• Ново
За HONDA CIVIC 2001-2006 ABS, сензор на предния ляв ep3 тип 57455-S5D-013 57455S5D013 дясна +лява страна

За HONDA CIVIC 2001-2006 ABS, сензор на предния ляв ep3 тип 57455-S5D-013 57455S5D013 дясна +лява страна

BGN 30.00
BGN 30.40
-1 %
В магазина

Брой продукти


Забелешка 1
За Промет На Големо Клиенти .
Ние сме Големи странско трговско друштво , има многу продавници на Alibaba,e Bay и Амазон ! Porudct Квалитетот е совршен !
Странство магацини во САД ,велика БРИТАНИЈА ,Германија и чешка , имаат посебни превозот метод без даноци. Повеќе детали , ве молиме оставете ме пораки
Забелешка 2
Бразил / Agentina Купувачите треба да им понуди на CPF Број или CUIT Број при изборот на e-Пакет или Изразат Испорака.
Забелешка 3
Ако знаете царинските политики во вашата земја , ве молиме оставете порака за декларација на вредност.
Забелешка 4
Она што е Продавачот за Испорака Метод ?
(За Русија , тоа е CDEK Русија Линија Превозот
За Европските Земји , тоа е Европа Specail Линија , Без ДАНОК , Обично трае 15 дена да дестинација. Тоа, исто така, може да се e Packet повремено.)
Забелешка 5
Некои земји имаат многу строги тарифни политики. На пример : Јужна Африка, Бразил, Аргентина, итн., бараат од клиентите да ги плати своите тарифи.
БРЕНД НОВИ ABS СЕНЗОР ПРЕД ЛЕВО ЗА ХОНДА ГРАЃАНСКО Право+Лева страна
ДЕЛ БРОЈ : 57455-S5 D-013 57450-S5 D-013
Answer : ___________________________ NOTE :
ЌЕ НЕ ОДГОВАРА НА НЕКОИ ОД FACELIFT ГРАЃАНСКИ ТИП-Р 2004-2005. АКО НЕ СТЕ СИГУРНИ , ВЕ МОЛИМЕ ДВОЈНО ПРОВЕРЕТЕ СЛИКИ
ЗА ДА СЕ ВКЛОПИ :
ХОНДА ГРАЃАНСКИ 2001-2006 EP3 TYPE-R / S
Белешки Направи Модел Година Варијанта Bodystyle Тип на Мотор Хонда Граѓански 2000 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.7 1668ccm 125 HP 92 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2000 МК VII [2000-2005] Салон 1.4 1396ccm 90 HP 66 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Купе 1.6 јас 1590ccm 110 HP 81 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Купе 1.7 јас 1668ccm 120 HP 88 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Купе 1.7 јас VTEC 1668ccm 125 HP 92 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.4 јас 1396ccm 75 HP 55 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.4 i S 1396ccm 90 HP 66 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.6 јас 1590ccm 110 HP 81 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.7 1668ccm 125 HP 92 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Hatchback 2.0 Тип-Р 1998ccm 200 HP 147 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Салон 1.4 1396ccm 90 HP 66 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Салон 1.6 1590ccm 110 HP 81 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Салон 1.7 1668ccm 116 HP 85 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2001 МК VII [2000-2005] Салон 1.8 1799ccm 140 HP 103 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2002 МК VII [2000-2005] Купе 1.6 јас 1590ccm 110 HP 81 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2002 МК VII [2000-2005] Купе 1.7 јас 1668ccm 120 HP 88 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2002 МК VII [2000-2005] Купе 1.7 јас VTEC 1668ccm 125 HP 92 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2002 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.4 јас 1396ccm 75 HP 55 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2002 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.4 i S 1396ccm 90 HP 66 KW (Бензин) Хонда Граѓански 2002 МК VII [2000-2005] Hatchback 1.

Подробности

търговска марка:
NSGMXT
Материал:
57455-S5D-013 57455S5D013 дясна +лява страна
Номер На Модела:
За HONDA CIVIC 2001-2006 датчик ABS преден ляв тип ep3

Те също купуват с този продукт

Нов 24355-26710 Двигател на Променлив който има Соленоид времето колан, Подходящ За Dodge, Hyundai Kia Rio

BGN 33.00 44.53

Опис● Име на производ : Електромагнетниот вентил● Дел Бр : 2435526710● Осветленост Дел Број : 2435526710 2435526703 24355267032Компатибилност20062009 Hyundai Акцент 1.6 L DOHC 16 V L420062011 КИА РИО 1.6 L DOHC L4 16 V, ENG.КОДОТ "АЛФА II G4 ED"20062011 KIA RIO5 1.6 L DOHC L4 16 V, ENG.КОДОТ "АЛФА II G4 ED"Напомена : единствениот начин да бидете 100% сигурни дека дел ќе се вклопи вашето возило е да се провери вашиот оригинален дел број,исто така Можете да се јавите на вашиот локален дилер или емејл мене за помош.СликаНачин На Плаќање●Ние го прифатат плаќање преку Paypal , Cresit Картичка , Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддршка .●Ве молиме да направите вашата исплата во рок од 19 дена по аукција крајот.●Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, вредноста на декларацијата, итн.) кога ќе се направи исплата, или да испратите порака до нас.Царински даноциМеѓународни Купувачи Ве Молиме Имајте Во Предвид :Увозни давачки , даноци и давачки , не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Дизелов выключенный соленоид SA-3756 12V теглителна сила на 44-53N / задържане усилие 85-125N

BGN 136.00

Дизел Затвори Електромагнетниот SA3756 12 V се Повлече Сила 4453 N / Задржете Сила 85125 NWhatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОписДел број : 150212 C6 U1 B1 SA3459Напон : 12 VГенерално,ние снабдување на електромагнетниот со две терминал.Ве молиме кажете ни ако ви треба три терминал.Напомена : 1 Тоа е за замена, а не оригиналниот дел...

10 x бр. / комплект устройството за обтягане на веригата ГР актуално устройството за обтягане на веригата ГР тампон за обувки A3 A4 A6 A8, TT Seat OE058109088K, 058109088B

BGN 29.00 38.38

Camshaft Времето Синџир Tensioner Чевли Подлога For Audi за "ФОЛКСВАГЕН" за Голф за "Шкода"Погоден за следните синџир tensioner со ОЕМ дел броеви : 058109088 K / E / D / L / B / H ( 1.8 1.8 Т 20 V )058109217 B ( 1.8 1.8 Т 20 V )077109087 P / E / D ( 4.2 V8 )077109088 P / E / D ( 4.2 V8 )078109087 C / F / H ( 2.4 2.7 2.8 V6 )078109088 C / F / H ( 2.4 2.7 2.8 V6 )

Комплект за възстановяване на двигателя yanmar 3TNA68 3TNE68 3D68E бутало+поршневое пръстен+гильза на цилиндрите+пълен комплект уплътнения и лагерите на двигателя

BGN 1040.00

1.Одговара за Hiatch багер 3 TNE68 3 TNV68 3 TN68 клипот за полнењеклипот 3pcsклипот pin 3pcsклипот клипови 6pcsКлипот прстен 3 цилиндрицилиндар лагер 3pcsвратило имајќи 1setедин род имајќи 1setцелосна заптивка комплет 1set​Примена : Мини Багер2.Повеќе 3 TNE68 делови на мотор во парк : 3 TNE66 Клипот 3 D68 connetcing род 3 TNE66 Клипот прстен 3 D68 вратило 3 TNE66 цилиндар лагер 3 D68 camshaft 3 TNE66 целосна заптивка комплет 3 D68 цилиндар на главата 3 TNE66 Главниот имајќи 3 D68 цилиндар блок 3 TNE66 един род имајќи 3 D68 термостат 3 TNE66 пумпа за вода 3 D68 вентил 3 TNE66 масло пумпа 3 D68 им Помогнам на Стап 3 TNE66 цилиндар на главата заптивка 3 D68 Доверба за миење 3 TNE66 Вентил 3 D68 инјектор 3 TNE66 вентил водич 3 D68 вентил tappet 3 TNE66 вентил седиште 3 D68 Лагер за полнење3.Испорака : DHL international shipping 45 дена од врата до врата услугаПовеќе Yanmar мотор модел ние снабдување : 3 D66 3 TNE66 3 TNV66 3 D68 3 TNE68 3 TNV70 3 T72 3 TNA72 3 TNE72 3 TNE74 3 T75 3 TNV76 3 TNE78 3 D82 3 TNE82 3 D84 3 D88 3 TNE88 3 TNV88 3 T90 4 D84 4 D88 4 TNE92 4 D94 E 4 D94 LE 4 TNE94 4 TNV94 4 TNV98 4 TNE98 4 D106 4 TNE106 4 TNV106

FCW нов OE качество на вакуум електромагнитен клапан на всмукателния колектор бегач управление за ford focus c-max, mondeo 4m5g9j559nb bs7e9j559aa

BGN 20.00 20.80

Електромагнетниот Вентил Спецификации : 1.Емисија Електромагнетниот Вентил Доза Колектор Вакум Тркач Електромагнетниот Вентил2...

За двигателя на Mitsubishi мини багер K3M коляновия вал изграждане на стоманена тип

BGN 1120.00

За моторотK3 M foged челик вратило вистински типпримена : трактор loaderПовеќе K3 M делови на мотор : Клипот клипот прстен цилиндар лагер целосна заптивка комплет вратило цилиндар на главата поврзување род итн

Електромагнитен клапан за лесозаготовителя John Deere 2054 2554

BGN 238.40

Електромагнетниот Вентил за 2054 2554 LoggerWhatsapp : +86 18768415518 Skype : guanelianОписТип : Електромагнетниот вентилБренд : Нови cid)Дел# : 9218234Примена200 CLC Багер230 CLC Багер270 CLC Багер2054 Logger2554 Logger180 CW Багер на Тркала210 CW Багер на Тркала350 DLC Багер160 DLC Багер200 DLC Багер225 DLC Багер220 DW Багер на Тркала190 DW Багер на Тркала75 D Багер85 D Багер120 D Багер135 D Багер250 GLC Багер290 GLC Багер350 GLC Багер75 G Багер85 G Багер250 GLC БагерПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...

Безплатна доставка 15330 46020 променлив клапан ГР 1533046020 VVT маслен клапан за Toyota 15330-46020

BGN 72.00

Бесплатен Превозот 15330 46020 Variable Valve Timing 1533046020 VVT Масло Вентил За Тојота 1533046020Ве молиме бидете сигурни дека ако нашиот дел број одговара на вашата оригиналот...

Авточасти Eelctric CT26 Turbo Charger 17201-17030 за двигателя на Toyota Land Cruiser 1HD-FT

BGN 268.00 304.00

СпецификацииМодел : CT26P / N : 1720117020 1720117030Примена : Т oyota Land Cruiser 1 HDFT моторМоторот тип : ДизелМатеријал : К18 окноМоторот Модел : 1 HDFTПрилагодено : ДаВисок Квалитет и Конкурентна ЦенаПомина со голема брзина, рамнотежа тестЗошто да Изберат Нас?1.Искусни и професионални Авто резервни делови снабдувач2.Висок квалитет и конкурентна цена4.За време на испорака5.Задоволување на попродажбата на услугата обезбедени од страна на стручен кадар цело време6.Брз одговор на пораки и телефонски повици секогаш,да се подобри ефикасноста7.ОЕМ и ODM е прифатена(Зависи од клиентите цел количество)8.Пакување метод : картонска кутија за пакување, неутрален пакување,дрвени пакување или како клиенти бараат9.Водечките време : 710 работни дена по приемот на уплатата10.Начин на плаќање : T / T,Western Union,Paypal11.Гаранција : 6 Месеци12.Примерок Цел е прифатенаПревозот Начини : DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ,EMSКонтакт информации : Лице За Контакт : Мис Роуз

Електрически комплект 3529040 HT3B Turbo приложен за колички на двигателя NT855

BGN 338.00 384.00

Спецификации Модел : HT3 B P / N : 3529040 3529032 Апликација : C ummins NT855 Мотор Турбина материјал : К18 вратило Тежина : 28kgs Висок квалитет и конкурентна цена Помина со голема брзина, рамнотежа тестЗошто да Изберат Нас?1.Искусни и професионални Авто резервни делови снабдувач2.Висок квалитет и конкурентна цена4.За време на испорака5.Задоволување на попродажбата на услугата обезбедени од страна на стручен кадар цело време6.Брз одговор на пораки и телефонски повици секогаш,да се подобри ефикасноста7.ОЕМ и ODM е прифатена(Зависи од клиентите цел количество)8.Пакување метод : картонска кутија за пакување, неутрален пакување,дрвени пакување или како клиенти бараат9.Водечките време : 710 работни дена по приемот на уплатата10.Начин на плаќање : T / T,Western Union,Paypal11.Гаранција : 6 Месеци12.Примерок Цел е прифатенаСлики : Пакување : Добар фидбек од други клиенти : Превозот Начини : 1)Примерок или мали нарачка од express,како што курирската служба dhl,fedex,upsот, итн2)Рефус цел од страна на воздух или море.Ние, исто така имаат следните ставки за вашиот референца : Напомена : Пред да нарачате,ве молиме проверете oem број или на дел број, исто така, слики, ако тоа е она што го барате за,нешто треба мојата потврда,љубезно да ми испрати пораки прво ,дозволете и на нас потврди стоки значи дека стоката ние се случува да се испрати е во право за вас.Тоа може да треба време,но потребно.Ви благодариме.Контакт информации : Лице За Контакт : Мис Роуз

Подходящ за двигателя на багер Komatsu 3d95 3d95s горивната помпа с високо налягане

BGN 608.00

За Komatsu мини багер 3 D95 S 3 D95 S вбризгување на гориво пумпаУслов : се направени во Јапонија се користи типПримена : Мини БагерПовеќе 3 D95 делови на мотор во парк : Клипот,клипот прстен,цилиндар лагер,полн заптивка сет,пумпа за вода,вратило,цилиндар на главата,цилиндар блок,масло пумпа,поврзување прачка,вбризгување на пумпа, итн.

Амортисьор обтягане на ремъка за Mercedes Benz W210 E200 E220 E230 E240 E250 E270 E280 E300 E320 E430 Е420 6042000214

BGN 27.36

* Купување * Опис : 1, ве молиме email консултации услуги на клиентите,Ве молиме, напишете пред купувањеA : 17 цифри ВИН кодот C : производ слики.Б : името на авто деловиD : auto parts 11 цифри ОЕМ кодот2, бидејќи истите модели ќе бидат конфигурирани на мали разлики, соодветните функции и додатоци се исто така различни...

Безплатна доставка 1450A132 клапан за управление на празен ход на въздуха за Mitsubishi, Chrysler Dodge Lioncel Lancer

BGN 20.00 24.26

Бесплатен превозот 1450 A132 Неактивен Воздушна Контрола Вентил За Мицубиши Chrysler Dodge Lioncel LancerЗа Chrysler Sebring 20012005 За Dodge StratЗа Мицубиши Eclipse 20002004 За Мицубиши Galant 19992003 За Мицубиши Montero 20022004 За Мицубиши Montero Спорт 19992004 За Мицубиши Outlander 2003

Електрически комплекти турбонагнетателя RHF5 8970863431 за двигател на Isuzu 4JG2

BGN 225.00 256.00

Спецификации Модел : RHF5 P / N : 8970863431 OEM : VE430023 Примена : за Isuzu 4 JG2 T Мотор Материјал : К18 вратило Рамнотежа машина : VSR биланс на машина со Висок квалитет и конкурентна цена Помина со голема брзина, рамнотежа тестЗошто да Изберат Нас?1.Искусни и професионални Авто резервни делови снабдувач2.Висок квалитет и конкурентна цена4.За време на испорака5.Задоволување на попродажбата на услугата обезбедени од страна на стручен кадар цело време6.Брз одговор на пораки и телефонски повици секогаш,да се подобри ефикасноста7.ОЕМ и ODM е прифатена(Зависи од клиентите цел количество)8.Пакување метод : картонска кутија за пакување, неутрален пакување,дрвени пакување или како клиенти бараат9.Водечките време : 710 работни дена по приемот на уплатата10.Начин на плаќање : T / T,Western Union,Paypal11.Гаранција : 12 Месеци12.Примерок Цел е прифатенаПревозот Начини : 1)Примерок или мали нарачка од express,како што курирската служба dhl,fedex,upsот, итн2)Рефус цел од страна на воздух или море.Ние, исто така имаат следните ставки за вашиот референца : Модел Бр...