• Ново
Високо качество на 12100-H DC 10V-50V 100A 0.01-5000W програмируем обръщане на регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM HHO Control Forward Reverse

Високо качество на 12100-H DC 10V-50V 100A 0.01-5000W програмируем обръщане на регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM HHO Control Forward Reverse

BGN 123.25
В магазина

Брой продукти


Висок Квалитет 12100-H DC 10 V-50 V 100 A 0.01-5000 W Programable Реверзибилна DC
Моторни Брзина Контролер PWM HHO Контрола Напред Обратна
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име на производ : PWM моторни контролер
Напон : DC 10 V-50 V
Контрола на енергија : 0.01-5000 W
Максимална струја : 100 A
Големина : 10 * 18 * 5 CM
Тежина : 0.5 КГ
Јачина на звук : 0.18 KG
Answer : ___________________________ Note : Меки почеток, со сопирачки, H мост, програмабилни
Функција :
1.Висока струја, максимална струја до 100 A, континуирано оперативни тековната до 60 A.
2.Напред и рикверц контрола на моторот, H мост програма, постабилна.
3.Програмабилни, за да се исполнат follow-up функција на експанзија.
4.Меки почеток, да се намали моментот на тековната шок.
5.Моќ кочница, посигурни.
6.Три-блок брод-тип на прекинувач за контрола на моторот волан, може да се постигне позитивен-stop - анти-контрола.
Технички индикатори :
(1) Оперативен напон : DC 10 V-50 V Широк оперативен напон спектар
(2) Контрола на енергија : 0.01-5000 W (максимална струја : 100 A, максималната номинална струја 60 A)
Различни погонски напон што одговара на различни контрола моќ како што следува :
Оперативен напон 12 V 12 V * 100 A = 1200 W
Оперативен напон 24 V 24 V * 100 A = 2400 W
Оперативен напон 36 V 30 V * 100 A = 3000 W
Оперативен напон 48 V 48 V * 100 A = 4800 W
(3) Quiescent струја : 0.04 A (оперативен напон во DC10 V да DC30 V кога quiescent тековната
не ќе го надмине 40ma)
(4) PWM должност циклус : 0% -100%
(5) PWM фреквенција : 15khz
(6) Оперативни температура : -20 - 40 (собна температура минус 20 степени на нула 40 степени)
Гувернерот за индустриски одделение квалитет, може да биде помала од нула во средината за да се стабилизира
на работа, општите комерцијална оценка на квалитетот на гувернерот Е можно да се работи stably под нулата.
(7) Целокупната димензии : должина 145mm, ширина 78mm, висина 38mm (не вклучувајќи прилагодување
дел од potentiometer)

Подробности

търговска марка:
ZJMZYM
Тип На Двигателя:
dc двигател
Номер На Модела:
12100-ч
Номер На Продукта:
FH226
Име:
PWM-регулатор на двигателя
Напрежение:
DC 10V-50V
Контролна мощност:
0.01-5000W
Максимален Ток:
100А
Размер:
10 * 18 * 5CM
Тегло:
0.5KG
обем:
0,18 кг

Те също купуват с този продукт

Пластмасова мивка JS30 намаляване на моторни зацепленный DC 3V 3rpm мотор, зъбни колела 3V

BGN 22.00 26.66

Пластични Школка JS30 Намалување на Моторни Насочена DC 3 V 3 RPM Опрема Моторни 3 VСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : JS30Номинална Напон : DC 3 VИзлезна Брзина : 3 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 5mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 24mm / 0.96"Вкупната Должина(Прибл.) : 36 mm / 1.23"Главен Материјал : МеталТежина : 32g / pcПакет : 5 PCПревозот : 1...

JGB37-3650 DC бесщеточный мотор-редуктор електрически двигател

BGN 37.00 41.60

JGB373650 DC Brushless Опрема Моторни Електричен Мотор Енкодер метод на конекција : Црвено жица : Напојување + Црна жица : Напојување – Бела жица : контролирање на ротација насока ...

[JOY] 220V ненаправленный постоянен магнит синхронни двигатели 49TYD микромотор аксесоари мотор на вентилатора поклати глава витрина

BGN 119.00 147.42

Место перформанси параметри : Место Модел : TYD49 AC220 V 3 / 4 W 5 трансферНенасочен постојан магнет синхрони моторни TYD49 49 TYJ сврти страница ѕид фан одмавна со главата и други мали соларни моторВисок степен на пренос, со добар квалитет220 V 50 / 60 Hz 34 W 5 се менува бројот на вртежи / минДијаметар 49mm, вкупната висина 38mm, бунари со дијаметар 7mm, изложени вратило должина 16mm (без скалите)M4 врвот вратило има внатрешен навој и вратило дел на средината две перфорации (отворот 3мм), можете да latch на нешта како, многу се користи.

Диаметър на вала 0.7 mm RC играчката модел 2 диска витлото кабелен без ядро двигател DC 3.7 V 40000RPM 2 комплект, 7 мм x 16 мм (D*L) отстъпка от 50

BGN 8.00 13.86

Име на производ Хеликоптер Пропелер w Моторни Напон DC 3.7 V Неоптоварување Брзина 40000 RPM Вратило Должина 7mm Бунари со Дијаметар од 0.7 mm Мотор Големина 7 x 16mm / 0.28" x 0.63"(D*L) Пропелер Големина 46 x 9mm / 1.8" x 0.35"(L*W) Жица Должина 5cm / 2" Главна Боја Сребрена на Ѕвонење, Црна,Бела Материјал Метал, Пластика Тежина 6g Пакет Содржина 2 x Хеликоптер Пропелери 2 x Моторс

Безплатна доставка 6 Ос MACH3 USB CNC Motion Control Card честота 2000 khz CNC контролер подкрепа стъпков мотор и серво мотор.

BGN 576.00

1 BUC x 6 Оска MACH3 USB Движење Контрола на КартичкатаФункција : Целосно поддршка на сите Mach3 верзииЦелосна поддршка за USB топлоswappable, на картичката е Следење наUSB конекција статусот во секое време.Поддржува До 6оскатаМаксимална чекорпулсот фреквенција е 2000 KHzСтатус на LED индикатор може да биде корисно да се покаже USBконекција, и работи stauts од трепка.16 општа цел текстима брзина функција, вретено вистинската брзина Mach3интерфејс во реално време дисплејсите IOпорта изолација, мешање, стабилни перформансиАпликацијата Connection Дијаграм : Превозот условиНашите производи се продаваат низ целиот свет.Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.ПлаќањеНие прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.Проблеми И Повратни ИнформацииВе МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.Ви благодариме многу однапред .НаплатаАко не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа...

nema17 0.32 Nm 45 ozin 2 фазная скоростна кутия редуктор стъпков мотор коефициент на редукция 5.18 за 3D принтера с ЦПУ

BGN 49.00 51.20

17 HD34007 HC5.18 nema17 0.32 Nm 45 ozin 2phase Менувачот насочена stepper моторни Намалување на односот на 5.18 за CNC 3 D печатач Модел : 17 HD34007 HC5.18 Номинална моќност : 18w Име : насочени stepper моторни Оценет напон : 8v Номинална струја : 0.8 Оценет брзина : 400rpm Држи toque : 0.32 Nm Големина : 42*42*34mm Апликација : 3 D печатач

5шт мощен DC1. 5V-3V мини-монета на вибрация двигател с постоянен магнит размер 18x3. 3mm

BGN 11.18

5pcs Постојан магнет 18 MM монета на вибрации на моторот DC1.5 V3 V микро вибрации мотСпецификации : Моторни дијаметар : 18 MM Мотор дебелина : 3.3 MM Напон : DC1.5 V струја : 12 MA Напон : DC 2 V струја : 17 MA Напон : 3 V DC струја : 32 Мр

3 линия на постоянна скорост LINIX мотор-редуктор 60JB75G0832 YN60-220-10-те нови оригинални

BGN 152.00

Модел : YN6022010 / 60 JB75 G0832Модел 0832 : 8 MM бунари со дијаметар од 32МИЛИМЕТРИ должина на оскаНеоптоварување на ветер : 18.6 R / МИННоминална напон : AC220 VНоминална моќност : 10 WЦелокупната димензии : 60 MM * 60 MMИнсталација големина : 50 MM * 50 MMВратило дијаметар : 8 MMако ви треба други paramter како што е подолу, ве молиме контактирајте со нас!Сооднос : 3,510,151,820,253,040 50 6,075,100,120,150,180,300 сооднос има над 360 големи местоЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Kaler XU4W WIFI+USB-disk LED control card 1024*64pixels LED screen sign wifi led controller support PC, phone, sending message Pad

BGN 26.64

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

E6a2-CS3C 200p/R отточна тръба на шарнирна връзка энкодер, 5-12VDC открит, фаза, E6A2CS3C, E6A2 CS3C, безплатно ръководство и инструкции за инсталиране

BGN 52.48

Freeshipping E6 A2CS3 C 200 P / R Ротари Енкодер, 512 VDC ОТВОРЕН, ФАЗА,E6 A2 CS3 C, E6 A2 CS3 C НОВИ во кутијаОБЈЕКТОТE6 A2CS3 C 200 P / RПАКЕТ1 PC X E6 A2CS3 C 200 P / R

Нов прием на MACH3 четырехосный контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Axis Motion Control Card Breakout Board 24V 2000KHz поддръжка на Windows

BGN 280.00 295.20

Нови Пристигнување MACH3 Четириоска Контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Оска автоматикатаКартичка Збег Одбор 24 V 2000 KHz Поддршка на WindowsЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : MACH3 четириоска контролерНапон : 24 VПулсот излез : 2000 KHzГолемина на : 27.5 * 14.4 * 4.2 CMТежина : за 0,7 КГЈачина на звук : 0.42 KGСо USB кабел за податоциЗабелешка : за поддршка на сите верзии на mach3, погодни за оперативниот систем Windows,со 16 текст IO порта, 8 излез IO порта

Насочени dc двигател Насочени двигател 12V JS-50 17RPM 12V DC Gear Box Motor

BGN 10.00 12.46

DC Намалување на Моторни Насочена 12 V ЈС50 17 RPM 12 V DC Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : ЈС50Номинална Напон : DC 12 VИзлезна Брзина : 17 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 7mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 32милиметри / 0.46"Вкупната Должина(Прибл.) : 53 mm / 0.23"Главен Материјал : МеталТежина : 86g / pcПакет : 1 PCПревозот : 1...

106XL 031 53 зъб ширина на гумената сушилни 7,9 мм, назъбен времето колан черен

BGN 4.80

Име на производ : Тајмингот Појас;Модел : 106 XL;Број of Teeth : 53 Код Број : 031;Забите Теренот : 5.08 mm / 0.2" Појас Ширина : 7.9 мм / 0.31";Теренот Должина : 269.24 mm / 10.6" Материјал : Гума;Боја : Црна Тежина : 4g;Пакет Содржина : 1 x Мерењето Појас Висок вртежен момент дискови, гума, не пресврти, со цел да се избегне скелет материјал, влијаат врз интензитетот на појас...

[JOY] 34MM 12MM long M3 вита скоростна кутия N30 DC gear motor motor 12GAN30 HM special --10 бр. / лот

BGN 169.00 208.35

1 Производ вратило должина согласност со барањата на клиентот, Вратило должина од повеќе од 10ММ резултира со дополнителни трошоциМенувачот сооднос : 1 : 21 1 : 298Опрема мотор со почеток напон е 3 V, нормалниот оперативен напон на 6 V12 V (долниот на напон, намалување на забавување, вртежен момент намалување)Место перформанси параметри : Напон : 3 V6 VDCБрој на револуции : 25 R / Мин, 35 R / Мин, 70 R / Мин, 100 R / Мин, 150 R / МИН различни брзинаДолжина на вратило : 415 MMДруги параметри треба да се побара од сопственикот за да се разбере.Ако сопствени барања, ве молиме цел директно до продавница.

Електрически тип изкачване татами електрически подвижен плот Макс 65 кг, повдигаща се платформа изкачване 360-800мм за автоматично регулиране на височината

BGN 229.00 229.12

Подигнете : 360800mmПлатформа : ≥36mm+Десктоп дебелина(длабочина на лифт за инсталација)Podetium : три делТоварот : Пораст≤65 Kg Падне≤1200 KgЖивотниот век : Откривање на ефективни кревање пати≥50 илјади пати,Не деструктивнаФреквенција : S210 MINМоќност : 60 WОдзема време : Околу 70 секунди до врвотНапон : 220 V AC еднофазен

50шт CR2032 SMD Поли-carbonmonofluoride (серия BR) и въглероден манган (серия CR), нови и оригинални

BGN 15.17

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет исто така,..може да се прифати листата истрага.

[JOY] [New Japanese import Mabuchi] 130 motor toy motor DC motor science experiments бъги-100 бр. / лот

BGN 107.00 132.13

1 mobuchiмоторни официјална вебстраница : mabuchimotor.co.jp / en_product / p_0304.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : ФА130 RA18100 Напон : 3 V брзина : 12300Ако сте загрижени за квалитетот на моторни како? Можам да ви кажам : Не грижете се, ова е Mabuchi Мотор;Ова не е само Mabuchi Мотор, е нова оригинална Mabuchi Мотор;Тоа не е само нови оригинални Mabuchi Мотор, кој дури и кутија е многу убава и комплетна.Mabuchi Мотор, може да се каже признаен како првиот светски микромоторен погон, својот бренд само по себе е гаранција дека производството квалитет на моторот не работи, тогаш таму кои се произведе добар квалитет мотори.Не постои прашање : квалитетот на овој мотор е добро во крајот?Само еден проблем : Овој мотор е право одговара параметри што треба?

Новата клавиатура за PanelView 600 2711-K6 2711-K6C1 2711-K6C2 2711-K6C3 2711-K6C5 2711-K6C8 2711-K6C9 2711-K6C10 freeship1yearwarrant

BGN 108.80

НОВИ МЕМБРАНА ТАСТАТУРАТА за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711K6 2711K6 C1 2711K6 C2 2711K6 C3 2711K6 C5 2711K6 C8 2711K6 C9 2711K6 C10 2711K6 C15 2711K6 C16 2711K6 C20 freeship 1 година гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

H-Bridge Governor DH-1230 30A 9-50VDC положителен обратното обръщане + охлаждащ вентилатор поддръжка на управление на АД 0-5V

BGN 31.84

ВоведDH1230 е широк работен напон, висока струја, носат вентилаторот за ладење, висока ефикасност, висок вртежен момент, ниска температура, позитивни инверзија, сопирачки со Hмост гувернерот...

[JOY] Original Mabuchi RS-365SH-2080 оригиналната опаковка perfect motor spot sales --20 бр / лот

BGN 117.00 144.22

Не грижете се, ова е Mabuchi Мотор;Ова не е само Mabuchi Мотор, е нова оригинална Mabuchi Мотор;Тоа не е само нови оригинални Mabuchi Мотор, кој дури и кутија е многу убава и комплетна.Mabuchi Мотор, може да се каже признаен како првиот светски микромоторен погон, својот бренд само по себе е гаранција дека производството квалитет на моторот не работи, тогаш таму кои се произведе добар квалитет мотори.Не постои прашање : квалитетот на овој мотор е добро во крајот?Само еден проблем : Овој мотор е право одговара параметри требаОригинална кутија, кутија 108 PCS, Mabuchi оригиналот, што може да понуди да се купи ФЦЛ о : 1...

Нова гореща дръжка скоростна MPG CNC струг и фреза контролер с аварийно спиране Самоустанавливающийся гравиране машина контролер 5V 6 оси

BGN 103.00 108.80

Нова Жешка Справи со Кутија MPG ЦПУ Струг и Мелење Контролер Со Итни СтопАвто ресетирајте Гравирање Машина Контролер 5 V 6 ОскиЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име На Производ : Се Справи Со КутијаНапон : 5 VБрој на оски : 6 оскиГолемина : 15 * 8 * 5 CMТежина : 1.0 KGЈачина на звук : 0.12 KG

[Радост] акциите на Тайван внесени 3.9 евро миниатюрен 4-жични стъпков двигател 42мм 12V вал на двигателя M42SP-6NPK --30 бр. / лот

BGN 114.00 140.22

Mitsumi Електрични website : mitsumi.co.jp / chinese / catalog / compo / motor / index.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : M42 SP6 NPKОтпор : 3.9 ohms