• Ново
(Без данък в ЕС), 10 бр Nema 17 стъпков двигател 42BYGHW609L20P1-X2 ,4000g.cm,1.7 A Robot 3D I3 Makebot Reprap Printer(CE, ROSH)

(Без данък в ЕС), 10 бр Nema 17 стъпков двигател 42BYGHW609L20P1-X2 ,4000g.cm,1.7 A Robot 3D I3 Makebot Reprap Printer(CE, ROSH)

BGN 165.00
BGN 176.00
-6 %
В магазина

Брой продукти


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите САД или германски магацин,
по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи!
Исто Така, На Клиенти Од Франција, Италија, Шведска,Англија,
Велика БРИТАНИЈА, Австрија,Холандија,Данска,Белгија,Луксембург,Естонија,
Латвија, Литванија, Полска, Романија, Словачка, Словенија, чешка,
Унгарија, Швајцарија & Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци,
нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )
Оваа ставка вклучува :
10 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper мотор со 4000g.cm држи вртежен момент, 1.7 A,
со станови на моторните окно, и конектори во водењето на жици.
1, Технички Спецификации
Дел No. : 42 BYGHW609 L20 P1-X2
Големината на рамката : NEMA17
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 2.55 V
Актуелни : 1.7 A/фаза
Отпор : 1.5 Ohm/фаза
Inductance : 2.8 мз/фаза
Држење вртежен момент : 4000g cm
Број на жица води : 4
Тежина : 0.24 килограми
Должина : 40mm
Вратило дијаметар : 5.0 mm
]

Подробности

Задържащ Момент:
4000g.cm
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Ток / Фаза:
А 1.7
документ:
CE, ISO, ROHS
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1,8 градуса
Номер На Модела:
42BYGHW609L20P1-X2
Диаметър на вала 5 мм:
Дължина на тялото на мотора 40 мм
2 фаза:
висока производителност
Място на произход на стоките:
Дзянсу, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

C200HX-CPU64-E PLC модул C200HX CPU64 E, нов в кутия C200HXCPU64E, Безплатна доставка .

BGN 311.20

C200 HXCPU64E САЛАДИН МОДУЛ C200 HX CPU64 E ,НОВИ ВО КУТИЈА C200 HXCPU64 E , freeshipping .ТОЧКА БР.C200 HXCPU64EПАКУВАЊЕ : C200 HXCPU64E*1 PC​Answer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

Led пълноцветен S2 чрез изпращане на картичка на максималния 1920*1080 пиксела подкрепа смята за чек-листа на видео дисплея едновременно карта прислужника Led rgb

BGN 192.13

S2 полна боја испраќање картичка RGB led контрола на картичката спецификација : S2 испраќање на картичката може да бидат компатибилни со 5 A75 ,5 A75 E,i5 A,i5 AF полна боја добивањето на картичката .може да поддржи мултијазик ,софтверот ќе бидат понудени .БројИмеФункцијаЗабелешка1Излез Нетопорта НаRJ45, што се Користи за пренос на мрежа сигналиКонтрола области на двете излез мрежа порти може да биде индивидуално поставување2Излез Нетопорта НаRJ45, што се Користи за пренос на мрежа сигнали3Аудио ВлезПоддршка говорно внесување, може да се пренесат низ мрежата кабел за да го екранот странаТреба да одговара на мултифункција картичка4USB ТИПАUSB излез, За Повеќе испраќање картички cascaded5USB ТИПБUSB влез,за поврзување со КОМПЈУТЕР за да го поставите параметар6DVI влезПоврзете со DVI излез порт на КОМПЈУТЕР графичка картичка7PCIE 1 X портаВметнете го во КОМПЈУТЕР PCIE 1 X порта, нудат моќ за да испратите картичка8МоќностПоврзете со DC3.812 VПакување листа : 1 x S2 испраќање на картичка1 x DVI кабел1 x USB кабелКраток Вовед : Како нова генерација на испраќање на картичката, S2 ја ажурира својата суштина чипови, и перформанси значително подобрена...

Регулатор на температурата E5CC-RX2DSM-800 OMR, сензор E5CCRX2DSM800 нов в кутия, E5CC QX2DSM 800

BGN 96.00

Опис : Модел : E5 CCRX2 DSM800Серија : E5 CCПРОЗОРЦИ : електронски температура контролерМоќност : 24 VAC, 50 / 60 HZ; 24 VDCМоќта МАКС : 2.3 WКонтролор опсег : 55℃Единица Тип : парчеПакет Тежина : 0.5 kg (1.10 lb.)Пакет Големина : x 20cm 12cm x 10cm (7.87 во x 4.72 во x 3.94 во)Answer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

Ход 100mm 24V 10mm/s 980n 220LBS Микроэлектрический линейно устройство за повдигане на телевизора без скоба

BGN 46.00 48.00

100mm Удар 24 V 10мм / s 980 N 220 LBS Микро Електрична Линеарна Actuator За ТВ Лифт БЕЗ ЗаградатаАпликацијата областЛинеарни Actuator е широко се применува во различни индустрии како што се медицински третман, firefighting, дома мебел, Електромеханичка, Хемиски, санитарија Забава...

Nema 24 Stepper Motor 4A 2 фаза 90 мм двигатели за металообработващи машини за рязане с ЦПУ 1.8 degree 2.6 NM/ 371oz.in монтаж на моторни Раббета 50 мм

BGN 36.00 38.40

Nema 24 Stepper Моторни 4А2 Фази 90mm Мотори за CNC Машина за Сечење 1.8 степен 2.6 NM / 371oz.во Моторните Rabbet 50mm инсталацијаПолитика За Испорака1...

2 бр./лот J121b червена пластмаса SLJ-7 Coreless Motor титуляр за нашите двигателя 716 2 мм, фиксирана бленда САМ да продаде на загуба

BGN 0.98

Пакетот вклучува : 2 парчиња во пакување ( без мотор, го забележи тоа )Должина : 25мм / висина : 8mm / ширина : 10ммМоторни вратило отвор со дијаметар : 2mmФиксна бленда дијаметар : 2mmОдговара 716 coreless моторПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

12 vdc 100 об / мин висок въртящ момент на скоростната кутия електромотор 25 мм

BGN 8.00 8.70

Име на производ : 100 RPM DC Насочена МоторНоминална Моќност : DC 12 V 4050m A ( без оптоварување )Вратило Дијаметар : 4mm / 0.16"Вкупната Големина : 25 x 70mm / 1" x 2.76" (D*H)Тежина : 93.5 g;Направен од метал и електронски материјал да биде сребрен тон на боја, Лесен за инсталација со 4mm дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина...

Jdb-1 3 фазно 8-20 амперный регулируем ток протектор на веригата на двигателя

BGN 15.00 16.00

Име на производ : Моторни Заштитник;Тип : JDB1;Ресетирате Време : 60 ± 10ти;Работа на Владата : Непречена Работа на Владата е Применливо Напон : AC 24 V 380 V / 45 ~ 60 Hz;Моменталното Прилагодување на Опсегот : 820 A;Применливи Моторни Моќ : 4 10 KW Жица Дупка Кол...

Интегриран водач на горивото stepper motor, с въвеждането на управление, модул Bluetooth опция

BGN 55.00 57.58

Главниот технички параметри 1, 940 V DC напојување; 2, максимална 4.0 Еден од 8 видови на излезна струја опционални; 3, најголемиот 32 subdivision на 6 модели се опционални; 4, изграденаво температура заштита и во текот тековната заштита, како и полуавтоматска моменталниот код за функцијата; 5, 5 видови на работа на владата...

Cqm1-OC222 Програмируеми логически Контролер PLC output module unit, CQM1 OC222 NEW IN BOX, CQM1OC222 .

BGN 68.80

CQM1OC222 Програмабилни Логички Контролер САЛАДИН излезен модул единица , CQM1 OC222 НОВИ ВО КУТИЈА , CQM1 OC222 .ТОЧКА БР .CQM1OC222ПАКУВАЊЕ : CQM1OC222*1 PCAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

25W L298N двойна H мост L298N водача на двигателя модул платка контролер

BGN 3.60

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : L298 N како главна чип, СВ корпорација производство.Ниска топлина,одличен антимешање перформанси.Висока работна сила да 46v,големи тековната може да достигне 3А MAX и да продолжите со тековниот е 2 A, моќ да 25w.Може да се вози еден 2фаза stepper мотор, едно 4фаза stepper мотор или две DC мотори.Вграденво 78 M05,да се добие енергија од вози моќ,сепак, кога се вози моќ over12 V, ве молиме да користите надворешни 5v моќ како напојување.Голем капацитет филтер capacitance,afterflow заштита диоди, повеќе стабилен и сигурен.Спецификација : Двојно H мост дискЧип : L298 N (ST НОВИ)Логично напон : 5 VВози напон : 5 V35 VЛогично струја : 0m A36m AВози струја : 2 A(MAX еден мост)Max моќност : 25 WГолемина : 43 x 43 x 26mmНето тежина : 26gПакет тежина : 36gAnswer : ___________________________ Note : Овој модул има вграденво 5v напојување, кога возење напон е 7v35v, оваа понуда е погоден за напојувањеНЕ влезен напон на +5v снабдување интерфејс, меѓутоа ledding од 5v за надворешна употреба е достапна.Кога ЕНА овозможи IN1 IN2 контрола OUT1 OUT2Кога ENB овозможи IN3 IN4 контрола OUT3 OUT4Пакет : 1 x 25 W L298 N Двојна H Мост DC Stepper Моторни L298 N Диск Контролер Одбор Модул

безплатна доставка 4-оловен стъпков двигател Nema17 42 мотор екструдер скоростна стъпков двигател съотношение 5: 1 планетарная скоростна кутия Nema 17 стъпков двигател

BGN 43.00 47.98

Параметар Производителот Дел Број 17 HS151684 SPG5 Мотор Тип Биполарно Stepper Чекор Агол(W / O Менувачот) 1.8° Држи вртежен момент 1.68 Nm Номинална Струја / фаза 1.68 Фаза Отпор 1.65 ohms Препорачува Напон 1224 V Inductance 3.2 мз±20%(1 KHz) Менувачот Тип Планетарниот Cid(Точната Cid) 5 + 2 / 11 Ефикасност Од 90% Backlash на Неоптоварување Max.Дозволена Вртежи 2 Nm(283ozво) Момент Дозволена Вртежи 4 Nm(566ozво) Вратило Максимална Axial Оптоварување 50 N Вратило Максимално Оптоварување Радијална100 N