• Ново
Регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM-контролер 6V-30V 5А 13 khz цифров дисплей

Регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM-контролер 6V-30V 5А 13 khz цифров дисплей

BGN 6.74
В магазина

Брой продукти


Оперативен Напон : DC 6-30 V
Контрола на Енергија : 0.01-150 W
Статична Струја : 0.02 A(режим на државата)
PWM Должност Циклус : 0%-100%
PWM Фреквенција : 13khz
Tated Струја : 5 A(max 15 A)
Пакет Се Вклучени :
1 X PWM DC 6-30 V 5 A DC Мотор Контрола на Брзината
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Оперативен Напон : DC 6-30 V
Контрола на Енергија : 0.01-150 W
Статична Струја : 0.02 A(режим на државата)
PWM Должност Циклус : 0%-100%
PWM Фреквенција : 13khz
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.
Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.
Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.
Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме на 1-месец слободна замена.
Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот.Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 12monthfree одржување. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.

Подробности

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка E3JK-5M2 фотоелектричния сензор ключа, 24-240VAC 12-240VDC, нов E3JK5M2, нов E3JK 5M2 в кутия

BGN 88.00

Бесплатен Превозот E3 JK5 M2 Фотоелектрически Прекинувач за Светло, 24240 VAC 12240 VDC, E3 JK5 M2, Нови E3 JK 5 M2 во кутијаОБЈЕКТОТE3 JK5 M2СПЕЦИФИКАЦИЈАФОТОЕЛЕКТРИЧЕСКИ SWITCH 24240 VAC 12240 VDCПАКЕТ1 PC x E3 JK5 M2

Насочени dc двигател Насочени двигател 12V JS-50 17RPM 12V DC Gear Box Motor

BGN 10.00 12.46

DC Намалување на Моторни Насочена 12 V ЈС50 17 RPM 12 V DC Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : ЈС50Номинална Напон : DC 12 VИзлезна Брзина : 17 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 7mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 32милиметри / 0.46"Вкупната Должина(Прибл.) : 53 mm / 0.23"Главен Материјал : МеталТежина : 86g / pcПакет : 1 PCПревозот : 1...

Новият пристигането Motion Controller Card SMC6490G 4 оси самостоятелен контролер за движение Drive Motion Control с функция Hot ръкохватката

BGN 1191.00 1253.65

Нови Пристигнување Motion Контролер Картичка SMC6490 G 4оската Самостоен Motion КонтролерВози Автоматиката Со Handwheel Функција ТоплаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : СодржиСпецификација : Име на производ : 4оската SMC6490 G контролерГолемина : 28 * 20 * 12 CMТежина : 2.5 KGЈачина на звук : 1.35 KGКарактеристики : 1, Ethernet типmotion контролер, преку мрежен интерфејс, може да постигне повеќе одеден автоматизација на опрема за контрола на2, со рака тркала функција3, со силанадолу за задржување на податоци функција4, постојат четири енкодер интерфејс5, максималниот пулс фрекфенција 5 MHz6, 4оската линеарна interpolation, 2оската кружни interpolation, континуирано крива interpolation,спирала interpolation7, работењето на брзина, во напредни песна планирање софтверска поддршка, неговата високабрзинапесна за контрола на претставата е многу добро8, со целосно функционална инструкциското множество, може да се изврши ОСНОВНИТЕ настава, G кодот9, со PWM излезен интерфејс10, со У диск интерфејс, на екранот на допир интерфејс, лесна за употребаОбласти на примена : Електронски производи автоматска обработка, монтажа, тестирање; phlx,LCD автоматска обработка, тестирање; ласерско сечење, резба мелничката, по повод одбележувањето на опрема;биомедицински земање мостри и опрема за обработка; индустриски роботи;Посветен на CNC машина алатки.

Ново сензорно стъкло за PanelView 600 2711-T6 2711-T6C1L1 2711-T6C2L1 2711-T6C3L1 2711-T6C5L1 2711-T6C8L1 безплатна доставка, гаранция 1 година

BGN 76.80

НОВ допир стакло за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711T6 2711T6 C1 L1 2711T6 C2 L1 2711T6 C3 L1 2711T6 C5 L1 2711T6 C8 L1 2711T6 C9 L1 2711T6 C10 L1 2711T6 C15 L1 2711T6 C16 L1 2711T6 C20 L1 freeship 1year гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

nema17 0.32 Nm 45 ozin 2 фазная скоростна кутия редуктор стъпков мотор коефициент на редукция 5.18 за 3D принтера с ЦПУ

BGN 49.00 51.20

17 HD34007 HC5.18 nema17 0.32 Nm 45 ozin 2phase Менувачот насочена stepper моторни Намалување на односот на 5.18 за CNC 3 D печатач Модел : 17 HD34007 HC5.18 Номинална моќност : 18w Име : насочени stepper моторни Оценет напон : 8v Номинална струја : 0.8 Оценет брзина : 400rpm Држи toque : 0.32 Nm Големина : 42*42*34mm Апликација : 3 D печатач

[JOY] 220V ненаправленный постоянен магнит синхронни двигатели 49TYD микромотор аксесоари мотор на вентилатора поклати глава витрина

BGN 119.00 147.42

Место перформанси параметри : Место Модел : TYD49 AC220 V 3 / 4 W 5 трансферНенасочен постојан магнет синхрони моторни TYD49 49 TYJ сврти страница ѕид фан одмавна со главата и други мали соларни моторВисок степен на пренос, со добар квалитет220 V 50 / 60 Hz 34 W 5 се менува бројот на вртежи / минДијаметар 49mm, вкупната висина 38mm, бунари со дијаметар 7mm, изложени вратило должина 16mm (без скалите)M4 врвот вратило има внатрешен навој и вратило дел на средината две перфорации (отворот 3мм), можете да latch на нешта како, многу се користи.

H-Bridge Governor DH-1230 30A 9-50VDC положителен обратното обръщане + охлаждащ вентилатор поддръжка на управление на АД 0-5V

BGN 31.84

ВоведDH1230 е широк работен напон, висока струја, носат вентилаторот за ладење, висока ефикасност, висок вртежен момент, ниска температура, позитивни инверзија, сопирачки со Hмост гувернерот...

Безплатна доставка 6 Ос MACH3 USB CNC Motion Control Card честота 2000 khz CNC контролер подкрепа стъпков мотор и серво мотор.

BGN 576.00

1 BUC x 6 Оска MACH3 USB Движење Контрола на КартичкатаФункција : Целосно поддршка на сите Mach3 верзииЦелосна поддршка за USB топлоswappable, на картичката е Следење наUSB конекција статусот во секое време.Поддржува До 6оскатаМаксимална чекорпулсот фреквенција е 2000 KHzСтатус на LED индикатор може да биде корисно да се покаже USBконекција, и работи stauts од трепка.16 општа цел текстима брзина функција, вретено вистинската брзина Mach3интерфејс во реално време дисплејсите IOпорта изолација, мешање, стабилни перформансиАпликацијата Connection Дијаграм : Превозот условиНашите производи се продаваат низ целиот свет.Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.ПлаќањеНие прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.Проблеми И Повратни ИнформацииВе МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.Ви благодариме многу однапред .НаплатаАко не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа...

Високо качество на 12100-H DC 10V-50V 100A 0.01-5000W програмируем обръщане на регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM HHO Control Forward Reverse

BGN 123.25

Висок Квалитет 12100H DC 10 V50 V 100 A 0.015000 W Programable Реверзибилна DCМоторни Брзина Контролер PWM HHO Контрола Напред ОбратнаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : PWM моторни контролерНапон : DC 10 V50 VКонтрола на енергија : 0.015000 WМаксимална струја : 100 AГолемина : 10 * 18 * 5 CMТежина : 0.5 КГЈачина на звук : 0.18 KGAnswer : ___________________________ Note : Меки почеток, со сопирачки, H мост, програмабилниФункција : 1.Висока струја, максимална струја до 100 A, континуирано оперативни тековната до 60 A.2.Напред и рикверц контрола на моторот, H мост програма, постабилна.3.Програмабилни, за да се исполнат followup функција на експанзија.4.Меки почеток, да се намали моментот на тековната шок.5.Моќ кочница, посигурни.6.Триблок бродтип на прекинувач за контрола на моторот волан, може да се постигне позитивенstop антиконтрола.Технички индикатори : (1) Оперативен напон : DC 10 V50 V Широк оперативен напон спектар(2) Контрола на енергија : 0.015000 W (максимална струја : 100 A, максималната номинална струја 60 A)Различни погонски напон што одговара на различни контрола моќ како што следува : Оперативен напон 12 V 12 V * 100 A = 1200 WОперативен напон 24 V 24 V * 100 A = 2400 WОперативен напон 36 V 30 V * 100 A = 3000 WОперативен напон 48 V 48 V * 100 A = 4800 W(3) Quiescent струја : 0.04 A (оперативен напон во DC10 V да DC30 V кога quiescent тековнатане ќе го надмине 40ma)(4) PWM должност циклус : 0% 100% (5) PWM фреквенција : 15khz(6) Оперативни температура : 20 40 (собна температура минус 20 степени на нула 40 степени)Гувернерот за индустриски одделение квалитет, може да биде помала од нула во средината за да се стабилизирана работа, општите комерцијална оценка на квалитетот на гувернерот Е можно да се работи stably под нулата.(7) Целокупната димензии : должина 145mm, ширина 78mm, висина 38mm (не вклучувајќи прилагодувањедел од potentiometer)

106XL 031 53 зъб ширина на гумената сушилни 7,9 мм, назъбен времето колан черен

BGN 4.80

Име на производ : Тајмингот Појас;Модел : 106 XL;Број of Teeth : 53 Код Број : 031;Забите Теренот : 5.08 mm / 0.2" Појас Ширина : 7.9 мм / 0.31";Теренот Должина : 269.24 mm / 10.6" Материјал : Гума;Боја : Црна Тежина : 4g;Пакет Содржина : 1 x Мерењето Појас Висок вртежен момент дискови, гума, не пресврти, со цел да се избегне скелет материјал, влијаат врз интензитетот на појас...

Забавянето на двигателя за постоянен ток LINIX Motor DC Gear Motor 76ZY24-50 80JB15G10 нов оригинал

BGN 352.00

LINIX Обединетите мотор треба да биде 80 JB15 G10 76 ZY24 V50 W3000 RPMОдносот : 5 10 15 18 20 25 30 40 50 60 75 100 120 150 180 300 360 или повеќе од акциитеЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

[JOY] Original Mabuchi RS-365SH-2080 оригиналната опаковка perfect motor spot sales --20 бр / лот

BGN 117.00 144.22

Не грижете се, ова е Mabuchi Мотор;Ова не е само Mabuchi Мотор, е нова оригинална Mabuchi Мотор;Тоа не е само нови оригинални Mabuchi Мотор, кој дури и кутија е многу убава и комплетна.Mabuchi Мотор, може да се каже признаен како првиот светски микромоторен погон, својот бренд само по себе е гаранција дека производството квалитет на моторот не работи, тогаш таму кои се произведе добар квалитет мотори.Не постои прашање : квалитетот на овој мотор е добро во крајот?Само еден проблем : Овој мотор е право одговара параметри требаОригинална кутија, кутија 108 PCS, Mabuchi оригиналот, што може да понуди да се купи ФЦЛ о : 1...

Новата клавиатура за PanelView 600 2711-K6 2711-K6C1 2711-K6C2 2711-K6C3 2711-K6C5 2711-K6C8 2711-K6C9 2711-K6C10 freeship1yearwarrant

BGN 108.80

НОВИ МЕМБРАНА ТАСТАТУРАТА за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711K6 2711K6 C1 2711K6 C2 2711K6 C3 2711K6 C5 2711K6 C8 2711K6 C9 2711K6 C10 2711K6 C15 2711K6 C16 2711K6 C20 freeship 1 година гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

Kaler XU4W WIFI+USB-disk LED control card 1024*64pixels LED screen sign wifi led controller support PC, phone, sending message Pad

BGN 26.64

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

Нов прием на оригиналния 1kw Сервоконтроллер високо качество Jsdep-30A серво водача 1000 W горещи продажба

BGN 608.00 640.00

Нови Пристигнување Оригинални 1 KW Серво Контролер Висококвалитетни JSDEP30 A Серво Возачот 1000 W Топла ПродажбаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : JSDEP30 A Серво ВозачотМоќност : 1 KWГолемина : 23 * 21 * 16 CMТежина : 1.5 КИЛОГРАМИЈачина на звук : 1.55 KG

[Радост] GA20-180 мотор-редуктор Япония електрически производство на производство на all-alloy моторни САМ редуктор-10 бр. / лот

BGN 169.00 208.35

Место перформанси параметри : 6 V25 RPM, 45 RPM, 60 RPM, 75 RPM.12 V45 RPM, 65 RPM, 90 RPM, 130 RPM.Стандарден мотор окно е 10ММ Ве молиме Имајте во предвид фотографиран напон бара брзина, погодно за испорака.За сопствени хетеросексуални оска, ве молиме контактирајте со сервисот.Други параметри треба да се побара од сопственикот за да се разбере.

Няма тарифа за ЕС и САЩ! Wantai 1PC Nema23 Stepper Motor 57BYGH627 3.0 A 270oz-in 76mm 4-lead CE, ROHS, ISO CNC Router 3040

BGN 27.00 28.48

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од Германија&САД складиште на Европската Унија Клиенти! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, ве молиме не двоумете се! Слободен Брод од страна на DHL!Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Објектот вклучува : 1 PC Nema 23 Stepper Мотори 57 BYGH627 3.0 ЕДЕН 190 N cm(270 озво) 76mm 4 Leads1 stepper мотор​

Електрически тип изкачване татами електрически подвижен плот Макс 65 кг, повдигаща се платформа изкачване 360-800мм за автоматично регулиране на височината

BGN 229.00 229.12

Подигнете : 360800mmПлатформа : ≥36mm+Десктоп дебелина(длабочина на лифт за инсталација)Podetium : три делТоварот : Пораст≤65 Kg Падне≤1200 KgЖивотниот век : Откривање на ефективни кревање пати≥50 илјади пати,Не деструктивнаФреквенција : S210 MINМоќност : 60 WОдзема време : Околу 70 секунди до врвотНапон : 220 V AC еднофазен

200 мм дължина Nema11 Non-captive линия на стъпков двигател с водещ винт Tr5*2

BGN 67.52

Продавница Информации : Ние сме посветени да се изгради !Повеќе од 1000 предмети за 3 D печатач се достапни.Ако ви треба повеќе предмети,ве Молиме контактирајте со нас онлајн или пратете Email на нас.На freights ќе биде обвинет според вистинската тежина на вашите нарачки.Ние ќе ги ажурира предмети секојдневието! Nema11 Незаробеништво Stepper за Трансферот n МестоИзберете n Место Машина или Медицински Инструмент Машина ги собереш глава Незаробеништво Nema11 Stepper Мотор.11 HY0401200 T52Nema11 41mm Незаробеништво Stepper200mm долго Tr5*2 LeadscrewНоминална Струја : 0.75 A1 Kg удар на 500 пулсот во секунда.Robot Digg може да ви обезбеди nema11 незаробеништво линеарна stepper мотор со опции.Nema11 незаробеништво линеарна се широко се користи во трансферот n место машина , научни инструменти и медицински аналитички инструмент , итн.Robot Digg добредојдовте вашиот Кориснички Барање и ние имаме мали Минимум Цел Количина, како 5pcs на овој nema11 незаробеништво линеарна stepper мотор.Можете да користите нарачана acme leadscrew или ballscrew за вашите апликации.1...

Мотор серво 90% P50B05020DXS07 нов гледането и изпитани работи отлично , warantee 60days

BGN 547.20

Ние сме s pecialize во Индустриски LCD панел, сите ние имаме бренд Сите lcd панелот / display употреба во Индустриски машина : за Вбризгување на пластични машина екранот, Текстил машина екранот, Везови машина екранот, Печатење машина екранот, EDM екранот, Цифрениот контролира машински алатки екранот, PLC екранот, Медицински Инструмент екранот ....

Ново сензорно стъкло+защитно фолио за PanelView600 2711-T6 2711-T6C1L1 2711-T6C2L1 2711-T6C3L1 2711-T6C5L1 безплатна доставка, гаранция 1 година

BGN 108.80

НОВ Допир стакло+Заштитна фолија за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711T6 2711T6 C1 L1 2711T6 C2 L1 2711T6 C3 L1 27 11T6 C5 L1 2711T6 C8 L1 2711T6 C9 L1 2711T6 C10 L1 2711T6 C15 L1 2711T6 C16 L1 2711T6 C20 L1 freeship 1year гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

[JOY] [New Japanese import Mabuchi] 130 motor toy motor DC motor science experiments бъги-100 бр. / лот

BGN 107.00 132.13

1 mobuchiмоторни официјална вебстраница : mabuchimotor.co.jp / en_product / p_0304.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : ФА130 RA18100 Напон : 3 V брзина : 12300Ако сте загрижени за квалитетот на моторни како? Можам да ви кажам : Не грижете се, ова е Mabuchi Мотор;Ова не е само Mabuchi Мотор, е нова оригинална Mabuchi Мотор;Тоа не е само нови оригинални Mabuchi Мотор, кој дури и кутија е многу убава и комплетна.Mabuchi Мотор, може да се каже признаен како првиот светски микромоторен погон, својот бренд само по себе е гаранција дека производството квалитет на моторот не работи, тогаш таму кои се произведе добар квалитет мотори.Не постои прашање : квалитетот на овој мотор е добро во крајот?Само еден проблем : Овој мотор е право одговара параметри што треба?

Нова гореща дръжка скоростна MPG CNC струг и фреза контролер с аварийно спиране Самоустанавливающийся гравиране машина контролер 5V 6 оси

BGN 103.00 108.80

Нова Жешка Справи со Кутија MPG ЦПУ Струг и Мелење Контролер Со Итни СтопАвто ресетирајте Гравирање Машина Контролер 5 V 6 ОскиЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име На Производ : Се Справи Со КутијаНапон : 5 VБрој на оски : 6 оскиГолемина : 15 * 8 * 5 CMТежина : 1.0 KGЈачина на звук : 0.12 KG

[Радост] акциите на Тайван внесени 3.9 евро миниатюрен 4-жични стъпков двигател 42мм 12V вал на двигателя M42SP-6NPK --30 бр. / лот

BGN 114.00 140.22

Mitsumi Електрични website : mitsumi.co.jp / chinese / catalog / compo / motor / index.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : M42 SP6 NPKОтпор : 3.9 ohms