• Ново
(Немски кораб и липсата на данък в ЕС) 10шт стъпков двигател Nema 17, 42BYGHW811L20P1-X2, 4800g.см, 2.5 A, 3D Reprap i3 принтер

(Немски кораб и липсата на данък в ЕС) 10шт стъпков двигател Nema 17, 42BYGHW811L20P1-X2, 4800g.см, 2.5 A, 3D Reprap i3 принтер

BGN 190.00
BGN 201.60
-6 %
В магазина

Брой продукти


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите германски магацин, по плаќањето, во рок од 3-5 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 15 сетови, ве молиме не двоумете се!
Оваа ставка вклучува :
10 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper мотор со 70oz-во одржување на вртежен момент,
со рамно на моторни вратило, конектори во водењето на жици.
1, Технички Спецификации
Дел No. : 42 BYGHW811 L20 P1-X2
Големината на рамката : NEMA17
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 3.1 V
Актуелни : 2.5/фаза
Отпор : 1.25 Ohm/фаза
Inductance : 1.8 мз/фаза
Држење вртежен момент : 4800g cm
Роторот инерција : 68 g-cm2
Број на жица води : 4
Тежина : 0.38 килограми
Должина : 48mm
Вратило дијаметар : 5.0 m m
Повеќе Цел Количини, Повеќе Попуст!!!

Подробности

Задържащ Момент:
70 ГРАМА-ИНЧА
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Ток / Фаза:
2.5 А
документ:
CE, ISO, ROHS
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1.8°
Номер На Модела:
42BYGHW811L20P1-X2
Диаметър на вала 5 мм:
Дължина на корпуса на двигателя 48 мм
2 фаза:
висока производителност
Място на произход на стоките:
Дзянсу, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

15 бр 0,225 W 3 dc соленоид на електронен кръвно налягане соленоид на постоянно налягане на манометър за постоянен ток, dc двигател

BGN 20.78

15 компјутери 0.225 W 3 V dc електромагнетниот електронски крвен притисок електромагнетниот DC притисок мерач DIY комплет Спецификации : Номинална напон : 3 V DC Номинална струја : 75 мр DC отпорност : 40 + 10% Номинална моќност : 0.225 W Работен притисок : Воздух стегање : Фрустрирани време : Дијаметар : 3 мм дијаметар Големина : mm 12*10*20 Тежина : 10 g Примена на доменот : на еден начин, отворен тип, широко се користи во медицински

Jdb-1 3 фазно 8-20 амперный регулируем ток протектор на веригата на двигателя

BGN 15.00 16.00

Име на производ : Моторни Заштитник;Тип : JDB1;Ресетирате Време : 60 ± 10ти;Работа на Владата : Непречена Работа на Владата е Применливо Напон : AC 24 V 380 V / 45 ~ 60 Hz;Моменталното Прилагодување на Опсегот : 820 A;Применливи Моторни Моќ : 4 10 KW Жица Дупка Кол...

Хибриден стъпка DSP цифров драйвер за стъпков мотор 4.2 A MC442 DC Encoder 2 фазно водача 42/57 Серията Motor 3A

BGN 55.00 110.82

Хибрид Повлекува DSP Дигитални Повлекува Моторни Возачот 4.2 A MC442 DC Енкодер 2 Фаза Возачот 42 / 57 Серија Моторни 3Аиме на производ : Stepper диск модел : MC442 Применливи мотор : 42 57 stepper моторни Фаза : 2 Напојување : DC напојување DC : 18 V36 V максимална излезна струја : 4.2 максимум применливи мотор капацитет : 150 W Влезен напон : 24 V Континуирана излезна струја : 3А Големина : 116cmx69cmx26cm Пулсот : 200 HZ Контрола сигнален линк линија на Сите сигнали од MC425 возачот се optically изолирани за да се обезбеди дека вграденво со голема брзина optocoupler спроведува сигурно...

Регулатор на температурата E5CC-RX2DSM-800 OMR, сензор E5CCRX2DSM800 нов в кутия, E5CC QX2DSM 800

BGN 96.00

Опис : Модел : E5 CCRX2 DSM800Серија : E5 CCПРОЗОРЦИ : електронски температура контролерМоќност : 24 VAC, 50 / 60 HZ; 24 VDCМоќта МАКС : 2.3 WКонтролор опсег : 55℃Единица Тип : парчеПакет Тежина : 0.5 kg (1.10 lb.)Пакет Големина : x 20cm 12cm x 10cm (7.87 во x 4.72 во x 3.94 во)Answer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

C200HX-CPU64-E PLC модул C200HX CPU64 E, нов в кутия C200HXCPU64E, Безплатна доставка .

BGN 311.20

C200 HXCPU64E САЛАДИН МОДУЛ C200 HX CPU64 E ,НОВИ ВО КУТИЈА C200 HXCPU64 E , freeshipping .ТОЧКА БР.C200 HXCPU64EПАКУВАЊЕ : C200 HXCPU64E*1 PC​Answer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

(Кораб Германия 7 огромен повишава) 10 PC 42BYGHM810, Stepper motor Nema 17 4200 гр.cm, 2.4 A, принтер Wantai 3D Reprap Makebot, робот

BGN 203.00 216.00

Добредојдовте на нашиот wantai моторни продавницаОдлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 30 комплети, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци,нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Повеќе Цел Количини, повеќе попуст!!!Оваа ставка вклучува : 10 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper мотор со 4200g.см (60ozво) одржување на вртежен момент,1, Технички СпецификацииДел No...

25W L298N двойна H мост L298N водача на двигателя модул платка контролер

BGN 3.60

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : L298 N како главна чип, СВ корпорација производство.Ниска топлина,одличен антимешање перформанси.Висока работна сила да 46v,големи тековната може да достигне 3А MAX и да продолжите со тековниот е 2 A, моќ да 25w.Може да се вози еден 2фаза stepper мотор, едно 4фаза stepper мотор или две DC мотори.Вграденво 78 M05,да се добие енергија од вози моќ,сепак, кога се вози моќ over12 V, ве молиме да користите надворешни 5v моќ како напојување.Голем капацитет филтер capacitance,afterflow заштита диоди, повеќе стабилен и сигурен.Спецификација : Двојно H мост дискЧип : L298 N (ST НОВИ)Логично напон : 5 VВози напон : 5 V35 VЛогично струја : 0m A36m AВози струја : 2 A(MAX еден мост)Max моќност : 25 WГолемина : 43 x 43 x 26mmНето тежина : 26gПакет тежина : 36gAnswer : ___________________________ Note : Овој модул има вграденво 5v напојување, кога возење напон е 7v35v, оваа понуда е погоден за напојувањеНЕ влезен напон на +5v снабдување интерфејс, меѓутоа ledding од 5v за надворешна употреба е достапна.Кога ЕНА овозможи IN1 IN2 контрола OUT1 OUT2Кога ENB овозможи IN3 IN4 контрола OUT3 OUT4Пакет : 1 x 25 W L298 N Двојна H Мост DC Stepper Моторни L298 N Диск Контролер Одбор Модул

безплатна доставка 4-оловен стъпков двигател Nema17 42 мотор екструдер скоростна стъпков двигател съотношение 5: 1 планетарная скоростна кутия Nema 17 стъпков двигател

BGN 43.00 47.98

Параметар Производителот Дел Број 17 HS151684 SPG5 Мотор Тип Биполарно Stepper Чекор Агол(W / O Менувачот) 1.8° Држи вртежен момент 1.68 Nm Номинална Струја / фаза 1.68 Фаза Отпор 1.65 ohms Препорачува Напон 1224 V Inductance 3.2 мз±20%(1 KHz) Менувачот Тип Планетарниот Cid(Точната Cid) 5 + 2 / 11 Ефикасност Од 90% Backlash на Неоптоварување Max.Дозволена Вртежи 2 Nm(283ozво) Момент Дозволена Вртежи 4 Nm(566ozво) Вратило Максимална Axial Оптоварување 50 N Вратило Максимално Оптоварување Радијална100 N

Ход 100mm 24V 10mm/s 980n 220LBS Микроэлектрический линейно устройство за повдигане на телевизора без скоба

BGN 46.00 48.00

100mm Удар 24 V 10мм / s 980 N 220 LBS Микро Електрична Линеарна Actuator За ТВ Лифт БЕЗ ЗаградатаАпликацијата областЛинеарни Actuator е широко се применува во различни индустрии како што се медицински третман, firefighting, дома мебел, Електромеханичка, Хемиски, санитарија Забава...