување услови, купувачите ќе ја преземе својата одговорност за сите видови на данок во својата земја. Доколку имате посебни барања за декларација, ве молиме оставете пораки до нас кога ќе се направи ред. Превозот од локалните земја (Германија/USA/Русија) нема увозни тарифи потребно. Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Сите пакети на Аргентина треба CUIT број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Сите пакети во Русија треба Целосен Назив ( име + Средината на името + презиме ).
1. Задоволството на клиентите е многу важно за нас. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве Молиме да ни даде позитивни повратни информации и 5 ѕвезди за нас.
2. Ако има било какви проблеми со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативна или неутрална повратни информации. Ние ќе ги направиме нашите напори да им помогне да се реши проблемот.

Подробности

търговска марка:
Клоудрей
Номер На Модела:
Flyback-DY20
тип на лазера:
co2-лазер
Напрежение:
110V/220V
Приложение:
Източник на захранване лазер CO2 DY20
Име:
обратен трансформатор

Те също купуват с този продукт

Най-доброто качество на NEMA 34 стъпков двигател(4:1) K12-100mm 4 челюстта чък 100 мм с ЦПУ 4-та ос aixs завъртане на оста + задно седло за смилане на струг с ЦПУ

BGN 528.00

Целосен Сет Nema 34 Steppr мотор (4 : 1)(K12100mm) 4вилицата Чак 100mm Шупливи окно4оска / ротари оска за cnc рутер / cnc гравирање машинаЌе ги добиете сите делови како слика шоу.Спецификации : Чак тип : K12 100 MM 4вилицата центрирање чакСтегање опсег : позитивни ноктот (2~30ММ), анти ноктот (30~80 MM)Центар висина : 65 MMИзлез бунари со дијаметар : 20 MMАгол : 0.45 степени по чекорНамалувањето сооднос : 4 : 1 (5 M синхрони појас забавување на владата)Stepper мотор : Nema 34, 4 жици, 4.5 На stepper мотор (Нова)Вратилото на моторот со дијаметар : 12.7 MMЕдна оска Димензии : должина 210 MM*ширина 210 MM*115 MMОва е Nema 34 Stepper мотор, поголема моќ : Еве tailstock : Центар Висина : 65 MMСе водат растојание : 50 MMТежина : 2.1 KGЗа 4вилицата чак,можете да стегање Круг материја l и квадрат материјал и двете!Превозот 1...

panno-utki 3D model relief figure STL format the duck 3d model for relief cnc in STL file format

BGN 6.00 9.60

Pannoutki 3 D модел олеснување слика STL формат патка 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 86.1 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 685.067 mmY оските : 460.91 mmZ оските : 23.924 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Машина машина гравера захранване 220V лазер CO2 120W за гравиране на тапата лазер

BGN 390.40

120 W CO2 Laser Напојување 220 V Engraver Машина Машина за Ласерски Цевка Гравирање Карактеристики :1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка.2...

Заводска цена лазерно рязане пъзел машина / ЦПУ рязане на пластмасови лазер

BGN 8240.00

Фабрика цена сложувалка ласерски машина за сечење / cnc пластични ласерски машина за сечењеItem / МоделRDJ1325Работна површина1300мм*2500mmЛасерски моќ100 W 130 W 150 W 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

ACCTEK AKG6090 4axis cnc machine с най-добра цена

BGN 3840.00

Се обрне внимание на ова !!!1)Товарни : не се сите порти се бесплатен превозот.2)Цел на Aliexpress : не се направи исплата на Aliexpress(Бидејќи парите на Aliexpress не може да биде повлечена од нас, ние не можеше да се произведе машина за вас) да ја прифатиме Т / T и Alibaba Обезбеди Трговија главно...

CNC 3020T-DJ мини фреза с ЦПУ модернизирана с 3020T

BGN 1022.08

3020 TDJ мини CNC гравирање машина надграден од 3020 TВовед : На 3020 TDJ Лесно да се произведе име значки, опрема ознаки, мали знаци, плакети и признанија, подарок предмети, пет ознаки,беџ, електрични ознаки, воена име ознаки, масата ознаки или означете индустриски делови.Дали сте стартување бизнис, или модел ентузијасти, или се во потрага за да додадете машина за дополнување на капацитетот на постоечката работа, 3020 TDJ е голем одговара.Ние со нетрпение очекуваме, 3020 TDJ ќе стане вашиот добар помошникПопрецизно Повлекува МоторГравирање процес е видлива како контролирани од компјутерЕдноставна операција и инсталација1 година машина дел и 6 месеци електрични делови, излегувајќи мотор, вретено Слободни ГаранцијаТехнички Параметри : CNC3020 TDJ гравирање машина дел параметри : Машина Димензии : 525 X400 X370mmРек материјал : 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина : 300 X200mmZОската Удар : 45mm, Гравирање длабочината зависи од должината на работ алаткаПрифатливи материјални дебелина : ≤60mmЖелезнички тип : Chromeplate вратило+Линеарни Лагери, (Површината стврднување 61 HRC)Тип на навој : 1204 Двојно тема Трапезоидна ЗаврткаВретено мотор : 230 W / 11000r / min (Многу мал шум)Collet тип : ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и погон : двофаза хибрид повлекува мотор , 1.8 A / ФАЗА,40 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина : 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето : 0.04 mmКомуникациска интерфејс : Паралелна порта (Мора да се користи на десктоп компјутер, не поддржува лаптоп)Софтвер Compatability : Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда код : G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина : 22kgНе можете да додадете 4 оска;Пакување листа : 1× Гравирање машина1× Контрола кутија1× Паралелни порт кабел 25pin1× Моќ кабел1× алатница и алатки3× Оска моторс1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)

110V 220V 100W, Digital Professional Pyrography toolkit богат на функции Пирографическая машина с 20pcs топчета +10шт припой

BGN 140.00 148.78

Преносни тип Спецификации : 110v240v, 100 W 01000 степен на Ножот дијаметар : 1mm, Вклучувајќи : Машина : 1set Машина Пенкало : 2set Ножеви совети : 10pcs Лемење железо совети : 10pcs​1...

Artcam Software atc cnc router door making tool change cnc 1325 ATC дървообработващ струг за продажба

BGN 28000.00

Повеќе информации за ATC ,ве молиме да бидат слободни да контакт со Алис Mail : export12 / на / acctekcnc.com Skype : acctek12 Artcam Софтвер atc cnc рутер вратата алатка за правење промени cnc 1325 ATC дрво машина за продажбаАпликацијата Машина Структура Нашите ATC CNC Рутери се произведени од високо квалитетен челик кој беше третирана за да издржат дури и најтешките работилници...

Ниска цена на cnc лазерен камък / акрил / дърво гравиране машина 60 W 6090 мини лазерен гравьор

BGN 4320.00

Ниски трошоци за cnc ласерски камен / акрилик / дрво гравирање машина 60 W 6090 mini laser engraverОпис На ПроизводотМ Машина слики на AKJ6090 mini laser engraverF Карактеристики на мини ласерски engraver1.Тајван Hiwin плоштадот шини2.Leadshine возачот3.60 w ласерски цевка ;Leetro ;Fulong појас4.Сингапур огледала и леќа5.воздушна пумпа ;пумпа за вода и издувните вентилатор (550w)Стр Параметри & главна конфигурација на AKJ6090 mini laser engraverМодел AKJ6090 mini laser engraver Ласер CO2 стакло запечатени ласерски цевка Ласерски моќност 40 W60 W / 80 W 100 W 130 W 150 W Работа платформа големина 600×900mm Софтвер Puhan; Ruida или Leetor за факултативна брзина Гравирање 0~1000mm / s Сечење брзина 0~500mm / s Worktable Медчешел или Нож Slatted платформа факултативна Прецизност на позиционирање ≤±0.025 mm Графички формат Поддржан од Датотеките кои Corel Draw, Photoshop, Auto CAD може да се идентификуваат Компатибилен софтвер Corel Draw, Auto CAD Работна температура : 045 степен C Мотор тип : Stepper Мотор Ладење : пумпа за вода;CW3000 или CW5000 Индустрија Вода Чилер се опционални Контрола на Конфигурација DSP / USB Интерфејс Електрична енергија : 220 V / 50 Hz / 1kvaопција предмети1...

Китай High-end лаптоп Dot Peen standalone, маркировъчна машина, ръчно гравиране машина метал,също е напълно преносим за етикетиране на vin

BGN 3520.00

CNC Преносни Точка Peen Означување на МашинаНаслови • Преносни – лесен за напредок дека едноставно бара електрична конекција • Големи означување област – или 140mm x 60mm (ХСPE01), или 70mm x 20mm (ХСPE02) • Разноврсна – во Можност да работат со двете индустриски одделение метали и тенки пластични, па дури и да го обележите нерамни површини Вовед Heat Sign е ХСЈП спектар на рачни метал гравирање машина нуди одлично решение за многу метал означување задачи...

10шт заден видий строгальные нож 82 mm x 5,5 mm HSS Soft Hard Woods Ply-wood Board Cutting дървообработващи инструменти

BGN 19.74

HW0000288Спецификација : Сосема нов и висок квалитетМатеријал : тешко легураБоја : СребренаГолемина : Прибл 82 x x 5.5 1.1 mm(LWT)Количина : 10pcsКарактеристики : Направени на хард алуминиумски материјал, кој може да понуди долгата употреба животОстрицата одговара за сечење на меки дрва, тешко дрво, plyдрво табла итнШирок спектар на апликацииПогоден За : MAKITABOSCHБ&ГHITACHIПакување се вклучени : 10 x Planer Ножеви1 x СлучајAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 12mm грешки поради прирачник за мерењеEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Висококачествена новата 3D модел за cnc 3D издълбани образна скулптурни машина във файла STL angel_4

BGN 3.00 4.80

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека angel_4Оваа 3 D модел е 202 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 89.449 MMY оските : 45.882 MMZ оските : 5 MMНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Комплект цанги ER20 (2-13 мм) патронник патронник ER20 пружинен патронник патронник за токарно-смилане на струг с ЦПУ и шпиндельного на двигателя

BGN 32.00

ER20 collet сет (213mm) er20 collet чак Пролет Collet чак за CNC Мелничката Струг Алатка и вретено мотор(2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)Параметарот : Тип : ER20 collet чак сетГлавен Материјал : 65 Mn челикПојачани & прецизност земјатаКоличина : 12pcs (2mm, 3мм , 4mm , 5mm , 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm,13mm)На точноста : во рамките на 0.015 UMСтегање сила, широк стегање опсег, полна големина, висока точност!Широко се користи во здодевни , Мелничката , Дупчење , ЦПУ фреза жица прислушување, гравирање вретено машини, обработка центри и други обработка.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

Цена по цена на производителя машина за рязане на лазер акрил / лазер скъса акриловую машина форми

BGN 8240.00

Фабрика цена ласерски машина за сечење акрилик / ласерски сече акрилик форми машинаItem / МоделRDJ1325Работна површина1300мм*2500mmЛасерски моќ100 W 130 W 150 W 180 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...