• Ново
продажбите на едро 30pcs Japan NMB K30 Motor 3-6V 16800-3000RPM Micro Solar motor motor направи си сам

продажбите на едро 30pcs Japan NMB K30 Motor 3-6V 16800-3000RPM Micro Solar motor motor направи си сам

BGN 31.98
В магазина

Брой продукти

wholesales 30pcs Јапонија NMB K30 Моторни 3-6 V 16800-3000 RPM Микро Соларен мотор diy мотор
КАРАКТЕРИСТИКИ : Моторни спецификации : MM 6*8 Моторни висина : 20 ММ Излез окно : 1 ММ Излез вратило должина : 6 MM Напон : 3 V Струја : 0.03 Брзина : 16800 ВРТЕЖИ во минута Напон : 3.7 V Струја : 0.04 Брзина : 16800 ВРТЕЖИ во минута Напон : 4.5 V Струја : 0.05 Брзина : 25800 ВРТЕЖИ во минута Тежина : 3 G Може да се примени на дигиталната камера на мал мотор, исто така, може да се користи како мал мотор, но исто така и за DIY на различни микро моќ уред. Колку е поголем работен напон, побрзо брзина, поголема моќност на моторот, релативно лесно да се загрее

Подробности

Постоянен Ток(А):
-
Изходна Мощност:
-
Въртящ момент:
-
Скорост (об / мин):
16800 об / мин
Напрежение На Тока(В):
3-4. 5
Номер На Модела:
9482
Ефективност:
-
Използването на:
-
Защитна Функция:
-
Тип:
-
Строителство:
-
документ:
-
Размер На Двигателя:
Височина На Мотора:
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

Led пълноцветен S2 чрез изпращане на картичка на максималния 1920*1080 пиксела подкрепа смята за чек-листа на видео дисплея едновременно карта прислужника Led rgb

BGN 192.13

S2 полна боја испраќање картичка RGB led контрола на картичката спецификација : S2 испраќање на картичката може да бидат компатибилни со 5 A75 ,5 A75 E,i5 A,i5 AF полна боја добивањето на картичката .може да поддржи мултијазик ,софтверот ќе бидат понудени .БројИмеФункцијаЗабелешка1Излез Нетопорта НаRJ45, што се Користи за пренос на мрежа сигналиКонтрола области на двете излез мрежа порти може да биде индивидуално поставување2Излез Нетопорта НаRJ45, што се Користи за пренос на мрежа сигнали3Аудио ВлезПоддршка говорно внесување, може да се пренесат низ мрежата кабел за да го екранот странаТреба да одговара на мултифункција картичка4USB ТИПАUSB излез, За Повеќе испраќање картички cascaded5USB ТИПБUSB влез,за поврзување со КОМПЈУТЕР за да го поставите параметар6DVI влезПоврзете со DVI излез порт на КОМПЈУТЕР графичка картичка7PCIE 1 X портаВметнете го во КОМПЈУТЕР PCIE 1 X порта, нудат моќ за да испратите картичка8МоќностПоврзете со DC3.812 VПакување листа : 1 x S2 испраќање на картичка1 x DVI кабел1 x USB кабелКраток Вовед : Како нова генерација на испраќање на картичката, S2 ја ажурира својата суштина чипови, и перформанси значително подобрена...

Интегриран водач на горивото stepper motor, с въвеждането на управление, модул Bluetooth опция

BGN 55.00 57.58

Главниот технички параметри 1, 940 V DC напојување; 2, максимална 4.0 Еден од 8 видови на излезна струја опционални; 3, најголемиот 32 subdivision на 6 модели се опционални; 4, изграденаво температура заштита и во текот тековната заштита, како и полуавтоматска моменталниот код за функцијата; 5, 5 видови на работа на владата...

Енкодер E6B2-CWZ3E 500P/R OMR 1pc различното ротари, 500PPR E6B2 CWZ3E, 5-12VDC, свободно ръководство и инструкции за настройка

BGN 46.08

НОВИ OMR 1pc Пораст на Ротари Енкодер E6 B2CWZ3 E 500 P / R Бесплатен Превозот, 500 PPR E6 B2 CWZ3 E , E6 B2 CWZ3 E 512 VDC ABZ ФАЗАОБЈЕКТОТE6 B2CWZ3 E 500 P / RПАКЕТ1 x E6 B2CWZ3 E 500 P / R

5PCS 25W Dual H Bridge Stepper Motor Drive Controller Board Module For L298N

BGN 15.00 16.51

start Isv Module Wrap12140end Isv Module Wrap12140Опис : L298 N како главна чип, СВ корпорација производство.Ниска топлина,одличен антимешање перформанси.Висока работна сила да 46v,големи тековната може да достигне 3А MAX и да продолжите со тековниот е 2 A, моќ да 25w.Може да се вози еден 2фаза stepper мотор, едно 4фаза stepper мотор или две DC мотори.Вграденво 78 M05,да се добие енергија од вози моќ,сепак, кога се вози моќ over12 V, ве молиме да користите надворешни 5v моќ како напојување.Голем капацитет филтер capacitance,afterflow заштита диоди, повеќе стабилен и сигурен.Спецификација : Двојно H мост дискЧип : L298 N (ST НОВИ)Логично напон : 5 VВози напон : 5 V35 VЛогично струја : 0m A36m AВози струја : 2 A(MAX еден мост)Max моќност : 25 WГолемина : 43 x 43 x 26mmНето тежина : 26gПакет тежина : 36gAnswer : ___________________________ Note : Овој модул има вграденво 5v напојување, кога возење напон е 7v35v, оваа понуда е погоден за напојувањеНЕ влезен напон на +5v снабдување интерфејс, меѓутоа ledding од 5v за надворешна употреба е достапна.Кога ЕНА овозможи IN1 IN2 контрола OUT1 OUT2Кога ENB овозможи IN3 IN4 контрола OUT3 OUT4 Пакет : 5 x 25 W Двојна H Мост Stepper Моторни Диск Контролер Одбор Модул За L298 N

XP50-TTA DC ново сензорно стъкло

BGN 123.20

Т Електрони Technology Co.,LTD е многу професионални екран на допир панел компанија Имаме Capacitor и отпор допир стакло фабрика може да се прифати ОЕМ .Особено во Автоматизација на индустриски уред...

Nema 24 Stepper Motor 4A 2 фаза 90 мм двигатели за металообработващи машини за рязане с ЦПУ 1.8 degree 2.6 NM/ 371oz.in монтаж на моторни Раббета 50 мм

BGN 36.00 38.40

Nema 24 Stepper Моторни 4А2 Фази 90mm Мотори за CNC Машина за Сечење 1.8 степен 2.6 NM / 371oz.во Моторните Rabbet 50mm инсталацијаПолитика За Испорака1...

Регулатор на температурата E5CC-RX2DSM-800 OMR, сензор E5CCRX2DSM800 нов в кутия, E5CC QX2DSM 800

BGN 96.00

Опис : Модел : E5 CCRX2 DSM800Серија : E5 CCПРОЗОРЦИ : електронски температура контролерМоќност : 24 VAC, 50 / 60 HZ; 24 VDCМоќта МАКС : 2.3 WКонтролор опсег : 55℃Единица Тип : парчеПакет Тежина : 0.5 kg (1.10 lb.)Пакет Големина : x 20cm 12cm x 10cm (7.87 во x 4.72 во x 3.94 во)Answer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

Отстраняване на грешки на състоянието на дисплея на регулатора микропроцесор DC24V за повдигане на асансьора 2-5 етажи

BGN 105.60

DC24 V Микропроцесори Контролер за Статус на Екранот Debugging за 25 Подови Лифт Лифт 1 Технички параметарМоделGLC300Напојување напонот24 V DC или AC220 V 50 / 60 HzМоќ оценка10 W(е еднаква или помала отколку)Погоден Подови25 Подот на Лифтот ЛифтЕкранотBCD / децимален системРежим на внесувањеoptoelectronic изолација,време на одговор30msРежим на излезРеле излезДисплеј тип4 цифри LEDКонтакт животен циклус20 милиониСензор оперативен напонDC5 VМерење прецизност0.1%Температурата на работа20~+60degree centigradeТежинаЗа 0,6 Kgматеријалinflaming ефекти ABS IP45 2...