• Ново
Нови директни продажби 48v750w 8fun Bafang Bbs02bbicicleta Eletrica Mid Motor Centerelectric Bike Conversion Kit

Нови директни продажби 48v750w 8fun Bafang Bbs02bbicicleta Eletrica Mid Motor Centerelectric Bike Conversion Kit

BGN 711.00
BGN 748.80
-5 %
В магазина

Брой продукти

ЕКСКЛУЗИВНО DIY BBS алатка во целиот , бесплатно Со интегриран брзински сензор, ова средината-вози мотор, кој е компатибилен со 68-120mm дното заграда, има номинална моќност на 750 W, намалување на односот на 1 : 21.9 и максимален вртежен момент од 160 м Н., ќе се обезбеди rider со голема експлозивна сила при стартување на системот. Многу силна и ефикасна, овој мотор во голема мера го подобрува јава радост и се погодни за планински велосипеди и песок велосипеди, кои се омилени на велосипедисти кои сакаат предизвици, како и транспорт на велосипеди. Пакување Листа : 1.Bafang централниот Мотор(со интегриран контролер и ПА сензор) 1pcs 2.LCD дисплеј 1set( Можете да изберете C965 или 850 C боја, ве молиме да видите на сликите подолу ) 3.Кочница лост 1 пар 4.Палец гас 1set 5.Синџир тркала + Синџир Покрие 1set ( Можете да изберете 46 T или 44 T ) 6.Чудак 1pair 7.Брзината на сензорот и Магнет 1set 8.1 До 4 ИО-АВТОБУС вода-доказ кабел 1pcs 9.Ореви 1set 10.Најлон кабел врски,Жица заштитник,DIY BBS алатка( Бесплатно ) C965 LCD дисплеј и 850 C боја на екранот за избор. Во споредба со нормална верзија,имаме две дополнителни конектори : пред светилка и опрема сензор.
За Нас :
Ние веруваме дека велосипедизмот е за секого, не само се вклопуваат и младите. Дали возење на планински велосипед низ шума песна,качување на ридовите на крст велосипед, почна да вика по ридовите на патот велосипед или влечење на децата низ ознака заедно, неколку работи се победи на забава и exhilaration на велосипедизмот. Вреди да се спомне дека со придонесот на електрична енергија,сега нема причина за вас да ги пропуштите. Тоа е она што ние посветен и зошто почнавме со нашата онлајн продавница кои се фокусираат на електричен велосипед серија ,како што е електричен велосипед конверзија колекции, планински и градски електрични велосипеди, масти пневматик електрични велосипеди и во однос делови за електрични велосипеди. Сите производи ние сме производство на одразуваат нашите интереси и професионалност.Без разлика дали сте во потрага за e-циклуси за communiting,турнеја или случаен,ние може да ви помогне со најдобар избор!
Корисни Совети : • Царина Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне или да плаќаат малку царина.Можете да оставите порака кога ставање на ред за тоа колку вредноста што би сакале да ги пријавуваат. • Гаранција Една година гаранција. Во рок од 15 дена(база на испорака на податоци) : Ние ќе ги покрие круг патување превозот поштенски. 15 дена до една година : Ние ќе ги покрие враќање поштарина.

Подробности

Цвят:
44T и C965 LCD, 44T и 850C LCD, 46T и C956 LCD, 46T и 850C LCD
Тип На Двигателя:
Страничната Извънбордов Мотор
Мощност:
> 400w
Напрежение:
48V
Дизайн:
Бесщеточный
търговска марка:
Силата Заобикаля
Модел на мотора Bafang:
BBS02
Мощност Бафанга:
750 W
Контролер:
Разработен контролер 48V 25А
Дисплей:
C965 / 850C
Цвят:
Черен
На долния размер на скоба:
Годни 68~73mm

Те също купуват с този продукт

Гореща продажба 500 Вата 36 Волта електрически велосипед Ebike батерия в 36 10Ah с PVC корпус вграден 18650 клетка с 15A BMS + 42 В 2A зарядно устройство

BGN 185.60

500 W 36 V10 AH батеријата Електричен велосипед батеријата 36 V 10ah литиум батерија 36 V 10 AH 2 A Држачи за Слободни царински таксаНапомена : Оваа батеријата може да се користи за 36 V 100 W500 W моторДелови се вклучени : 1...

60V 20AH LiFePO4 батериите лаптоп батерии, електрически мотор скутер пакет 1500 W, водоустойчив 60v литиево Безплатна доставка

BGN 986.34

Li Fe PO4 Батеријата Систем60 V 20 AH Преносни Пакет + BMS Систем + 6 A ПолначСо Водоотпорен Приклучокот , Напон ЕкранотБатеријата ПАКЕТ Параметри : Батеријата Материјал Li Fe PO4 Номинален Напон (V) 60 V Номинален Капацитет (Ah) 20 Ах Max Празнење Сегашните 30 A ( BMS ПОСТАВИТЕ 1500 W ) BMS Може да се Надополни со 2000 W или 3000 W Максимално Полнење Напон ≤75 V Празнење критичниот напон 44 V Полнење Тековната 6 Засилувачи Тежина (NW) 11 Килограми животен Циклус 1800 ~ 2000 пати Димензија 290×190×150 mm BMS на Системот Параметри : Overcharge заштита (V) 3.65±0.025 Overcharge Обновување (V) 3.6±0.05 Надиспуштање напон (V) 2.2±0.05 Надиспуштање обновување Исклучување на оптоварување или да наплатат Отпор (m / ohm) Полнење балансирана тековна (магистерски студии) 60 Полначот Параметри : Примена на Батерија Тип Li Fe PO4 Влезен Напон (AC / V) 110 V или 220 V Излезна Струја (A) 6 А Излезниот Напон (DC / V) ≤ 75 V Пакетот вклучува : 1 × Li Fe PO4 Батеријата Пакет1 × BMS Систем1 × 6 A Полнач2 × Водоотпорен Приклучок100% НОВ Li Fe PO4 ЌелијаВистинска Висока стапка на испуштање !!!СПОРЕДБА на ПОДАТОЦИ МЕЃУ РАЗЛИЧНИ ЛИТИУМ БАЗА БАТЕРИИ Клетки Безбедност ЦИКЛУС ЖИВОТ МОЌ ТЕЖИНА ГУСТИНА на долгорочни ТРОШОЦИ Температура Спектар Li Fe PO4 светот е најсигурен батеријата, не експлозија, нема загадување, долг живот Одлична Циклус живот може да биде колку што е над 2,000 циклус, најдобар меѓу сите наведени групи...

700w high capacity li ion battery pack 24v 30ah акумулаторна батерия със зарядно устройство и 30A BMS+зарядно устройство

BGN 492.80

700w висок капацитет li јонска батерија пакет 24v 30ah батерија сополначот и 30 A BMS+полначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

48V 1500W Централна автомобил с висока скорост бесщеточный dc двигател 5300RPM електрически скутер EVO бесщеточный мотор

BGN 95.81

48 V 1500 W Централната се Вози со Голема Брзина, Brushless DC Мотор Електрични Играчка Скутер Brushless Мотор *Номинална напон : 48 V *Номинална моќност : 1500 W *ВРТЕЖИ : 5300r / Min *Нето тежина : 3.65 kg *Номинална вртежен момент : 3.5 Н м *Должина : 128mm *Дијаметар : 108mm *Синџир Sprockets : T8 F 11 T *Употреба : играчка скутер централниот диск

350W Silver fish 24V 8AH литиева батерия 24V електрически мотор батерия със зарядно устройство 29.4 V 2A и по-ниския разряд 15A BMS

BGN 268.80

350 W Сребро риба 24 V 8 AH литиум батерија 24 V Електричен Велосипед Батеријата со 2 Aполначот и BMS дното на испуштањеЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

ЕС, САЩ не 48v батерия 13ah използване за samsung cell E-Bike литиева батерия с 54.6 V 2a зарядно устройство, BMS електрически велосипед батерия

BGN 508.80

ЕУ не НИ 48v Батеријата 13ah употреба за samsung мобилен E Велосипед Литиум Батерија Со 54.6 v 2a Полнач,BMS Електричен Велосипед Батеријата Бесплатен ПревозотКлетка : 2600mah Samsung мобиленЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

9 моторни коли вала 500W 48V singal електрически, колело-мотор, електрически мотор епицентъра на дейностите колело за скутер

BGN 184.00

9" 500 W 48 V singal вратило електрични количка мотор , тркаламотор , електрично тркало центар мотор за скутернашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.9" 500 W 48 V електрично тркаломоторпневматик : 9 X3.56брзина : 4001500 RPMефикасност : 83%дијаметар со пневматик : 240mmRim големина : 9inchКочница : сад кочница2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG, ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union.4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

24V 350W 6.5 без спирачки електрически мотор епицентъра дейност електрически мотор скутер

BGN 120.00

24 V 350 W 6.5" без кочница електрични центар мотор , електричен скутер моторнашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.​1.Мотор : brushless Неопрема центар мотор2.Напон : 24 V3.Моќност : 350 W4.Брзина : 4001500rpm5...

48V 750W BBS02 Bafang mid drive electric motor kit with 48V 13Ah Li-ion down tube ebike battery

BGN 1280.00

2017 Нови BBS02 48 V 750 W Bafang средината на диск електричен мотор за полнење со 48 V 13 Ah Liion надолу цевка ebike батеријата бесплатен превозотПакет се вклучени 1.48 v 13ah 750w Литиум Батерија 2.48 v 750w 8fun / bafang моторни чудак колекции 3...

Безплатна доставка ConhisMotor 36 / 48V 750W Ebike Conversion Комплекти 14 16 18 20 24 26 28 29 регулатор на колелата на мотора епицентъра дейности 700C LCD

BGN 424.00

CONHISMOTOR 36 V 48 V 750 W e Bike Конверзија Комплет со LCD Дисплеј 14"29er предното или Задното Тркало КолекцииМногу Важно Внимание : 1...

Електрически мотор батерия 36v 15ah 1000w Water Bottle Батерия 36V със зарядно устройство 2A E-Bike Battery For Motor 8fun

BGN 428.80

Електричен Велосипед Батеријата 36v 15ah 1000w Шише за Вода Батеријата 36 V Со 2 A Полначот E Велосипед Батеријата За 8 FUN МоторЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1 ...

Безплатна митническо 48V15AH 750W литиево-йонна E-bike 48V използване за Samsung cell литиево-йонна батерия за E-bike пакет със зарядно устройство 2A

BGN 588.80

48 V15 AH 750 W литиум јонска Eвелосипед 48 V употреба за Samsung 3000mah мобилен Литиум јонска батерија за Eвелосипед пакет со 2 A полначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1 ...

9 350W 24v електрически мотор, скейтборд, комплект двигателя скутер, електрически мотор епицентъра на дейностите колело за скутер

BGN 232.00

9" 350 W 24v електричен мотор скејтборд ,скутер моторни комплет , електрично тркало центар мотор за скутернашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.9" 350 W 24v електрични центар моторпневматик : 9 X3.56брзина : 4001500 RPMефикасност : 83%дијаметар со пневматик : 240mmRim големина : 9inchКочница : сад кочницаПакување листа : 1pc тркала центар мотор1pc контролер1set wuxing гас1set кочница2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG, ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union.4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

9 мотор скутер 350W 24V електрически , електрически мотор епицентъра на дейностите колело стол-коляскы , електрически двигател за електрически скейтборд

BGN 168.00

9" 350 W 24 V електричен скутер мотор , електрична инвалидска количка тркала центар мотор , електричен мотор за електричен скејтборднашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : цената не вклучува осигурување и какви било даноци на увоз на земјата.9" 350 W 24 V електрично тркаломоторпневматик : 9 X3.56брзина : 4001500 RPMефикасност : 83%дијаметар со пневматик : 240mmRim големина : 9inchКочница : сад кочница2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG, ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union.4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

Безплатна доставка 48v 14ah 750 W 1000 W използването на Sanyo 3500 mah литиева батерия с 20A BMS и 54.6 V 2A зарядно устройство

BGN 684.80

Бесплатен превозот 48v 14ah 750w 1000w користат за Sanyo 3500mah мобилен литиум батерија со 20 A BMS и 54.6 v 2 A полначНАПОМЕНА : Оваа батерија е работа за 350w750 W мотор, ако ви треба да се користи за повеќе од 750 W мотор, ве молиме контактирајтесо услуги на клиентите или оставете порака на вашиот налог.Литиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1 ...