• Ново
DC 1.5-6V 18700RPM диаметър 20 мм масажор с вибрация микромотор R140

DC 1.5-6V 18700RPM диаметър 20 мм масажор с вибрация микромотор R140

BGN 1.73
В магазина

Брой продукти


Се препорачува оперативен напон спектар DC 1.5 V да 6 V, метално тело, 6 слоеви ексцентричен тежина.
Одлична замена Вибрации Микро-Мотор за вашиот скршени еден.
Материјал : Метал, Пластика
Модел : R140
Боја : Сребрена
Напон : DC 1.5-6 V
Брзина : 18700 RPM
Вибрации Главата Големина : 11 x 7 x 7.5 mm / 0.43 инчен x 0.27 инчен x 0.3 инчен (L*W*T)
Вратило Големина : 2 x 7.5 mm / 0.08 инчен x 0.3 инчен (D*L)
Главната Големината на Телото : 20 x 25мм / 0.8 инчен x 1inch (D*H)
Нето Тежина : 23g
Пакет Содржина : 1 x Вибрации Микро-Мотор
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Се препорачува оперативен напон спектар DC 1.5 V да 6 V, метално тело, 6 слоеви ексцентричен тежина.
Одлична замена Вибрации Микро-Мотор за вашиот скршени еден.
Материјал : Метал, Пластика
Модел : R140
Боја : Сребрена
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.
Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.
Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.
Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме на 1-месец слободна замена.
Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот.

Подробности

документ:
описание

Те също купуват с този продукт

[JOY] [New Japanese import Mabuchi] 130 motor toy motor DC motor science experiments бъги-100 бр. / лот

BGN 107.00 132.13

1 mobuchiмоторни официјална вебстраница : mabuchimotor.co.jp / en_product / p_0304.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : ФА130 RA18100 Напон : 3 V брзина : 12300Ако сте загрижени за квалитетот на моторни како? Можам да ви кажам : Не грижете се, ова е Mabuchi Мотор;Ова не е само Mabuchi Мотор, е нова оригинална Mabuchi Мотор;Тоа не е само нови оригинални Mabuchi Мотор, кој дури и кутија е многу убава и комплетна.Mabuchi Мотор, може да се каже признаен како првиот светски микромоторен погон, својот бренд само по себе е гаранција дека производството квалитет на моторот не работи, тогаш таму кои се произведе добар квалитет мотори.Не постои прашање : квалитетот на овој мотор е добро во крајот?Само еден проблем : Овој мотор е право одговара параметри што треба?

Новият пристигането Motion Controller Card SMC6490G 4 оси самостоятелен контролер за движение Drive Motion Control с функция Hot ръкохватката

BGN 1191.00 1253.65

Нови Пристигнување Motion Контролер Картичка SMC6490 G 4оската Самостоен Motion КонтролерВози Автоматиката Со Handwheel Функција ТоплаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : СодржиСпецификација : Име на производ : 4оската SMC6490 G контролерГолемина : 28 * 20 * 12 CMТежина : 2.5 KGЈачина на звук : 1.35 KGКарактеристики : 1, Ethernet типmotion контролер, преку мрежен интерфејс, може да постигне повеќе одеден автоматизација на опрема за контрола на2, со рака тркала функција3, со силанадолу за задржување на податоци функција4, постојат четири енкодер интерфејс5, максималниот пулс фрекфенција 5 MHz6, 4оската линеарна interpolation, 2оската кружни interpolation, континуирано крива interpolation,спирала interpolation7, работењето на брзина, во напредни песна планирање софтверска поддршка, неговата високабрзинапесна за контрола на претставата е многу добро8, со целосно функционална инструкциското множество, може да се изврши ОСНОВНИТЕ настава, G кодот9, со PWM излезен интерфејс10, со У диск интерфејс, на екранот на допир интерфејс, лесна за употребаОбласти на примена : Електронски производи автоматска обработка, монтажа, тестирање; phlx,LCD автоматска обработка, тестирање; ласерско сечење, резба мелничката, по повод одбележувањето на опрема;биомедицински земање мостри и опрема за обработка; индустриски роботи;Посветен на CNC машина алатки.

[Радост] акциите на Тайван внесени 3.9 евро миниатюрен 4-жични стъпков двигател 42мм 12V вал на двигателя M42SP-6NPK --30 бр. / лот

BGN 114.00 140.22

Mitsumi Електрични website : mitsumi.co.jp / chinese / catalog / compo / motor / index.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : M42 SP6 NPKОтпор : 3.9 ohms

[JOY] 34MM 12MM long M3 вита скоростна кутия N30 DC gear motor motor 12GAN30 HM special --10 бр. / лот

BGN 169.00 208.35

1 Производ вратило должина согласност со барањата на клиентот, Вратило должина од повеќе од 10ММ резултира со дополнителни трошоциМенувачот сооднос : 1 : 21 1 : 298Опрема мотор со почеток напон е 3 V, нормалниот оперативен напон на 6 V12 V (долниот на напон, намалување на забавување, вртежен момент намалување)Место перформанси параметри : Напон : 3 V6 VDCБрој на револуции : 25 R / Мин, 35 R / Мин, 70 R / Мин, 100 R / Мин, 150 R / МИН различни брзинаДолжина на вратило : 415 MMДруги параметри треба да се побара од сопственикот за да се разбере.Ако сопствени барања, ве молиме цел директно до продавница.

JGB37-3650 DC бесщеточный мотор-редуктор електрически двигател

BGN 37.00 41.60

JGB373650 DC Brushless Опрема Моторни Електричен Мотор Енкодер метод на конекција : Црвено жица : Напојување + Црна жица : Напојување – Бела жица : контролирање на ротација насока ...

Kaler XU4W WIFI+USB-disk LED control card 1024*64pixels LED screen sign wifi led controller support PC, phone, sending message Pad

BGN 26.64

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

[JOY] 220V ненаправленный постоянен магнит синхронни двигатели 49TYD микромотор аксесоари мотор на вентилатора поклати глава витрина

BGN 119.00 147.42

Место перформанси параметри : Место Модел : TYD49 AC220 V 3 / 4 W 5 трансферНенасочен постојан магнет синхрони моторни TYD49 49 TYJ сврти страница ѕид фан одмавна со главата и други мали соларни моторВисок степен на пренос, со добар квалитет220 V 50 / 60 Hz 34 W 5 се менува бројот на вртежи / минДијаметар 49mm, вкупната висина 38mm, бунари со дијаметар 7mm, изложени вратило должина 16mm (без скалите)M4 врвот вратило има внатрешен навој и вратило дел на средината две перфорации (отворот 3мм), можете да latch на нешта како, многу се користи.

Мотор серво 90% P50B05020DXS07 нов гледането и изпитани работи отлично , warantee 60days

BGN 547.20

Ние сме s pecialize во Индустриски LCD панел, сите ние имаме бренд Сите lcd панелот / display употреба во Индустриски машина : за Вбризгување на пластични машина екранот, Текстил машина екранот, Везови машина екранот, Печатење машина екранот, EDM екранот, Цифрениот контролира машински алатки екранот, PLC екранот, Медицински Инструмент екранот ....

Безплатна доставка 6 Ос MACH3 USB CNC Motion Control Card честота 2000 khz CNC контролер подкрепа стъпков мотор и серво мотор.

BGN 576.00

1 BUC x 6 Оска MACH3 USB Движење Контрола на КартичкатаФункција : Целосно поддршка на сите Mach3 верзииЦелосна поддршка за USB топлоswappable, на картичката е Следење наUSB конекција статусот во секое време.Поддржува До 6оскатаМаксимална чекорпулсот фреквенција е 2000 KHzСтатус на LED индикатор може да биде корисно да се покаже USBконекција, и работи stauts од трепка.16 општа цел текстима брзина функција, вретено вистинската брзина Mach3интерфејс во реално време дисплејсите IOпорта изолација, мешање, стабилни перформансиАпликацијата Connection Дијаграм : Превозот условиНашите производи се продаваат низ целиот свет.Но, ако вашата земја е потешко за транспорт на стоки, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.ПлаќањеНие прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.Проблеми И Повратни ИнформацииВе МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.Ви благодариме многу однапред .НаплатаАко не сте задоволни со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа...

Нов прием на MACH3 четырехосный контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Axis Motion Control Card Breakout Board 24V 2000KHz поддръжка на Windows

BGN 280.00 295.20

Нови Пристигнување MACH3 Четириоска Контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Оска автоматикатаКартичка Збег Одбор 24 V 2000 KHz Поддршка на WindowsЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : MACH3 четириоска контролерНапон : 24 VПулсот излез : 2000 KHzГолемина на : 27.5 * 14.4 * 4.2 CMТежина : за 0,7 КГЈачина на звук : 0.42 KGСо USB кабел за податоциЗабелешка : за поддршка на сите верзии на mach3, погодни за оперативниот систем Windows,со 16 текст IO порта, 8 излез IO порта

Регулатор на скоростта на двигателя за постоянен ток PWM-контролер 6V-30V 5А 13 khz цифров дисплей

BGN 6.74

Оперативен Напон : DC 630 VКонтрола на Енергија : 0.01150 WСтатична Струја : 0.02 A(режим на државата)PWM Должност Циклус : 0%100% PWM Фреквенција : 13khzTated Струја : 5 A(max 15 A)Пакет Се Вклучени : 1 X PWM DC 630 V 5 A DC Мотор Контрола на БрзинатаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

E6a2-CS3C 200p/R отточна тръба на шарнирна връзка энкодер, 5-12VDC открит, фаза, E6A2CS3C, E6A2 CS3C, безплатно ръководство и инструкции за инсталиране

BGN 52.48

Freeshipping E6 A2CS3 C 200 P / R Ротари Енкодер, 512 VDC ОТВОРЕН, ФАЗА,E6 A2 CS3 C, E6 A2 CS3 C НОВИ во кутијаОБЈЕКТОТE6 A2CS3 C 200 P / RПАКЕТ1 PC X E6 A2CS3 C 200 P / R

Нов прием на оригиналния 1kw Сервоконтроллер високо качество Jsdep-30A серво водача 1000 W горещи продажба

BGN 608.00 640.00

Нови Пристигнување Оригинални 1 KW Серво Контролер Висококвалитетни JSDEP30 A Серво Возачот 1000 W Топла ПродажбаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : JSDEP30 A Серво ВозачотМоќност : 1 KWГолемина : 23 * 21 * 16 CMТежина : 1.5 КИЛОГРАМИЈачина на звук : 1.55 KG

Нов прием на DC 24V 50A универсален 360 градуса щеточный мотор джойстик контролер 5 файлове, електрически регулируеми контролер инвалидна количка

BGN 246.40

Нови Пристигнување 24 V DC 50 A Универзална 360 Степени Четка Моторни Џојстик Контролер5 Датотеки Прилагодливи Електрична Инвалидска Количка КонтролерЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Спецификација : Име : Електрична инвалидска количка контролерНапон : 24 V DCМаксимално оптоварување тековната : 50 AДното завртка дупка инсталација растојание : 40 MMУправниот опсег : 360 степениБрој на партер : 5 датотеки прилагодливиЛинија должина : 1.1 метриОбратна ѕвончето / грешка аларм функција : ДаГолемина : 24.5 * 11.5 * 17 CMТежина : 1.1 KGЈачина на звук : 0.95 KGСликата покажува :

3 линия на постоянна скорост LINIX мотор-редуктор 60JB75G0832 YN60-220-10-те нови оригинални

BGN 152.00

Модел : YN6022010 / 60 JB75 G0832Модел 0832 : 8 MM бунари со дијаметар од 32МИЛИМЕТРИ должина на оскаНеоптоварување на ветер : 18.6 R / МИННоминална напон : AC220 VНоминална моќност : 10 WЦелокупната димензии : 60 MM * 60 MMИнсталација големина : 50 MM * 50 MMВратило дијаметар : 8 MMако ви треба други paramter како што е подолу, ве молиме контактирајте со нас!Сооднос : 3,510,151,820,253,040 50 6,075,100,120,150,180,300 сооднос има над 360 големи местоЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

Ново сензорно стъкло за PanelView 600 2711-T6 2711-T6C1L1 2711-T6C2L1 2711-T6C3L1 2711-T6C5L1 2711-T6C8L1 безплатна доставка, гаранция 1 година

BGN 76.80

НОВ допир стакло за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711T6 2711T6 C1 L1 2711T6 C2 L1 2711T6 C3 L1 2711T6 C5 L1 2711T6 C8 L1 2711T6 C9 L1 2711T6 C10 L1 2711T6 C15 L1 2711T6 C16 L1 2711T6 C20 L1 freeship 1year гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

Няма тарифа за ЕС и САЩ! Wantai 1PC Nema23 Stepper Motor 57BYGH627 3.0 A 270oz-in 76mm 4-lead CE, ROHS, ISO CNC Router 3040

BGN 27.00 28.48

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од Германија&САД складиште на Европската Унија Клиенти! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, ве молиме не двоумете се! Слободен Брод од страна на DHL!Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Објектот вклучува : 1 PC Nema 23 Stepper Мотори 57 BYGH627 3.0 ЕДЕН 190 N cm(270 озво) 76mm 4 Leads1 stepper мотор​

Насочени dc двигател Насочени двигател 12V JS-50 17RPM 12V DC Gear Box Motor

BGN 10.00 12.46

DC Намалување на Моторни Насочена 12 V ЈС50 17 RPM 12 V DC Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : ЈС50Номинална Напон : DC 12 VИзлезна Брзина : 17 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 7mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 32милиметри / 0.46"Вкупната Должина(Прибл.) : 53 mm / 0.23"Главен Материјал : МеталТежина : 86g / pcПакет : 1 PCПревозот : 1...

Ново сензорно стъкло+защитно фолио за PanelView600 2711-T6 2711-T6C1L1 2711-T6C2L1 2711-T6C3L1 2711-T6C5L1 безплатна доставка, гаранция 1 година

BGN 108.80

НОВ Допир стакло+Заштитна фолија за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711T6 2711T6 C1 L1 2711T6 C2 L1 2711T6 C3 L1 27 11T6 C5 L1 2711T6 C8 L1 2711T6 C9 L1 2711T6 C10 L1 2711T6 C15 L1 2711T6 C16 L1 2711T6 C20 L1 freeship 1year гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...