• Ново
Няма тарифа за ЕС и САЩ! Wantai 1PC Nema23 Stepper Motor 57BYGH627 3.0 A 270oz-in 76mm 4-lead CE, ROHS, ISO CNC Router 3040

Няма тарифа за ЕС и САЩ! Wantai 1PC Nema23 Stepper Motor 57BYGH627 3.0 A 270oz-in 76mm 4-lead CE, ROHS, ISO CNC Router 3040

BGN 27.00
BGN 28.48
-5 %
В магазина

Брой продукти


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од Германија&САД складиште на Европската Унија Клиенти! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, ве молиме не двоумете се! Слободен Брод од страна на DHL!
Добредојдовте во мојата продавница!
Сакате да имате добар шопинг!
Објектот вклучува :
1 PC Nema 23 Stepper Мотори 57 BYGH627 3.0 ЕДЕН 190 N cm(270 оз-во) 76mm 4 Leads
1 stepper мотор


Подробности

документ:
ROHS, CE, ISO
Тип:
Хибриден
Фаза:
2
Задържащ Момент:
1.9 N-m(270oz-in)
Номер На Модела:
57BYGH627
Ток / Фаза:
3A
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1,8 градуса
Дължината На Мотора:
76 мм
Тел Няма:
4Leads
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

5шт мощен DC1. 5V-3V мини-монета на вибрация двигател с постоянен магнит размер 18x3. 3mm

BGN 11.18

5pcs Постојан магнет 18 MM монета на вибрации на моторот DC1.5 V3 V микро вибрации мотСпецификации : Моторни дијаметар : 18 MM Мотор дебелина : 3.3 MM Напон : DC1.5 V струја : 12 MA Напон : DC 2 V струја : 17 MA Напон : 3 V DC струја : 32 Мр

3 линия на постоянна скорост LINIX мотор-редуктор 60JB75G0832 YN60-220-10-те нови оригинални

BGN 152.00

Модел : YN6022010 / 60 JB75 G0832Модел 0832 : 8 MM бунари со дијаметар од 32МИЛИМЕТРИ должина на оскаНеоптоварување на ветер : 18.6 R / МИННоминална напон : AC220 VНоминална моќност : 10 WЦелокупната димензии : 60 MM * 60 MMИнсталација големина : 50 MM * 50 MMВратило дијаметар : 8 MMако ви треба други paramter како што е подолу, ве молиме контактирајте со нас!Сооднос : 3,510,151,820,253,040 50 6,075,100,120,150,180,300 сооднос има над 360 големи местоЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Безплатна доставка E3JK-5M2 фотоелектричния сензор ключа, 24-240VAC 12-240VDC, нов E3JK5M2, нов E3JK 5M2 в кутия

BGN 88.00

Бесплатен Превозот E3 JK5 M2 Фотоелектрически Прекинувач за Светло, 24240 VAC 12240 VDC, E3 JK5 M2, Нови E3 JK 5 M2 во кутијаОБЈЕКТОТE3 JK5 M2СПЕЦИФИКАЦИЈАФОТОЕЛЕКТРИЧЕСКИ SWITCH 24240 VAC 12240 VDCПАКЕТ1 PC x E3 JK5 M2

Kaler XU4W WIFI+USB-disk LED control card 1024*64pixels LED screen sign wifi led controller support PC, phone, sending message Pad

BGN 26.64

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

Мотор серво 90% P50B05020DXS07 нов гледането и изпитани работи отлично , warantee 60days

BGN 547.20

Ние сме s pecialize во Индустриски LCD панел, сите ние имаме бренд Сите lcd панелот / display употреба во Индустриски машина : за Вбризгување на пластични машина екранот, Текстил машина екранот, Везови машина екранот, Печатење машина екранот, EDM екранот, Цифрениот контролира машински алатки екранот, PLC екранот, Медицински Инструмент екранот ....

[JOY] 220V ненаправленный постоянен магнит синхронни двигатели 49TYD микромотор аксесоари мотор на вентилатора поклати глава витрина

BGN 119.00 147.42

Место перформанси параметри : Место Модел : TYD49 AC220 V 3 / 4 W 5 трансферНенасочен постојан магнет синхрони моторни TYD49 49 TYJ сврти страница ѕид фан одмавна со главата и други мали соларни моторВисок степен на пренос, со добар квалитет220 V 50 / 60 Hz 34 W 5 се менува бројот на вртежи / минДијаметар 49mm, вкупната висина 38mm, бунари со дијаметар 7mm, изложени вратило должина 16mm (без скалите)M4 врвот вратило има внатрешен навој и вратило дел на средината две перфорации (отворот 3мм), можете да latch на нешта како, многу се користи.

DC12V 172RPM изходна скорост два спойка уши 8 мм Вал редуктор мотор-редуктор

BGN 15.49

Име на производ Насочена Моторни Модел OZN2838G2 Оценет Напон 12 V DC Излезна Брзина 172 RPM Вратило Size 8 x 15mm / 0.31" x 0.59"(D*L) Женски Навој Дијаметар 3мм / 0.11" Мотор Големината на Телото28 x 38mm / 1.10" x 1.5"(Max.D*L) Опрема Кутија Големина 83 x 64 x 23mm / 3.27" x 2.52" x 0.91"(L*W*T) Главни Боја Сива, Црна Главен Материјал Метал, Пластика

[JOY] редукторные двигатели 16GA050 електрически изцяло метална редукторные двигатели сигурен висококачествен безшумен двигател-10 бр. / лот

BGN 201.00 248.43

1 Производ вратило должина согласност со барањата на клиентот, Вратило должина од повеќе од 10ММ резултира со дополнителни трошоциМесто перформанси параметри : Напон : 9 V12 VБрој на револуции : 35 R / Мин, 45 R / Мин, 70 R / Мин, 100 R / Мин, 150 R / МИН различни брзинаДолжина на вратило : 410ММ

Високо качество на 12100-H DC 10V-50V 100A 0.01-5000W програмируем обръщане на регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM HHO Control Forward Reverse

BGN 123.25

Висок Квалитет 12100H DC 10 V50 V 100 A 0.015000 W Programable Реверзибилна DCМоторни Брзина Контролер PWM HHO Контрола Напред ОбратнаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : PWM моторни контролерНапон : DC 10 V50 VКонтрола на енергија : 0.015000 WМаксимална струја : 100 AГолемина : 10 * 18 * 5 CMТежина : 0.5 КГЈачина на звук : 0.18 KGAnswer : ___________________________ Note : Меки почеток, со сопирачки, H мост, програмабилниФункција : 1.Висока струја, максимална струја до 100 A, континуирано оперативни тековната до 60 A.2.Напред и рикверц контрола на моторот, H мост програма, постабилна.3.Програмабилни, за да се исполнат followup функција на експанзија.4.Меки почеток, да се намали моментот на тековната шок.5.Моќ кочница, посигурни.6.Триблок бродтип на прекинувач за контрола на моторот волан, може да се постигне позитивенstop антиконтрола.Технички индикатори : (1) Оперативен напон : DC 10 V50 V Широк оперативен напон спектар(2) Контрола на енергија : 0.015000 W (максимална струја : 100 A, максималната номинална струја 60 A)Различни погонски напон што одговара на различни контрола моќ како што следува : Оперативен напон 12 V 12 V * 100 A = 1200 WОперативен напон 24 V 24 V * 100 A = 2400 WОперативен напон 36 V 30 V * 100 A = 3000 WОперативен напон 48 V 48 V * 100 A = 4800 W(3) Quiescent струја : 0.04 A (оперативен напон во DC10 V да DC30 V кога quiescent тековнатане ќе го надмине 40ma)(4) PWM должност циклус : 0% 100% (5) PWM фреквенција : 15khz(6) Оперативни температура : 20 40 (собна температура минус 20 степени на нула 40 степени)Гувернерот за индустриски одделение квалитет, може да биде помала од нула во средината за да се стабилизирана работа, општите комерцијална оценка на квалитетот на гувернерот Е можно да се работи stably под нулата.(7) Целокупната димензии : должина 145mm, ширина 78mm, висина 38mm (не вклучувајќи прилагодувањедел од potentiometer)

Нов прием на DC 24V 50A универсален 360 градуса щеточный мотор джойстик контролер 5 файлове, електрически регулируеми контролер инвалидна количка

BGN 246.40

Нови Пристигнување 24 V DC 50 A Универзална 360 Степени Четка Моторни Џојстик Контролер5 Датотеки Прилагодливи Електрична Инвалидска Количка КонтролерЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Спецификација : Име : Електрична инвалидска количка контролерНапон : 24 V DCМаксимално оптоварување тековната : 50 AДното завртка дупка инсталација растојание : 40 MMУправниот опсег : 360 степениБрој на партер : 5 датотеки прилагодливиЛинија должина : 1.1 метриОбратна ѕвончето / грешка аларм функција : ДаГолемина : 24.5 * 11.5 * 17 CMТежина : 1.1 KGЈачина на звук : 0.95 KGСликата покажува :

200 мм дължина Nema11 Non-captive линия на стъпков двигател с водещ винт Tr5*2

BGN 67.52

Продавница Информации : Ние сме посветени да се изгради !Повеќе од 1000 предмети за 3 D печатач се достапни.Ако ви треба повеќе предмети,ве Молиме контактирајте со нас онлајн или пратете Email на нас.На freights ќе биде обвинет според вистинската тежина на вашите нарачки.Ние ќе ги ажурира предмети секојдневието! Nema11 Незаробеништво Stepper за Трансферот n МестоИзберете n Место Машина или Медицински Инструмент Машина ги собереш глава Незаробеништво Nema11 Stepper Мотор.11 HY0401200 T52Nema11 41mm Незаробеништво Stepper200mm долго Tr5*2 LeadscrewНоминална Струја : 0.75 A1 Kg удар на 500 пулсот во секунда.Robot Digg може да ви обезбеди nema11 незаробеништво линеарна stepper мотор со опции.Nema11 незаробеништво линеарна се широко се користи во трансферот n место машина , научни инструменти и медицински аналитички инструмент , итн.Robot Digg добредојдовте вашиот Кориснички Барање и ние имаме мали Минимум Цел Количина, како 5pcs на овој nema11 незаробеништво линеарна stepper мотор.Можете да користите нарачана acme leadscrew или ballscrew за вашите апликации.1...

Нов прием на MACH3 четырехосный контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Axis Motion Control Card Breakout Board 24V 2000KHz поддръжка на Windows

BGN 280.00 295.20

Нови Пристигнување MACH3 Четириоска Контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Оска автоматикатаКартичка Збег Одбор 24 V 2000 KHz Поддршка на WindowsЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : MACH3 четириоска контролерНапон : 24 VПулсот излез : 2000 KHzГолемина на : 27.5 * 14.4 * 4.2 CMТежина : за 0,7 КГЈачина на звук : 0.42 KGСо USB кабел за податоциЗабелешка : за поддршка на сите верзии на mach3, погодни за оперативниот систем Windows,со 16 текст IO порта, 8 излез IO порта

Електрически тип изкачване татами електрически подвижен плот Макс 65 кг, повдигаща се платформа изкачване 360-800мм за автоматично регулиране на височината

BGN 229.00 229.12

Подигнете : 360800mmПлатформа : ≥36mm+Десктоп дебелина(длабочина на лифт за инсталација)Podetium : три делТоварот : Пораст≤65 Kg Падне≤1200 KgЖивотниот век : Откривање на ефективни кревање пати≥50 илјади пати,Не деструктивнаФреквенција : S210 MINМоќност : 60 WОдзема време : Околу 70 секунди до врвотНапон : 220 V AC еднофазен

Забавянето на двигателя за постоянен ток LINIX Motor DC Gear Motor 76ZY24-50 80JB15G10 нов оригинал

BGN 352.00

LINIX Обединетите мотор треба да биде 80 JB15 G10 76 ZY24 V50 W3000 RPMОдносот : 5 10 15 18 20 25 30 40 50 60 75 100 120 150 180 300 360 или повеќе од акциитеЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Ново сензорно стъкло за PanelView 600 2711-T6 2711-T6C1L1 2711-T6C2L1 2711-T6C3L1 2711-T6C5L1 2711-T6C8L1 безплатна доставка, гаранция 1 година

BGN 76.80

НОВ допир стакло за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711T6 2711T6 C1 L1 2711T6 C2 L1 2711T6 C3 L1 2711T6 C5 L1 2711T6 C8 L1 2711T6 C9 L1 2711T6 C10 L1 2711T6 C15 L1 2711T6 C16 L1 2711T6 C20 L1 freeship 1year гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

E6a2-CS3C 200p/R отточна тръба на шарнирна връзка энкодер, 5-12VDC открит, фаза, E6A2CS3C, E6A2 CS3C, безплатно ръководство и инструкции за инсталиране

BGN 52.48

Freeshipping E6 A2CS3 C 200 P / R Ротари Енкодер, 512 VDC ОТВОРЕН, ФАЗА,E6 A2 CS3 C, E6 A2 CS3 C НОВИ во кутијаОБЈЕКТОТE6 A2CS3 C 200 P / RПАКЕТ1 PC X E6 A2CS3 C 200 P / R

[Радост] акциите на Тайван внесени 3.9 евро миниатюрен 4-жични стъпков двигател 42мм 12V вал на двигателя M42SP-6NPK --30 бр. / лот

BGN 114.00 140.22

Mitsumi Електрични website : mitsumi.co.jp / chinese / catalog / compo / motor / index.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : M42 SP6 NPKОтпор : 3.9 ohms

Безплатна доставка 6 Ос MACH3 USB CNC Motion Control Card честота 2000 khz CNC контролер подкрепа стъпков мотор и серво мотор.

BGN 576.00

1 BUC x 6 Оска MACH3 USB Движење Контрола на КартичкатаФункција : Целосно поддршка на сите Mach3 верзииЦелосна поддршка за USB топлоswappable, на картичката е Следење наUSB конекција статусот во секое време.Поддржува До 6оскатаМаксимална чекорпулсот фреквенција е 2000 KHzСтатус на LED индикатор може да биде корисно да се покаже USBконекција, и работи stauts од трепка.16 општа цел текстима брзина функција, вретено вистинската брзина Mach3интерфејс во реално време дисплејсите IOпорта изолација, мешање, стабилни перформансиАпликацијата Connection Дијаграм : Превозот условиНашите производи се продаваат низ целиот свет.Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.ПлаќањеНие прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.Проблеми И Повратни ИнформацииВе МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.Ви благодариме многу однапред .НаплатаАко не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа...

Новата клавиатура за PanelView 600 2711-K6 2711-K6C1 2711-K6C2 2711-K6C3 2711-K6C5 2711-K6C8 2711-K6C9 2711-K6C10 freeship1yearwarrant

BGN 108.80

НОВИ МЕМБРАНА ТАСТАТУРАТА за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711K6 2711K6 C1 2711K6 C2 2711K6 C3 2711K6 C5 2711K6 C8 2711K6 C9 2711K6 C10 2711K6 C15 2711K6 C16 2711K6 C20 freeship 1 година гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...