• Ново
Нов прием на DC 24V 50A универсален 360 градуса щеточный мотор джойстик контролер 5 файлове, електрически регулируеми контролер инвалидна количка

Нов прием на DC 24V 50A универсален 360 градуса щеточный мотор джойстик контролер 5 файлове, електрически регулируеми контролер инвалидна количка

BGN 246.40
В магазина

Брой продукти


Нови Пристигнување 24 V DC 50 A Универзална 360 Степени Четка Моторни Џојстик Контролер
5 Датотеки Прилагодливи Електрична Инвалидска Количка Контролер
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Спецификација :
Име : Електрична инвалидска количка контролер
Напон : 24 V DC
Максимално оптоварување тековната : 50 A
Дното завртка дупка инсталација растојание : 40 MM
Управниот опсег : 360 степени
Број на партер : 5 датотеки прилагодливи
Линија должина : 1.1 метри
Обратна ѕвончето / грешка аларм функција : Да
Големина : 24.5 * 11.5 * 17 CM
Тежина : 1.1 KG
Јачина на звук : 0.95 KG
Сликата покажува :

Подробности

търговска марка:
ZJMZYM
Номер На Модела:
FH219
Тип На Двигателя:
Устройство за управление на електрическата количка
Номер На Продукта:
FH219
Име:
Устройство за управление на електрическата количка
Напрежение:
DC 24V
Максимален ток на натоварване:
50А
Дамско разстояние настройка на отвора на винта:
40 мм
Обхват на управлението:
360 градуса
Брой сергии:
5 файлове, регулируеми
Дължина На Линия:
1,1 м
Размер:
24.5 * 11.5 * 17CM
Тегло:
1.1KG

Те също купуват с този продукт

nema17 0.32 Nm 45 ozin 2 фазная скоростна кутия редуктор стъпков мотор коефициент на редукция 5.18 за 3D принтера с ЦПУ

BGN 49.00 51.20

17 HD34007 HC5.18 nema17 0.32 Nm 45 ozin 2phase Менувачот насочена stepper моторни Намалување на односот на 5.18 за CNC 3 D печатач Модел : 17 HD34007 HC5.18 Номинална моќност : 18w Име : насочени stepper моторни Оценет напон : 8v Номинална струја : 0.8 Оценет брзина : 400rpm Држи toque : 0.32 Nm Големина : 42*42*34mm Апликација : 3 D печатач

JGB37-3650 DC бесщеточный мотор-редуктор електрически двигател

BGN 37.00 41.60

JGB373650 DC Brushless Опрема Моторни Електричен Мотор Енкодер метод на конекција : Црвено жица : Напојување + Црна жица : Напојување – Бела жица : контролирање на ротација насока ...

[JOY] редукторные двигатели 16GA050 електрически изцяло метална редукторные двигатели сигурен висококачествен безшумен двигател-10 бр. / лот

BGN 201.00 248.43

1 Производ вратило должина согласност со барањата на клиентот, Вратило должина од повеќе од 10ММ резултира со дополнителни трошоциМесто перформанси параметри : Напон : 9 V12 VБрој на револуции : 35 R / Мин, 45 R / Мин, 70 R / Мин, 100 R / Мин, 150 R / МИН различни брзинаДолжина на вратило : 410ММ

Нов прием на MACH3 четырехосный контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Axis Motion Control Card Breakout Board 24V 2000KHz поддръжка на Windows

BGN 280.00 295.20

Нови Пристигнување MACH3 Четириоска Контролер XHC CNC Mach3 USB 4 Оска автоматикатаКартичка Збег Одбор 24 V 2000 KHz Поддршка на WindowsЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : MACH3 четириоска контролерНапон : 24 VПулсот излез : 2000 KHzГолемина на : 27.5 * 14.4 * 4.2 CMТежина : за 0,7 КГЈачина на звук : 0.42 KGСо USB кабел за податоциЗабелешка : за поддршка на сите верзии на mach3, погодни за оперативниот систем Windows,со 16 текст IO порта, 8 излез IO порта

[JOY] 220V ненаправленный постоянен магнит синхронни двигатели 49TYD микромотор аксесоари мотор на вентилатора поклати глава витрина

BGN 119.00 147.42

Место перформанси параметри : Место Модел : TYD49 AC220 V 3 / 4 W 5 трансферНенасочен постојан магнет синхрони моторни TYD49 49 TYJ сврти страница ѕид фан одмавна со главата и други мали соларни моторВисок степен на пренос, со добар квалитет220 V 50 / 60 Hz 34 W 5 се менува бројот на вртежи / минДијаметар 49mm, вкупната висина 38mm, бунари со дијаметар 7mm, изложени вратило должина 16mm (без скалите)M4 врвот вратило има внатрешен навој и вратило дел на средината две перфорации (отворот 3мм), можете да latch на нешта како, многу се користи.

Ново сензорно стъкло за PanelView 600 2711-T6 2711-T6C1L1 2711-T6C2L1 2711-T6C3L1 2711-T6C5L1 2711-T6C8L1 безплатна доставка, гаранция 1 година

BGN 76.80

НОВ допир стакло за ALLEN BRADLEY Panel View 600 2711T6 2711T6 C1 L1 2711T6 C2 L1 2711T6 C3 L1 2711T6 C5 L1 2711T6 C8 L1 2711T6 C9 L1 2711T6 C10 L1 2711T6 C15 L1 2711T6 C16 L1 2711T6 C20 L1 freeship 1year гаранцијаКвалитетот е 100% гарантира,бренднови,работа во совршена состојба,1 година гаранција.Pleast забелешка : сликата е само за вашиот референца...

Насочени dc двигател Насочени двигател 12V JS-50 17RPM 12V DC Gear Box Motor

BGN 10.00 12.46

DC Намалување на Моторни Насочена 12 V ЈС50 17 RPM 12 V DC Опрема Кутија МоторСпецификација : Име На Производ : Опрема МоторМодел : ЈС50Номинална Напон : DC 12 VИзлезна Брзина : 17 RPMИзлез Бунари со Дијаметар : 7mm / 0.31"Менувачот Дел Дијаметар : 32милиметри / 0.46"Вкупната Должина(Прибл.) : 53 mm / 0.23"Главен Материјал : МеталТежина : 86g / pcПакет : 1 PCПревозот : 1...

[Радост] Mabuchi RS380 мотор стомана модел на двигателя скорост на двигателя 380 9V DC --20 бр / лот

BGN 104.00 128.19

1 mobuchiмоторни службен website : mabuchimotor.co.jp / en_product / p_0304.htmlМесто перформанси параметри : РС380 SH4535Јапонија е Mabuchi Моторни MABUCHI високиотбрзо модел авиони модел 380 380 Моторни RS380 SH4535 Потекло Кина, метал крајот капа, високабрзина, сила добра, работи одлично...

[Радост] акциите на Тайван внесени 3.9 евро миниатюрен 4-жични стъпков двигател 42мм 12V вал на двигателя M42SP-6NPK --30 бр. / лот

BGN 114.00 140.22

Mitsumi Електрични website : mitsumi.co.jp / chinese / catalog / compo / motor / index.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : M42 SP6 NPKОтпор : 3.9 ohms

Мотор серво 90% P50B05020DXS07 нов гледането и изпитани работи отлично , warantee 60days

BGN 547.20

Ние сме s pecialize во Индустриски LCD панел, сите ние имаме бренд Сите lcd панелот / display употреба во Индустриски машина : за Вбризгување на пластични машина екранот, Текстил машина екранот, Везови машина екранот, Печатење машина екранот, EDM екранот, Цифрениот контролира машински алатки екранот, PLC екранот, Медицински Инструмент екранот ....

[JOY] 34MM 12MM long M3 вита скоростна кутия N30 DC gear motor motor 12GAN30 HM special --10 бр. / лот

BGN 169.00 208.35

1 Производ вратило должина согласност со барањата на клиентот, Вратило должина од повеќе од 10ММ резултира со дополнителни трошоциМенувачот сооднос : 1 : 21 1 : 298Опрема мотор со почеток напон е 3 V, нормалниот оперативен напон на 6 V12 V (долниот на напон, намалување на забавување, вртежен момент намалување)Место перформанси параметри : Напон : 3 V6 VDCБрој на револуции : 25 R / Мин, 35 R / Мин, 70 R / Мин, 100 R / Мин, 150 R / МИН различни брзинаДолжина на вратило : 415 MMДруги параметри треба да се побара од сопственикот за да се разбере.Ако сопствени барања, ве молиме цел директно до продавница.

[JOY] [New Japanese import Mabuchi] 130 motor toy motor DC motor science experiments бъги-100 бр. / лот

BGN 107.00 132.13

1 mobuchiмоторни официјална вебстраница : mabuchimotor.co.jp / en_product / p_0304.htmlМесто перформанси параметри : Место Модел : ФА130 RA18100 Напон : 3 V брзина : 12300Ако сте загрижени за квалитетот на моторни како? Можам да ви кажам : Не грижете се, ова е Mabuchi Мотор;Ова не е само Mabuchi Мотор, е нова оригинална Mabuchi Мотор;Тоа не е само нови оригинални Mabuchi Мотор, кој дури и кутија е многу убава и комплетна.Mabuchi Мотор, може да се каже признаен како првиот светски микромоторен погон, својот бренд само по себе е гаранција дека производството квалитет на моторот не работи, тогаш таму кои се произведе добар квалитет мотори.Не постои прашање : квалитетот на овој мотор е добро во крајот?Само еден проблем : Овој мотор е право одговара параметри што треба?

H-Bridge Governor DH-1230 30A 9-50VDC положителен обратното обръщане + охлаждащ вентилатор поддръжка на управление на АД 0-5V

BGN 31.84

ВоведDH1230 е широк работен напон, висока струја, носат вентилаторот за ладење, висока ефикасност, висок вртежен момент, ниска температура, позитивни инверзија, сопирачки со Hмост гувернерот...

Kaler XU4W WIFI+USB-disk LED control card 1024*64pixels LED screen sign wifi led controller support PC, phone, sending message Pad

BGN 26.64

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

3 линия на постоянна скорост LINIX мотор-редуктор 60JB75G0832 YN60-220-10-те нови оригинални

BGN 152.00

Модел : YN6022010 / 60 JB75 G0832Модел 0832 : 8 MM бунари со дијаметар од 32МИЛИМЕТРИ должина на оскаНеоптоварување на ветер : 18.6 R / МИННоминална напон : AC220 VНоминална моќност : 10 WЦелокупната димензии : 60 MM * 60 MMИнсталација големина : 50 MM * 50 MMВратило дијаметар : 8 MMако ви треба други paramter како што е подолу, ве молиме контактирајте со нас!Сооднос : 3,510,151,820,253,040 50 6,075,100,120,150,180,300 сооднос има над 360 големи местоЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

[Радост] GA20-180 мотор-редуктор Япония електрически производство на производство на all-alloy моторни САМ редуктор-10 бр. / лот

BGN 169.00 208.35

Место перформанси параметри : 6 V25 RPM, 45 RPM, 60 RPM, 75 RPM.12 V45 RPM, 65 RPM, 90 RPM, 130 RPM.Стандарден мотор окно е 10ММ Ве молиме Имајте во предвид фотографиран напон бара брзина, погодно за испорака.За сопствени хетеросексуални оска, ве молиме контактирајте со сервисот.Други параметри треба да се побара од сопственикот за да се разбере.