• Ново
4 бр. В комплект Baby Girls' Halloween Orange Тиква Tutu Dress младенческий костюм екипировка превръзка на главата обувки, гети

4 бр. В комплект Baby Girls' Halloween Orange Тиква Tutu Dress младенческий костюм екипировка превръзка на главата обувки, гети

BGN 23.00
BGN 28.78
-20 %
В магазина

Брой продукти


Август и Septemper се најдобро време да се цел ноќта на вештерките костим облека за вашето малку, како што е меѓународна шпедиција, понекогаш тоа ќе мало задоцнување, подготвува рано, носат убави и среќни за ноќта на вештерките период : ), дај нашето бебе една симпатична фестивал!
Материјал : мешавина памук, мрежа tulle;
0~6months : градите за 38cm; рамо 36cm; должина околу 34cm, манжетната околу 7cm;
6-9months : градите за 40cm; рамо 36cm; должина околу 36cm, манжетната околу 7cm;
9-12months : градите за 42cm; рамо 38cm; должина околу 38cm, манжетната околу 8cm;
Фустан во romper стил, 2 копчиња дизајн за лесна промена на пелена;
Пакетот вклучува : 1 PC фустан, 1 PC headband, 1 Pair чевли, 1 Pair leggings;
Сите предмети се направени и кои се испраќаат од Кина во Светот со следење на број;
Испратени до САД преку E-pack (USPS) преземање на 10-20working дена за доставување;
За руски клиенти , plz потврди примачот име ќе влезат е твоето полно име за да се обезбеди успешно примање на пратката, испратени до руската исто така се користи Кина ЕМС Epacket услуга обично преземање на 10-30working дена да испорача.
Предаден на други земји преку Кина Пост преземање на 15-35working дена да испорача, некои земји, како што е Бразил, поради строго обичај, тоа може да ви треба малку повеќе, ако не се примен објект во рамките на 90days, plz љубезно ве молиме да контактирате со мене, јас ќе се реши за вас.
За било какви прашања, plz ве молиме контактирајте ме одеднаш.

Подробности

Възраст На Детето:
10-12 месеца, 7-9 месеца, 4-6 месеца
Отдел Име:
Дете
Пол:
Малките Момичета
Дължина На Роклята:
Над Коляното, Мини
Силует:
Бална Рокля
Яка:
O образна врата
Дължина ръкав(см):
Кратък
стил рокли:
Пакетче с къдри
Украса:
Дантела
Вид На Модела:
Цвете
Стил Ръкави:
Редовен
Стил:
Сладки
Материал:
Памук, Полиестер
Състав На Материала:
Разход памук
Номер На Модела:
Сладки
Тип Тъкани:
Polyester

Те също купуват с този продукт

Emmababy Girl Dress Birthday Kids Wedding Шаферка Талия Цвете Рокля Вечерна Театрализованное Цвете Рокля

BGN 5.00 7.55

ОписНајновите Бебе Девојки Се Облекуваат Алишта !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : Како На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Рокли за новородени момичета с кепкой Super Back Bow Diamand Belt Baby Christensing Dresses 1 year birthday dress vestido infantil

BGN 34.00 36.78

Новороденото Бебе Девојка Фустани со Капа Супер Назад Лак Diamand Појас Бебе Крштевка Наметки 1 година роденден се облекуваат vestido infantilШупливи Чипка , бал , Бистродолжина , Капа , се Вклопува 02 Години (5090cm)Супер Назад Лак , Diamand Појас со Лента Роденден / Свадбена / Партија Стил .Pls проверете ги следат големина на табелата пред место во редот !ние, исто така, имаат ДАРОТ на вашето бебе : ) Големина на Табелата (1 cm=0.39 инчи)Големина На ЗаписДолжина(cm)Биста(cm)Половината(cm)Предлагам Возраст3 M39 51 5103 месец6 M42 53 5239 месец12 M45 55 54912 месец18 МИЛИОНИ48 57 561218 месец24 M51 59 581824 месецпоради differrent мерење метод ...

4шт детската новородено дрешки прекрасни деца момиче писмо гащеризон с дълги панталони с дълъг ръкав, гащеризон дрехи, определени 0-24 м горещ

BGN 10.00 11.89

ОписДОБРЕДОЈДОВТЕ на Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет! Материјал : 100% Памук Боја : Како што е прикажано на слики Листата ги Вклучува : 4 PCS Бебе Девојка Облека Димензии : 70 / 80 / 90 / 100 CmГолемина На Табелата : Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние препорачуваме избор на поголеми димензии, благодарение...

Черно бял лебед дантела Baby Girl Гащеризон боди рокля + превръзка 2 елемента BEBE новородено пакетче комплекти Детски дрехи Детски дрехи

BGN 23.82

Црно Бел Лебед Чипка Бебе Девојка Romper Bodysuit Фустан + Headband 2 ПАРЧИЊА BEBE Новороденче Туту Поставува Облека на Децата Бебе Облека за БебетоДевојкаLayette БебеОблека Сите Детска Облека И Додатоци purim костими за девојки 1 Set = 4pcs = Bodysuit Туту Фустан + Креветчето Чевли + Legwarmers + Headband Големина : S(03М), M(36 M), L(612М), XL(1224 M) Боја : Бела, Топло Розова големини се илустрирани со конкретни мерења во детални спецификации...

Сладки момиче малко дете дете лук цвете пакетче пола Принцеса снимка облекло бонбони с цвят на полата + превръзка на главата 2 елемента W15

BGN 5.22

100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Бела / Розова / Red / Светло Сина / Темно Сина / Сива / Виолетова / Црна Материјал : Dacron Симпатична и убава, опремен со стил и функционалност Мека и удобна, доста подарок за вашето бебе...

1-2T Top Brand Quality Baby Girls Swimsuit сърф плажове бански бански Бански Bebe One Pieces Bath Suit

BGN 12.78

Топ Бренд За КвалитетОдделение ААА​Големина Информации : 1cm=0.39 инченSize 12 месеци Погоден за бебе висина за : 75 смОзнака Големина е 18 MГолемина 18 месеци Погоден за бебе висина за : 85 см Ознака Големина е 24 МетриГолемина на 24 месеци Погоден за бебе висина за : 95 см Ознака Големина е 3 T

Летни детски плъзгачи памук марлевое рокля цвете Принцеса пакетче новородено триъгълник катерене облекло

BGN 17.00 19.09

Можеби како овие : Големина / CM 06 месеци 612 месеци 1218 месеци Yichang 40cm 42cm 44cm Градите ширина 24cm 26cm 28cm Препорачува висина 5070cm 80см 90cm

неонатальная ръчно пола пакетче и короната снимка подпори сладко бебе горчив fleabane горчив fleabane пола

BGN 8.00 9.60

Опис На Производот конкурентна цена, брза испорака време многу бои животна средина Одлична услуга директен фабрика Висок квалитет на Тип на Производ : Пинк одговараат на големи цветови Материјал : Млеко памучна Ткаенина Тип : рачно ткаени Техника : рачно ткаени Функција : новороденото подарок,новородените фотографија реквизити Декорација : ** Боја : Бела, црвено вино, небо сина, розова, сива, каки големина : 80g 03мВе молиме погледнете го следново фотографија, овој член од мрежата, е само за комуникација.повратни информации 1.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги...

1бр Леопард тюл, дантела гащеризон пеперуда Baby Girls дълги ръкави пакетче рокля за 0-12 месеца Безплатна доставка

BGN 15.00 19.18

Материјал : мешавина памук, мрежа tulle;0~6months : градите за 38cm; рамо 36cm; должина околу 34cm, манжетната околу 7cm;69months : градите за 40cm; рамо 36cm; должина околу 36cm, манжетната околу 7cm;912months : градите за 42cm; рамо 38cm; должина околу 38cm, манжетната околу 8cm;Фустан во romper стил, 2 копчиња дизајн за лесна промена на пелена;Пакетот вклучува : 1 PC фустан;Сите предмети се направени и кои се испраќаат од Кина во Светот со следење на број;Испратени до САД преку Epack (USPS) преземање на 1020working дена за доставување;Предаден на други земји преку Кина Пост преземање на 1535working дена да испорача, некои земји, како што е Бразил, поради строго обичај, тоа може да ви треба малку повеќе, ако не се примен објект во рамките на 90days, plz љубезно ве молиме да контактирате со мене, јас ќе се реши за вас.За било какви прашања, plz ве молиме контактирајте ме одеднаш.

нов комплект дрехи, летни дрехи за малките момичета дантела новородено foral сладък комплект дрехи лук гащеризон+ шорти+ превръзка на главата

BGN 15.00 15.78

'ако вашиот нарачате повеќе од 2 парчиња од насќе добиете мал suprise подарок од Кинанова облека поставите лето бебе девојка облека чипка новороденче foral симпатична облека поставите лак jumpsuit+ шорцеви+ headband70(06m)80(712м)90(1318 милиони)100(1924m)meterial : 100% памук(многу мека на допир, со висок квалитет )боја : бела / розоваvние ќе се обидеме потрудиме да ви послуживе молиме дајте ни повратни информации 5star

CHCDMP New Baby Girl Dress casual Есен Детски дрехи с дълъг ръкав носа фалшив от две части дебели момичета рокля на Детски дрехи

BGN 9.00 11.36

Добредојдовте во мојата продавница за 0 2 годиниГолемина Големина cm cm месец Тело должина биста Укажуваат на тоа висина Возраст 6 M 70 35 48 / 6070 69 9 M 80 39 50 / 7080 912 12 M 90 41 54 / 8090 1218 18 МИЛИОНИ 100 44 58 / 90100 1824Белешки за вашиот референца; 1...

Коледен подарък-комплект за новородено дрехи Baby Girls Dress памук окото къдри момиче Кръщение рокли 4шт 1-ия Коледен набор от рокли

BGN 13.00 19.63

Божиќ Подарок Новороденче Облека Поставите Бебето Девојки Фустан Памук Мрежа Возбудува Девојка Крштевка Наметки 4pcs 1 Божиќ Облечи СетМерење Во СМ / Инчен Големина на Облека Должина Биста 1 / 2 Рамо ширина СМ ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S(03М) 36 14.2 БЕА 25,5 10.0 22 8.7 M(46 M) 39 15.4 27 10.6 23 9.1 L(712М) 40 15.7 28 11.0 24 9.5 XL(1318 МИЛИОНИ) 43 16.9 29 11.4 25 9.9 собата, вклучувајќи : Romper+Headband+Sock+Чевли=4pcsСовети : 1) големината на табелата се мери со раце ,13 СМ грешки е дозволено.2)ве Молиме обратете се до големина на табелата пред купување.Купувачот & ПотребниГолемини се илустрирани со конкретни мерења во детални спецификации ве Молиме проверете спецификации пред место и цел...

Детски приказки нов пуловер печат 2017 детски костюм есен два комплекта детски дрехи на прилив на

BGN 12.48

ПРЕВОЗОТ време EMS (515 работни дена на патот) Кина, воздухот mail (1550 работни дена на патот) DHL (25 работни дена на патот) Fedex(27 работни дена на патот)

2017 новородено дете деца момичета камуфлаж дълга рокля момче децата есен камуфлажни дрехи, ежедневни 0-3T облекло

BGN 6.38

Најновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Сладко Бебе Новородено Момиченце Пакетче Пола И Превръзка На Главата Снимка Подпори Костюм Екипировка

BGN 4.00 4.98

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Предиво Боја : Како на сликата покаже Функција : Меки, Удобни и лесно да се носат.Тоа ќе ви донесе вредни меморија.Симпатична фустан е многу впечатливи и уникатни.Специјален дизајн им даде на вашиот прекрасна бебе слободни и неповрзан чувство.Најдобар избор за роденден, забава и фотографија...