• Ново
Много 15 бр. Япония NMB K30 мотор 3-6V 16800-3000RPM микро Слънчев моторни сам мотор

Много 15 бр. Япония NMB K30 мотор 3-6V 16800-3000RPM микро Слънчев моторни сам мотор

BGN 19.18
В магазина

Брой продукти

Голема 15pcs Јапонија NMB K30 Моторни 3-6 V 16800-3000 RPM Микро Соларен мотор diy мотор
КАРАКТЕРИСТИКИ : Моторни спецификации : MM 6*8 Моторни висина : 20 ММ Излез окно : 1 ММ Излез вратило должина : 6 MM Напон : 3 V Струја : 0.03 Брзина : 16800 ВРТЕЖИ во минута Напон : 3.7 V Струја : 0.04 Брзина : 16800 ВРТЕЖИ во минута Напон : 4.5 V Струја : 0.05 Брзина : 25800 ВРТЕЖИ во минута Тежина : 3 G Може да се примени на дигиталната камера на мал мотор, исто така, може да се користи како мал мотор, но исто така и за DIY на различни микро моќ уред. Колку е поголем работен напон, побрзо брзина, поголема моќност на моторот, релативно лесно да се загрее

Подробности

Постоянен Ток(А):
-
Изходна Мощност:
-
Въртящ момент:
-
Скорост (об / мин):
16800 об / мин
Напрежение На Тока(В):
3-4. 5
Номер На Модела:
9482
Ефективност:
-
Използването на:
-
Защитна Функция:
-
Тип:
-
Строителство:
-
документ:
-
Размер На Двигателя:
Височина На Мотора:
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

продажбите на едро 30pcs Japan NMB K30 Motor 3-6V 16800-3000RPM Micro Solar motor motor направи си сам

BGN 31.98

wholesales 30pcs Јапонија NMB K30 Моторни 36 V 168003000 RPM Микро Соларен мотор diy моторКАРАКТЕРИСТИКИ : Моторни спецификации : MM 6*8 Моторни висина : 20 ММ Излез окно : 1 ММ Излез вратило должина : 6 MM Напон : 3 V Струја : 0.03 Брзина : 16800 ВРТЕЖИ во минута Напон : 3.7 V Струја : 0.04 Брзина : 16800 ВРТЕЖИ во минута Напон : 4.5 V Струја : 0.05 Брзина : 25800 ВРТЕЖИ во минута Тежина : 3 G Може да се примени на дигиталната камера на мал мотор, исто така, може да се користи како мал мотор, но исто така и за DIY на различни микро моќ уред...

Jdb-1 3 фазно 8-20 амперный регулируем ток протектор на веригата на двигателя

BGN 15.00 16.00

Име на производ : Моторни Заштитник;Тип : JDB1;Ресетирате Време : 60 ± 10ти;Работа на Владата : Непречена Работа на Владата е Применливо Напон : AC 24 V 380 V / 45 ~ 60 Hz;Моменталното Прилагодување на Опсегот : 820 A;Применливи Моторни Моќ : 4 10 KW Жица Дупка Кол...

Оригиналната дънна платка S5397ag2nrf 771 Пин Dual Xeon Server, Workstation

BGN 764.80

Оригиналниот S5397 AG2 NRF 771 Pin Двојна Xeon Серверот работна Станица Плочагаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

Регулатор на температурата E5CC-RX2DSM-800 OMR, сензор E5CCRX2DSM800 нов в кутия, E5CC QX2DSM 800

BGN 96.00

Опис : Модел : E5 CCRX2 DSM800Серија : E5 CCПРОЗОРЦИ : електронски температура контролерМоќност : 24 VAC, 50 / 60 HZ; 24 VDCМоќта МАКС : 2.3 WКонтролор опсег : 55℃Единица Тип : парчеПакет Тежина : 0.5 kg (1.10 lb.)Пакет Големина : x 20cm 12cm x 10cm (7.87 во x 4.72 во x 3.94 во)Answer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

Nema 24 Stepper Motor 4A 2 фаза 90 мм двигатели за металообработващи машини за рязане с ЦПУ 1.8 degree 2.6 NM/ 371oz.in монтаж на моторни Раббета 50 мм

BGN 36.00 38.40

Nema 24 Stepper Моторни 4А2 Фази 90mm Мотори за CNC Машина за Сечење 1.8 степен 2.6 NM / 371oz.во Моторните Rabbet 50mm инсталацијаПолитика За Испорака1...

Led пълноцветен S2 чрез изпращане на картичка на максималния 1920*1080 пиксела подкрепа смята за чек-листа на видео дисплея едновременно карта прислужника Led rgb

BGN 192.13

S2 полна боја испраќање картичка RGB led контрола на картичката спецификација : S2 испраќање на картичката може да бидат компатибилни со 5 A75 ,5 A75 E,i5 A,i5 AF полна боја добивањето на картичката .може да поддржи мултијазик ,софтверот ќе бидат понудени .БројИмеФункцијаЗабелешка1Излез Нетопорта НаRJ45, што се Користи за пренос на мрежа сигналиКонтрола области на двете излез мрежа порти може да биде индивидуално поставување2Излез Нетопорта НаRJ45, што се Користи за пренос на мрежа сигнали3Аудио ВлезПоддршка говорно внесување, може да се пренесат низ мрежата кабел за да го екранот странаТреба да одговара на мултифункција картичка4USB ТИПАUSB излез, За Повеќе испраќање картички cascaded5USB ТИПБUSB влез,за поврзување со КОМПЈУТЕР за да го поставите параметар6DVI влезПоврзете со DVI излез порт на КОМПЈУТЕР графичка картичка7PCIE 1 X портаВметнете го во КОМПЈУТЕР PCIE 1 X порта, нудат моќ за да испратите картичка8МоќностПоврзете со DC3.812 VПакување листа : 1 x S2 испраќање на картичка1 x DVI кабел1 x USB кабелКраток Вовед : Како нова генерација на испраќање на картичката, S2 ја ажурира својата суштина чипови, и перформанси значително подобрена...

Отстраняване на грешки на състоянието на дисплея на регулатора микропроцесор DC24V за повдигане на асансьора 2-5 етажи

BGN 105.60

DC24 V Микропроцесори Контролер за Статус на Екранот Debugging за 25 Подови Лифт Лифт 1 Технички параметарМоделGLC300Напојување напонот24 V DC или AC220 V 50 / 60 HzМоќ оценка10 W(е еднаква или помала отколку)Погоден Подови25 Подот на Лифтот ЛифтЕкранотBCD / децимален системРежим на внесувањеoptoelectronic изолација,време на одговор30msРежим на излезРеле излезДисплеј тип4 цифри LEDКонтакт животен циклус20 милиониСензор оперативен напонDC5 VМерење прецизност0.1%Температурата на работа20~+60degree centigradeТежинаЗа 0,6 Kgматеријалinflaming ефекти ABS IP45 2...

Низкоскоростной регулатор на скоростта на двигателя център за контрол на скоростта непрекъснато уплотнителя FR900 трансформатор регулатор на скоростта на конвейер

BGN 8.00

>>>>Производство Детали ИнформацииТранспортни Брзина controllМодел : FR900Уред : Уредот БТопло Совети Производ Служба : Сите објекти на екранот се availiable за испорака, можете да ни остави ги пораките за било истрага! Превозот Време : 510days (Празници excepted), Изменуваат или тешки машина ќе потрае подолго tiem...

Ход 100mm 24V 10mm/s 980n 220LBS Микроэлектрический линейно устройство за повдигане на телевизора без скоба

BGN 46.00 48.00

100mm Удар 24 V 10мм / s 980 N 220 LBS Микро Електрична Линеарна Actuator За ТВ Лифт БЕЗ ЗаградатаАпликацијата областЛинеарни Actuator е широко се применува во различни индустрии како што се медицински третман, firefighting, дома мебел, Електромеханичка, Хемиски, санитарија Забава...

(Без данък в ЕС), 10 бр Nema 17 стъпков двигател 42BYGHW609L20P1-X2 ,4000g.cm,1.7 A Robot 3D I3 Makebot Reprap Printer(CE, ROSH)

BGN 165.00 176.00

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите САД или германски магацин,по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи!Исто Така, На Клиенти Од Франција, Италија, Шведска,Англија,Велика БРИТАНИЈА, Австрија,Холандија,Данска,Белгија,Луксембург,Естонија,Латвија, Литванија, Полска, Романија, Словачка, Словенија, чешка,Унгарија, Швајцарија & Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци,нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 10 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper мотор со 4000g.cm држи вртежен момент, 1.7 A,со станови на моторните окно, и конектори во водењето на жици.1, Технички СпецификацииДел No...